Keystone logo
University at Baku Eurasian University

University at Baku Eurasian University

University at Baku Eurasian University

مقدمه

دربارهی ما

دانشگاه اوراسیا باکو توسط پزشک علوم فلولوژی ، استاد ناظم حسینیلی در تاریخ 30 آوریل 1992 با نام "کالج عالی دیپلماتیک" تأسیس شد. هدف اصلی از ایجاد چنین نوع دانشکده ، آماده سازی متخصصان برای کار در سفارتخانه ها در کشورهای خارجی و خدمات کنسولی ، سایر نمایندگان ساختارها و سازمانهای بین المللی ، دیپلمات ها ، مترجمان همزمان ، روزنامه نگاران و وکلا ، کارشناسان متخصص کشورهای غربی و شرقی بود. از جمله صلاحیت کادرهایی که در سطح دیپلماتیک فعالیت می کنند و کارهای علمی پژوهشی را نیز در زمینه های مناسب انجام می دهند. را می توان به عنوان دوره آمادگی پذیرش دانشجویان و همچنین تعیین فعالیت مؤثر دانشگاه به عنوان یک مرکز علمی - تحقیقاتی توصیف کرد. در همین دوره ، تحقیقات علمی در دانشگاه در زمینه ها انجام شد و کاملاً جدید برای جمهوری ما بود: تحقیقات درمورد مشکلات اساسی و کاربردی سیاست خارجی و دیپلماسی. تحقیقات در مورد مطالعات آذربایجان؛ تهیه نشریات علمی را سازماندهی کنید. ایجاد سیستم اطلاعاتی در زمینه های مناسب و غیره

با توجه به این واقعیت که کالج عالی دیپلماتیک تضمین وحدت اصلی تجربه آموزش و آمادگی کارکنان ، داشتن مجموعه گسترده و پربار از روابط بین الملل ، داشتن توانایی اطمینان از فرایند تدریس ، تضمین تجهیزات روشی با کیفیت بالا ، داشتن پتانسیل مطالب مدرن - مبنای فنی و متخصصان مترقی و مترقی علمی ، و همچنین فارغ التحصیلان آن نماینده در صحنه محلی و بین المللی در بالاترین سطح ، وزارت آموزش و پرورش آذربایجان درخواست تجدید نظر در تغییر نام آن به عنوان دانشگاه دیپلماتیک باکو در سال 2005 کرد. بنابراین ، کالج عالی دیپلماتیک به عنوان ثبت شد دانشگاه دیپلماتیک باکو از تاریخ 30 ژوئن 2005 و از تاریخ 26 مه 2006 تحت عنوان دانشگاه اوراسیا باکو (BAAU) به ثبت رسید. در حال حاضر ، این دانشگاه به عنوان دانشگاه اوراسیای باکو فعالیت می کند.

تهیه متخصصان در زمینه های روابط بین الملل ، حقوق بین الملل ، روزنامه نگاری بین المللی ، روابط اقتصادی بین المللی ، ترجمه همزمان (انگلیسی ، آلمانی ، فرانسوی ، عربی ، ترکی) ، مطالعات منطقه ای (ایالات متحده و کانادا ، کشورهای اروپایی ، میانه ، نزدیک و خاور دور) کشورها) برای اولین بار در جمهوری فقط با نام کالج عالی دیپلماتیک همراه است.

هدف اصلی BAAU نشان دادن سیستم آموزشی و پتانسیل های علمی آذربایجان با موفقیت و آماده سازی متخصصان بسیار فرهیخته برای برآورده کردن الزامات استانداردهای مدرن است. تجربه آماده سازی متخصص بر اساس مشخصات آموزش بین المللی یکی از اصلی ترین دستورالعمل های BAAU بود. برای دستیابی به این هدف ، BAAU پیوندهای همکاری مثمر ثمر در کارمندان و دانش آموزان ، و همچنین تبادل تجربه با تعدادی از موسسات ، برنامه درسی و برنامه درسی را براساس استانداردهای آموزش بین المللی تهیه شده است. همه این عوامل راه را برای کسب مقام عالی در بین دانشگاه های دیگر فراهم کرده است.

BAAU از روز تأسیس ، مدیریت و سازماندهی فرایند آموزش را براساس اصول علمی ، به دور از کلیشه های سنتی و متمایز از دموکراسی تحقق بخشید. در نتیجه اجرای برنامه های آموزشی نوآورانه که هم نیازهای ملی و هم بین المللی را برآورده می کند ، حتی در دوره ای که نگرش عمومی کافی در مورد بخش آموزش خصوصی در کشور ما وجود نداشته باشد ، BAAU توانست توجه جوانان را جلب کند.

121770_54e5d044495ba514f6da8c7dda7930791c3bd8e2554c704c73267fd59744c451_1280.jpg

چرا BAAU را انتخاب می کنیم؟

دانشگاه هم گذشته و هم آینده

اولین دانشگاه خصوصی آذربایجان که ابتکارات زیادی را در پیش گرفته است؛ در طی بیش از بیست سال فعالیت ، هزاران فارغ التحصیل دارای مهارت بالا بوده است که به پیشرفت سریع کشور کمک می کنند. BAAU با داشتن شهرت و شبکه گسترده ای از روابط بین الملل ، سودمند بودن را برای مردم مهمترین وظیفه خود می داند و برای همیشه نوآوری می کند.

آموزش کیفی

 • BAAU برای کیفیت آموزش از شاخص های بالایی برخوردار است.
 • فرآیند آموزش مبتنی بر فرآیند بولونیا.
 • دیپلم آن در کلیه دانشگاه های دولتی و خصوصی و همچنین در خارج از کشور به رسمیت شناخته شده است.
 • BAAU پروژه های مختلفی را در زمینه تحقیقات دانشگاهی تحقق می بخشد.
 • BAAU دانشجویان زیادی را به خارج از کشور فرستاده است که می خواستند تحصیلات خود را در کشورهای خارجی ادامه دهند.
 • دانشگاه دارای یک استاد و کاردان معلمی و تحصیل کرده است.
 • BAAU دارای یک کتابخانه مجهز با هزاران کتاب ، سیستم فروشگاه الکترونیکی و سالن بزرگ خواندن است.
 • BAAU فرصتی برای داشتن دانش عمیق در مورد یادگیری زبان به زبانهای روسی ، انگلیسی ، آلمانی ، فرانسوی ، ترکی و عربی می دهد.

مرکز آموزش دانشجویان خارجی

مرکز آموزشی برای دانشجویان خارجی با توجه به گسترش روابط بین الملل BAAU و افزایش علاقه دانشجویان خارجی به BAAU در سال 2015 تأسیس شده است. این دانشجویان دانشجویان را برای تحصیل بیشتر در BAAU یا دانشگاههای دیگر آماده می کند. آموزش در این مرکز بسته به انتخاب دانش آموزان به زبان روسی یا انگلیسی انجام می شود.

این دانشگاه شرایطی را برای دانشجویان تازه وارد به وجود می آورد که از اولین روزهای حضور در BAAU احساس اطمینان و راحتی کنند.

دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی از برنامه آموزشی ، گواهی دریافت می کنند و این راهی را برای موفقیت آنها در زندگی آینده حرفه ای و تحصیلی هموار می کند.

این مرکز با نهادها و مراکز کشورهای مختلف جهان به طور فعال همکاری می کند و به پروژه های بین المللی می پیوندد.

کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی

هدف اصلی كتابخانه

این کتابخانه غنی از کتابهای محدود است: "دده کورکت" (1963) ، "خلاقیت ناظم حکمت" (1967-1968) ، محمود کاشگری "دیوانی لگاتی ترک" (2006) ، "فرشهای آذربایجانی: گروه تبریز" (2013) ، "ملا نصرالدین" (1988) و دیگران.

این مرکز دارای گوشه هایی از زندگی و فعالیت های سیاسی رهبر ملی حیدر علی اف و رئیس جمهور ایلام علی اف است.

مرکز تحقیقات ترکولوژی

مرکز تحقیقات ترکولوژی در سال 1999 توسط رئیس BAAU ، پروفسور تأسیس شد. حسینیلی ناظم. این مرکز که از نوع اول در آذربایجان است ، تحقیقات کاملی را در مورد کلیه جهات تورولوژی انجام می دهد. این زبان ، تاریخ ، ادبیات ، فولکلور ، فرهنگ و مردم شناسی افرادی که به زبانهای ترکی و اقوام ترک صحبت می کنند را در یک زمینه زمانی و مقایسه ای مورد مطالعه قرار می دهد.

پژوهش های مربوط به موضوعات مختلف در مورد ملل ترک در این مرکز طبقه بندی شدند. تحليل تاريخ ، علم ، فرهنگ ، هنر ، سنت هاي ملل تورك رسالت اصلي اين مركز است.

واژه نامه های حاوی توضیح عبارات ، اصطلاحات ، کلمات و اصطلاحات در لهجه های ترکی نیز در مرکز جمع آوری و ترجمه می شوند. کتاب های زیر در حال حاضر مورد کاوش قرار گرفته است:

 1. "مقبره های سلسله عثمانی" توسط هاکی اونال ، 1992.
 2. "قوانین سومری ، بابلی ، آشوری و دستور اممی شادوگا" توسط مبرور توسون و کادریژ یالواچ ، 2002.
 3. "واژه نامه لهجه های ترکی" ، 1991.
 4. "حماسه های آلتایی" از ابراهیم دیلک ، 2007.
 5. "واژگان اصطلاحات و اصطلاحات تاریخی عثمانی" توسط Mehmet Zeki Pakal ، 1993.
 6. "فرهنگ لغت ترکی" از علی پوسکولو اوغلو ، 2010.
 7. "واژه نامه اصطلاحات فلسفی" توسط احمد چوییزچی ، 2003.

1350 کتاب رمزگذاری شده (عمدتا به زبان ترکی) در ترکی هیر واقع شده است که زیر مرکز فعالیت می کند. این مرکز طیف گسترده ای از تحقیقات عمیق را در زمینه سومرژی ارائه می دهد. تحقیقات علمی طولانی مدت ناظم حسینی در این زمینه قابل توجه است. مقالات وی در مورد تمدن سومری ، کتابهای مربوط به تشابه واژگانی منابع مهمی است.

این مرکز با مشارکت نمایندگان ملل ترک و همچنین توسعه روابط مربوط به علم ، فرهنگ ، ادبیات ، هنر و غیره در برگزاری رویدادهای مشترک همکاری می کند.

كتابخانه و مركز اطلاعات همچنان با توسعه منابع الكترونیكی و فن آوری های برنامه نویسی ، اخیراً با اجرای یك سیستم جدید فروشگاه آنلاین و برنامه ریزی برای تحویل اسناد الکترونیکی به دسكتاپ كارمندان این مرکز ، همگام است.

کتابخانه BAAU مجموعه های غنی از کتاب ، مجله ، پایان نامه در زمینه های مختلف را در خود جای داده است.

مکان ها

 • Baku

  Ac.Hasan Aliyev street, 135 A, AZ1073, Baku

برنامه ها

سوالات