Keystone logo
University of Oldenburg - Department of Computing Science

University of Oldenburg - Department of Computing Science

University of Oldenburg - Department of Computing Science

مقدمه

در همین حال، دپارتمان علوم محاسباتی در دانشگاه اولدنبورگ به بیش از 35 سال تحصیل در همه زمینه‌های علوم کامپیوتر و محاسبات نگاه می‌کند. تحقیقات انرژی مشهور بین المللی اولدنبورگ - نه تنها در زمینه انفورماتیک انرژی - سابقه ای بیش از 30 سال دارد که با تبادل بین رشته ای با سایر مکان های دانشگاهی در نیدرزاکسن آلمان و خارج از کشور و مراکز علمی مختلف مشخص می شود. کار در زمینه موضوع "سیستم های انرژی هوشمند" در دانشگاه اولدنبورگ در میان گروه برتر قرار دارد. این امر به عنوان مثال در مدیریت پروژه های تحقیقاتی مشترک بین رشته ای بزرگ، مدیریت گروه تخصصی "انرژی انفورماتیک" Gesellschaft für Informatik (انجمن انفورماتیک آلمان) یا تأسیس کنفرانس پیشرو DACH+ از طرف آلمانی منعکس شده است. انفورماتیک انرژی». انفورماتیک انرژی در اولدنبورگ در حال حاضر بزرگترین گروه تحقیقاتی ملی در این زمینه با شبکه های بین المللی است، به عنوان مثال از طریق مشارکت مرتبط در برنامه مشترک "شبکه های هوشمند" اتحاد تحقیقات انرژی اروپا یا گروه ACM ویژه در حال ظهور در سیستم های انرژی و انفورماتیک. "ACM SIGEIG-Energy" در سال 2018 تاسیس شد. این دانشگاه در اولدنبورگ، شهری در نیدرزاکسن واقع شده است که علیرغم رشد سریع فعلی، جذابیت شهر کوچک قابل زندگی با طیف وسیعی از اوقات فراغت و فعالیت های فرهنگی را حفظ کرده است. این شهر کوچک بزرگ با بیش از 170000 نفر در شمال غربی آلمان بین دریای شمال، هامبورگ و مرز هلند واقع شده است. دریای شمال آب و هوا را شکل می دهد: در تابستان خیلی گرم نیست و در زمستان خیلی سرد نیست. در دانشگاه اولدنبورگ، فرصت های مختلفی برای دانشجویان بین المللی و آلمانی وجود دارد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. شما می توانید در رویدادها شرکت کنید یا شرکت کنید.

مزایای تحصیل در گروه علوم کامپیوتر

محیط تحقیق خلاق

برنامه های تحصیلی ما بر آموزش پایه قوی در علوم رایانه تأکید می کند و بینش هایی را در مورد تحقیقات پایه و همچنین کاربردهای متنوع علوم رایانه در تدریس ارائه می دهد. برای این منظور، این گروه با سایر موضوعات در دانشگاه، به عنوان مثال، پزشکی و روانشناسی، و همچنین اقتصاد و علوم اجتماعی به طور خاص همکاری می کند. دپارتمان علوم کامپیوتر به طور فعال مشارکت زودهنگام و موفقیت آمیز دانشجویان را در تحقیقات موجود ترویج می کند، که به طور چشمگیری توسط انتشارات و ارائه های متعدد توسط دانشجویان در کنفرانس ها و نمایشگاه های تجاری مربوطه تایید شده است، که به برخی از آنها جوایزی اعطا شده است. دانش‌آموزان از این روش آموزش پژوهش‌محور قدردانی می‌کنند، که دانش‌آموزان را در طول تحصیل با مسائل پژوهشی آشنا می‌کند.

مطالعه - شبکه ای نزدیک

فردیت و مدیریت پذیری دو جنبه مهم مطالعه هستند. معلمان اولدنبورگ ارتباط بسیار نزدیک و خوبی با دانش آموزان خود دارند. در علوم کامپیوتر، دانشجویان از طریق دوره‌ها، دوره‌های عملی، سمینارها و پایان‌نامه‌ها با اساتید کار می‌کنند. بسیاری از دانشجویان ما نیز به عنوان مربی و دستیار دانشجو درگیر مشکلات جاری و فعالیت های نظارتی هستند. این بخش آشکارا بسیاری از الزامات یک مکان پویا دانشگاه و خواسته های جدید دانشجویان ما را برآورده می کند.

محیط نوآورانه

علم کامپیوتر قابل مشاهده در سطح ملی و بین المللی اولدنبورگ چشم انداز برجسته IT را در مجاورت خود با تمرکز بر زمینه های آینده تحرک، انرژی، سلامت، و محیط زیست و پایداری برانگیخته است. علاوه بر شرکت‌های متعدد فناوری اطلاعات، به‌ویژه مؤسسه علوم کامپیوتر OFFIS وابسته، یکی از مهم‌ترین مؤسسات تحقیقاتی علوم رایانه غیردانشگاهی در آلمان، و شعبه تازه تأسیس مرکز تحقیقات آلمانی برای هوش مصنوعی، را شامل می‌شود. در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی برای سیستم‌های انرژی شبکه‌ای، سیستم‌های دریایی، رانندگی کمکی و خودکار، سیستم‌های مراقبت و سلامت آینده و همچنین ساختارهای شهر هوشمند، که به طور مشترک توسط دانشگاه و مؤسسه علوم کامپیوتر OFFIS اداره می‌شوند، ما با هم در زمینه خلاقیت کار می‌کنیم. راه حل هایی برای مسائل اجتماعی مرتبط در آینده از طریق همکاری با شرکت‌ها و مؤسسات دولتی متعدد منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، دانش‌آموزان می‌توانند مهارت‌هایی را که در طول تحصیل آموخته‌اند به کار گیرند. دانشگاه اولدنبورگ یک مکان جهانی است که در آن افراد از بیش از 110 کشور در آن مطالعه، تدریس و تحقیق می کنند.

پذیرش ها

 1. مدرک لیسانس یا مدرک معادل موفق در علوم کامپیوتر، انفورماتیک بازرگانی، مهندسی، مهندسی برق، یا یک برنامه مدرک قبلی مناسب فناوری اطلاعات با یک جزء عمدتاً فنی و انفورماتیک یا در یک برنامه تحصیلی مشابه دیگر که شامل حداقل 180 امتیاز در آلمانی باشد. مؤسسه آموزش عالی یا در مؤسسه آموزش عالی متعلق به یکی از کشورهای امضاکننده بولونیا.
 2. دانش نشان داده در
  • مدل سازی و برنامه نویسی شی گرا (>= 5 CP)
  • پردازش اطلاعات (>=5 CP)
  • ریاضیات، به ویژه جبر خطی، و تجزیه و تحلیل (>= 10 CP)
 3. چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها (CEFR) سطح B2 یا متقاضیان زبان مادری هستند یا مدرک ورود به دانشگاه یا مدرک دانشگاهی دریافت شده به زبان انگلیسی (طی دو سال گذشته) دارند.

الزامات ویزا

اگر از کشوری هستید که عضو اتحادیه اروپا نیست، برای تحصیل در آلمان به اجازه اقامت نیاز دارید، حتی اگر برای ورود به این کشور نیازی به ویزا نداشته باشید.

برای دریافت یا تمدید اجازه اقامت، باید با Hochschulservice (اداره مقیم خارجی شهر اولدنبورگ) وقت ملاقات بگیرید. لطفاً وقت خود را از قبل (دو ماه قبل از انقضا / ظرف 90 روز پس از ورود به آلمان) تنظیم کنید.

برای قرار ملاقات خود باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 1. تاییدیه فعلی بیمه درمانی شما اگر در سیستم بیمه سلامت عمومی ثبت نام کرده اید، با ارائه دهنده خود تماس بگیرید و اجازه دهید نامه ای برای شما صادر کند که بیان می کند در حال حاضر در آن عضو هستید. کارت بیمه سلامت کافی نیست اگر بیمه درمانی خصوصی دارید، باید بیمه خود را به گونه ای تمدید کنید که کل دوره ای را که می خواهید برای آن اجازه اقامت داشته باشید را پوشش دهد. سپس باید مدرکی برای این موضوع به Hochschulservi ce (دفتر مقیم خارجی) نشان دهید.
 2. مدرکی مبنی بر تأمین مالی برای تحصیل شما (کپی از مدرک)، به عنوان مثال نامه ای از بانک شما که تأیید می کند حساب بانکی قفل شده با محدودیت ("Sperrvermerk") بیش از 11208 یورو در سال (12 x 934 یورو در ماه) را پوشش می دهد. ، نامه تعهد رسمی یا تأییدیه بورس تحصیلی. اگر بتوانید ثابت کنید که هزینه های اجاره و اجاره اتفاقی اقامتگاه شما کمتر از 360 یورو است، میزان اثبات بودجه کاهش می یابد.
 3. پاسپورت ملی شما
 4. تاییدیه فعلی ثبت نام (Immatrikulationsbescheinigung)
 5. هزینه ای در حدود 100 یورو (برای اولین اجازه اقامت) یا تا 93 یا 98 یورو (برای هر بار تمدید). اگر هزینه اقامت خود را با کمک هزینه تحصیلی تامین کنید، Hochschulservice بررسی خواهد کرد که آیا می توان معافیت از هزینه را اعمال کرد یا خیر.
 6. عکس پاسپورت بیومتریک

Hochschulservice (دفتر مقیمان خارجی) در ساختمان تالار شهر جدید در Pferdemarkt 14 (اتاق A018/A019) واقع شده است.

مکان ها

 • Oldenburg

  Ammerländer Heerstraße,114-118, 26129, Oldenburg

سوالات