Keystone logo
© Carrianna Field
University of Girona - Smart Healthcare Master

University of Girona - Smart Healthcare Master

University of Girona - Smart Healthcare Master

مقدمه

تاریخ

دانشگاه جیرونا یک م publicسسه عمومی است که در سیستم دانشگاه دولتی کاتالونیا ادغام شده است ، در امر آموزش و تحقیق سرآمد است و از طریق ایجاد ، انتقال ، انتشار و انتقاد از علم ، فن ، فن آوری ، در پیشرفت و توسعه جامعه شرکت می کند. علوم انسانی ، علوم اجتماعی و بهداشتی و هنری. این موتور اقتصادی و فرهنگی محیط آن است و بیانگر فراگیری جهانی و گشودگی نسبت به همه سنت ها ، پیشرفت ها و فرهنگ های جهان است.

مطالعه عمومی ، پیشینی تاریخی دانشگاه جیرونا ، در سال 1446 توسط پادشاه آلفونسو بزرگوار ایجاد شد ، وی به ژیرونا امتیاز اعطای درجات دستور زبان ، بلاغت ، فلسفه و الهیات ، قانون و پزشکی را داد. ابتکار تدریس توسط متولیان شهرداری و کلیسا هدایت می شد ، اما کلاسها رسماً تا سال 1572 ، در محیط اطراف آن که امروزه به عنوان ساختمان Les Àligues شناخته می شود ، شروع شد و به طور دقیق به عنوان دفتر مرکزی دانشگاه ساخته شد. مطالعات دانشگاه با اعتبار قابل توجهی تا سال 1717 تمدید شد. سپس ، دانشگاه به دلیل فرمان Nueva Planta و از دست دادن هویت سیاسی در کاتالونیا بسته شد.

در طول قرن نوزدهم و در نتیجه انقلاب لیبرال ، شورای شهر به اصطلاح Universitat Lliure de Girona (دانشگاه آزاد جیرونا) را ارتقا داد ، که تحصیل در رشته های حقوق و داروسازی را تا سال 1874 پیشنهاد می کرد.

در تاریخ اخیر دانشگاه جیرونا به عنوان مرجع مدرسه عادی معلمان و به روشی خاص ابتکاراتی که در دهه شصت قرن بیستم به منظور برقراری مجدد تحصیلات دانشگاهی در خیرونا انجام شد ، ذکر شده است. کالج دانشگاه جیرونا و مدرسه عالی پلی تکنیک ایجاد شد که به ترتیب به دانشگاه خودمختار بارسلونا و دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا بستگی داشت. بعداً مطالعه عمومی به دست آمد که شامل مطالعاتی در زمینه علوم انسانی ، بازرگانی ، علوم و علوم اجتماعی بود. سرانجام ، در 12 دسامبر 1991 ، پارلمان کاتالونیا قانون 35/1991 را تصویب کرد که دانشگاه جدید جیرونا را ایجاد کرد ، با کمک فرهنگهای مختلف دانشگاهی که خیرونا را به عنوان یک مرجع چندرشته ای معرفی می کند.

این 25 سال سابقه به معنای تقویت پیشنهاد دانشگاهی ، افزایش تعداد دانشجویان (از 7000 دانشجو در 1992 به 14000 در 2016) ، تشدید تحقیقات و حضور بین المللی و سرزمینی و گسترش دانشگاه ، اکنون واقع در مرکز شهر ، در Montilivi و Barri Vell.

مکان ها

  • Girona

    Plaça de Sant Domènec,3, 17004, Girona

    سوالات