Keystone logo
Vilnius University

Vilnius University

Vilnius University

مقدمه

دربارهی ما

به دانشگاه ویلنیوس - قدیمی ترین و بزرگترین موسسه آموزش عالی لیتوانیایی خوش آمدید.

دانشگاه ویلنیوس از زمان تأسیس خود در قرن شانزدهم، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از علم و فرهنگ اروپا، مفهوم دانشگاه کلاسیک و وحدت مطالعات و تحقیقات را در خود جای داده است.

دانشگاه ویلنیوس یک شرکت کننده فعال در فعالیت های علمی و دانشگاهی بین المللی است و دارای دانشمندان، اساتید و فارغ التحصیلان برجسته بسیاری است. توسعه علمی و گسترش روابط با مراکز تحقیقاتی جهانی به انواع تحقیقات و مطالعات در دانشگاه ویلنیوس کمک کرده است.

این دانشگاه با حمایت شرکای اجتماعی ، متخصصانی را در سطح جهانی آموزش می دهد که با موفقیت در جامعه مدرن اروپا ادغام شوند.

چرا دانشگاه ویلنیوس را انتخاب کنید

 • دانشگاه ویلنیوس یک دانشگاه کلاسیک با بیش از 430 سال سنت آکادمیک و گسترده ترین طیف برنامه های تحصیلی در لیتوانی است.
 • این دانشگاه یک محیط علمی متمرکز بر برتری در تحقیق و تدریس ارائه می دهد.
 • دانشگاه ویلنیوس بر اساس رتبه بندی ملی در لیتوانی رتبه اول را دارد. این محبوب ترین و شناخته شده ترین مؤسسه آموزش عالی در میان فارغ التحصیلان دبیرستان لیتوانیایی است.
 • دانشگاه ویلنیوس موسسه آکادمیک پیشرو لیتوانی است که در بین 400 دانشگاه برتر در سراسر جهان (QS WUR 2022) رتبه بندی شده است.

141603_vu-130923.jpg

مأموریت

ماموریت دانشگاه ویلنیوس ایجاد، انباشت و انتشار دانش با اطمینان از تداوم فرهنگ دانشگاهی معتبر است که با فضایی که سنت‌های قدیمی و ایده‌های جدید یکدیگر را غنی می‌کنند، متمایز است.

آزادی اندیشه و تنوع نظرات ارزش های اصلی جامعه دانشگاهی است. یکپارچگی تحقیقات و مطالعات، اصل اصلی فعالیت کلی دانشگاه است.

دانشگاه باید خود را با طیف وسیعی از تحقیقات بنیادی و کاربردی متمایز کند. این دانشگاه باید به دنبال به دست آوردن موقعیت پیشرو در میان سایر مؤسسات لیتوانیایی در تمام زمینه های تحقیقاتی باشد که برای ماهیت یک دانشگاه جامع ضروری است و خود را هدف تعالی بین المللی در تحقیقات بین رشته ای قرار می دهد. دانشگاه باید متعهد به مأموریت باز کردن درها و ارائه آموزش همگانی برای با استعدادترین جوانان از تمام مناطق لیتوانی و آموزش متخصصان فعال و مسئول باشد که نیاز به گسترش دانش و پیشرفت حرفه ای خود را نشان دهند و قادر به در طول زندگی خود یاد بگیرند. دانشگاه باید به دنبال آن باشد که کیفیت تمامی انواع مطالعات منطبق بر فرهنگ و فناوری های مدرن و متناسب با نیازهای دولت و جامعه باشد.

چشم انداز

 • موقعیت و متمایز کردن خود در حوزه تحقیقات و آموزش اروپا از طریق تحقیقات سطح بالا، که باید توسط تیم های تحقیقاتی دانشگاه با تحسین بین المللی و تیم های جدید حفظ شود، و همچنین اطمینان از مشارکت فزاینده سالانه در برنامه های تحقیقاتی و آموزشی اروپا؛
 • اطمینان حاصل شود که توسعه متوازن و تعامل تحقیقات در علوم انسانی ، اجتماعی ، فیزیکی ، زیست پزشکی و فناوری برجسته ترین ویژگی دانشگاه باقی مانده است ، که اساساً آن را از سایر م educationسسات آموزش عالی و تحقیقاتی لیتوانی متمایز می کند.
 • آغاز و اجرای فعال طرح‌های ارزشمند برای توسعه اقتصادی کشور که موجب تشویق همکاری مؤثر مؤسسات علمی و آموزشی با شرکت‌های فناوری پیشرفته و ایجاد شرایط و محیط مساعد برای نوآوری و کارآفرینی شود.
 • ایجاد یک سیستم تضمین کیفیت با عملکرد خوب که نظارت مؤثر بر برنامه های تحصیلی موجود و توسعه برنامه های جدید را تضمین کند و اجرای روش ها و ابزارهای پیشرفته تدریس را تشویق کند. این سیستم باید اطمینان حاصل کند که شایستگی ها و مهارت های عمومی و خاص فارغ التحصیلان دانشگاه با نیازها و گرایش های اقتصاد، فرهنگ و بازار کار کشور همخوانی دارد.
 • به طور قابل توجهی فرم ها و روش های مطالعه غیر متوالی ، از راه دور و دیگر انعطاف پذیر را گسترش دهد و به مرکز بهبود مستمر حرفه ای و یادگیری مادام العمر تبدیل شود ، که نقش مهمی در انتقال کشور به سمت یک جامعه دانش بنیان دارد.

زندگی در لیتوانی

خرج زندگی

در هنگام برنامه ریزی برای هزینه های خود در طول اقامت در لیتوانی ، واقع بین باشید - ضروری است که پول کافی برای کل دوره تحصیل خود داشته باشید!

هزینه های احتمالی زندگی ماهانه در زیر آورده شده است. این هزینه ها بر اساس دانشجویی است که در ویلنیوس یا کائوناس زندگی می کند و هیچ وابسته ای ندارد. هزینه های تحصیل ، هزینه های اجازه اقامت و سفر به کشور خود را شامل نمی شود.

حمل و نقل عمومی در ویلنیوس

ترولی‌بوس‌ها و اتوبوس‌ها از ساعت 5 صبح به حرکت در می‌آیند و در نیمه‌شب کار را متوقف می‌کنند. اتوبوس‌های شبانه نیز وجود دارند که شب‌ها کار می‌کنند. جدول زمانی را می توان در وب سایت رسمی حمل و نقل عمومی ویلنیوس یا در برنامه های تلفن همراه مانند "m.Ticket" یا "Trafi" پیدا کرد. استفاده از برنامه‌ها آسان است و دقیق‌ترین زمان‌بندی را ارائه می‌دهد، بنابراین بسیار به شما توصیه می‌شود.

حمل و نقل عمومی در کائوناس

ترولی‌بوس‌ها و اتوبوس‌ها از ساعت 6:30 صبح شروع به کار می‌کنند و از ساعت 22:00 عصر متوقف می‌شوند. همچنین اتوبوس های شبانه در تعطیلات آخر هفته و روزهای جشن وجود دارد. جدول زمانی را می توان در وب سایت www.stops.lt/kaunas/#kaunas/en یا در برنامه های تلفن همراه مانند "Trafi" پیدا کرد. استفاده از آن آسان است و دقیق ترین جدول زمانی را ارائه می دهد، بنابراین ما آن را به شدت به شما توصیه می کنیم.

تلفن

برای کسانی که می خواهند از تلفن همراه در لیتوانی استفاده کنند، ممکن است بین سه شرکت تلفن همراه انتخاب کنند: Telia، Tele2، یا Bite. استفاده از کارت پیش پرداخت یکی از این شرکت ها بسیار ارزان تر از استفاده از خدمات کشور خود است.

می توانید کارت پیش پرداخت را در اکثر خواربارفروشی ها یا فروشگاه های تخصصی شرکت ها تهیه کنید. در آنجا همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد بهترین روش های استفاده از کارت خود دریافت کنید. لطفا با مراجعه به لینک های ارائه شده آدرس زیرمجموعه های این شرکت ها را بیابید.

آب و هوا

آب و هوای لیتوانی بین دریایی و قاره ای است. میانگین دما در تابستان تقریباً 20+ درجه سانتی گراد است (در بعضی مواقع بیش از 30 درجه سانتیگراد افزایش می یابد) و در زمستان -5 درجه سانتیگراد (ممکن است تا 15- درجه سانتیگراد یا -20 درجه سانتیگراد نیز کاهش یابد) در زمستان بنابراین برای تغییر هوا آماده باشید.

مکان ها

 • Vilnius

  3 Universiteto St., , Vilnius

 • Kaunas

  Muitinės gatvė,8, 44280, Kaunas

  • Šiauliai

   84 Vytauto St., LT-76352, , Šiauliai

   برنامه ها

   سوالات