Keystone logo
© Universiti Tun Abdul Razak (UNIRAZAK)
Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

مقدمه

درباره UUM

UUM

دانشگاه Utara مالزی (UUM)، که رسما در تاریخ 16 فوریه سال 1984 تاسیس شد، ششم دانشگاه دولتی مالزی است. این تنها دانشگاهی است که تشکیل شده بود به تخصص تنها در مدیریت آموزش و پرورش از ابتدای تأسیس آن است.

برنامه ریزی ساخت و ساز در این دانشگاه ششم در ماه اوت سال 1983 آغاز شد زمانی که وزارت آموزش و پرورش مالزی شروع به دادن فرم، به صورت جدی، به ایده راه اندازی این دانشگاه است. در 19th اکتبر 1983، کابینه تاییدیه رسمی خود را برای این پروژه در کداه. در آن زمان، پروژه "پروژه دانشگاه ششم" نامیده می شد. چند ماه بعد، دفتر موقت از دانشگاه ششم، رسما به نام دانشگاه Utara مالزی (UUM)، رسما در 1984 فوریه 15 در Jitra افتتاح شد.

پردیس دارالامان - - چهار ماه پس از افتتاح رسمی آن، دفتر UUM به دانشگاه موقت آن نقل مکان در Jitra، در ماه ژوئن سال 1984، زمانی که فاز اول این پروژه تکمیل شده بود. جابجایی به طوری به عنوان قادر به طلیعه چیزی بودن در دسته ای اول از دانش آموزان برای سال تحصیلی که در اوایل ژوئن 1984 آغاز انجام شد. پردیس دارالامان در دستگاه 62 هکتاری زمین در بندر دارالامان بود. این 18 کیلومتر شمال الور ستار و 4.8 کیلومتر از Jitra بود.

UUM

در عین حال، برنامه ریزی از یک دانشگاه دائمی برای دانشگاه در حال حاضر آغاز شده بود. این دانشگاه دائمی بود تا بر روی یک منطقه از 1061 هکتار در Sintok (در منطقه Kubang Pasu) ساخته شده است، واقع در حدود 48 کیلومتری شمال از الور ستار و 10 کیلومتر در شرق Changlun، یک شهر کوچک در امتداد شمال به جنوب اتوبان، در نزدیکی مرز مالزی و تایلند.

UUM دانشگاه دائمی، به عنوان پردیس Sintok مراجعه کننده به، عملیات در 15 سپتامبر سال 1990 آغاز. واقع در یک منطقه سابق استخراج قلع در معدن، آن است که در دره جنگل های سرسبز گرمسیری، در آغوش تپه آبی پناه میبرند، و سیراب دو رودخانه که در امتداد وسط محوطه دانشگاه جریان است. رودخانه ها، سونگی Sintok و سونگی Badak، تکمیل منظره زیبایی از محیط زیست طبیعی، تهیه مناظر بی شمار از شکوه و جلال سرسبز.

UUM

MYR580 میلیون Sintok پردیس رسما در تاریخ 17 فوریه سال 2004 توسط سلطنتی صدراعظم، او رویال حضرت سلطان عبدالحلیم Mu'adzam شاه افتتاح شد. ساختمان اصلی دانشگاه هستند SULTANAH Bahiyah کتابخانه، صدراعظم، مسجد سلطان Badlishah از Mu'adzam شاه هال، قهوهای مایل به زرد سری عثمان هال، مجموعه ورزشی، بازار اول دانشگاه یا دانشکده، ساختمان بودی Siswa، مجتمع کنوانسیون، و ساختمان ها که خانه بخش های مختلف از کالج های علمی.

به عنوان یک دانشگاه واقع به دور از جمعیت کوره در رفته، UUM تضمین کرده است که دانش آموزان خود را برای محل اقامت مناسب را نمی خواهم. در حال حاضر، UUM دارای 15 دانشجو مسکونی سالن (SRH)، که، همه با هم، خانه 20،000 دانش آموزان است. SRHs پس از شرکت در مالزی، موسسات به نام، و سازمان های است، یعنی MAS، تناگا ناسیونال، TRADEWINDS، پتروناس، EON، متفرقه، سایم داربی، BSN، TM، PROTON، MAYBANK، YAYASAN ALBUKHARY، بانک MUAMALAT، بانک RAKYAT، و SME بانک.

UUM

جدای از این، UUM همچنین دارای محل اقامت راحت در دسترس برای بازدید کنندگان در مسافرخانه دانشگاه و هتل EDC-UUM. آگاه از رفاه و نیاز را برای اقامت در پرسنل آن، دانشگاه حدود 600 واحد مسکونی از انواع مختلف برای بخش قابل توجهی از نیروی کار خود را ساخته شده است.

UUM به یک دانشگاه باز که در آن بیگانگان و گردشگران آزادی به بازدید و استفاده از امکانات مختلف در آن مجاز تبدیل شده است. منطقه شامل 107 هکتار از جنگل است را به امکانات مختلف هر دو را توسعه داده است برای جذب گردشگران به منطقه شمال و برای برآوردن نیازهای تفریحی از اعضای جامعه دانشگاهی است. در میان این امکانات یک منطقه پیک نیک، یک زمین گلف نه سوراخ، یک مدار رفتن توالت، یک محدوده عکسبرداری و تیراندازی با کمان، یک سایت مربوط به اسب سواری، و بسیاری دیگر که به سرعت به دست آوردن محبوبیت در میان گردشگران و اعضای جامعه دانشگاهی را از به طور یکسان.

در ژانویه 2008، یک بازسازی از نظام دانشگاهی دانشگاه با بیان هدف از آماده سازی یک ساختار قوی است که افزایش در تعداد از دانشجویان کارشناسی ارشد و عمل بالا بردن پرچم UUM را در عرصه علمی بین المللی فعال انجام شد. دانشگاه نیاز به جهانی در عمل و محتوای از دانش آن را تولید و purveys فراتر می رود و به فراتر از مرزهای مالزی گسترش می بیند. در این تمرین بازسازی، 13 دانشکده در هم ادغام شدند و جریان را به 3 اصلی علمی دانشکده، یعنی UUM COB (کالج UUM از کسب و کار)، UUM CAS (کالج UUM علوم و هنر)، و UUM COLGIS (کالج UUM قانون، دولت و بین المللی مطالعات).

UUM

این مرحله در خط با ضرورت بیان در اظهارات هر دو نخست وزیر و وزیر آموزش عالی که بر ضرورت افزایش تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد در این کشور به 100.000 سال 2010 است. این استراتژی اصلی در طرح ملی آموزش عالی راهبردی 2007-2010 تعبیه شده است.

به تعریف کردن نام UUM در حافظهی برتری علمی به عنوان یک دانشگاه مدیریت برجسته و به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در علوم اجتماعی، یک طرح تحول UUM توسط معاونت UUM، استاد داتو دکتر راه اندازی شد محمد مصطفی اسحاق، در رابطه با 2011 پیام سال نو خود را در 1ST ژانویه 2011 در Mua'adzam شاه سالن.

طرح تحول UUM، که اساسا یک نقشه راه برای حرفه و تلاش از UUM آینده است، به دو مرحله تقسیم شده است. فاز یک، که از سال 2011 تا سال 2015 است، در صراحت به UUM بر روی نقشه و دانشگاهی محلی به شیوه ای نظام مند و برنامه ریزی شده متمرکز شده است. در طی این مدت، تاکید بیشتر خواهد شد به حصول اطمینان از دستیابی به موفقیت آمیز به اهداف در حالی که مرحله اول داده می شود، در همان زمان، و آگاه از الزامات فاز دوم طرح تحول، که خواهد شد از سال 2016 تا 2020 است.

مکان ها

  • Alor Setar

    Universiti Utara Malaysia, 06010 UUM Sintok, Kedah, Malaysia, , Alor Setar

  • Kuala Lumpur

    41-3 Jalan Raja Muda Abd Aziz, 50300 Kuala Lumpur, Malaysia, , Kuala Lumpur

سوالات