Keystone logo
The University of Göttingen

The University of Göttingen

The University of Göttingen

مقدمه

The University of Göttingen یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور بین المللی است. این دانشگاه در سال 1737 در عصر روشنگری تاسیس شد و متعهد به ارزشهای مسئولیت اجتماعی علم ، دموکراسی ، مدارا و عدالت است. این رشته طیف گسترده ای از موضوعات را در 13 دانشکده ارائه می دهد: در علوم طبیعی ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی و پزشکی. این دانشگاه با بیش از 30،000 دانشجو و ارائه حداکثر 212 رشته تحصیلی ، یکی از بزرگترین دانشگاه ها در آلمان است.

Georg-August-Universität Göttingen

Georg-August-Universität Göttingen در سال 1737 تاسیس شد ، یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور بین المللی است که تمرکز زیادی بر آموزش به رهبری تحقیق دارد. این دانشگاه با تنوع غنی طیف موضوعی خود به ویژه در علوم انسانی ، امکانات عالی برای پیگیری تحقیقات علمی و کیفیت فوق العاده مناطقی که مشخصات آن را مشخص می کنند ، متمایز است. بودجه ای از ابتکار عمل ممتاز دولتهای فدرال و ایالتی آلمان با استراتژی نهادی خود برای آینده تحت عنوان "گوتینگن" از ابتدای 2007 تا 2012 به گئورگ آگوست-دانشگاه گوتینگن اهدا شد. سنت - نوآوری - خودمختاری ». دانشگاه توانست تمام معیارهای این مفهوم را تحقق بخشد. اکنون دانشگاه گوتینگن اقدامات موفقیت آمیز ایجاد شده را برای پیشرفت مداوم پیشرفت های مثبت دانشگاه در تحقیق و آموزش توسعه می دهد.

دانشگاهی با سنت

این دانشگاه نام بنیانگذار آن گئورگ آگوست ، جورج دوم پادشاه بریتانیا ، منتخب و دوك برونزویك-لونبورگ ، (هانوفر) را یدک می کشد. گوتینگن در پیوند با روح روشنگری ، برتری الهیات را رها کرد و توانایی های خود را در یک سطح برابر قرار داد. گوتینگن بعنوان یک مکان دانشگاهی مدتها به عنوان قطب دنیای ریاضیات در نظر گرفته می شد - موقعیتی که از دست رفت ، در سال 1933 هنگامی که تحت حکومت نازی بیش از 50 استاد و مدرس مجبور به ترک دانشگاه شدند ، در میان آنها حدود 45 برنده نوبل نام آنها با شهر همراه است. پس از پایان جنگ جهانی دوم ، دانشگاه گوتینگن اولین کسی بود که در آلمان فعالیت های آموزشی خود را از سر گرفت و تبدیل به یکی از بزرگترین م institutionsسسات آموزش عالی در این کشور شد.

دانشگاه به عنوان یک بنیاد

تشدید روند بین المللی سازی ، ارتقا exc تعالی در تحقیق و تدریس ، اتخاذ ساختارهای کارشناسی و کارشناسی ارشد ، اعطای استقلال و مسئولیت پذیری بیشتر به تمام سطوح دانشگاه ، بهینه سازی تخصیص منابع: این مراحل مشخص کننده اصلاحاتی است که اخیراً در دانشگاه انجام شده است. در آغاز سال 2003 ، دانشگاه گئورگ آگوست-دانشگاه اولین دانشگاه آلمان با طیف گسترده ای از رشته ها شد که وضعیت حقوقی یک بنیاد را در قوانین عمومی به عهده گرفت. این دانشگاه از آن زمان مشخصات تحقیقاتی خود را افزایش داده ، نهادهای تحقیقاتی جدیدی مانند مراکز تحقیقاتی Courant و Lichtenberg-Kolleg ایجاد کرده است ، همکاری در پردیس گوتینگن را تشدید کرده ، دانشگاهیان برجسته ای را جذب و حفظ کرده و از جذب دانشجویان ممتاز و دانشگاهیان جوان از در خارج از کشور

پردیس گوتینگن

The University of Göttingen سنت تحقیقاتی بزرگ و تنوع موضوعی را به عنوان نقاط قوت ویژه در نظر می گیرد. تقریباً همه رشته های دانشگاهی از جمله پزشکی در 13 دانشکده نمایندگی دارند ، به استثنای علوم مهندسی. دانشگاه جورگ آگوست همچنین با نزدیک شدن به شبکه ای از موسسات تحقیقاتی درجه یک دانشگاه خارج از دانشگاه ، شامل برجسته ترین آکادمی علوم گوتینگن ، مرکز مقدمات آلمان ، مرکز هوافضای آلمان و پنج م Maxسسه ماکس پلانک ، متمایز است. . این شرکای محلی با هم اتحادیه ای برای همکاری در تحقیق و آموزش ایجاد می کنند که از نظر عمق و وسعت آن بی نظیر در جمهوری فدرال است.

عناصر موفقی که شامل مراکز تحقیقاتی مشترک ، گروه های تحقیقاتی ارشد و امکانات زیرساختی و همچنین انتصابات ترکیبی استادانه است. این همکاری اخیراً مراکز تحقیقاتی برجسته ای را ایجاد کرده است که بودجه بنیاد تحقیقات آلمان (DFG) و وزارت آموزش و تحقیقات فدرال را به دست آورده اند. در محدوده طرح تعالی ، تبلیغ خوشه تعالی "میکروسکوپ نانومقیاس و فیزیولوژی مولکولی مغز (CNMPB)" و دانشکده تحصیلات تکمیلی گوتینگن برای علوم اعصاب ؛ بیوفیزیک و علوم زیستی مولکولی (GGNB) در مرحله دوم برنامه ادامه خواهد یافت.

با توجه به تأثیر مثبت بر آموزش دانشجویان و پرورش محققان جوان ناشی از علوم اعصاب و علوم زیستی در گوتینگن ، این مناطق با تمرکز تحقیق ، که به همراه شرکای نهادی دانشگاه در پردیس گوتینگن کشت می شوند ، نقش مهمی در شکل دادن به مشخصات آن دارند. برتری تحقیق در سطح بین الملل همچنین در شیمی ، فیزیک ماده تغلیظ شده و اپتیک ، تنوع زیستی و زیست محیطی ، زمین شناسی و ریاضیات خالص ، و همچنین در مطالعات زبان و ادبیات آلمانی ، مطالعات جهان شرقی و باستان و الهیات به نمایش گذاشته شده است.

به عنوان یک نتیجه از روند ادغام جامعه تحقیقاتی محلی ، امکاناتی خاص گوتینگن برای جذب و حفظ محققان عالی از داخل و خارج آلمان بوجود آمده است و فعالیت های تحقیقاتی با کیفیت بالا آغاز و توسعه یافته است. به همین ترتیب ، پیشرفت دانشمندان و دانشمندان جوان با استعداد فوق العاده یک هدف استراتژیک در دانشگاه گئورگ-آگوست-دانشگاه است.

مطالعه با تعالی

گوتینگن از مزایای بسیاری به عنوان مکانی برای تحصیلات دانشگاهی برخوردار است که دانشگاه گئورگ-آگوست-دانشگاه با توسعه برنامه های درجه ابتکاری ، ساختارهای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ، انجام یک بین المللی سازی سیستماتیک از برنامه های تحصیلی خود و اجرای اقدامات تضمین کیفیت ، آنها را افزایش می دهد. تقریباً 30،000 جوان در حال حاضر در اینجا تحصیل می کنند ، که یازده درصد آنها از خارج از کشور هستند - این نشان دهنده کششی است که دانشگاه مدتهاست در سطح بین المللی اعمال می کند. طیف وسیعی از دوره های تحصیلی ارائه شده هم به دلیل امکانات عالی تحصیل در علوم طبیعی و زندگی و هم به دلیل تنوع موضوعی در علوم انسانی و اجتماعی متمایز است ، انتخابی که فقط در تعداد کمی از دانشگاه های آلمان یافت شده است. چنین طیفی از موضوعات امکان می دهد تا با چشم انداز میان رشته ای ، حتی در مقطع کارشناسی ، با موضوعات اساسی مقابله شود. با 80 موضوع برای انتخاب ، حدود 1000 ترکیب در راه فارغ التحصیلی با مدرک لیسانس امکان پذیر است.

در دامنه مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود که به طور مداوم در حال گسترش است. برنامه های دانشگاه پرورش عالی و مجاورت با تحقیقات ارائه می دهد. برنامه های تحصیلی که به زبان انگلیسی ، مدارک دو ملیتی و دوره های اجباری خارج از کشور اجرا می شوند ، فارغ التحصیلان را برای بازار کار بین المللی آماده می کنند. The University of Göttingen با گسترش مشارکت بیشتر تقویت می شود. علاوه بر مجموعه نزدیک دانشگاههای اروپا در چارچوب برنامه اراسموس ، همکاریهای متعدد در سطح دانشگاه ، دانشکده و مituteسسه بازدید از تحصیل در سراسر جهان را تسهیل می کند ، در برخی موارد بورس های تحصیلی را نیز فراهم می کند.

در سال 2011 The University of Göttingen با پیشنهادات خود برای بهبود بیشتر کیفیت تحصیل و تدریس در چارچوب "پیمان کیفیت در آموزش" دولت های فدرال و ایالت آلمان موفق بود. از آن زمان ، دانشگاه گوتینگن در حال گسترش برنامه های دانشگاهی ارائه شده و بهینه سازی بیشتر کیفیت شرایط تحصیل است. این اقدامات با همکاری دانشجویان تدوین خواهد شد.

پرورش دانشمندان و دانشمندان فردا

آموزش دکترا در گوتینگن در برنامه های متشکل از چهار مدرسه تحصیلات تکمیلی متمرکز شده است: دانشکده علوم دانشگاه گئورگ آگوست (GAUSS) - Göttinger Graduiertenschule Gesellschaftswissenschaften (GGG) - Graduiertenschule für Geisteswissenschaften Göttingen (GSGG Forest) (GSGG Forest) (GSGG) مراجعه کنید به: www.graduiertenschulen.uni-goettingen.de). چهار دانشکده تحصیلات تکمیلی ، روبنای سازمانی را برای گروههای آموزشی تحقیق ، برنامه های دکترا و مدارس تحقیقاتی بین المللی ماکس پلانک فراهم می کنند. هدف این مدارس بهینه سازی شرایط تحقیق و یادگیری برای داوطلبان دکترا ، ارائه نظارت فشرده و طیف وسیعی از سمینارها است که برای پیشرفت آموزش دانشمندان و دانشمندان درجه یک طراحی شده است. دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اعصاب ، بیوفیزیک و علوم زیستی مولکولی گوتینگن ، که زیر سقف دانشکده علوم دانشگاه گئورگ آگوست (GAUSS) فعالیت می کند ، از سال 2007 در ابتکار تعالی بودجه دریافت می کند. بودجه توسط بنیاد تحقیقات آلمان ، گروههای آموزشی تحقیق ( GRK) با هدف ارتقا researchers محققان جوان و آماده سازی آنها برای دکترا برای مدت محدودی راه اندازی شده است. در مدارس بین المللی تحقیقات ماکس پلانک ، ماکس-پلانک-گسلشفت با همکاری شرکای دانشگاه در زمینه پرورش دانشمندان جوان فعالیت می کند و به دانشجویان با استعداد ویژه از آلمان و خارج از کشور فرصتی را برای دریافت دکترای تمایز ویژه ارائه می دهد.

یک کتابخانه دانشگاهی در سطح جهانی

تأسیس کتابخانه دانشگاه گوتینگن در سال 1734 یک نقطه عطف بود: برای اولین بار در تاریخ کتابخانه ، مفهوم کتابخانه تحقیقاتی مدرن عملی شد و این موسسه اولین کتابخانه جامع دانشگاهی با جایگاه اروپایی شد. امروز ، کتابخانه ایالتی و دانشگاه گوتینگن نیدرزاکسن (Niedersächsische Staats- und Universitätsbibliothek Göttingen، SUB) همچنان به حفظ موقعیت قطبی خود ادامه می دهد. این کتابخانه با بیش از 7.8 میلیون واحد پزشکی در حال حاضر یکی از بزرگترین کتابخانه های آلمان است. این منابع شامل 5.8 میلیون جلد ، 1.5 میلیون میکروفرم ، 34000 مجله الکترونیکی تحت لیسانس ، 321.000 نقشه ، 14000 مجله چاپی بصورت چاپی ، 14000 نسخه خطی ، بیش از 3100 اصطلاح نامه ، 400 وصیت نامه و تعداد زیادی موارد دیجیتالی است. علاوه بر این ، 138 کتابخانه شعبه مستقل دیگر نیز در م institسسات و بخشها وجود دارد. SUB که یک مرکز صلاحیت کتابخانه دیجیتال با شهرت جهانی است ، پروژه های تحقیق و توسعه بی شماری را در این حوزه هدایت می کند یا در آنها شرکت می کند.

بیانیه ماموریت برای Georg-August-Universität Göttingen

مقدمه

در Publica Commoda - برای خیر همه کتیبه مدال بنیاد Georg-August-Universität Göttingen را می خواند. "جورجیا آگوستا" که در عصر روشنگری تاسیس شد و به روح انتقادی آن متعهد بود ، یکی از اولین دانشگاههای اروپا بود که برتری الهیات را کنار گذاشت و به برابری برای همه دانشکده ها دست یافت. تأكيد بر تحقيقات اساسي و جهت گيري به سمت انتقاد و آزمايش منبع ، پيش شرط هاي قاطعي براي توسعه علوم انساني و طبيعي مدرن است ، تحولي كه به شدت تحت تاثير جورجيا آگوستا است.

تاریخ گئورگ آگوست-دانشگاه گوتینگن تا به امروز با عمل گرایی علمی و احساس واقعیت و همچنین آگاهی شدید نسبت به مسئولیت اجتماعی علم مشخص شده است. این سنت از مشارکت های "گوتینگر سیبن" (1837) و مکس بورن ، اوتو هان ، ورنر هایزنبرگ و کارل فردریش فون وایزاسکر ، که "Göttinger Erklärung" (1957) خواستار کنار گذاشتن سلاح های هسته ای را آغاز کرد ، استقبال می کند. هر توصیف در این سنت است که جورجیا آگوستا امروز خود و مأموریت خود را تعریف می کند. دانشگاه با به یاد داشتن تاریک ترین فصل تاریخ خود در دوره ناسیونال سوسیالیسم ، متعهد شده است از نقاط قوت خود در شکل گیری جهانی انسانی ، بردبار و صلح آمیز استفاده کند.

ادراک از خود

Georg-August-Universitt Göttingen موقعیت خود را در جامعه علمی که در کنار هم با دانشگاه های تحقیقاتی با اهمیت بین المللی قرار دارد ، تشخیص می دهد. اهداف این دانشگاه در زمینه های تحقیق و تدریس ، مطالعه و آموزش بیشتر است

 • برداشتهای سنتی را بصورت متمایز حفظ کنیم ، آنها را قابل استفاده کنیم و با آموزش عالی ، آنها را به نسلهای آینده تحویل دهیم.
 • برای به دست آوردن دانش جدید در همه رشته ها ، همچنین فراتر از مرزهای معمول و فراتر از آن ؛
 • به همه کسانی که در دانشگاه تحصیل می کنند قادر باشند با مسئولیت در فعالیت های علمی خود و همچنین در همه زمینه های زندگی فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی عمل کنند.

در سنت خود به عنوان یک دانشگاه برجسته روشنگری ، دانشگاه گئوتگ آگوست-گوتینگن به وظیفه خود متعهد است

 • اتحاد نزدیک تحقیق و آموزش برای تحریک متقابل آنها را حفظ کنید.
 • در تأمل انتقادی ، منافع سیاسی ، اجتماعی و تجاری آن روز را در نظر بگیریم.
 • با این کار ، آزادی دانشگاه در تحقیق و استقلال آن در آموزش علمی را حفظ و از آن دفاع می کنیم.

گئورگ آگوست-دانشگاه گوتینگن خود را نوعی نوآوری برای غنی سازی تمام حوزه های زندگی می داند و آن را وظیفه خود می داند.

 • برای همکاری با سایر نهادهای علمی در تحقیق و آموزش ،
 • یافته های تحقیقاتی خود را تبلیغ و استفاده از آنها را ترویج دهد و
 • برای کمک به توسعه مسئولانه محیط منطقه ای خود.

Georg-August-Universität Göttingen

 • به دنبال کمک به تحقق فرصت های برابر و غلبه بر تمام معایب مربوط به جنسیت ، قومی ، فرهنگی ، اجتماعی و مذهبی است که با این مخالفت می کنند.
 • متعهد به اطمینان از رعایت دقیق اصول اخلاقی اقدامات صحیح علمی است.
 • نحوه اجرای وظایف خود را به اطلاع عموم مردم می رساند و برای بحث و گفتگو درباره نتایج تلاش های خود تلاش می کند.

اهداف و معنی ها

Georg-August-Universit -t Göttingen بر اساس دستاوردهای خود در تحقیق و آموزش ، تلاش می کند تا با تمرکز بر نقاط قوت خاص خود ، اعتبار بین المللی خود را افزایش دهد:

 • بین المللی - افزایش توانایی آن در جذب دانشمندان ، دانشمندان و دانشجویان از خارج از کشور ؛ گسترش شبکه ها و مشارکت های بین المللی برای پرورش تحقیقات و دانشمندان جوان
 • آموزش و یادگیری مبتنی بر تحقیق - توسعه برنامه های مطالعاتی مرتبط با تحقیق و دوره های آموزش شغلی و آموزش های بیشتر ، مدارس تحصیلات تکمیلی و گروه های تحقیقاتی ارشد که در آن دانشمندان و دانشمندان جوان تحقیقات مستقل انجام می دهند
 • میان رشته ای و تنوع - تشدید همکاری بین علوم انسانی و علوم اجتماعی ، طبیعی و زندگی و حفظ تنوع موضوعی به منظور حل مسئله برای شکل دادن به آینده
 • خودمختاری - تقویت مسئولیت شخصی دانشگاه به عنوان یک بنیاد حقوق عمومی ، از جمله هیئت مدیره ، دانشکده ها و موسسات آن
 • همکاری با م institutionsسسات غیر دانشگاهی - گسترش و نهادینه کردن همکاری با م researchسسات تحقیقاتی مناسب در زمینه علوم ، بازرگانی و جامعه.

بند مدنی

این دانشگاه متعهد خود به صلح و عدالت در جهان است. دانشگاه و دانشگاهیان شاغل در آن تلاش می کنند تا با تحقیق و تدریس به صلح در جهان خدمت کنند. آنها در مسئولیت جامعه ، متعهد می شوند كه اصول اخلاقی ذاتی علم و دانش را در عمل خود حفظ كنند.

بیانیه ماموریت ، گوتینگن ، ژوئیه 2006 ، با ماده مدنی تصویب شده در قطعنامه سنا دانشگاه ، 13 فوریه 2013

بیانیه ماموریت برای آموزش و یادگیری

The University of Göttingen از مارس 2017 در تلاش است تا درک مشترکی از آموزش خوب را با هدف ایجاد یک مفهوم کلی برای آموزش و یادگیری در دانشگاه ایجاد کند. بحث آموزش و یادگیری در The University of Göttingen شامل معلمان ، دانشجویان ، و افراد از مدیریت دانشگاهی در یک فرایند مشارکت در کل دانشگاه. در 15 آگوست 2018 ، بیانیه ماموریت برای آموزش و یادگیری در The University of Göttingen که ناشی از این روند بود ، به اتفاق آرا توسط سنا تصویب شد. متخصصان داخلی و خارجی حوزه آموزش عالی ، درک مشترکی از آموزش و یادگیری را پشتیبانی و به آن کمک کردند.

اولین پیش نویس در دومین کنگره آینده دانشگاه در نوامبر 2017 ارائه و مورد بحث قرار گرفت. در پایان ترم زمستانی 2017/18 ، پیش نویس بیانیه ماموریت توسط کمیسیون مرکزی آموزش و یادگیری و رئیس دانشگاه ها به تصویب رسید. شورای مطالعات سپس ، در ترم تابستان 2018 ، جلسه مشترکی با حضور نمایندگان هیئت رئیسه و سنا ، دانشجویان ، رئیسان و رئیسان مطالعات برگزار شد تا آخرین نکات را به بیانیه ماموریت ارائه دهند.

در سالهای اخیر ، The University of Göttingen تلاش های قابل توجهی برای بهبود شرایط تحصیل و کیفیت تدریس انجام داده است ، همچنین از پروژه هایی که توسط پیمان کیفیت آموزش در دانشگاه تأمین می شود ، حمایت می کند. بیانیه مأموریت برای آموزش و یادگیری اکنون چارچوب راهنمای مهمی را به معلمان و دانشجویان ارائه می دهد و مبنایی سالم برای پیشرفت مداوم کیفیت تدریس در The University of Göttingen خواهد بود.

The University of Göttingen به عنوان یک دانشگاه متمرکز بر تحقیق ، مشهور در سطح بین المللی ، ایده آل ها و مفهوم آموزشی روشنگری را دنبال می کند. این متعهد به آزادی تحقیق و آموزش است.

جامعه معلمان و دانش آموزان با کنجکاوی فکری ، فرهنگ سازنده ، انتقادی بحث و مشارکت در مسائل آموزش عالی و اجتماعی هدایت می شوند. دانش آموزان در توسعه شخصی خود تشویق می شوند و قادر به قضاوت منطقی از نظر عقلی هستند ، با هدف آماده سازی آنها برای عملکرد موفق در زمینه های آینده فعالیت خود. The University of Göttingen دانشجویان خود را برای موقعیت های مسئول در داخل دانشگاه و سایر نقاط آماده می کند.

معلمان دانش آموزان را درگیر عمل تحقیق و همچنین مباحث علمی فعلی می كنند و حتی از همان مراحل اولیه تحصیل به آنها كمك می كنند تا از تحقیقاتی كه در دانشگاه و م theسسات تحقیقات خارج از دانشگاه در گوتینگن اتفاق می افتد ، بینشی کسب كنند. این آموزش مبتنی بر تحقیق ، دانش آموزان را قادر می سازد تا كنجكاوی فكری و شادی را در یادگیری ایجاد كرده و با موضوع خود درگیر شوند. دانشکده ها دانش تخصصی ارائه می دهند و دانشجویان مهارت های مهم روش شناختی ، دیجیتال و اجتماعی را کسب می کنند. آنها مهارت حل مسئله را برای مقابله با مسائل تخصصی ، میان رشته ای و فوق رشته ای و همچنین چالش های اجتماعی در سطح محلی و جهانی توسعه می دهند. این یک پایه کلاس اول برای ایجاد هویت های خاص مرتبط با موضوع را فراهم می کند و دانش آموزان را برای یادگیری مادام العمر قادر می سازد.

The University of Göttingen دانش آموزان و معلمان انتظار دارد که در کلاس برخوردی مثبت ، باز و احترام آمیز داشته باشند. مطابق با اصول فرصتهای برابر و انصاف ، محیطهای آموزشی و برنامه درسی فراگیر و انعطاف پذیر دانش آموزان را قادر می سازد تا به طور مستقل و سازنده در تجارب و تواناییهای مختلف خود سهیم باشند و دانش خود را توسعه دهند.

The University of Göttingen با چالش های جهانی روبرو است. دانشجویان از موضوعات مختلف موضوعات تخصصی را در نظر می گیرند و اینها با دیدگاه های بین المللی تکمیل می شوند. آنها یاد می گیرند که در زمینه های مختلف با مسئولیت و احترام ارتباط برقرار کنند و رفتار کنند. The University of Göttingen به همراه شرکای بین المللی خود برنامه های مدرک تحصیلی را اجرا می کند ، برنامه های درسی بین المللی ارائه می دهد و از مکان های خارجی مرتبط با مطالعه پشتیبانی می کند.

The University of Göttingen خود را یک دانشگاه خشت و خمپاره می داند. از نوآوری های دیجیتال برای تکمیل آموزش در دانشگاه به روش های مناسب و ایجاد زمینه جدید در امر تعلیم و تربیت استفاده می کند. دانش آموزان و معلمان با پتانسیل رسانه های دیجیتال و تحرک مجازی به عنوان وسیله ای برای شبکه سازی در سطح بین المللی و همچنین برای بهبود سازگاری مطالعات ، زندگی شغلی و زندگی خصوصی و از بین بردن موانع ، آشنا می شوند.

پیوند نزدیک دیجیتالی سازی ، بین المللی سازی و جهت گیری متنوع ، همراه با آموزش مبتنی بر تحقیق ، پایه هایی را برای مطالعات با درجه عالی و موفق در دانشگاه گوتینگن ایجاد می کند.

شعار تأسیس The University of Göttingen "In publica commoda" یا "برای خیر همه" است. بر این اساس ، The University of Göttingen آموزش و یادگیری را به معنای آموزش جامع می داند. این امر همچنین شامل جنبه های اجتماعی ، اقتصادی و اکولوژیکی اقدام برای توسعه پایدار است. بنابراین این شعار فراخوانی از معلمان و دانش آموزان است تا در بحث و پروژه های اجتماعی چه هنگام تحصیل و تدریس و چه به عنوان یک شهروند فعال به منافع مشترک کمک کنند.

متعهد به آینده

The University of Göttingen شناخته شده است که یک دانشگاه تحقیقاتی دارای جایگاه بین المللی بالا است. از ویژگی های بارز آن می توان به تأکید بر آموزش مبتنی بر تحقیق و تنوع چشمگیر موضوعات ارائه شده ، به ویژه در علوم انسانی اشاره کرد. امکانات عالی برای تحقیق علمی در علوم طبیعی و کیفیت فوق العاده تحقیق در این زمینه نیز به نمایه روشن و منحصر به فرد دانشگاه کمک می کند. در سال 2007 ، بر اساس استراتژی نهادی خود تحت عنوان "Göttingen. سنت - نوآوری - خودمختاری" ، دانشگاه Georg-August یکی از دانشگاههایی بود که در مرحله اول طرح تعالی دولتهای فدرال و ایالتی آلمان با موفقیت ظاهر شد. این بودجه برای راه اندازی مراکز تحقیقاتی جدید مانند مراکز Courant و Lichtenberg-Kolleg و ایجاد کانون های تحقیقاتی نوآورانه استفاده شد. علاوه بر این ، دانشگاهیان جوان امیدوار کننده جذب شدند و محققان برجسته ای در پردیس گوتینگن ادغام شدند. این اقدامات منجر به تقویت چشمگیر دانشگاه در سطح ملی و بین المللی شده است و در آینده نیز انجام می شود.

این دانشگاه نام بنیانگذار آن گئورگ آگوست ، پادشاه جورج دوم بریتانیای کبیر ، الکتور و دوک برونزویک-لونبورگ (هانوفر) را یدک می کشد. با توجه به روح روشنگری ، دانشکده ها به عنوان موجوداتی برابر تأسیس شدند: دیگر کلام در میان آنها اولویت نداشت. اولین دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی در گوتینگن به وجود آمد. در طی مدت قابل توجهی ، این دانشگاه به عنوان مرکز جهان ریاضیات در نظر گرفته می شد ، اما این وضعیت در سال 1933 هنگامی که بیش از 50 استاد و مدرس مجبور به ترک دانشگاه شدند ، این وضعیت از دست رفت. در میان این محققان چندین نفر از 45 برنده جایزه نوبل بودند که نام آنها با گوتینگن مرتبط است.

پس از جنگ جهانی دوم ، گوتینگن اولین دانشگاه آلمان بود که عملیات تدریس را از سر گرفت. این تعداد گسترش یافت و به یکی از بزرگترین آلمان تبدیل شد ، تعداد دانشجویانی که در حال حاضر در آن ثبت نام می کنند

تقریباً 29300. این دانشگاه به طور مداوم برای ارتقا the ماهیت بین المللی و تعالی تحقیقات و تدریس خود کار می کند. برنامه های تحصیلی به ساختارهای کارشناسی و کارشناسی ارشد تبدیل شده است. این دانشگاه بر اساس افزایش خودمختاری و مسئولیت پذیری کارکنان در تمام سطوح فعالیت می کند و استقرار منابع بهینه شده است. در سال 2003 ، گوتینگن اولین دانشگاه آلمان با طیف گسترده ای از رشته ها بود که در قوانین عمومی شکل قانونی بنیاد را به خود اختصاص داد.

در مرحله دوم طرح تعالی ، دانشگاه گوتینگن با موفقیت پیشنهادهای تجدید نظر را برای حمایت از یک مدرسه تحصیلات تکمیلی و یک خوشه تعالی ارائه داد. در خوشه برتری »میکروسکوپ در محدوده نانومتر و فیزیولوژی مولکولی مغز« (CNMPB) ، تکنیک های میکروسکوپ با وضوح بالا ، که از طریق آن می توان ساختارها و فرایندهای جزئی را در سلول های عصبی زنده تجزیه و تحلیل کرد ، در حال توسعه هستند. هدف دستیابی به بینش هایی است که ممکن است استراتژی های جدید تشخیصی و درمانی را برای مبارزه با بیماری هایی مانند پارکینسون و اسکیزوفرنی اتخاذ کند. کار موفقیت آمیز دانشکده تحصیلات تکمیلی گوتینگن در علوم اعصاب ، بیوفیزیک و علوم زیستی مولکولی (GGNB) نیز ادامه دارد. GGNB که توسط چهار دانشکده دانشگاه ، سه م Maxسسه ماکس پلانک و مرکز اولوای آلمان نگهداری می شود ، در حال حاضر میزبان 430 محقق دکترا است که در دوازده برنامه کار می کنند.

علاوه بر این ، دانشگاه به دنبال پروژه های مندرج در دومین استراتژی سازمانی خود خواهد بود. بودجه برای ایجاد پیشرفت چشمگیر در تحقیقات علمی و ارائه مجموعه های دانشگاهی گرانبها دانشگاه و همچنین گسترش زیرساختهای تحقیقات الکترونیکی مبتنی بر IT آن جمع شده است.

چشم اندازهای تحقیق و پژوهش

از جمله نقاط قوت خاص دانشگاه گوتینگن می توان به سنت تحقیقاتی عالی و تنوع موضوعات ارائه شده اشاره کرد. تقریباً همه رشته های دانشگاهی از جمله پزشکی اما به استثنای علوم مهندسی در 13 دانشکده نمایندگی دارند. این دانشگاه با م institutionsسسات برجسته تحقیقاتی مستقر در محل ارتباط نزدیک دارد. این شبکه پردیس Göttin gen را تشکیل می دهد ، جایی که چنین همکاری هایی شرایط چارچوبی ایده آل برای انجام تحقیقات سطح بالا و رقابتی در سطح بین المللی ایجاد می کند و امکانات ویژه ای را برای جذب و نگهداری محققان عالی از داخل و خارج آلمان فراهم می کند. دانشگاه و شرکای آن تأکید بر پرورش محققان جوان با استعدادی دارند که پتانسیل خاصی از خود نشان می دهند.

موفقیت این همکاری توسط مراکز تحقیقاتی مشترک ، گروههای آموزشی پژوهشی ، امکانات زیرساخت مشترک و انتصابات استادانه به طور مشترک اداره می شود. ده مرکز تحقیقاتی مشترک ، چهار واحد تحقیقاتی و ده گروه آموزشی پژوهشی با عملکرد هماهنگ کننده در حال حاضر به میزبانی دانشگاه گوتینگن برگزار می شوند - شواهد چشمگیری از قدرت علمی پردیس گوتینگن و همکاری نزدیک بین دانشگاه و م institutionsسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی است. پیشرفت در زمینه مراکز تحقیقاتی مشترک به ویژه مثبت است ، تعداد آنها از سه (2009) به ده (2015) رسیده است.

بنابراین گوتینگن یک مکان تحقیقاتی رقابتی در مقایسه ملی است ، به ویژه با توجه به گروه های آموزشی تحقیق ، که در آن به عنوان یکی از دانشگاه های برتر آلمان قرار دارد. کانون های تحقیقاتی همراه با م institutionsسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی ، به ویژه در علوم اعصاب و علوم زیستی ، ویژگی های مشخص کننده مشخصات دانشگاه است. یک خوشه تعالی و یک مدرسه تحصیلات تکمیلی در این زمینه با سرمایه گذاری از مرحله اول طرح تعالی (2012 - 2006) با موفقیت تاسیس شدند. کار فوق العاده نوآورانه هر دو نهاد همچنان ادامه دارد و هرچه به مرحله عملیاتی بعدی خود می روند توسعه و توسعه بیشتری خواهد یافت.

همچنین نمونه هایی از علوم عالی و بورسیه هایی که در سطح بین المللی انجام می شود ، زمینه های تحقیقات قلب و عروق ، زیست شناسی مولکولی ، ماده چگال ، زیست شناسی ، تنوع زیستی و اکولوژی ، اقتصاد توسعه ، مطالعات دینی و مطالعات مدرن آسیای شرقی و هند است.

مکان ها

 • Göttingen

  Georg-August-Universität Göttingen, Wilhelmsplatz 1 (Aula), , Göttingen

سوالات