Keystone logo
University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

مقدمه

به تحقیق ، برای آموزش ، برای آموزش و شکل دادن

Universität Hamburg اولین دانشگاه دموکراتیک آلمان با سابقه طولانی است که به اوایل قرن هفدهم می رسد. در سال 1911، ادموند زیمرز، تاجر، چیزی را اهدا کرد که به ساختمان اصلی دانشگاه تبدیل شد. شعار او، «تحقیق، آموزش، آموزش و شکل‌دهی» هنوز هم می‌تواند بالای در اصلی خوانده شود و دانشگاه هامبورگ امروز به این اصول متعهد است. بر این اساس، دانشگاه به پژوهش و تدریس به عنوان حوزه های فعالیت جدایی ناپذیر می نگرد. این تعامل آنهاست که آموزش پایدار را ممکن می سازد. در سال 2019، دانشگاه هامبورگ به دانشگاه تعالی تبدیل شد.

تحقیقات برتر

دانشگاه هامبورگ بزرگترین و متنوع ترین مرکز تحقیقات آلمان است. مشخصات تحقیقاتی آن شامل ثروتهای از دستاوردهای تحقیقاتی فردی و همکاری گسترده میان رشته ای است. مشخصات پژوهشی دانشگاه هامبورگ توسط پروژه های بین المللی و تأمین شده توسط فدراسیون به طور مشترک با سایر موسسات ، مراکز تحقیقاتی مشترک که توسط بنیاد تحقیقات آلمان ، گروه های تحقیقاتی و مشارکت در دانشکده های تحقیقاتی بین المللی مکس پلانک انجام می شود ، تکمیل می شود.

گروه انفورماتیک

دپارتمان انفورماتیک که در دانشکده ریاضیات، انفورماتیک و علوم طبیعی قرار دارد، دارای یک حوزه تحقیقاتی جامع است که تقریباً تمام زمینه های علوم رایانه را در بر می گیرد. علاوه بر این، از پیوندهای بین رشته ای عالی با زمینه های دیگر در مدرسه و فراتر از آن، مانند علوم طبیعی، پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم تربیتی سود می برد. از طریق HITeC، مرکز تحقیقات و انتقال فناوری در این بخش، همکاری ها و انتقال فناوری با شرکت های محلی پشتیبانی می شود و تحقیقات مرتبط با صنعت تسهیل می شود.

تحقیقات بین المللی

این بخش متشکل از دو خوشه تحقیقاتی تکمیلی "مهندسی سیستم های پیچیده" و "محاسبات انسان محور" و برخی از گروه های تحقیقاتی دیگر ، شامل بیانیه مأموریت خود در مورد سیستم های پیچیده انسان محور است. دو گروه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی این 23 گروه تحقیقاتی را با پیوندهای بین رشته ای و بین المللی تکمیل می کنند. گروه تحقیقاتی بین المللی تحصیلات تکمیلی "تعامل متقابل در سیستمهای شناختی طبیعی و مصنوعی" ، که به عنوان همکاری بین دانشگاه هامبورگ و دانشگاه تسینگوا ، پکن ، چین در سال 2006 ایجاد شده است ، در درجه اول بر مبادله ایده های بین المللی متمرکز است. در اینجا لیستی از تمام گروه های تحقیقاتی در بخش انفورماتیک وجود دارد: href = "https://www.inf.uni-hamburg.de/fa/inst/groups.html

آموزش عالی

بیش از 20 استاد و حدود 80 همکار پژوهشی در حال حاضر در بخش کار می کنند که توسط تقریبا 40 کارمند اداری و فنی پشتیبانی می شوند. آنها با هم ده برنامه تحصیلی (پنج در مقطع کارشناسی و پنج در مقطع کارشناسی ارشد) را با حدود 1500 دانشجوی ثبت نام شده ارائه می دهند. تعداد زیادی از استخرهای کامپیوتر عمومی با تجهیزات مدرن و بسیاری از استخرهای تخصصی دانشجویی در گروه های تحقیقاتی یک محیط آموزشی عالی را ارائه می دهند. یک بدنه دانشجویی فعال با بسیاری از گروه‌های کار و یادگیری در یک محیط دوستانه و اجتماعی، تجربه یادگیری را تکمیل می‌کند. برای عضویت در انجمن، به برنامه بین‌المللی سیستم‌های تطبیقی کارشناسی ارشد علوم بین‌المللی مراجعه کنید: href="https://www.master-intelligent-adaptive-systems.com/

آمار

تنوع چشمگیر

دانشگاه هامبورگ با بیش از 39000 دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است. شش مدرسه با حدود 170 برنامه رشته های یک دانشگاه جامع را ارائه می دهند: حقوق. اقتصاد و علوم اجتماعی; دارو؛ آموزش، روانشناسی و جنبش انسانی; علوم انسانی; ریاضیات، انفورماتیک و علوم طبیعی.

    مکان ها

    • Hamburg

      Hamburg Universität Department of Informatics Vogt-Kölln-Straße 30 22527 Hamburg, Germany, 22527, Hamburg

      سوالات