Keystone logo
© BIMM University
University of Cambridge - Cambridge Digital Humanities

University of Cambridge - Cambridge Digital Humanities

University of Cambridge - Cambridge Digital Humanities

مقدمه

علوم انسانی دیجیتال

علوم انسانی دیجیتال در مورد علوم انسانی در عصر محاسبات فراگیر تجدید نظر می کند. DH از ابزارها و روشهای ابتکاری برای بررسی اشکال سنتی و جدید داده ها و رسانه ها استفاده می کند ، علاوه بر این به دنبال فرصت هایی برای بازجویی و تأمل در دانش و بینش "دیجیتال" است.

علوم انسانی دیجیتالی ، طبیعتاً مشارکتی است و باعث ایجاد تعامل خلاقانه متقابل بین دانشمندان در رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی ، در علوم کامپیوتر و ریاضیات ، در موزه ها ، کتابخانه ها و گالری ها و متخصصان متخصص در محاسبات یا فناوری های دیجیتال می شود. طی بیست سال گذشته ، DH به دلیل توانایی بالقوه ای که در تغییر افراد ، شیوه ها و درک دارد ، نقش اساسی در آموزش عالی و فراتر از آن کسب کرده است.

علوم انسانی دیجیتال کمبریج

کمبریج دیجیتال علوم انسانی متعهد به بازکردن و تقویت قدرت های تحول آفرین تحقیقات DH است. CDH در سال 2017 تأسیس شد ، آخرین مرحله در یک فرایند استراتژیک در دانشگاه کمبریج است که با بنیان گذاری شبکه علوم انسانی دیجیتال در سال 2011 آغاز شد. علوم انسانی دیجیتال کمبریج به طور کلی یک چارچوب پویا برای حمایت از پیشرفته ترین تحقیقات در این زمینه ارائه می دهد ، و فضایی خلاق برای کاوش و تبادل ایده های جدید. این با ورود و مشارکت جامعه متنوع که آن را تعریف می کند ، با پتانسیل ایجاد دانش و شکل دادن به آن و تأثیرگذاری بر دیدگاه های ما در مورد جهان پیرامون ، رشد می کند. CDH دارای چهار بخش به هم پیوسته است: تحقیق ، آزمایشگاه ، یادگیری و شبکه.

تحقیقات CDH

اساس و نقطه کانونی علوم انسانی دیجیتال کمبریج. این برنامه طیف وسیعی از پروژه ها ، برنامه ها و سایر فعالیت ها را در سراسر دانشگاه پشتیبانی می کند ، ترویج می کند ، قادر می سازد و رهبری می کند ، علاوه بر ایجاد ارتباط با جامعه تحقیقاتی DH خارجی ، نهادهای تأمین مالی و تجارت و صنعت.

آزمایشگاه های CDH

آزمایشگاهها مشاوره سطح بالایی را برای جوجه کشی پروژه و خدمات پشتیبانی پژوهشی مناسب ، با تکیه بر تخصص وابستگان CDH در کتابخانه دانشگاه و خدمات اطلاعاتی دانشگاه و ثروت از تخصص محاسباتی که در تعداد زیادی از موسسات کمبریج توزیع شده است ، ارائه می دهد.

CDH Learning

به منظور ایجاد و بهره برداری از شیوه های جدید بورسیه دیجیتال ، آموزش روشهای تحقیق و مهارتهای قابل انتقال را برای فعال کردن محققان جدید و مستقر در تمام سطوح ارائه می دهد.

CDH اتصال

شبکه ما در جامعه کسانی که در کمبریج در علوم انسانی دیجیتال و زمینه های مرتبط کار می کنند ، احساس اجتماع و هویت می کند. این شامل سازماندهی مشترک رویدادهای یادگیری و تحقیقاتی برای مخاطبان داخلی و خارجی از جمله سری اخیر CDH Open ، مجموعه سخنرانی های ممتاز و سمپوزیوم های "پرسش های جستجو" است.

یادگیری

برنامه یادگیری CDH به محققان دانشگاهی کمک می کند تا مهارت هایی را برای تحقیق انتقادی ، توسعه ، بهره برداری و گسترش روش های جدید انجام تحقیقات علوم انسانی و علوم اجتماعی با استفاده از فناوری های دیجیتال توسعه دهند.

ما با افراد کار می کنیم و همچنین گروه های بین رشته ای را برای بررسی امکانات فناوری ها و تکنیک های نوظهور گرد هم می آوریم.

ما عمدتا با دانشگاهیان و محققان دانشکده ها ، کتابخانه های دانشگاه و موزه های دانشگاه کار می کنیم. برنامه ما برای همه در کمبریج باز است که مایل به انجام تحقیقات دیجیتالی و کشف معرفت شناسی دیجیتال هستند. ما با اعضای هیئت علمی در تمام سطوح ، از جمله محققان اولیه کار ، و دانشجویان دکترا کار می کنیم. ما همچنین با گروه های بخش سوم ، (NGO ، جامعه) ، گروه های هنری و میراث و هنرهای رسانه ای و با موسساتی در بخش گالری ها ، کتابخانه ها ، بایگانی ها و موزه ها همکاری می کنیم.

اهداف ما عبارتند از:

 • گسترش دانش روشهای دیجیتال در بین کارکنان و دانشجویان دانشگاه کمبریج
 • توسعه روشهای انتقادی عالی در روشهای دیجیتال برای تحقیق و آموزش در هنرها ، علوم اجتماعی و علوم انسانی را تسهیل کند
 • تقویت رابطه بین نوآوری در روش های تحقیق و آموزش با ایجاد ظرفیت در بین نسل های آینده محققان

اجزای برنامه CDH Core در مجموعه ای از فرمت های مختلف ارائه می شود. اینها برای کمک به شرکت کنندگان در کشف و تمرین روشها ، ابزارها و مفاهیم کلیدی مرتبط با تحقیقات علوم انسانی و علوم اجتماعی در عصر دیجیتال طراحی شده اند و به پیشرفتها و اولویتهای اجتماعی ، فرهنگی و فنی نوظهور پاسخ می دهند. آنها عبارتند از:

 • مبانی CDH
 • کارگاههای روشهای CDH
 • پروژه های هدایت شده CDH
 • راکتور CDH
 • راهنمایی پروژه CDH
 • کارگاه های همکاران روش های CDH

مکان ها

 • Cambridge

  Cambridge CB3 9DR, , Cambridge

  برنامه ها

   موسسه همچنین ارائه می دهد:

   سوالات