Keystone logo
UIN Maulana Malik Ibrahim Malang

UIN Maulana Malik Ibrahim Malang

UIN Maulana Malik Ibrahim Malang

مقدمه

دانشگاه دولتی اسلامی مولانا مالک ابراهیم مالنگ با حکم شماره 50 ریاست جمهوری در 21 ژوئن 2004 تأسیس شد . تحقق ایده های چندین شخصیت مشهور جاوه شرقی برای تأسیس م institutionsسسات آموزش عالی اسلامی تحت وزارت امور مذهبی ، کمیته تأسیس شعبه IAIN سورابایا از طریق مصوبه شماره 17 وزارت امور مذهبی یافت شد. این کمیته موظف به ایجاد دانشکده شریعت در سورابایا و دانشکده تربیا در ملنگ شد. هر دو شاخه های هیئت علمی IAIN Sunan Kalijaga هستند که در 28 اکتبر 1961 توسط وزیر امور دینی افتتاح شد . در اول اکتبر 1964 دانشکده الهیات اسلامی ( Ushuluddin ) نیز با حکم شماره وزارت امور مذهبی در Kediri تأسیس شد. 66/1964.

در توسعه آن ، سه شاخه دانشکده ادغام و تحت ساختار مanسسه اسلامی دولتی (IAIN) Sunan Ampel که در فرمان شماره 20 وزارت امور مذهبی در سال 1965 تأسیس شده است ، اداره می شوند. بر اساس این مصوبه ، دانشکده تربیا مالنگ به دانشکده شعبه IAIN Sunan Ampel تبدیل شد. در توسعه بعدی ، از طریق فرمان ریاست جمهوری شماره 11 ، 1997 ، دانشکده Tarbiyah Malang IAIN Sunan Ampel وضعیت خود را به یک موسسه اسلامی اسلامی مالانگ تغییر داد (STAIN) همانطور که سایر شاخه های دانشکده IAIN در اندونزی تجربه کرده است ، در مجموع 33 موسسه . بنابراین ، از آن زمان STAIN Malang جدا از IAIN Sunan Ampel به یک مituteسسه مستقل آموزش عالی اسلامی تبدیل شده بود.

در برنامه توسعه استراتژیک ، همانطور که در برنامه استراتژیک برنامه ده ساله توسعه Malang (1998 / 1999-2008 / 2009) ذکر شده است ، در نیمه دوم دوره توسعه خود ، موسسه اسلامی اسلامی ملنگ وضعیت نهادی خود را از یک موسسه تغییر داد. وارد دانشگاه شوید. با تلاش جدی ، پیشنهاد افزایش وضعیت آن به دانشگاه توسط رئیس جمهور تصویب شد همانطور که در فرمان شماره 50 ریاست جمهوری ، مورخ 21 ژوئن 2004 ، آشکار شد و توسط وزیر ، پروفسور HA مالک فجار ، کارشناسی ارشد به نمایندگی از وی افتتاح شد. رئیس جمهور در 8 اکتبر 2004 به نام دانشگاه اسلامی اسلامی (UIN) مالانگ با وظیفه اصلی خود اجرای برنامه آموزش عالی در علوم دینی اسلامی و علوم عمومی بود. بنابراین ، 21 ژوئن 2004 به عنوان روز تولد این دانشگاه استفاده می شود. این دانشگاه زمانی به عنوان دانشگاه اسلامی اندونزی-سودان (UIIS) به عنوان اجرای همکاری بین دولت اندونزی و سودان نامگذاری شده بود و توسط معاون رئیس جمهور ، دکتر حمزه هاز در 21 ژوئیه 2002 افتتاح شد که همچنین مقامات عالی دولت سودان. در پارادایم دانشگاهی ، دانشگاه نه تنها از طریق روش های علمی از طریق استدلال منطقی مانند مشاهده ، آزمایش ، نظرسنجی ، مصاحبه و ... دانش ، بلکه از قرآن و حدیث ، که به پارادایم تلفیق معروف است ، دانش را توسعه می دهد . بنابراین ، جایگاه موضوعات مطالعات اسلامی مانند قرآن و حدیث و فقه در چارچوب ادغام دانش علمی بسیار مهم است.

از نظر نهادی ، دانشگاه اسلامی اسلامی (UIN) مالانگ دارای شش دانشکده در دوره کارشناسی است. آنها عبارتند از: (1) دانشكده آموزش ، اداره گروه آموزش علوم اجتماعي ، گروه تربيت اسلامي ، گروه تربيت معلم در دبستان اسلامي و گروه آموزش زبان عربي (2) دانشكده شريعت ، اداره گروه خانواده قانون اسلام و گروه حقوق تجارت شریعت ، (3) دانشکده علوم انسانی ، اداره گروه زبان و ادبیات عربی و گروه زبان و ادبیات انگلیسی ، (4) دانشکده اقتصاد ، اداره گروه مدیریت ، حسابداری و بانک قانون شریعت ، (5 ) دانشکده روانشناسی ، گروه روانشناسی در حال اجرا ، (6) دانشکده علوم و فنون ، اداره ریاضیات ، زیست شناسی ، داروسازی ، فیزیک ، شیمی ، مهندسی انفورماتیک و معماری. تحصیلات کارشناسی ارشد دارای شش برنامه است ، آنها عبارتند از: برنامه کارشناسی ارشد مدیریت معارف اسلامی ، برنامه کارشناسی ارشد آموزش زبان عربی ، برنامه کارشناسی ارشد مطالعات اسلامی ، برنامه کارشناسی ارشد تربیت معلم دوره ابتدایی اسلامی ، برنامه کارشناسی ارشد تربیت اسلامی و برنامه کارشناسی ارشد اسلامی خانواده قانون. در دوره دکترا ، این دانشگاه دو برنامه دارد ، این برنامه ها عبارتند از: مدیریت آموزش اسلامی و دوره دکتری آموزش زبان عربی.

ویژگی منحصر به فرد این دانشگاه ، به عنوان پیامدهای مدل توسعه علمی ، الزام همه دانشگاهیان به تسلط بر زبان عربی و انگلیسی است. از طریق زبان عربی ، انتظار می رود که آنها بتوانند اسلام را از منابع اصلی ، یعنی قرآن کریم و حدیث ، مطالعه کنند و انتظار می رود با تسلط بر زبان انگلیسی ، اعضای دانشگاهی بتوانند دانش و علوم عمومی را مطالعه کنند و همچنین از آن استفاده کنند به عنوان یک ابزار ارتباطی جهانی. از این رو ، این دانشگاه را دانشگاه دو زبانه می نامند. برای دستیابی به این هدف ، دانشگاه مدرسه پانسیون یا " pesantren " را در دانشگاه ایجاد کرد که در آن همه دانشجویان سال اول باید در آن بمانند. بنابراین ، تحصیلات دانشگاهی ترکیبی است بین سنت دانشگاه و سنت مدرسه شبانه روزی ( pesantren ). با اجرای این الگوی آموزشی ، انتظار می رود فارغ التحصیلانی تولید شود که دانش پژوهان حرفه ای و فکری هستند که در مطالعات دینی نیز عمیق هستند یا دانشمندان اسلامی باهوش و حرفه ای که در مطالعات علوم عمیق هستند. ویژگی اصلی دانشجو این است که دانش آموخته نه تنها بر دانش رشته خود تسلط دارد ، بلکه بر قرآن کریم و حدیث به عنوان منبع اصلی تعالیم اسلامی تسلط دارد.

این دانشگاه که در Jalan Gajayana 50 ، Dinoyo Malang با 14 هکتار محوطه دانشگاه واقع شده است ، از سپتامبر 2005 با ساختمان رئیس دانشگاه ، دانشکده ، دفاتر اداری ، سخنرانی ، آزمایشگاه ها ، امور دانشجویی ، آموزش ، ورزش ، مرکز تجاری ، پلی کلینیک ، مساجد ، خود را مدرن می کند. و مدرسه شبانه روزی با استفاده از بودجه بانک توسعه اسلامی (IDB) از طریق تصویب نامه IDB شماره 41 / IND / 1287 مورخ 17 آگوست 2004. در 27 ژانویه 2009 ، رئیس جمهور اندونزی دکتر H. Susilo Bambang Yudhoyono موافقت کرد که عنوان دانشگاه را با دانشگاه اسلامی دولتی مولانا مالک ابراهیم مالنگ عنوان کند. با توجه به اینکه این نام نسبتاً طولانی است ، در سخنرانی در چهارمین سالگرد ، رئیس دانشگاه نام دانشگاه را به اختصار به دانشگاه نگاری مالکی خلاصه کرد . با عملکرد جسمانی باشکوه و مدرن و از طریق عزم ، اشتیاق ، و تعهد قوی همه اعضای دانشگاهی و با درخواست از نعمت و هدایت خداوند متعال ، این دانشگاه قصد دارد که به عنوان مرکز تعالی و مرکز تمدن اسلامی به عنوان یک مرکز گام برای اجرای آموزه های اسلام به عنوان رحمت به جهانیان (الاسلام رحمت لی العلامین ).

مکان ها

  • Malang

    Jalan Gajayana No. 50 Malang, 65144, Malang

    سوالات