Keystone logo
University of Trento

University of Trento

University of Trento

مقدمه

University of Trento در سال 1962 تأسیس شد و همواره با هدف ایجاد اتحاد و کارآیی متقابل با مؤسسات و سازمان‌های ایتالیایی و خارجی بوده است. در سال 1982، دانشگاه (تا آن زمان خصوصی) با قانونی که خودگردانی را تضمین می کرد، دولتی شد.

توافقنامه میلان که در سال 2009 بین دولت و استان خودمختار ترنتو (همراه با بولزانو و اداره منطقه ای) امضا شد، در مورد تغییر اساسنامه ویژه خودمختاری در مقررات مالی، اختیارات جدیدی را به استان بر دانشگاه داد. این گامی رو به جلو در توسعه دانشگاه است و تخصیص منابع مالی و کافی را تضمین می کند.

بیش از 16000 دانشجو، حدود 600 استاد و محقق و همین تعداد کادر فنی و اداری وجود دارد: این اعداد نشان می دهد که دانشگاه می تواند محیطی ایده آل برای مطالعه و تحقیق فراهم کند.

دلایل بزرگ برای انتخاب یونی ترنتو

برنامه های تحصیلی بین المللی

این دانشگاه برنامه های دکترا، مدرک کارشناسی ارشد و دوره های درجه را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. بسیاری از دوره ها با همکاری سایر دانشگاه ها در ایتالیا یا خارج از کشور و با انجمن های حرفه ای برگزار می شود.

کیفیت تدریس

طبقه بندی های ملی و بین المللی University of Trento را به عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا رتبه بندی می کند. علاوه بر سخنرانی‌های سنتی، کارهای آزمایشگاهی زیادی و گروه‌های سمینار کوچک زیادی وجود دارد. ترنتو یک دانشگاه متوسط است که در آن برای دانشجویان و معلمان آسان است که یکدیگر را ملاقات کنند و تبادل نظر مداوم بین دانشجویان رشته های مختلف وجود دارد: به طور خلاصه، پویایی (با فضیلت) یک دانشگاه کوچک.

فرصت های تحصیل در خارج از کشور

از سال دوم تحصیل، دانشجویان می توانند دوره ای را در خارج از کشور سپری کنند، با امکان دریافت کمک هزینه برای جابجایی بین المللی و کسب اعتبار برای امتحانات خارج از کشور یا برای کارهای تحقیقاتی خود.

University of Trento همچنین چندین برنامه تحرک بین المللی را ارائه می دهد:

 • دو درجه
 • قراردادهای دوجانبه با دانشگاه های غیر اروپایی
 • قراردادهای تحرک اعتباری بین المللی Erasmus+
 • برنامه اراسموس+

دانشجویان University of Trento که در یک برنامه تحصیلی، پژوهشی یا کارآموزی در خارج از کشور شرکت می‌کنند، از حمایت مالی برای پوشش هزینه‌های جابجایی برخوردار می‌شوند.

بین المللی بودن همچنین به معنای توانایی ارائه یک محیط چند فرهنگی است. ترنتو این کار را به خوبی انجام می دهد زیرا محققان و جوانان با استعداد خارج از کشور را جذب می کند. بیش از 800 دانش آموز از 60 ملیت مختلف در تالارهای اقامتی "San Bartolameo" واقع در چند صد متری مرکز شهر و "Sanbapolis" زندگی می کنند.

مزایای مالی و جوایز شایستگی

در University of Trento تعهد به مطالعه نتیجه می دهد.

به منظور پاداش دادن به شایستگان ترین دانش آموزان، Collegio Bernardo Clesio در سال 2005 تأسیس شد. کالژیو، واقع در یک ساختمان تاریخی در مرکز ترنتو، حدود صد دانشجو را به صورت رایگان در خود جای می دهد و جلسات مطالعاتی را با اساتید، محققان و اعضای برجسته جامعه سازماندهی می کند.

هر سال حدود 30 مکان آگهی می شود که پس از یک روش انتخاب بر اساس برنامه درسی و امتحانات هر متقاضی اختصاص داده می شود. دانشجویان آینده که مایل به ثبت نام در یکی از دوره های تحصیلی، دوره های دوره دوم و یا دوره های تک دوره ای هستند می توانند ثبت نام کنند.

کیفیت زندگی در ترنتو

طبق آخرین ویرایش نظرسنجی در مورد "کیفیت زندگی 2014" که توسط دانشگاه رم La Sapienza برای ایتالیا اوگی انجام شد، ترنتو برای چهارمین سال متوالی در جایگاه برتر قرار گرفت.

با توجه به Il Sole 24 ore (مقاله تجاری روزانه ملی ایتالیا)، ترنتو شهری با بالاترین کیفیت زندگی در ایتالیا است. این شهر با 100000 سکنه، شهری مردمی و دانشجو محور است که در یک محیط طبیعی و فرهنگی فوق العاده واقع شده است:

طبق گفته موسسه مهندسین برق و الکترونیک IEEE، ترنتو یک شهر هوشمند است. ترنتو به همراه 9 شهر دیگر جهان برای شرکت در "ابتکار شهرهای هوشمند IEEE" انتخاب شد: پروژه ای با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان و ترویج توسعه پایدار محلی. برای انتخاب به عنوان یک شهر هوشمند، شهرهای کاندید باید از قبل توسعه نوآوری اجتماعی، فرهنگی و فناوری را آغاز کرده باشند، جایی که اطلاعات و دانش تولید، به اشتراک گذاشته شده و برای بهبود سلامت جمعی و کیفیت زندگی استفاده می شود.

خدمات دانشگاه در دسترس شماست

University of Trento موارد زیادی را ارائه می دهد: کتابخانه ها، مناطق مطالعه (تا نیمه شب باز است)، آزمایشگاه ها، کلاس های کامپیوتر، یک مرکز زبان و سه مرکز ورزشی.

تحصیل در ترنتو فقط به معنی تحصیل نیست. با تشکر از "Opera Universitaria" و UNITrento Sport، ترنتو چیزهای بیشتری را ارائه می دهد: بورس تحصیلی، معافیت مالیاتی، اقامت یارانه ای در سالن های اقامتی و آپارتمان ها، وام دوچرخه، کنسرت، سینما، رویدادهای موضوعی، دوره های تناسب اندام، مراکز ورزشی و ... «فاکلتیادی» (یک رویداد ورزشی که هر ساله برگزار می‌شود و همه افراد دانشگاه اعم از دانشجویان، معلمان و کارکنان فنی-اداری در آن شرکت می‌کنند).

UniTrentoApp (به زبان ایتالیایی) به دانشجویان اجازه می دهد تا به تمام خدمات آنلاین دانشگاه دسترسی داشته باشند: آنها می توانند با سوابق دانشجویی خود مشورت کنند، اطلاعات تماس اساتید را مشاهده کنند، جدول زمانی کلاس ها را مشاهده کنند، اخبار دانشگاه را بخوانند، موجودی کارت ناهار خود را بررسی کنند و اتاق های مطالعه رایگان را جستجو کنند.

فرصت هایی برای تمرین ورزشی

در ترنتو، ورزش فقط تعطیلات ناشی از تحصیل و کار نیست. دانشگاه به منظور کمک به دانشجویان و محققان برای ایجاد تعادل بین مطالعه و ورزش، بر فعالیت های ورزشی متمرکز شده است و شبکه ورزشی UNITrento Sport را راه اندازی کرده است. در UniTrento Sport، برنامه های مختلفی برای رفع نیازهای مختلف دانش آموزانی که ورزش می کنند توسعه داده شده است:

TOPsport، یک برنامه منحصر به فرد در ایتالیا، به ورزشکاران سطح بالا اختصاص داده شده است، و با هدف ترکیب رقابت و تمرین، به لطف حمایت معلمان آموزش، فرصت توافق بر سر تاریخ امتحانات و جبران درس های از دست رفته و مزایای دیگر است. .

UNI.Team برنامه ای است که از دانش آموزان/ورزشکارانی که به عنوان اعضای CUS-Trento - مرکز ورزش دانشگاهی رقابت می کنند، پشتیبانی می کند. از جمله مزایای داده شده، می توان به اسکان یارانه ای، امتیازات ویژه برای تمرین، حمایت مربی ورزشی، تجهیزات ورزشی اشاره کرد.

مکان ها

 • Rovereto

  Rovereto, ایتالیا

  • Trento

   Trento, ایتالیا

   • Bolzano

    Bolzano, ایتالیا

    • Innsbruck

     Innsbruck, اتریش

     برنامه ها

     موسسه همچنین ارائه می دهد:

     سوالات