Keystone logo
© Dark Frame - www.darkframe.pl
Lodz University of Technology

Lodz University of Technology

Lodz University of Technology

مقدمه

Lodz University of Technology ( TUL ) یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه های فنی دولتی در لهستان است که در بین 15 درصد از بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد و یکی از اعضای مفتخر کنسرسیوم اروپایی دانشگاه های نوآور است. TUL که در سال 1945 تأسیس شد، دارای سنت قوی در آموزش مهندسی است و به دلیل دستاوردهای خود در تحقیقات، علم، آموزش و همکاری های بین المللی در سراسر جهان شناخته شده است.

بیش از 10000 دانشجو، که حدود 10 درصد آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند، مدارک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در 9 دانشکده و در دانشکده مهندسی بین المللی، که بیش از 65 برنامه تحصیلی را ارائه می دهد، از جمله بیش از 25 برنامه به زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می دهند. علاوه بر این، به دانشجویان امکان انجام برنامه های دیپلم دوبل، تحرک (در داخل و خارج از اتحادیه اروپا) و پیشگامی در ریز ماژول های آموزش عالی ارائه می شود. برای آموزش متخصصان در علم، مهندسی، فناوری، مدیریت و کسب و کار از روش‌های آموزشی و یادگیری نوآورانه استفاده می‌شود، از جمله: یادگیری مبتنی بر چالش، تفکر طراحی و آموزش متحرک. دانش‌آموزان همچنین فرصت‌های عملی دارند، به‌ویژه در سخنرانی‌هایی که توسط کارشناسان در زمینه‌های خاص برگزار می‌شود شرکت می‌کنند یا در شرکت شریک TUL مانند آمازون، Ikea یا TomTom واقع در شهر و نزدیک‌ترین منطقه آن شرکت می‌کنند.

TUL با پردیس 37 هکتاری خود در مرکز شهر علاوه بر اقامت و دسترسی به اینترنت رایگان در 9 سالن اقامتی ارائه می دهد. به حداقل رساندن زمان رفت و آمد فضایی برای لذت ها باقی می گذارد! با تقریباً 75 باشگاه علمی دانشجویی TUL مکانی عالی برای دانشجویانی است که به علم علاقه دارند و می خواهند دانش خود را غنی کنند. این دانشگاه از افراد فعال استقبال می کند و از طرح های مختلف دانشجویان حمایت می کند. ایستگاه رادیویی دانش‌آموزی Żak، شبانه‌روز با فرکانس 88.8 مگاهرتز پخش می‌شود، گروه کر TUL 40 سال حضور مستمر در صحنه دارد، در حالی که استخر شنای المپیک و 31 بخش ورزشی ممکن است علاقه‌مندان به انرژی بالا را داشته باشد.

پذیرش ها

در هر سال تحصیلی دو پذیرش وجود دارد.

 • در ماه مه / ژوئن - پذیرش برای برنامه های کارشناسی ارشد که در ترم تابستان (1 مارس) شروع می شود.
 • در دسامبر / ژانویه - پذیرش برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد که در ترم زمستان (1 اکتبر) شروع می شود.

دستور کار تفصیلی چند ماه قبل از باز شدن پذیرش در وب سایت دانشگاه منتشر می شود. لطفاً وب سایت ما را برای جزئیات بیشتر در مورد ضرب الاجل ها بررسی کنید.

نحوه درخواست

 1. ما با مهربانی از شما می خواهیم قبل از شروع فرآیند درخواست خود ، مراحل پذیرش را به دقت بررسی کنید .
  تمام اطلاعات موجود در برگه "کاندیداهای بین المللی" را بخوانید. در آنجا می توانید اطلاعاتی در مورد فرآیند پذیرش از جمله لیست مدارک مورد نیاز، دوره های در دسترس، هزینه های تحصیل، بورسیه ها، الزامات زبان و غیره را بیابید.
 2. یک حساب کاربری در پورتال پذیرش ما ایجاد کنید. بعداً همیشه از آدرس rekrutacja.p.lodz.pl وارد پورتال پذیرش شوید. تحصیلات درجه 1/2 و سپس "من شهروند لهستانی نیستم" را انتخاب کنید.
 3. تمام اطلاعات شخصی را پر کنید و سپس امکان آپلود اسناد برای شما رفع انسداد می شود.
 4. اسکن تمام اسناد مورد نیاز را در زمان مشخص شده در وب سایت ما آپلود کنید.
  • به یاد داشته باشید که مدارک شما باید با یک آپستیل همراه باشد و/یا توسط یک مترجم قسم خورده به لهستانی یا انگلیسی ترجمه شده باشد .
  • شما می توانید برای حداکثر 4 برنامه درخواست دهید.
  • منتظر نتایج

بورسیه و بودجه

 1. بهترین داوطلبان می توانند برای تحصیل بدون پرداخت شهریه (دو محل در هر 10 دانشکده) درخواست دهند. برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.
 2. کاندیداها همچنین تشویق می شوند تا بورسیه های تحصیلی دولت لهستان را بررسی کنند.

بورسیه اجتماعی ممکن است به دانشجویی/دانشجوی دکتری اعطا شود که در وضعیت مالی سختی قرار دارد و درآمد خالص ماهانه او به ازای هر نفر در خانواده از مقدار مشخص شده در یک اطلاعیه جداگانه در مورد میزان انواع مزایای فردی که با آن توافق شده است تجاوز نمی کند. دولت دانشجویی و دولت دانشجویان دکتری.

در موارد موجه خاص، دانشجو/دانشجوی دکترا ممکن است بورسیه اجتماعی افزایش یافته دریافت کند.

بورسیه تحصیلی برای افراد دارای معلولیت ممکن است به دانشجو/دانشجوی دکترا با گواهی ناتوانی، گواهی مدرک ناتوانی یا گواهینامه اشاره شده در هنر اعطا شود. 5 و ماده 62 قانون 27 اوت 1997 در مورد توانبخشی حرفه ای و اجتماعی و اشتغال افراد معلول.

میزان بورسیه تحصیلی بستگی به میزان ناتوانی دارد. دانشجوی/دانشجوی دکترا که خود را در شرایط زندگی موقتی دشوار می بیند ممکن است کمک دریافت کند.

بورسیه رئیس دانشگاه برای دانشجویان ممکن است به دانشجویی اعطا شود که در مسابقات حداقل در سطح ملی به نتایج علمی برجسته، دستاوردهای علمی یا هنری یا دستاوردهای ورزشی دست یافته باشد.

بورسیه تحصیلی را می توان به

 1. دانشجوی پذیرفته شده در سال اول تحصیلی در سال شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشد:
  هر دانشجوی خارجی پذیرفته شده در TUL می تواند در یکی از 9 سالن دانشجویی اقامتگاه اسکان داده شود. فقط 2 دقیقه پیاده تا پردیس فاصله دارد. هزینه اقامت در اتاق های یک نفره و دو تخته تقریباً 150 یورو در ماه می باشد. برای جزئیات اقامت لطفا به وب سایت ما مراجعه کنید.
  • برنده یک المپیاد بین المللی یا برنده یا فینالیست یک المپیاد سطح مرکزی که در مقررات نظام آموزشی ذکر شده است،
  • آیا مدال آور فعلی حداقل یک مسابقه ورزشی برای عنوان قهرمان لهستان در یک رشته ورزشی خاص که در مفاد قانون ورزش ذکر شده است.
  • دانش آموزی که نتایج تحصیلی برجسته ای کسب کرد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در سال اول تحصیل خود برای این بورسیه اقدام کنند در حالی که دانشجویان مقطع کارشناسی تنها پس از سال اول تحصیل خود می توانند برای این بورسیه اقدام کنند.
  • دانشجوی دوره اول یا دوم تحصیلی که در سال تحصیلی قبل (قبل از ارسال درخواست) دارای دستاوردهای علمی یا هنری یا دستاوردهای ورزشی در مسابقات حداقل در سطح کشوری باشد، طبق اصول مندرج در آیین نامه ارزیابی شود. .
  • هزینه های تحصیل رقابتی است و به طور قابل توجهی کمتر از سایر دانشگاه های اتحادیه اروپا است. هزینه تحصیل در هر ترم بین 500 تا 2000 دلار است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیل به وب سایت ما مراجعه کنید. (اکثریت برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی 2000 دلار در هر ترم هزینه دارد. در هر سال تحصیلی دو ترم وجود دارد).
  • هزینه درخواست برای هر برنامه تحصیلی تنها 85 PLN* (تقریباً 20 یورو) است و داوطلبان می توانند برای حداکثر 4 برنامه تحصیلی درخواست دهند که شانس ورود آنها را افزایش می دهد.
   * 150 PLN اگر برای لیسانس معماری / لیسانس طراحی / لیسانس طراحی صنعتی درخواست می دهید و باید در آزمون مهارت های نقاشی در محوطه دانشگاه شرکت کنید و 100 PLN برای داوطلبان دوره دوم تحصیلی که موظف به شرکت در آزمون ورودی هستند - مصاحبه آنلاین
 2. زندگی در لهستان مقرون به صرفه است و هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا دارد. علاوه بر این، زندگی در لودز، اگرچه چهارمین شهر بزرگ کشور است، ارزان تر از سایرین است. برای اطلاعات بیشتر با دانشگاه تماس بگیرید

نگرانی اصلی تغییرات

 • روش درخواست مزایا - بورسیه تحصیلی به صورت ترم اعطا می شود.
 • تغییراتی در کاتالوگ دستاوردهای موجود در بورس تحصیلی رئیس دانشگاه ایجاد شده است.

رتبه بندی

در رتبه بندی دانشگاه ها در سال 2023 توسط مجله آموزشی "Perspektywy"

 • Lodz University of Technology در بین دانشگاه های فنی مقام پنجم را به خود اختصاص داد.
 • رتبه نهم در بین دانشگاه های دولتی لهستان. همچنین طبق گزارش وزارت آموزش و علوم، این دانشگاه چهارمین دانشگاه پرمخاطب در لهستان است.

سال گذشته، Lodz University of Technology در هر چهار رتبه بندی معتبر بین المللی طبقه بندی شد.

 • در میان 32 دانشگاه لهستان در رتبه بندی بین المللی تایمز آموزش عالی جهانی دانشگاه ها
 • در بین 19 دانشگاه لهستان در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS
 • 37 در رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهانی US News گنجانده شده است
 • در رتبه بندی جهانی موضوعات دانشگاهی شانگهای رنکینگ، در رشته علوم و مهندسی انرژی ذکر شده است.

برای دومین بار، Lodz University of Technology در رتبه بندی THE Impact قرار گرفت که بر فعالیت های دانشگاه در راستای اجرای 17 هدف توسعه پایدار متمرکز است.

 • TUL بالاترین امتیاز را برای فعالیت هایی با هدف دستیابی به هدف 8 دریافت کرد.
 • رشد اقتصادی و کار شایسته، ورود به TOP 200 جهانی و کسب مقام اول در کشور.
 • همچنین رتبه اول را در بین دانشگاه های لهستان در هدف 17 دارد.
 • مشارکت برای اهداف، قرار گرفتن در TOP 300 جهانی. در هدف 9. نوآوری، صنعت، زیرساخت، TUL در TOP 400 قرار دارد.

مکان ها

 • Łódź

  Stefana Żeromskiego, 116, 90-924, Łódź

سوالات