Keystone logo
University of Wroclaw Faculty of Physics and Astronomy

University of Wroclaw Faculty of Physics and Astronomy

مقدمه

University of Wroclaw Faculty of Physics and Astronomy از سال 1702 فعالیت می کند و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپای مرکزی است. ما بر اساس میراث تاریخی سیلسیا و میراث فرهنگ اتریش، پروس، چک و لهستان، سنت‌های دانشگاه‌های لهستانی در لویو و ویلنیوس را ادامه می‌دهیم.

ما عنوان دانشگاه تحقیقاتی را به عنوان تنها دانشگاه در سیلزی پایین و یکی از ده دانشگاه در لهستان داریم. این بدان معنی است که در سال های آینده، ما بودجه اضافی برای اجرای پروژه دانشگاه Wrocław، که در مسابقه "ابتکار تعالی - دانشگاه تحقیقاتی" اهدا شد، دریافت خواهیم کرد. این پروژه مزایای بسیاری را برای دانشجویان فعلی و آینده دانشگاه ما در نظر گرفته است، از جمله برنامه های بورسیه و کمک هزینه تحصیلی، تدریس خصوصی، کاهش اندازه گروه های کلاس و گسترش برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی، و همچنین معرفی مطالعات تک درجه ای اضافی در نظر گرفته شده برای افراد با استعداد و جاه طلب خاص

ما از بهترین متخصصان، همچنین از مراکز دانشگاهی خارجی استفاده می کنیم. ما مانند یک شهر کوچک عمل می کنیم - جامعه دانشگاهی ما 30 هزار نفر است. در 10 دانشکده ما (دانشکده بیوتکنولوژی، دانشکده شیمی، دانشکده ادبیات، دانشکده حقوق، مدیریت و اقتصاد، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم تاریخی و آموزشی، دانشکده علوم زیستی، دانشکده علوم زمین و محیط زیست، دانشکده فیزیک و نجوم، دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر) طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی متنوع - از علوم انسانی، حقوق و علوم اجتماعی، تا علوم زیستی، شیمی و جغرافیایی، و همچنین ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم را پیدا خواهید کرد.

مأموریت و استراتژی

تمام فعالیت های دانشگاه وروتسواو بر دو ارزش اساسی استوار است: حقیقت و آزادی بیان. ویژگی اروپایی یک مؤسسه آموزش عالی باز و مدارا با موقعیت جغرافیایی و فرهنگی آن – در مرز بین لهستان، جمهوری چک و آلمان – تأکید شده است.

ماموریت ما انجام و ترویج تحقیقات با بالاترین کیفیت است. ما روابط نزدیکی با وروتسواو و سیلزیای سفلی داریم. ما همچنین آماده همکاری با سایر موسسات آموزش عالی و مشاغل داخلی و خارجی هستیم. ما می خواهیم با هم مرکزی برای زندگی علمی، فکری و فرهنگی بسازیم.

ما بر این باوریم که سطح بالای آموزش، تبادل مفاهیم و ایده‌ها، و چندفرهنگی بودن - دانش‌آموزان و استادان - پایه و اساس یک جامعه مدنی را تشکیل می‌دهد که توسعه مهمترین هدف آن است.

اساسنامه

اساسنامه دانشگاه Wrocław اصول سازماندهی و عملکرد UWr، به ویژه سیستم و وظایف بدن، مدیریت و واحدهای سازمانی آن را تعریف می کند.

اساسنامه فعلی توسط سنای UWr با قطعنامه شماره به تصویب رسید. 102/2019 از 29 مه 2019

ویژگی های پردیس

باز کردن منابع

دانشگاه Wrocław دانش را به اشتراک می گذارد. ما فرض می کنیم که منابع دانش فقط برای افراد معدودی ممتاز نیست و دستاوردهای علم باید به نفع همه باشد. به عنوان یک نهاد با بودجه عمومی، دانشگاه باید باز و شفاف باشد. پس بیا و ببین چه پیشنهادی داریم!

مجموعه های غنی کتابخانه دیجیتال را بررسی کنید و به عنوان بخشی از Studium Generale به یک سخنرانی باز گوش دهید. اگر می خواهید بدانید در دانشگاه چه می گذرد، "بررسی دانشگاه" را بخوانید. بررسی کنید که در پروژه "GLAM منطقه ای" چه اتفاقی می افتد.

کتابخانه دیجیتال

dLibra اولین سیستم لهستانی برای ساخت کتابخانه های دیجیتال است که از سال 1999 توسط (PSNC) توسعه یافته است. dLibra اثری از تحقیقات در زمینه کتابخانه های دیجیتال است که از سال 1996 در PSNC انجام شده است. نرم افزار محبوب از این نوع در لهستان.

dLibra امکان ساخت مخازن حرفه ای اسناد دیجیتال را فراهم می کند که توسط افراد و سیستم های خارجی در اینترنت قابل دسترسی هستند. ارتباطات و تبادل داده بر اساس استانداردها و پروتکل های شناخته شده ای مانند RSS، RDF، MARC، DublinCore یا OAI-PMH است. کتابخانه های دیجیتال مبتنی بر dLibra امکانات گسترده ای را به کاربران خود ارائه می دهند مانند: جستجوی محتوای عناصر ذخیره شده، جستجوی توضیحات کتابشناختی با استفاده از فرهنگ لغت مترادف، گروه بندی نشریات دیجیتال، و پیمایش در این ساختارها یا قوانین دسترسی دقیق و گسترده به عناصر. شرح عملکرد دقیق dLibra را می توان در اینجا یافت. شرح معماری و الزامات فنی را می توان در اینجا یافت.

dLibra توسط موسساتی مانند کتابخانه های دانشگاهی و عمومی برای در دسترس قرار دادن انتشارات دیجیتال ذخیره شده در اینترنت استفاده می شود. این موسسات با استفاده از شبکه PIONIER و نرم افزار dLibra یک پلتفرم لهستانی از کتابخانه های دیجیتال توزیع شده ایجاد می کنند. لیست فعلی نصب‌های سیستم dLibra در اینجا موجود است. علاوه بر این، PSNC آموزش و کمک فنی در زمینه استفاده از سیستم dLibra ارائه می دهد.

صفحه اصلی کتابخانه dLibra بر اساس خدمات اینترنت توسط الگوی LanVacation. قالب HTML پنل مدیریت بر اساس الگوی طراحی حداقلی.

استودیوم جنرال

مطالعه عمومی

سمینار بین رشته ای Studium Generale Universitatis Wratislaviensis im. پروفسور جان مزرزیماس زمینه های مختلف دانش تخصصی را ترکیب می کند و به دنبال قوانین جهانی است که به شما امکان می دهد دنیای اطراف خود را بشناسید و درک کنید.

سخنرانی‌های دانشمندان برجسته با ارائه دستاوردهای فعلی و مهم در زمینه‌های مختلف دانش در سمینارهای Studium Generale واقعیت را توضیح می‌دهد و وحدت آن را نشان می‌دهد.

Studium Generale توسط پروفسور Jan Mozrzymas، فیزیکدان و رئیس دانشگاه در دوره 1984-1987 تأسیس شد و با قطعنامه سنای دانشگاه Wrocław در 17 فوریه 1993 منصوب شد.

سخنرانی ها همراه با بحث آزاد و در دسترس همه علاقه مندان است. آنها سه شنبه ها از ساعت 5:15 تا 7:15 بعد از ظهر در Oratorium Marianum (pl. Uniwersytecki 1، ساختمان اصلی) برگزار می شوند.

 • انتشارات
 • شورای علمی
 • برنامه فعلی Studium Generale
 • برنامه های آرشیوی Studium Generale
 • تاریخ
 • تماس - Studium Generale

گلم منطقه ای

GLAM - گالری ها، کتابخانه ها، بایگانی ها، موزه ها، (گالری ها، کتابخانه ها، بایگانی ها، موزه ها) - مؤسسات دولتی و خصوصی هستند که کالاهای فرهنگی را جمع آوری می کنند. هر یک از این مؤسسات نقش‌های خاص و مرتبط با یکدیگر را در جمع‌آوری، توسعه، حفظ و به اشتراک گذاشتن بخش‌هایی از میراث فرهنگی تحت مراقبت خود با مردم ایفا می‌کنند. آنها از یک ریشه مشترک سرچشمه می گیرند - یعنی مؤسسات قدیمی و سنتی مانند کتابخانه باستانی اسکندریه، که انواع مختلفی از اشیاء را جمع آوری می کردند (اسناد نوشتاری، آرشیو، نقاشی، مجسمه، و غیره) و اغلب به عنوان Museion شناخته می شدند. معبد در طول سالها، با توسعه مجموعه، این موسسات تخصصی تر شدند و ساختارهای آنها با توجه به نوع مجموعه های جمع آوری شده، شکل اطلاعات ارائه شده و نوع استفاده از کاربران به طور جداگانه سازماندهی شد. علاوه بر این، در قرن 19 و 20، انجمن های حرفه ای و برنامه های آموزشی جداگانه برای هر نوع از این موسسات ایجاد شد.

در عصر توسعه فناوری‌های دیجیتال، «رفتار سنتی» مؤسسات GLAM در معرض تکامل است و راه‌حل‌های جدید فناوری اطلاعات، به‌ویژه توسعه اینترنت، فرصت‌های جدیدی را برای عملکرد ایمن اشیاء میراث فرهنگی ایجاد می‌کند. اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع را می توان در وب سایت کتابخانه دانشگاه Wrocław - https://www.bu.uni.wroc.pl/glam، که آغازگر همکاری مؤسسات فرهنگی Silesian پایین به عنوان بخشی از GLAM منطقه ای بود، یافت.

در سراسر بخش میراث، بسیاری از انواع مختلف سازمان های GLAM با مسائل مشترک دست و پنجه نرم می کنند. مفهوم همکاری در GLAM منطقه ای استفاده از پتانسیل هم افزایی شایستگی های توسعه یافته در موسسات فردی به منظور بهینه سازی هزینه های عملیات آنها و افزایش اثربخشی ماموریت آنها را فرض می کند.

  مکان ها

  • Wrocław

   plac Maxa Borna,9, 50-204, Wrocław

  سوالات