Keystone logo
Universidad de Granada

Universidad de Granada

Universidad de Granada

مقدمه

دانشگاه گرانادا (UGR) یک دانشگاه دولتی واقع در شهر تاریخی گرانادا است که فقط 35 کیلومتر از رشته کوه دیدنی سیرا نوادا و 65 کیلومتر از سواحل گرمسیری مدیترانه فاصله دارد. این دانشگاه به طور رسمی توسط امپراطور چارلز پنجم در سال 1531 تاسیس شد و بر اساس یک سنت تدریس چند صد ساله ساخته شده است که به مدرسه های سلسله ناصری گرانادا باز می گردد. بر این اساس ، این دانشگاه از لحاظ اهمیت تاریخی یکی از مهمترین دانشگاههای اروپا است.

از زمان تاسیس ، UGR هم تراز شهر گسترش یافته است ، دانشکده ها و مدارس خود را در سراسر کلانشهرها توزیع می کند. پنج دانشگاه از هفت پردیس UGR در سطح شهر گرانادا پراکنده شده و فضای دانشگاهی آن را غیرقابل تردید می کند. در همین حال ، پردیس های این دانشگاه در شهرهای سئوتا و ملیلا در شمال آفریقا آن را به یکی از معدود دانشگاه های واقعاً قاره ای در جهان تبدیل کرده اند. این کشور همچنین روابط تاریخی قوی با م institutionsسسات و دانشگاههای آمریکای لاتین را حفظ می کند و آن را برای انجام نقش پلی بین اروپا و آمریکای لاتین از یک سو و بین اروپا و آفریقای شمالی از سوی دیگر کاملاً مناسب می گذارد.

UGR و همچنین به طور مداوم برای غنی سازی شهر از نظر فرهنگی ، کاملاً متعهد به سیاست بازیابی ، مرمت و حفظ بناهای دارای ارزش تاریخی در گرانادا است. "La Madraza" (1349) ، "Hospital Real" (مقر ریاست UGR) ، و دانشکده های حقوق ، ترجمه ، تفسیر ، و اسناد و مدارک ، همگی در ساختمانهای دیدنی از اهمیت تاریخی قابل توجهی قرار دارند. در واقع ، با توجه به نقش تأثیرگذار فزاینده آن در زندگی گرانادا طی 500 سال گذشته ، این دانشگاه به تعریف معماری ، فرهنگی و اقتصادی شهر پرداخته است.

تقریباً 70،000 نفر - دانشجویان ، محققان ، مدرسین و کارمندان اداری و پشتیبانی - با UGR ارتباط مستقیم دارند و این دانشگاه را به چهارمین دانشگاه بزرگ اسپانیا تبدیل کرده است. این جامعه دانشگاهی گرانادا را با 240 هزار نفر ساکنین خود به شهری پر جنب و جوش و جهان وطنی تبدیل کرده است.

هر ساله ، 8000 دانش آموز اضافی در دوره های تکمیلی ، دوره های زبان و دوره های یادگیری مداوم و تابستانی ثبت نام می کنند ، در کنار تقریباً 60،000 دانشجو که دوره های آنلاین را با دانشگاه ما می گذرانند ، نشان دهنده دامنه وسیعی از تأثیر UGR در بخش آموزش عالی است.

یک دانشگاه عالی رتبه

UGR در سطح بین المللی به دلیل کیفیت در آموزش عالی ، تدریس ، تحقیق و اطلاع رسانی شناخته شده است. رتبه بندی ملی و بین المللی نشان دهنده موقعیت UGR در میان برترین دانشگاههای اسپانیا و در میان بهترین دانشگاههای جهان است.

در سال 2019 ، دانشگاه گرانادا این موقعیت غالب را بیشتر تثبیت کرده است - در رتبه 4 دانشگاه اسپانیا و در میان 300 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی دانشگاهی جهان که اخیراً منتشر شده است (شانگهای دانشگاه های جهان) (ARWU 2019). UGR تنها توسط دانشگاه های بارسلونا ، دانشگاه Complutense مادرید و دانشگاه خودمختار بارسلونا در ARWU 2019 پیشی می گیرد و از سایر نهادهای مهم اسپانیا مانند دانشگاه پمپئو فابرا ، دانشگاه خودمختار مادرید و دانشگاه والنسیا بهتر عمل می کند.

از منظر عملکرد خود در موضوعات خاص دانشگاهی ، UGR همچنین یک رکورد جدید ثبت کرده است ، 3 موضوع UGR در میان 50 برتر جهانی و 35 موضوع خیره کننده در ARWU 2019 قرار دارد. درمجموع ، پنج موضوع UGR در میان 100 مورد برتر جهان قرار دارند و این یک علامت مهم دیگر است. به ویژه قابل توجه است دستاوردهای دانشگاه در موضوعات علوم کتابداری و اطلاع رسانی (سی و ششمین در سراسر جهان). علوم و صنایع غذایی (سی و هفتمین در سراسر جهان) ؛ مهندسی معدن و معدن (چهل و هفتمین در سراسر جهان) ، علوم و مهندسی کامپیوتر (رتبه برتر جهانی 76-100) ؛ و ریاضیات (برتر جهانی 76-100). با توجه به این عملکرد استثنایی ، سال تحصیلی 2019-2020 نوید یک دوره مهم دیگر را برای موسسه ما می دهد.

Universidad de Granada

پردیس دانشگاه پیشرفته علوم بهداشتی علوم بهداشتی (PTS) ، که دانشکده علوم بهداشتی و دانشکده پزشکی را در خود جای داده است ، ترکیبی پیشرفته از آموزش ، تحقیق ، مراقبت های بهداشتی و انتقال دانش را ارائه می دهد و یک نمونه قابل توجهی از تعهد دانشگاه به نوآوری ، و همچنین برای ارتقا partnership مشارکت های محلی و جهانی با بخش های دولتی و خصوصی.

در این سال همچنین شش دانشگاه اسپین آف جدید تأسیس شد. تعداد کل آنها را به 65 می رساند. این بخشهای مهم در تضمین فرآیندهای انتقال دانش موثر از دانشگاه ما مهم هستند ، اطمینان حاصل شود که یافته های تحقیق با موفقیت مورد بهره برداری قرار گرفته و به خدمات و محصولات جدید نوآورانه تبدیل می شوند.

طیف گسترده ای از برنامه ها

در این سال ، بیش از 47000 دانشجوی کارشناسی در 89 درجه لیسانس ما در UGR ثبت نام می کنند ، با 5000+ دانشجو دیگر برای ثبت نام در مقاطع کارشناسی ارشد ما ثبت نام می کنند. UGR همچنین دامنه پیشنهادات تحصیلات تکمیلی خود را برای سال تحصیلی 2020-2021 افزایش داده است ، که اکنون شامل بیش از 100 مدرک کارشناسی ارشد و 28 برنامه دکترا است. در نتیجه ، ما در حال حاضر یکی از گسترده ترین و متنوع ترین برنامه های آموزش عالی در اسپانیا را ارائه می دهیم.

یک دانشگاه بین المللی و چند فرهنگی

برای بیش از یک دهه ، دانشگاه ما به طور مداوم بیش از هر موسسه اروپایی دانشجویان بین المللی ورودی دریافت کرده است. ما همچنین بیش از هر دانشگاه اروپایی دیگری در برنامه های تبادل + اراسموس + دانشجویان را به خارج از کشور اعزام می کنیم. در طول سال تحصیلی جاری ، به لطف طیف متنوعی از برنامه های حرکتی ارائه شده در موسسه ما ، بیش از 2600 دانشجوی تبادل جدید از بیش از 70 کشور در UGR تحصیلات خود را به پایان می رسانند. در مجموع ، UGR در بیش از 800+ توافق نامه تبادل دو جانبه و چند جانبه بین المللی با موسسات در سراسر جهان شرکت می کند.

علاوه بر این ، تقریباً 10٪ از کسانی که در برنامه های کارشناسی ما ثبت نام کرده اند ، 20٪ از دانشجویان کارشناسی ارشد و 30٪ از داوطلبان دکترای ما دانشجویان بین المللی هستند. آنها همچنین در کنار 10 هزار دانشجوی داخلی و بین المللی که هر ساله در دوره های ارائه شده توسط مرکز زبانهای مدرن UGR (CLM) ، موسسه کنفوسیوس (چینی) و مرکز روسی "Russkiy Mir" ثبت نام می کنند ، فرصت یادگیری زبان اسپانیایی و سایر زبانها را دارند.

ما عضو بنیانگذار گروه بین المللی کویمبرا هستیم ، انجمنی از دانشگاههای اروپا در خط مقدم آموزش عالی. ما همچنین عضوی از مجموعه وسیعی از شبکه های معتبر بین المللی مانند انجمن دانشگاه های اروپا (EUA) ، انجمن دانشگاه ایبروامریکا برای مطالعات تحصیلات تکمیلی (AUIP) ، انجمن بین المللی دانشگاه ها (IAU) ، انجمن اروپایی بین المللی هستیم آموزش (EAIA) و انجمن مدیران بین المللی آموزش (AIEA).

مکان ها

 • Granada

  Avenida del Hospicio, S/N C.P. 18010 Granada, Spain, 18010, Granada

  • Granada

   Campus de Cartuja, S/n. Granada, Spain, 18071, Granada

   سوالات