Keystone logo
University of Wroclaw

University of Wroclaw

University of Wroclaw

مقدمه

دانشگاه وروتسلاو بیش از سه قرن تاریخ غنی دارد. این دانشگاه توسط لئوپولد اول هابسبورگ تأسیس شد و از مدرسه ای متوسط که توسط ژسوئیت ها اداره می شد به یکی از بزرگترین م institutionsسسات دانشگاهی لهستان تبدیل شد. در آغاز قرن نوزدهم ، این دانشگاه دارای پنج دانشکده بود: فلسفه ، الهیات کاتولیک ، الهیات انجیلی ، حقوق و پزشکی. بعداً توسط بخشها ، آزمایشگاه ها و یک موزه طبیعی که تا به امروز وجود دارد ، گسترش یافت.

پس از جنگ جهانی دوم، گروهی از استادان لهستان، که قبلا از لفیف بودند، فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی در دانشگاه وروشوف آغاز کردند. ابتدا آنها دانشکده های حقوق و مدیریت، هنر، علوم طبیعی، کشاورزی، دامپزشکی، پزشکی، ریاضیات، فیزیک و شیمی را ایجاد کردند. بعضی از این دانشکده ها به زودی به دانشگاه های دیگر تبدیل شدند.

از آغاز قرن بیستم، دانشگاه ورولاوف 11 برنده جایزه نوبل را از جمله Theodor Mommsen، Philipp Lenard، Eduard Buchner، Paul Ehrlich، Fritz Haber، Friedrich Bergius، Erwin Schroedinger، Otto Stern و Max Born تولید کرد.

امروزه تمرکز اصلی و اصلی دانشگاه ورولاوف پژوهش علمی است. محققان ما پیوندهای متعددی با همکاران خود از دیگر موسسات آموزش عالی در لهستان و سراسر جهان دارند. موفقیت های محققان ما اخیرا توسط مقامات لهستانی به رسمیت شناخته شده است، که در مقایسه با سال های قبل، 80٪ بودجه را برای تجهیزات و تحقیقات در دانشگاه افزایش داد.

مانند بسیاری از کشورها، در لهستان، سیستم ارزیابی کیفیت کیفی بخشی از یک استراتژی ملی برای بهبود کیفیت آموزش است. هر چهار سال، وزارت آموزش و پرورش دانشکده های تمام دانشگاه های لهستان را ارزیابی می کند. سال گذشته 9 نفر از 10 دانشکده ما در بالاترین رتبه واجد شرایط شدند و یکی از دومین رتبه ها بود.

انکوباتور آکادمیک کارآفرینی واحد جدیدی از دانشگاه وروتسواو است که برای کمک به دانشجویان در راه اندازی مشاغل شخصی خود با ارائه مشاوره رایگان کارآفرینی ، سازماندهی کنفرانس ها ، سمینارها ، یارانه سرمایه گذاری های منتخب و ارائه فضای اداری طراحی شده است. جوجه کشی آکادمیک کارآفرینی با پارک فناوری Wrocław ، یک مرکز فناوری دارای آزمایشگاه ها ، فضای اداری ، مرکز کنفرانس و تجهیزات مدرن چندرسانه ای همکاری می کند. هدف پارک فناوری ایجاد شرایطی برای استفاده از توان علمی و صنعتی Wrocław و منطقه و تحریک صنعت فناوری های پیشرفته است. دانشگاه وروتسلاو افتخار دارد که یکی از سهامداران آن باشد.

آمار

امروزه دانشگاه Wrocław بزرگترین دانشگاه در منطقه است و بیش از 26000 دانشجو و حدود 1300 دانشجوی دکترا را در 10 دانشکده تدریس می کند. سالانه 9000 دانشجو از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

    مکان ها

    • Wrocław

      University Of Wroclaw Pl. Uniwersytecki 1

      سوالات