Keystone logo
© TH OWL Marketing
University of Kaiserslautern-Landau (RPTU)

University of Kaiserslautern-Landau (RPTU)

University of Kaiserslautern-Landau (RPTU)

مقدمه

دانشگاه Kaiserslautern-Landau (RPTU) برنامه های حضور و غیاب و همچنین برنامه های آموزش از راه دور را ارائه می دهد. برنامه های آموزش از راه دور پاره وقت در رشته های علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، علوم طبیعی و مهندسی شامل برنامه های کارشناسی ارشد برنامه های گواهینامه و دوره های آلمانی و انگلیسی است.

درباره دانشگاه RPTU کایزرلاوترن-لاندو

ما به عنوان مکانی برای تحقیقات بین المللی برتر و جولانگاه استعدادهای کسب و کار، علم و جامعه، محیطی عالی و جهانی برای مطالعه و تحقیق ارائه می دهیم تا کمک های مهمی به مشکلات مبرم حال و آینده ای خوب داشته باشیم.

اعضای RPTU به عملکرد علمی خوب و همچنین به مسئولیت بالایی که در قبال جامعه و افراد در RPTU داریم متعهد هستند. بیانیه مأموریت ما اساس اقدامات ما در این زمینه است.

ما RPTU هستیم

ما دانشگاه Kaiserslautern-Landau (RPTU) هستیم.

ما با بیش از 20000 دانشجو، بیش از 300 کرسی استادی، بیش از 3000 کارمند و حدود 160 برنامه مدرک، تنها دانشگاه در راینلند-فالتز هستیم که تمرکز واضحی بر فناوری دارد. ما به عنوان محل تحقیقات بین المللی برتر با انواع پروژه های تحقیقاتی هماهنگ، شرایط کاری عالی و فرصت های شغلی را ارائه می دهیم. کسانی که مطالعه می کنند، یاد می گیرند، تحقیق می کنند و با ما کار می کنند، محیطی جهانی را تجربه می کنند و آینده را شکل می دهند.

RPTU در 1 ژانویه 2023 از ادغام دانشگاه Kaiserslautern و پردیس Landau دانشگاه Koblenz-Landau پدید آمد. ما نقاط قوت هر دو مکان را با هم ترکیب می کنیم: جهت گیری به سمت مهندسی و علوم طبیعی، نقاط کانونی در علوم انسانی و اجتماعی، و سال ها تخصص در آموزش معلمان برای همه انواع مدارس. ما وظیفه خود می دانیم که مشارکت علمی خود را در موضوعات پایداری، دیجیتالی شدن، و آموزش برای پیشبرد فرآیندهای دگرگونی جامعه و اقتصادمان انجام دهیم.

درباره آموزش از راه دور در RPTU

در مرکز مطالعات از راه دور و مستقل (DISC)، مؤسسه RPTU که مسئول برنامه های آموزش از راه دور است، RPTU از سال 1992 برنامه های آموزش از راه دور مقطع کارشناسی ارشد را در زمینه های علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، علوم طبیعی و مهندسی ارائه می دهد. اینها شامل برنامه های کارشناسی ارشد به زبان آلمانی و انگلیسی و همچنین برنامه ها و دوره های گواهی است.

پذیرش ها

RPTUzero

پیش نیاز پذیرش در RPTUzero، مانند دوره های معمول تحصیلی، Abitur است. با این حال، در راینلند-فالتز، متخصصان واجد شرایط بدون Abitur یا Fachhochschulreife نیز می توانند تحت شرایط خاصی در دانشگاه تحصیل کنند.

ورود اولیه به مطالعات (FiPS/FiMS) Kaiserslautern

شما می توانید با مدرک ورودی دانشگاه (مثلاً Abitur) یا به عنوان دانش آموز بسیار خوب دبیرستان به توصیه معلم کلاس و معلم ریاضی / معلم فیزیک در FiMS شرکت کنید.

مطالعه اولیه لاندو

دانش آموزان با استعداد و با انگیزه خاص می توانند در زمان تحصیل (مدرسه عالی) در RPTU در لاندو در سخنرانی ها و سمینارهای منظم شرکت کنند.

موضوعات ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، شیمی و موسیقی در RPTU در لاندو درگیر هستند. در صورت علاقه، دوره‌هایی از گروه‌های علوم تربیتی (روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، پداگوژی) و فیلولوژی/مطالعات فرهنگی (از جمله تاریخ، آلمان‌شناسی، فلسفه و موسیقی‌شناسی) نیز می‌توانند در صورت درخواست شرکت کنند.

اعتبارات به دست آمده را می توان برای مطالعات بعدی پس از درخواست شناسایی کرد.

برنامه های مقطع کارشناسی

شرایط پذیرش شرح داده شده در اینجا برای متقاضیانی است که دارای مدرک ورودی دانشگاه آلمان هستند.

مطالعات با مدرک عمومی ورودی دانشگاه (HZB)

مدرک عمومی ورودی دانشگاه به شما این حق را می دهد که در تمام مقاطع تحصیلی تحصیل کنید. شما این را از طریق:

 • مدرک عمومی ورودی دانشگاه (Abitur) یا تحصیلات قبلی که به عنوان معادل شناخته شده است
 • به یک امتحان استادکار تکمیل شده یا یک امتحان قابل مقایسه با آزمون استادکار
 • دوره تحصیلی تکمیل شده در دانشگاه علمی کاربردی

تحصیل بدون مدرک عمومی ورودی دانشگاه (HZB)

همچنین امکان گذراندن دوره های خاص بدون مدرک عمومی ورودی دانشگاه وجود دارد. صلاحیت های زیر پیش نیاز این را ایجاد می کند:

 • افراد واجد شرایط حرفه ای بدون ابیتور/بدون آزمون استادکار
 • مدرک ورودی آموزش عالی مرتبط با موضوع
 • محدوده صلاحیت ورود به دانشگاه را می توان در گواهی پایان تحصیل یافت.
 • دانشجویانی که حداقل 90 واحد ECTS را در یک برنامه لیسانس در یک دانشگاه علوم کاربردی دولتی یا دولتی در راینلند-فالتز کسب کرده اند، حق دارند یک برنامه مدرک مرتبط را مطالعه کنند (ر.ک. Hochschulgesetz، § 33).

برنامه های مدرک متوالی

در برخی از دپارتمان‌ها، یک روش ارزیابی استعداد برای بررسی استعداد حرفه‌ای و شخصی برای دسترسی به برنامه کارشناسی ارشد انجام می‌شود.

گواهی

از ترم 5 به بعد، می توانید یک "موضوع تکمیلی" را در مقطع کارشناسی آموزش و پرورش مطالعه کنید. برای انجام این کار، می توانید برای یک موضوع اضافی (دوره گواهی) در مهلت های درخواست درخواست دهید.

دکترا

شرایط پذیرش معتبر را می توان در مقررات دکتری مربوطه بخش های RPTU یافت.

چرا در University of Kaiserslautern-Landau (RPTU) درس بخوانید</p>

دلایل زیادی باعث می شود که کایزرسلاترن را به عنوان خانه جدید خود برای مطالعه، یادگیری و افزایش افق تحصیلی خود انتخاب کنید:

 • RPTU تنها دانشگاه فناوری و علم در ایالت راینلند-فالتز و تنها دانشگاه در ذخیره‌گاه زیست‌کره یونسکو است.
 • RPTU تنها در مدت کوتاهی شهرت بالایی در علم، فناوری و صنعت به دست آورده است و در رتبه بندی دانشگاه های آلمان مقام های برتر را دارد.
 • این دانشگاه دارای تنوع زیادی از بیش از 100 برنامه مطالعاتی تحقیقاتی و آینده محور در زمینه های نوآورانه مانند هوش تعبیه شده و غیره است.
 • RPTU آموزش عالی و کاربردی را با زیرساخت های مدرن و امکانات با کیفیت بالا ارائه می دهد که توسط محیط امن و سالم جنگل پالاتینات احاطه شده است.
 • دوره های کارآموزی صنعتی تضمین کننده تحصیلی است که ارتباط نزدیکی با فعالیت حرفه ای دارد
 • تعداد زیادی از مؤسسات تحقیقاتی مشهور بین المللی که همگی مستقیماً در محوطه دانشگاه یا نزدیک آن قرار دارند و در زمینه تحقیقات کاربردی با دانشگاه همکاری نزدیک دارند.
 • پشتیبانی و راهنمایی عالی برای همه دانشجویان از ابتدای تحصیل تا فارغ التحصیلی و حتی پس از آن
 • نگاهی دقیق تر به ویژگی های RPTU در بروشور اطلاعاتی ما "Why RPTU " بیندازید.

مکان ها

 • Kaiserslautern

  Erwin-Schrödinger-Str., Gebäude 57, 67663, Kaiserslautern

 • Kaiserslautern

  Erwin-Schrödinger-Str., Gebäude 57, 67663, Kaiserslautern

سوالات