Keystone logo
UiT The Arctic University of Norway کارشناسی ارشد زبان شناسی نظری
UiT The Arctic University of Norway

کارشناسی ارشد زبان شناسی نظری

Tromsø, نروژ

2 Years

زبان انگلیسی

تمام وقت

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

در محوطه دانشگاه

* بدون شهریه برای دانشجویان بین المللی

مقدمه

این برنامه برای دانشجویانی که مایل به مطالعه زبان از دیدگاه مقایسه ای هستند مناسب است. این برنامه تأکید ویژه ای بر جنبه های رسمی دستور زبان ، به ویژه نحو و واج شناسی دارد. رویکرد این رشته ها بر مطالعات مقایسه ای بسیاری از زبان ها متکی است.

توضیحات برنامه

 • مدت زمان: 2 سال
 • اعتبار (ECTS) : 120
 • شرایط پذیرش : لیسانس زبان یا زبان شناسی
 • نام مقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد فلسفه در زبان شناسی
 • کد برنامه :
  • متقاضیان نروژی و نوردیک: 5060
  • متقاضیان بین المللی: 2025

کارشناسی ارشد فلسفه در زبان شناسی نظری ، تحصیلات تکمیلی در زمینه زبان شناسی نظری را پوشش می دهد و به عنوان ادامه کار در سطح کارشناسی تلقی می شود. این برنامه تأکید ویژه ای بر جنبه های رسمی دستور زبان ، به ویژه نحو و واج شناسی دارد. رویکرد این رشته ها بر مطالعات مقایسه ای بسیاری از زبان ها متکی است. دانش آموزان بینشی در مورد ساختار زبان ، جنبه های مقایسه ای تحقیقات زبانی ، تنوع اجتماعی و جغرافیایی ، توسعه تاریخی زبان ها و کسب زبان ایجاد می کنند. در سطح کارشناسی ارشد ، دانش آموزان بر اساس دوره درسی خود علایق خاصی را ایجاد می کنند و پایان نامه کارشناسی ارشد یا دو مقاله طولانی مدت می نویسند.

این برنامه شامل اجزای زیر است:

 • 60 ECTS دوره و
 • 60 ECTS برای (1) یک پایان نامه ، یا (2) دو مقاله.

دو دوره ده گزینشی اعتبار می تواند از هر دوره 3000 سطح زبان یا زبان شناسی ارائه شده توسط گروه ها برای زبان انگلیسی و زبان شناسی عمومی ، روسی ، فنلاندی و سامی باشد. توجه داشته باشید که دوره های انتخابی باید بیشتر بر مبنای نظریه زبان باشد تا یادگیری عملی زبان. با استفاده از برنامه ، سایر دروس ممکن است پذیرفته شوند (به عنوان مثال دروس فلسفه ، روانشناسی ، ریاضیات و غیره) ، تا زمانی که ارتباط آنها با درجه قابل اثبات باشد.

دوره های بین رشته ای

چندین دوره "بین رشته ای" ارائه می شود و این دوره ها دارای کد HIF در فهرست دوره های دانشگاه هستند. با این حال ، همه دوره های HIF ممکن است برای گنجاندن در برنامه مناسب نباشد. برای اطلاع از اینکه کدام دوره های HIF به عنوان بخشی از کارشناسی ارشد زبان شناسی نظری پذیرفته شده است ، لطفاً با کارکنان برنامه تماس بگیرید.

پیشرفت

دروس زیر در ترم 1 اجباری است: HIF-3010 Syntax I و HIF-3022 Phonology I. علاوه بر این ، دانش آموزان ملزم به تکمیل یک دوره انتخابی هستند.

دوره های زیر در ترم 2 اجباری است: HIF-3011 Syntax II و HIF-3021 Phonology II. علاوه بر این ، دانش آموزان ملزم به گذراندن یک دوره انتخابی هستند.

پایاننامهی کارشناسی ارشد

این مدرک شامل 60 ECTS است که باید (i) با نوشتن یک پایان نامه کارشناسی ارشد (60 ECTS) یا (ii) با نوشتن دو مقاله (هر کدام 30 ECTS) به دست آورید. این کار معمولاً به صورت جداگانه انجام می شود ، اما ممکن است بخشی از یک پروژه تحقیقاتی بزرگتر باشد که در دانشکده انجام می شود ، به ویژه پروژه هایی که در مرکز مطالعات پیشرفته در زبان شناسی نظری (CASTL) انجام می شود. موضوعات این کار با مشورت یکی از کارکنان دانشگاهی که به عنوان سرپرست خدمت می کند انتخاب می شود. کسانی که تصمیم به نوشتن دو مقاله دارند ، باید یکی از آنها را در زمینه های اصلی واج شناسی یا نحو بنویسند. این دو مقاله نمی توانند در یک زمینه باشند.

پذیرش ها

برنامه درسی

نتیجه برنامه

فرصت های شغلی

درباره مدرسه

سوالات