Keystone logo
SRH Berlin University of Applied Sciences

SRH Berlin University of Applied Sciences

SRH Berlin University of Applied Sciences

مقدمه

شش مدرسه در سه شهر: برلین ، درسدن و هامبورگ. سخنرانان و دانشجویان از بیش از 100 کشور در تقریبا 65 برنامه تحصیلی معتبر آلمانی و انگلیسی زبان. فرصت های متنوع در مدیریت و کارآفرینی ، رسانه ها و صنایع خلاق ، فناوری و فناوری اطلاعات ، موسیقی ، طراحی ، فیلم و متن.

شما مرکز مطالعات خود هستید

طبق اصل CORE مطالعه کنید! یادگیری عملی در تیم های کوچک ، کسب مهارت گام به گام در بلوک های 5 هفته ای و پشتیبانی فردی از اساتید.

دیگر هیچ تدریس سخنرانی محور در SRH وجود ندارد. در عوض ، مربیان ما مربیان یادگیری شخصی برای شما می شوند. نه تنها دانش تخصصی را با هم توسعه می دهید ، بلکه در بهبود مهارت های نرم و سخت خود نیز کار خواهید کرد. برای انجام این کار ، ما به ارتباط مستقیم اعتماد می کنیم. مشاوره فردی ، تبادل دیجیتال و بازخورد مداوم برای ما مهم است.

در اینجا مرحله به مرحله یاد می گیرید

ما معتقدیم که یادگیری پایدار تنها در صورت امکان وجود فضای کافی برای آزمایش ، بازی و تفکر انتقادی امکان پذیر است. به همین دلیل ما دوره کلاسیک مطالعات را کاملاً بازسازی کرده ایم.

 • شما در تیم های کوچک بیش از 5 هفته در مورد کارهای عملی کار خواهید کرد
  شما به جای از دست دادن مرور کلی در بین بسیاری از موضوعات ، توجه خود را به حداکثر دو موضوع که به طور موازی در طی 5 هفته تدریس می شوند ، جلب می کنید.
 • سپس در مورد موضوع هفته های قبل امتحان خواهید گرفت
  با توجه به بازه زمانی مدل مطالعه ما ، دیگر لازم نیست با هفته های امتحان شلوغ کنار بیایید. با داشتن یک مجموعه بزرگ از فرم های امتحانی ممکن (از آزمون معمولی تا یک دفتر یادداشت یادگیری) می توانید مهارت های خود را به روشی نشان دهید که مناسب ترین شایستگی ها برای موضوع مورد نظر مناسب باشد.
 • در طول کل تحصیلات خود بازخورد عملکردی مداوم دریافت خواهید کرد
  ما در طول تحصیل شما را در سطح حرفه ای ، شخصی و سازمانی راهنمایی می کنیم. از روز اول به بعد مربیان واجد شرایطی در کنار خود خواهید داشت. علاوه بر این ، از خدمات شغلی ما مربیگری فردی و مشاوره صالح دریافت خواهید کرد.
 • شما از سخنرانان خود پشتیبانی همه جانبه دریافت خواهید کرد
  در SRH ما فقط آموزش مقدماتی خالص را تمرین نمی کنیم. درعوض ، معلمان ما مربیان فردی شما خواهند شد. شما نه تنها تخصص و روش هایی کسب خواهید کرد بلکه به طور منظم شایستگی های شخصی و اجتماعی خود را نیز ارتقا می دهید.
 • شما وقت خواهید داشت تا دانش خود را در بین هر بلوک تعمیق بخشید ، مجدداً در امتحانات شرکت کنید یا تجربه عملی کسب کنید

اصول ما

دانش درخواستی؟ نه ممنون!

یادگیری در سطح چشم

آموزش مقدماتی خالص در کلاسهای درس ما وجود ندارد. درعوض ، مربیان ما برای شما مربیان یادگیری فردی می شوند. با هم ، نه تنها دانش تخصصی کسب خواهید کرد بلکه مهارت های نرم و سخت خود را نیز تقویت خواهید کرد. برای دستیابی به این هدف ، ما به ارتباط مستقیم اعتماد می کنیم.

بدون ترس از اشتباه

امتحان کردن در اینجا مجاز است! حتی استقبال می شود ، زیرا ما به یادگیری مبتنی بر تجربه اعتماد می کنیم. این همیشه درمورد درست یا غلط نیست ، مهمتر از همه ، درمورد امتحان کردن مسائل و شناختن یکدیگر است. در SRH ، شما برای استاد یا دفتر امتحان درس نمی خوانید ، بلکه در درجه اول برای پروژه های خود و زندگی کل (حرفه ای) خود تحصیل می کنید.

یادگیری برای دنیای واقعی

بعد از فارغ التحصیلی نیازی به کارآموزی بیشمار نیست. کار گروهی عملی در پروژه های واقعی با شرکایی از دنیای واقعی ، شما را به بهترین شکل برای دنیای حرفه ای آماده می کند. در عین حال ، مهارت های اجتماعی مانند توانایی پذیرش انتقاد ، تفکر خارج از چارچوب و حل خلاقانه مهارت ها را خواهید داشت. این دقیقاً مهارتهایی است که کارفرمایان امروز از کارمندان خود انتظار دارند.

علاوه بر این ، شما نه تنها یک گواهینامه در دست دارید ، بلکه همچنین منابع پروژه از طرف شرکای واقعی است که می توانید در کنار برنامه های شغلی خود ارائه دهید. و: شما خواهید فهمید که نقاط قوت شخصی شما کجاست.

تست های سفارشی

ما مطابق با ترازبندی سازنده SRH کار می کنیم.

از خود می پرسیم:

 1. فارغ التحصیلان ما به کدام صلاحیت در کار نیاز دارند؟
 2. از طریق کدام یک از معاینه می توانند این توانایی ها را به بهترین شکل نشان دهند؟
 3. چگونه باید دروس طراحی شود تا دانش آموزان برای این امتحان آمادگی کافی داشته باشند؟

به همین دلیل است که ما فقط به فرم های آزمون کلاسیک مانند آزمون های کتبی یا ارائه ها اعتماد نمی کنیم. در کل ، حدود سی فرم آزمون مختلف برای انتخاب وجود دارد.

به عنوان نمونه کارها | ارائه | کار پروژه | کار پرونده | پوستر علمی | گزارش

و خیلی های دیگر

شش مدرسه در سه شهر: برلین ، درسدن و هامبورگ.

دانشکده طراحی و ارتباطات برلین

طراحی ، ارتباطات ، تصویرگری ، عکاسی ، توسعه وب یا بازاریابی

دانشکده فناوری برلین

انرژی های تجدید پذیر ، مهندسی ، امنیت سایبری یا هوش مصنوعی

دانشکده مدیریت برلین

مدیریت بازرگانی ، جهانگردی ، روانشناسی تجارت ، بازاریابی ، کارآفرینی یا مدیریت زنجیره تأمین

دانشکده هنرهای محبوب برلین

موسیقی و صدا ، رسانه و صنعت خلاقیت ، فیلم و تلویزیون یا نوشتن خلاق

دانشکده مدیریت درسدن

جهانگردی و تجارت هتل ، رویداد و بازاریابی ، روانشناسی و مددکاری اجتماعی

پردیس SRH هامبورگ

توسعه نرم افزار ، مدیریت زنجیره تأمین یا رهبری بین المللی

پذیرش ها

فرآیند برنامه

روند درخواست و پذیرش شما در SRH برلین

ما خوشحالیم که شما را به دانشگاه خود خوش آمد می گوییم! این مراحل تک تک فرآیند درخواست عمومی ما هستند:

 1. شما درخواست آنلاین خود را از طریق پورتال برنامه SRH ارسال می کنید. شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، برای برنامه تحصیلی خود درخواست می دهید و تمام اسناد مربوطه را آپلود می کنید. پس از ارسال درخواست، یک ایمیل تایید دریافت خواهید کرد.
 2. ما درخواست شما را بررسی می کنیم و در صورت داشتن شرایط پذیرش شما را به مصاحبه دعوت می کنیم.
 3. مصاحبه حضوری در محوطه دانشگاه یا از طریق تلفن/اسکایپ انجام می شود. در صورت موفقیت آمیز بودن مصاحبه، نامه پذیرش به همراه قرارداد تحصیلی دریافت خواهید کرد.
  *لطفاً توجه داشته باشید که برای برخی برنامه‌های مطالعاتی هنری/طراحی ممکن است مجبور شوید یک آزمون پذیرش اضافی شرکت کنید و/یا نمونه‌هایی از کار خود را با درخواست آنلاین خود آپلود کنید. لطفاً جزئیات بیشتر را در صفحات برنامه تحصیلی فردی بیابید.
 4. سپس شما قرارداد مطالعه را امضا کرده و آن را برای ما ارسال کنید.
 5. شما هزینه ثبت نام (همه دانشجویان) و - اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / غیر اتحادیه اروپا هستید - ودیعه 3 ماهه را پرداخت می کنید.
 6. سپس نامه پذیرش خود را دریافت خواهید کرد.
 7. شما در هفته جهت یابی ما شرکت می کنید و سپس برای شروع تحصیل در SRH برلین آماده خواهید بود!

الزامات ویزا

اگر شهروند اتحادیه اروپا یا یکی از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ) نیستید و قصد تحصیل در آلمان را دارید، قبل از آمدن به آلمان باید از سفارت آلمان در کشور خود برای ویزا درخواست دهید. . بدون مدرک تحصیلی معتبر، دانشگاه های آلمان اجازه ثبت نام شما را ندارند.

شهروندانی که قبل از ورود نیازی به درخواست ویزا ندارند:

شهروندان برخی از کشورها مانند استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزلند، کره جنوبی، انگلستان و ایالات متحده آمریکا می توانند بدون ویزا وارد آلمان شوند. همین امر در مورد شهروندان آندورا، برزیل، السالوادور، هندوراس، موناکو و سن مارینو تا زمانی که به دنبال کار در آلمان نباشند، صدق می کند. شهروندان سوئیس نیز نیازی به درخواست ویزای ورود ندارند. پس از ورود به آلمان، شهروندان این کشورها باید برای اجازه اقامت اقدام کنند (برای اطلاعات بیشتر به بخش "اجازه اقامت" مراجعه کنید).

شهروندانی که برای تحصیل در آلمان به ویزا نیاز دارند، باید مدارکی دال بر آن (یا مجوز اقامت معتبر آلمان در صورتی که قبلاً در آلمان زندگی می‌کنند) را در ابتدای تحصیل خود به SRH ارائه دهند تا بتوانند به طور کامل ثبت نام کنند و مدارک بیشتری دریافت کنند. خدمات و سخنرانی ها این مقررات برای شهروندانی که نیازی به درخواست ویزای دانشجویی قبل از ورود خود ندارند، اعمال نمی شود. لطفاً توجه داشته باشید که شهروندان کشورهایی که برای ورود به آلمان به ویزا نیاز دارند نیز باید برای اجازه اقامت اقدام کنند (برای اطلاعات بیشتر به بخش "اجازه اقامت" مراجعه کنید).

لطفا با سفارت آلمان در کشور خود تماس بگیرید تا بدانید که آیا برای ورود به آلمان به ویزا نیاز دارید یا خیر.

انواع ویزا

اگر دانشجوی متقاضی مدرک یا تبادل/تحصیل در خارج از کشور هستید و قصد دارید حداقل یک ترم (6 ماه) در SRH برلین تحصیل کنید، لطفاً برای ویزای ملی (D) بلند مدت برای اهداف تحصیلی درخواست دهید. لطفاً به محض ورود به آلمان اعتبار ویزای ملی خود (۹۰ روز یا ۱۸۰ روز) را بررسی کنید زیرا باید ویزای ملی خود را قبل از انقضا به اجازه اقامت تبدیل کنید (تاریخ مهر ورود را در پاسپورت خود بررسی کنید).

برخی از شما ( به ویژه دانشجویان مبادله ای ) ممکن است ویزای ملی (D) را دریافت کنید که تا 12 ماه اعتبار دارد به جای ویزای ورودی 90 روزه (D). شهروندان غیر اتحادیه اروپا که کمتر از یک سال در آلمان خواهند ماند می توانند چنین ویزا را دریافت کنند. از آنجایی که باید کل مدت اقامت شما را پوشش دهد، پس از ورود به آلمان نیازی به درخواست اجازه اقامت نخواهید داشت که در وقت و تلاش شما صرفه جویی می کند.

توجه: ویزای شینگن کوتاه مدت (C) فقط تا 90 روز (فقط برای مقاصد گردشگری یا دوره های کوتاه مدت) معتبر است و برای تحصیل شما در آلمان معتبر نیست و نمی توان آن را به اجازه اقامت تغییر داد.

اگر شهروندی هستید که نیازی به ویزای ورود به آلمان ندارید، باید ظرف 90 روز اول پس از ورود خود به آلمان برای اجازه اقامت آلمان درخواست دهید (لطفاً مهر در گذرنامه خود را بررسی کنید).

مدارک مورد نیاز

برای اینکه بتوانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید نیاز به نامه پذیرش از دانشگاه آلمان دارید. سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی شامل پاسپورت معتبر، عکس فعلی، مدرک حمایت مالی و همچنین برخی مدارک درخواستی اضافی می باشد.

تقریباً همه دانشجویانی که برای ویزا درخواست می کنند باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی خود ارائه دهند تا بتوانند برای ویزای ملی اقدام کنند. آنها باید ثابت کنند که قادر به تامین هزینه های مالی خود در طول تحصیل در آلمان هستند. راه های مختلفی برای اثبات اینکه می توانید هزینه تحصیل خود را تامین کنید وجود دارد.

اشکال اثبات زیر ممکن است:

 • والدین شما می توانند اسنادی را ارائه دهند که درآمد و دارایی های مالی خود را تأیید کند.
 • شخصی که اقامت دائم آلمان را دارد می تواند به اداره ثبت اتباع خارجی تضمین کند که هزینه های شما را پوشش می دهد.
 • یک پرداخت امنیتی را می توان به یک حساب مسدود شده واریز کرد.
 • می توانید ضمانت نامه بانکی ارائه دهید.
 • شما می توانید اعلان جایزه بورس تحصیلی را از یک ارائه دهنده بورسیه شناخته شده ارائه دهید.

به خاطر داشته باشید که قوانین و مقررات ویزا ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. مشخص است که در برخی کشورها، حساب بانکی مسدود شده تنها مدرک مالی مورد قبول است. بنابراین، بسیار مهم است که در اسرع وقت با سفارت آلمان در کشور خود تماس بگیرید.

بورسیه و بودجه

نحوه تامین هزینه تحصیل خود در SRH برلین

صندوق آموزش، وام دانشجویی، یا بورس تحصیلی؟ راه های زیادی برای تامین هزینه تحصیل شما وجود دارد. ما اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم تا به شما کمک کنیم تا یک گزینه تامین مالی مناسب را پیدا کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که بسیاری از گزینه ها فقط برای شهروندان آلمانی یا اتحادیه اروپا در دسترس هستند زیرا آنها به یک ضامن با شهروندی اتحادیه اروپا یا مجوز اقامت دائم نیاز دارند.

گزینه های تامین مالی برای تحصیل شما

 • بورسیه ها
 • BAföG & Kindergeld | روابط عمومی لازم است
 • صندوق های آموزش و پرورش | روابط عمومی لازم است
 • وام دانشجویی
 • کار در حین تحصیل

مکان ها

 • Berlin

  Ernst-Reuter-Platz,10, 10587, Berlin

  • Dresden

   Georgenstraße 7, 01097, Dresden

   • Hamburg

    Esplanade 6, 20354, Hamburg

    سوالات