Keystone logo
PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

مقدمه

موسسه PTIQ (Perguruan Tinggi Ilmu Al-Qur) اولین دانشکده در جهان است که به طور خاص قرآن را حفظ و مطالعه می کند. دو سال پس از تأسیس PTIQ ، دانشگاه اسلامی مدینه ، عربستان سعودی ، دانشکده ویژه ای برای علوم قرآن افتتاح کرد و PTIQ به عنوان الهام بخش آن عمل کرد.

PTIQ بیش از یک ربع قرن وجود داشته است. PTIQ در اول آوریل 1971 تاسیس شد. بنیانگذار آن بنیاد Ihya Ulumudin با مدیریت KH است. محمد دهلان (وزیر دین 1967-1971) ، پروفسور KH ابراهیم حسین ، LML ، و KH. احمد زینی میفتاچ (امام بزرگ مسجد استقلال).

با این حال ، در تاریخ 12 مه 1973 مدیریت این م Instituteسسه به بنیاد آموزش القرآن واگذار شد که توسط سرلشکر (پورن) دکتر تاسیس شد. H. ابنو سوتوو. اکنون ، بنیاد توسط یکی از فرزندان ابن سوتوو ، H. Ponco Susilo Nugroho ، ادامه می یابد.

ایجاد PTIQ با آگاهی از کمبود روزافزون دانشمندان خبره در قرآن (به ویژه حافظ) ایجاد می شد ، در حالی که نیاز مردم اندونزی به دانشمندان خبره در زمینه قرآن بسیار زیاد است فوری این امر خصوصاً از زمانی است که کتاب National I Musabaqah Tilawatil Quran (MTQ) در ماکاسار در ماه رمضان 1968 به یک برنامه معمول تبدیل شده است.

مکان ها

  • South Jakarta

    South Jakarta, اندونزی

    سوالات