Keystone logo
Stefan cel Mare University of Suceava

Stefan cel Mare University of Suceava

Stefan cel Mare University of Suceava

مقدمه

USV اولین دانشگاه رومانی از نظر تعداد ثبت اختراعات و اختراعات در دهه گذشته و رتبه بندی سازمان های رتبه بندی دانشگاه های بین المللی در 10 دانشگاه دولتی برتر رومانی، USV نقش کلیدی در توسعه و انتشار دانش علمی ایفا می کند.

از زمان تأسیس در سال 1963، USV حضور قدرتمندی در شهری با تاریخ هزار ساله داشته است و به طور قطعی در ساختن یک هویت مدرن برای جامعه محلی مشارکت داشته است. USV با خدمت به آموزش عالی در شهر Suceava برای بیش از نیم قرن، عضو کنسرسیوم های مهم دانشگاهی بین المللی است و به عنوان شریک اصلی مقامات محلی و منطقه ای در مدیریت بحران، با اشتیاق و مسئولیت پذیری به چالش های پروژه های جسورانه جدید پاسخ می دهد. در تربیت متخصصان، با ارائه الگوهای انسانی و رهنمودهای اخلاقی، نشان می‌دهد که بودجه قابل توجهی که برای پروژه‌های تحقیقاتی جذب می‌شود، ارزش حرفه‌ای منابع انسانی و آموزش آکادمیک فارغ‌التحصیلان آن می‌تواند عملاً به توسعه جامعه کمک کند.

همه 11 دانشکده دانشگاه ما دوره های 3-4 ساله کارشناسی (حدود 55 رشته دانشگاهی) و 2 ساله فارغ التحصیل (حدود 40 رشته دانشگاهی) و همچنین آموزش دکترا در 14 رشته دکترا ارائه می دهند: حسابداری، مدیریت بازرگانی، کامپیوتر و اطلاعات. فناوری، اقتصاد، مهندسی برق، مهندسی محصولات غذایی، جنگلداری، جغرافیا، مهندسی صنایع، تاریخ، مهندسی مکانیک، فلسفه، فلسفه و ارتباطات و فناوری اطلاعات.

اهداف اصلی Stefan cel Mare University of Suceava در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی عبارتند از: تربیت متخصصان واجد شرایط و شایسته برای رویارویی با رقابت جهانی، شکل‌دهی هماهنگ شخصیت دانشجویان، تشویق خلاقیت و نوآوری برای توسعه مداوم تحقیقات علمی، ارزیابی دائمی عملکرد علمی اعضای جامعه دانشگاهی و همچنین بهبود فعالیت های آموزشی و پژوهشی علمی با دیدگاه ادغام ساختاری، کیفی و اقتصادی موفق در حوزه آموزش عالی اروپا.

پذیرش ها

شهروندان اتحادیه اروپا

شهروندان اتحادیه اروپا از همان روال پذیرش شهروندان رومانیایی پیروی می کنند.

پیش شرط درخواست، به رسمیت شناختن گواهی های تحصیلی (دبیرستان، لیسانس، کارشناسی ارشد).
دیپلم) توسط مرکز ملی معادل سازی و تشخیص دیپلم
(https://www.cnred.edu.ro/ro).

دفتر روابط بین‌الملل USV به شهروندان اتحادیه اروپا برای دریافت این به رسمیت کمک می‌کند.
با جمع آوری و ارسال پرونده های خود به مرکز ملی معادل سازی و تشخیص
دیپلم

پرونده درخواست باید شامل مدارک زیر باشد:

برای تحصیل در مقطع کارشناسی:

 • فرم درخواست - https://www.cnred.edu.ro/en/recognition-studies-european-citizensadmission-undergraduate-studies-in-Romania
 • مدارک پایان دوره متوسطه (دیپلم/گواهینامه دبیرستان):
 • کپی مدارک به زبان های رومانیایی / انگلیسی / فرانسوی / اسپانیایی / ایتالیایی
 • کپی و ترجمه رسمی به زبان رومانیایی برای اسناد به زبان های دیگر
 • مدارک پایان تمام سطوح دبیرستان (کارنامه سالهای دبیرستان/گواهینامه
  هر سطح):
 • کپی اسناد به زبان رومانیایی / انگلیسی / فرانسوی / اسپانیایی / ایتالیایی
 • کپی و ترجمه رسمی به زبان رومانیایی برای اسناد به زبان های دیگر

سایر اسناد:

Pruebas de Aptitud para el Acceso a la Universidad از اسپانیا، Vevaiosi Prosvasis برای Panellinies Exetaseis - برای دبیرستان عمومی - از یونان، آزمون استعداد تحصیلی (SAT) یا ACT از SUA) - کپی و ترجمه رسمی به رومانیایی برای اسناد به زبان های دیگر از انگلیسی/فرانسوی/اسپانیایی/ایتالیایی

مدرک شناسایی – کپی (گذرنامه، کارت شناسایی، اثبات تغییر نام قانونی، در صورت وجود، کپی برای اسناد به زبان رومانیایی / انگلیسی / فرانسوی / اسپانیایی / ایتالیایی، و ترجمه مجاز به رومانیایی برای سایر زبان ها

مدارک تحصیلی ایتالیا، یونان، اسپانیا، پرتغال و قبرس باید دارای گواهینامه کنوانسیون لاهه از سوی مقامات کشوری باشد که این سند را صادر کرده است.

مدارک صادر شده در کشورهایی که جزئی از کنوانسیون آپوستیل Haga نیستند باید باشد
تایید شده توسط:

 • وزارت آموزش و پرورش و وزارت امور خارجه کشور صادر کننده، سفارت رومانی در آن کشور و وزارت امور خارجه رومانی یا
 • وزارت آموزش و پرورش کشور صادر کننده، سفارت کشور صادر کننده در رومانی و وزارت امور خارجه رومانی.

توجه!

 • وزارت آموزش و پرورش رومانی آزاد است که هر مدرک دیگری در مورد تحصیلات خود بخواهد.
 • در صورت مفقود شدن مدارک مورد نیاز یا خالی بودن فضاهای موجود در فرم درخواست، هیچ درخواستی بررسی نمی شود.

پس از صدور گواهی تشخیص توسط مرکز ملی معادل سازی و تشخیص دیپلم، داوطلب از همان تقویم و شرایط پذیرش شهروندان رومانیایی (از جمله اشتراک در دانشکده، مدارک و آزمون های احتمالی یا مسابقه پرونده) پیروی می کند.

زبان تحصیل در Stefan cel Mare University of Suceava رومانیایی است. شهروندان خارجی که به زبان رومانیایی صحبت نمی کنند باید یک سال آمادگی زبان رومانیایی را دنبال کنند. کسانی که زبان رومانیایی را می دانند، طبق روش تایید شده توسط موسسه زبان های رومانیایی، باید آزمون مهارت رومانیایی را بگذرانند (به استثنای این آزمون زبان، شهروندان خارجی هستند که با گواهینامه ثابت کنند که حداقل چهار سال زبان رومانیایی خوانده اند. )

غیر اتحادیه اروپا

متقاضیان خارجی که مایل به درخواست برای تحصیل هستند باید فایل های خود را در بستر آنلاین آپلود کنند.
که از طریق لینک زیر قابل دسترسی است: https://relint. USV .ro/about-rumania/self-sponsored-students/

مراحل ثبت نام:

پس از آپلود فایل درخواستی خود، یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد.

پس از بررسی پرونده درخواست شما و قبولی در آزمون‌های زبان و آزمون‌های پذیرش، در صورت وجود، پرونده شما را به وزارت آموزش رومانی ارسال می‌کنیم تا نامه پذیرش صادر کنند یا پرونده را رد کنند. ما فایل های برنامه ناقص را پردازش نمی کنیم.

پس از اینکه به شما اطلاع دادیم که وزارت آموزش و پرورش تاییدیه تحصیلی را صادر کرده است، باید هزینه تحصیل را پرداخت کرده و قرارداد تحصیل دانشگاهی را امضا کنید.

پس از دریافت نامه پذیرش، می توانید برای ویزای نوع D/SD اقدام کنید.

شما می توانید برای ویزا به صورت آنلاین در وب سایت زیر اقدام کنید

https://evisa.mae.ro/?lang=en-US#

اگر درخواست ویزای شما رد شود، بر اساس درخواست شما بازپرداخت هزینه تحصیل را انجام خواهیم داد.

شرایط ثبت نام:

اگر مطالعات قبلی در رومانی، یک کشور اتحادیه اروپا، یا مطابق با توافق نامه های کمک حقوقی امضا شده بین رومانی و کشورهای ثالث تکمیل نشده باشد، کسانی که نامه پذیرش صادر شده توسط وزارت آموزش و پرورش را دریافت کرده اند، باید شخصا مراجعه کنند و مدارک را به همراه داشته باشند. اسنادی از پرونده درخواست، به صورت اصلی، تایید شده توسط سفارت رومانی در کشور صادرکننده، یا تایید شده با آپوستیل لاهه.

سال تحصیلی حدودا از اول مهرماه شروع می شود

محل اقامت

از آنجایی که این موسسه تعداد محدودی محل اقامت برای دانشجویان بین‌المللی دارد، هر چه زودتر به سوچاوا برسید، گزینه‌های بیشتری برای اقامت خواهید داشت. هزینه اقامت در حدود 150 یورو در ماه است.

توجه داشته باشید که شهریه شامل هزینه اقامت نمی شود.

بورسیه و بودجه

وزارت آموزش و پرورش از طریق آژانس وام ها و بورسیه های تحصیلی ( https://roburse.ro/ ) از راه اندازی مسابقات کشوری اعطای بورسیه/تحقیق/دوره های تابستانی خارج از کشور برای سال تحصیلی 2023-2024 (مطابق مقررات GD شماره 1402/2009 در مورد تأسیس، سازماندهی و فعالیت آژانس وام ها و بورسیه ها ، با اصلاحات بعدی، GD شماره 1070/2001 در مورد اعطای بورسیه ماهانه به جوانان رومانیایی که در خارج از کشور تحصیل می کنند و اسناد همکاری دوجانبه یا پیشنهادات یکجانبه معتبر برای سال تحصیلی 2023-2024).

این بورسیه ها برای دانش آموزان، دانشجویان، پزشکان مقیم (برای دوره تامین شده از بودجه وزارت آموزش و پرورش)، کارکنان آموزشی یا محققان از رومانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند:

 • تحصیلات دانشگاهی لیسانس / فوق لیسانس / دکترا (کامل یا جزئی)؛
 • کارآموزی / تخصصی (با مدت زمان 3 تا 10 ماه)؛
 • دوره های تابستانی زبان، فرهنگ و تمدن.

اطلاعات مربوط به پیشنهادات سال تحصیلی 2023-2024 (شرایط واجد شرایط بودن، مهلت ارسال پرونده، تعداد و نوع بورسیه های ارائه شده و غیره) را می توانید در اطلاعیه هایی که در بخش مسابقات (بورسیه تحصیلی / بورسیه تحصیلی) نمایش داده می شود، مشاهده کنید. صفحه " توافقنامه دوجانبه "): https://roburse.ro/burse-de-studii/bursa-acord-bilateral/

رتبه بندی

نسخه 2024 رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS که در روز سه شنبه، 27 ژوئن منتشر شد، دانشگاه "Ștefan cel Mare" Suceava را در ردیف دانشگاه های 1201 - 1400 قرار می دهد. بنابراین، USV همچنان به عنوان یکی از 1500 دانشگاه برتر رتبه بندی می شود. در سراسر جهان و در میان 13 دانشگاه برتر رومانی.

برای نسخه 2024 رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، نتایج 2963 موسسه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت که 1499 مؤسسه با 83 ورودی جدید در مقایسه با نسخه قبلی، معیارهای دقیق را برای گنجاندن در رتبه بندی داشتند. در بالای جدول تنها 13 دانشگاه از رومانی وجود دارد، درست مانند نسخه 2023.

این بیستمین نسخه از رتبه‌بندی معتبر دانشگاه‌های جهانی QS، علاوه بر شاخص‌های شناخته شده از قبل - سهم دانشجویان خارجی، اعتبار علمی، شهرت در بین کارفرمایان، تعداد استنادها در مقایسه با تعداد کارکنان آموزشی، نسبت بین تعداد کارکنان آموزشی و تعداد دانشجویان، سهم کارکنان آموزشی از خارج از کشور، سه شاخص جدید دیگر: تاثیر بر بازار کار، سهم در شبکه تحقیقاتی بین‌المللی و پایداری.

در نسخه 2024، بهترین رتبه USV برای شاخص سهم دانشجویان خارجی (موقعیت 443 در رتبه بندی) باقی مانده است، دانشگاه ما بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را در بین دانشگاه های رومانیایی تحلیل شده دارد. در مورد سایر شاخص‌ها رتبه‌بندی USV به شرح زیر است: اعتبار علمی (سطح 601+)، شهرت در بین کارفرمایان (سطح 601+)، تعداد استنادها نسبت به تعداد کارکنان آموزشی (701+)، نسبت بین تعداد کارکنان آموزشی و تعداد دانش آموزان (701+)، سهم معلمان خارج از کشور (701+). در رده 701+، موسسه Suceava نیز در مورد سه شاخص جدید قرار دارد.

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS یکی از 3 رتبه بندی دانشگاه های بین المللی برتر از نظر دیده شدن است، نتایج منتشر شده برای توسعه سیاست های عمومی در آموزش ارزشمند است. نسخه بیستم در زمانی ارائه می‌شود که اولویت‌ها در آموزش عالی در حال تغییر هستند، با رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در موقعیت ممتاز به عنوان پیوندی برای آموزش عالی، ارتباط با میلیون‌ها دانشجو، صدها هزار دانشگاهی و کارفرما و هزاران مؤسسه. در سراسر جهان. تمرکز بر تغییرات در رفتار این بازیگران، در پاسخ به روندهای گسترده تر در آموزش و پرورش و جامعه، QS را به ترکیب سه شاخص جدید، که قبلاً ذکر شد، سوق داد.

مکان ها

 • Suceava

  Strada Universității, 13, 720229, Suceava

سوالات