Keystone logo
© Instituto Superior Técnico
University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

مقدمه

دانشگاه لیسبون (ULisboa) بزرگترین و معتبرترین دانشگاه پرتغال است و یکی از دانشگاه های پیشرو اروپا است که بیش از 50000 دانشجو دارد. ULisboa که وارث یک سنت دانشگاهی است که بیش از هفت قرن را در بر می گیرد، مسئول تبدیل شهر لیسبون به یکی از پایتخت های بزرگ فرهنگ و علم اروپا است، زیرا هر سال پذیرای بیش از 9000 دانشجوی خارجی است (حدود 18٪ از کل دانشجویان). تعداد دانش آموزان) از بیش از 100 کشور، که به دنبال آموزش با کیفیت بالا و همچنین فرهنگ متفاوت، آب و هوای دلپذیر، و مهمان نوازی و ایمنی لیسبون و پرتغال هستند (چهارمین کشور امن در جهان، 2021 جهانی شاخص صلح). واقع در قلب شهر، بهترین و متنوع ترین برنامه های آکادمیک را برای کل جامعه خود فراهم می کند و قول می دهد که تجربه ای منحصر به فرد غنی را ارائه دهد.

Instituto Superior Técnico (Técnico) دانشکده مهندسی دانشگاه لیسبون است. Técnico تقریبا 11 دهه پیش ایجاد شد و تقریباً 12000 دانش آموز از بیش از 60 ملیت مختلف دارد. Técnico با رتبه برتر در پرتغال، به دلیل برتری علمی و علمی خود در زمینه های مهندسی، معماری، علم و فناوری، برای ارتقای ارتباط بین دانشگاه-کسب و کار-جامعه و برای تشویق نوآوری، کارآفرینی، ایجاد شغل و دانش Técnico بسیاری از برنامه های آموزشی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و مادام العمر را ارائه می دهد و فعالیت های تحقیق، توسعه و نوآوری (RD&I) را توسعه می دهد که برای ارائه آموزش بر اساس استانداردهای بین المللی ضروری است. Técnico دارای سه پردیس با دسترسی ممتاز به نقاط اصلی مورد علاقه لیسبون و استراحتگاه شهری خیره کننده آن (سینترا، کاسکایس، استوریل، آرابیدا) است. پردیس آلامدا که در یکی از مرکزی ترین مناطق لیسبون واقع شده است، با یک شبکه حمل و نقل عمومی عالی خدمات رسانی می کند که امکان دسترسی آسان به تمام نقاط شهر را فراهم می کند و طیف وسیعی از فعالیت های فرهنگی، تفریحی و ورزشی را ارائه می دهد.

دپارتمان مهندسی عمران، معماری و منابع جغرافیایی (DECivil) یکی از مؤسسان و بزرگترین بخش‌های Técnico است. DECivil دارای 141 عضو هیئت علمی و 1500 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد (14٪ از آنها بین المللی) است که در سه حوزه اصلی توزیع شده اند: (1) مهندسی عمران، (2) معدن و منابع انرژی. و (iii) معماری. علاوه بر این، DECivil همچنین میزبان 250 Ph.D. دانش آموزان، در محیطی بسیار هیجان انگیز و متنوع. همه برنامه‌های آموزشی به شدت بر پایه آموزش تجربی مستحکم است و برای این منظور، آزمایشگاه‌های بسیار مجهز در زمینه‌های مختلف در دسترس هستند، که در آن تحقیقات پیشگامانه انجام می‌شود، همانطور که موقعیت‌های برجسته در رتبه‌بندی‌های مختلف دانشگاهی گواهی می‌دهد: مهندسی عمران - رتبه دوم (اروپا) در سال 2021 رتبه بندی NTU تایوان و هفدهم (اروپا) در رتبه بندی شانگهای 2021؛ مهندسی نفت - 47 (جهان) در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021.

اعتباربخشی

EUR-ACE® یک چارچوب و سیستم اعتباربخشی است که مجموعه ای از استانداردها را ارائه می دهد که برنامه های درجه مهندسی با کیفیت بالا را در اروپا و خارج از کشور شناسایی می کند. برچسب EUR-ACE® گواهینامه ای است که توسط یک آژانس مجاز به یک HEI (موسسه آموزش عالی) در رابطه با هر برنامه مدرک مهندسی که آن را معتبر کرده است، اعطا می شود.

176558_176554_euraceLogo.jpg

A3ES آژانس پرتغالی برای ارزیابی و اعتباربخشی آموزش عالی است. تصمیم گیری اعتبار بستگی به ارزیابی (1) کیفیت عملکرد مؤسسات آموزش عالی و واحدهای ارگانیک آنها، و (2) کیفیت برنامه های تحصیلی منتهی به یک مدرک معین دارد. A3ES عضو کامل انجمن اروپایی تضمین کیفیت در آموزش عالی است، در ثبت تضمین کیفیت اروپا برای آموزش عالی فهرست شده است و عضو گروه بین المللی کیفیت CHEA است.

176559_176553_A3ES.png

آمار

 • 1911: Instituto Superior Técnico در 23 مه 1911 توسط آلفردو بنساود تأسیس شد.
 • 44.1 درصد از دانش آموزان قبل از فارغ التحصیلی شغل پیدا می کنند.
 • 91.4 درصد از فارغ التحصیلان در عرض شش ماه پس از فارغ التحصیلی شغل پیدا می کنند.
 • 73 درصد از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در رشته تحصیلی خود شاغل هستند.
 • 10.987 دانشجوی Técnico ثبت نام کردند.
 • 1.915 انتشارات علمی در ISI Web of Science.
 • 58 شرکت اسپین آف از سال 2009 در Técnico ایجاد شده است.
 • 3 Técnico دارای 3 کمپی (Alameda، Taguspark و CTN) است.
 • 3 Técnico در 3 خوابگاه دانشجویی اسکان می دهد.
 • 30.9 درصد از دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا شرکت می کنند. برنامه

  ویژگی های پردیس

  آلامدا

  پردیس آلامدا که در یکی از مرکزی ترین مناطق لیسبون واقع شده است، توسط طیف گسترده ای از شبکه های حمل و نقل عمومی احاطه شده است و امکان دسترسی آسان به تمام نقاط شهر را فراهم می کند. طیف گسترده ای از فعالیت های فرهنگی، تفریحی و ورزشی در اطراف محوطه دانشگاه وجود دارد.

  تاگوسپارک

  این پردیس مدرن واقع در Oeiras، در سال 2000 افتتاح شد و بخشی از Taguspark - پارک علم و فناوری، یکی از مهم‌ترین پارک‌های فناوری در سراسر کشور، یعنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

  تکنولوژیک و هسته ای

  CTN – Tecnológico e Nuclear Campus واقع در Loures، یکی از مهم ترین پارک های فناوری در سراسر کشور است، یعنی در زمینه های مرتبط با علوم هسته ای، و همچنین در زمینه حفاظت رادیولوژیکی و ایمنی هسته ای.

   پذیرش ها

   مدارک مورد نیاز

   درخواست برای یک دوره خاص یا برنامه چرخه تحصیلی به صورت آنلاین انجام می شود. متقاضی باید کلیه مدارک ذکر شده در آیین نامه و همچنین انگیزه نامه با اشاره به دوره یا چرخه تحصیلی انتخابی ارائه دهد. برای تکمیل فرآیند درخواست، مدارک اسکن شده زیر را به صورت فایل PDF ارسال کنید:

   • عکس اخیر؛
   • رزومه به روز؛
   • مدارک شناسایی / پاسپورت؛
   • کپی CPF (فقط برای داوطلبان مدرک BSc ملیت برزیلی قابل استفاده است).
   • رونوشت رسمی تحصیلی که تحصیلات متوسطه یا معادل آن را در کشور مبدأ گذرانده اید، با معدل نهایی و مدرک دسترسی به امتحانات آموزش عالی (فقط برای داوطلبان مدرک BSc قابل استفاده است).
   • سوابق رسمی ریز نمرات تحصیلی مدرک لیسانس و دیپلم با معدل نهایی (فقط برای داوطلبان مدرک کارشناسی ارشد)؛
   • سندی که نوع طرح نمره‌دهی سوابق تحصیلی را مشخص می‌کند (فقط برای داوطلبان مدرک کارشناسی ارشد قابل اجرا است).
   • مدرکی که سطح زبان پرتغالی متقاضی را تأیید می کند: سطح B1 در زبان پرتغالی و تکمیل سطح B2 تا پایان سال اول مدرک (فقط برای داوطلبان مدرک BSc)؛
   • بیانیه تحت سوگند، مبنی بر اینکه متقاضی تابعیت پرتغالی یا ملیت کشور دیگری که عضو اتحادیه اروپا باشد و شرایط مورد نیاز برای دسته دسترسی و پذیرش برای دانشجویان بین المللی را برآورده کند، ندارد.
   • برگه حواله بانکی پرداخت هزینه درخواست.

   الزامات ویزا

   دانش آموزان بین المللی

   شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه شینگن باید برای ویزا در کشور مبدا خود، در سفارت/کنسولگری پرتغال درخواست دهند. لطفا توجه داشته باشید که ویزای "توریستی" برای تحصیل در پرتغال معتبر نیست.

   شهروندان غیر اروپایی که دارای مجوز اقامت در یک کشور شینگن هستند، باید برای ویزای پرتغال، در کشوری که در آن اجازه اقامت دارند، زمانی که اقامت بیش از 3 ماه است، درخواست دهند.

   درخواست ویزا باید چند ماه قبل ارسال شود زیرا بسته به کشور مبدأ ممکن است حداقل 12 هفته طول بکشد. برخی از متقاضیان ویزا نیز ممکن است تحت بررسی های امنیتی قرار گیرند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سند زیر مراجعه کنید.

   دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس

   برای 3 ماه اول اقامت خود در این کشور، فقط باید یک مدرک هویتی یا پاسپورت معتبر داشته باشید. پس از این مدت، شما باید ظرف 30 روز در تالار شهر لیسبون درخواست مجوز دهید و به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت.

   مکان ها

   • Lisbon

    Alameda Campus Av. Rovisco Pais, 1, 1049-001, Lisbon

    • Porto Salvo

     Taguspark Campus Av. Prof. Dr. Cavaco Silva, 2744-016, Porto Salvo

     • Bobadela

      CTN – Tecnológico e Nuclear Campus Estrada Nacional 10 (ao Km 139,7), 2695-066, Bobadela

      سوالات