Keystone logo
Saint-Etienne School of Economics

Saint-Etienne School of Economics

Saint-Etienne School of Economics

مقدمه

وظیفه دانشکده اقتصاد دانشگاه ژان مونه سنت اتین تربیت تصمیم گیرندگان قادر به پاسخگویی به چالش های اقتصادی امروز و فردا است. در زمینه ای که کلان داده و هوش مصنوعی انقلابی در تصمیم گیری اقتصادی ایجاد می کنند ، این شامل آموزش در مورد این ابزارهای جدید است ، اما بیش از هر چیز در مورد استفاده از آنها با در نظر گرفتن ابعاد اخلاقی ، س questionsالات مربوط به حقوق صاحبان سهام ، مسائل زیست محیطی یا اجتماعی.

مقابله با چالش های اقتصادی امروز و فردا

مدرسه اقتصاد Saint-ientienne (SE²) آموزش های اقتصادی را ارائه می دهد که با تحقیقات پیشرفته در سطح بین المللی در زمینه هوش مصنوعی ، داده ها و تصمیم گیری های عمومی ، در طراحی و ارزیابی سیاست های عمومی و و در نهایت اقتصادی محلی انجام می شود. توسعه.

همچنین برای آماده سازی اقتصاددانان فردا ، رشته های مرتبط در علوم انسانی و اجتماعی و به ویژه جغرافیا ، علوم رایانه ، ریاضیات ، علوم داده ، علوم مدیریت ، علوم سیاسی و حقوقی را بسیج می کند.

بنابراین هدف آن آماده سازی دانش آموزان برای مشاغل حمایتی تصمیم گیری است: تشخیص ، ارزیابی تأثیر سیاست های اقتصادی و اجتماعی ، طراحی راه حل برای تصمیم گیرندگان ، در زمینه های فناوری دیجیتال ، محیط زیست ، بهداشت ، آموزش.

SE² با پشتيباني آزمايشگاه CNRS GATE Lyon Saint-ientienne ، كه در بين بهترين آزمايشگاههاي تحقيقاتي در اقتصاد در فرانسه رتبه بندي شده است ، به بيش از 20 سال تجربه آموزشي متكي است و ارتباط نزديك با محافل حرفه اي و همكاران دانشگاهي را تضمين مي كند.

ماموریت ها و ارزش های Saint-Etienne School of Economics

مطابق با بهترین استانداردهای بین المللی

مدرسه اقتصاد Saint-ientienne (SE²) دوره های آموزشی را ارائه می دهد که به دانش آموزان یک هسته محکم آموزش در اقتصاد مطابق با بهترین استانداردهای بین المللی ارائه می دهد. باز بودن به چند رشته ای به آنها اجازه می دهد تا دیپلم دوگانه پیش بروند.

برای انجام این کار ، مدرسه تلاش می کند تا آموزش تعاملی و پشتیبانی فردی را بر اساس حفظ نیروی کار محدود ارائه دهد. بعد بین المللی توسط بخش قابل توجهی از دوره های انضباطی به زبان انگلیسی از مجوز تأیید می شود.

آموزش های پژوهشی امکان پیگیری مطالعات پایان نامه را برای کسانی که مشتاق ادغام حرفه ای در سازمان هایی هستند که دکترا دیپلم مرجع است ، می دهد. دانش آموزان همچنین می توانند بر دانش علمی تسلط داشته باشند تا آن را در دنیای کار ارتقا دهند.

وابستگی به GATE: یک هویت خاص و متمایز

همه معلم-محققان سنت-اتین از آزمایشگاه CNRS GATE Lyon Saint-ientienne از طریق دوره هایی که ارائه می دهند و / یا از طریق آموزش تحقیقاتی ، به ویژه از طریق چارچوب خلاصه Saint-Etienne School of Economics

با بهره گیری از این مهارت های خاص و چند رشته ای ، دوره ها هویت متمایزی را در زمینه های تصمیم گیری جمعی ، توسعه منطقه ای و نوآوری پرورش می دهند. دکتری ، که به عنوان دیپلم مرجع برای برخی از زمینه های برتر در خارج از تحقیقات دانشگاهی (مشاوره ، سازمان های بزرگ ملی و بین المللی) شناخته می شود ، یک چالش بزرگ برای مدرسه است.

مدرسه SE² از معلم-محققان موسسه Camille Jordan ، آزمایشگاه Hubert Curien ، آزمایشگاه COACTIS و آزمایشگاه مثلث نیز دعوت می کند.

ترویج ادغام حرفه ای دانش آموزان

وظیفه دانشکده اقتصاد سنت اتین این است که در خدمت ادغام حرفه ای دانش آموزان با ارائه مهارت های خاص در حرفه هایی که در حال حاضر تحت تنش (حرفه های علم داده) و جذاب (اقتصاددان ، تحلیلگر ، مسئول مطالعات) هستند ، باشد. ، ارزیابان)

در یک پویایی اجتماعی که اکثر مشاغل فردا هنوز وجود ندارند ، مدرسه SE² به دانش آموزان خود کمک می کند تا مهارت "یادگیری یادگیری" و همچنین ایجاد ارتباط نزدیک با محافل حرفه ای را برای برآوردن نیازهای آینده تقویت کنند.

فرهنگ "مدرسه ای" در خدمت دانش آموزان است

مدل مدرسه اقتصاد Saint-ientienne بر اساس بین المللی سازی قوی دوره های آموزشی خود از سطح کارشناسی (تدریس به زبان انگلیسی ، مشارکت های بین المللی) و در نتیجه ، امکانات بیشتر برای تحرک است. این مدرسه همچنین تعادل بین آموزش نظری و عملی با مطالعات موردی و پروژه های فردی و جمعی را تسهیل می کند که کسب دانش ، مفاهیم ، روش ها و مهارت های اجتماعی-رفتاری را تسهیل می کند.

این برنامه از سایزهای ارتقاء حمایت می کند که انعطاف پذیری و مجاورت را تضمین می کند ، بنابراین به دانش آموزان اجازه می دهد تا توانایی درک موقعیت ها یا مسائل و توانایی خود را برای کار در تیم های چندرشته ای توسعه دهند.

پذیرش ها

دانش آموزانی که مایل به درخواست برای مدرسه اقتصاد Saint-Étienne (SE2) هستند باید بسته به نقطه ورود مورد نظر از رویه خاصی پیروی کنند.

دسترسی به سال اول مجوز:

 • دوره استاندارد: دسترسی از طریق Parcoursup، با انتخاب "مجوز در اقتصاد"، دانشگاه Jean Monnet، Saint-Étienne (35 مکان).
 • مسیر بین المللی: دسترسی انتخابی از طریق Parcoursup با انتخاب "مجوز در اقتصاد، مسیر بین المللی"، دانشگاه ژان مونه، سنت اتین (25 مکان).
 • گزینه سلامت: دسترسی از طریق Parcoursup، با انتخاب "مجوز اقتصادی، گزینه بهداشت"، دانشگاه ژان مونه، سنت اتین (30 مکان).
 • علوم سیاسی و اقتصاد DU: دسترسی انتخابی در درخواست، پس از پذیرش دانشجو در مدرک اقتصاد از طریق Parcoursup (15 مکان).
 • از طریق پلت فرم Études en France برای نامزدهای خارجی واقع در کشورهای تحت پوشش پردیس فرانسه.

دسترسی به سایر سال های تحصیلی (Bac+2 تا bac+5):

 • از طریق پلت فرم Études en France برای نامزدهای خارجی واقع در کشورهای تحت پوشش پردیس فرانسه.
 • از طریق پلت فرم eCandidat برای سایر نامزدها.

بازگشت عمومی به تحصیل یا ادامه تحصیل

مکان ها

 • Saint-Étienne

  10, rue Tréfilerie, 42023, Saint-Étienne

  سوالات