Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
Prague University of Economics and Business - Faculty of Economics

Prague University of Economics and Business - Faculty of Economics

Prague University of Economics and Business - Faculty of Economics

مقدمه

دانشگاه اقتصاد و تجارت پراگ (VSE) که در سال 1953 تأسیس شد، بزرگترین دانشگاه دولتی در زمینه اقتصاد و تجارت در جمهوری چک است. VSE دارای شش دانشکده است که طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و MBA را به متقاضیان ارائه می دهد. پنج دانشکده در مرکز پراگ واقع شده اند: دانشکده مالی و حسابداری، دانشکده روابط بین الملل، دانشکده مدیریت بازرگانی، دانشکده انفورماتیک و آمار و دانشکده اقتصاد. دانشکده مدیریت در شهر Jindrichuv Hradec واقع شده است. تحصیل در VSE الزامات سیستم انتقال و انباشت اعتبار اروپا (ECTS) را برآورده می کند.

در حال حاضر حدود 14000 دانشجو در VSE مشغول به تحصیل هستند. VSE برنامه های تحصیلی لیسانس را به زبان های چک، انگلیسی و روسی ارائه می دهد. برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد به زبان چک و انگلیسی ارائه می شود. از سال 2007، یک مرکز برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در VSE (مرکز سابق برای دانش آموزان معلول) وجود دارد.

تحصیل در VSE

بسیاری از اقتصاددانان برجسته چک و خارجی عنوان افتخاری دانشگاه را به دست آورده اند. برای مثال، برندگان جایزه نوبل پروفسور رابرت آ. ماندل، پروفسور میلتون فریدمن و پروفسور گری اس. بکر از جمله آنها هستند. کلاس های آموزش داده شده در VSE توسط بیش از 600 آکادمیک واجد شرایط و متخصص کسب و کار تضمین شده و ارائه می شود. علاوه بر دوره های تخصصی، VSE بر مطالعات زبان خارجی تاکید دارد. دانشجویان VSE می توانند در کلاس های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، روسی، ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، سوئدی و چینی شرکت کنند.

VSE محیط و شرایط مطالعه با کیفیتی را برای دانشجویان خود فراهم می کند. کتابخانه دانشگاه شامل بیش از 430 هزار کتاب و 330 مجله است و دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی الکترونیکی با مجلات الکترونیکی و نشریات دوره ای در طیف گسترده ای از موضوعات را فراهم می کند. دانش آموزان ممکن است از صدها ایستگاه کامپیوتری در محوطه دانشگاه، یک شبکه بی سیم یا سیستم اطلاعات مطالعه یکپارچه مدرن (InSIS) استفاده کنند. برای دانشجویانی که از پراگ نمی آیند، تقریباً 4000 تخت در امکانات خوابگاه دانشگاه وجود دارد.

این دانشگاه دارای امکانات ورزشی خاص خود است. دانش آموزان می توانند از سالن ورزشی مدرن و چند منظوره که در سال 2009 افتتاح شد استفاده کنند. سالن بدنسازی 1400 متر مربع مساحت دارد و برای سه زمین والیبال یا دو بسکتبال، هندبال، فلوربال، فوتبال داخل سالن و سایر ورزش ها کافی است. یک دیوار سنگ نوردی مصنوعی و یک اتاق تمرین توانبخشی وجود دارد. در محوطه تسهیلات خوابگاه، زمین فوتبال چمن مصنوعی وجود دارد. دوره های ورزشی تابستانی و زمستانی نیز برگزار می شود.

VSE از بسیاری از کلوپ ها و فعالیت های دانشجویی پشتیبانی می کند. نمونه هایی از این فعالیت ها عبارتند از: گروه کر، ارکستر مجلسی، گروه فولکلور، باشگاه فیلم، گروه تئاتر و مجلات دانشجویی. سازمان های بین المللی دانشجویی حضور دارند و طیف گسترده ای از انجمن های علاقه مند نیز در VSE وجود دارد.

مأموریت

ماموریت VSE ارائه آموزش عالی عالی به دانشجویان چک و خارجی در طیف گسترده ای از مدیریت، اقتصادی و انفورماتیک و همچنین سایر برنامه های تحصیلی در سطوح لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا است تا فرصت های بسیار خوبی را به آنها ارائه دهد. بازار کار بین المللی برنامه های تحصیلی توسط معلمان دانشگاهی بسیار ماهر، شایسته و با انگیزه تدریس می شود.

VSE به طور سیستماتیک فعالیت های علمی و تحقیقاتی خود را توسعه می دهد، از جمله آماده سازی دانشجویان در برنامه های مقطع دکترا در حالی که به تقسیم ناپذیری فعالیت های آموزشی و تحقیقات علمی احترام می گذارد. در نتیجه، VSE یک محل کار حرفه ای شناخته شده بین المللی و شریکی برای همکاری با موسسات دولتی و غیر دولتی و بخش تجاری است.

اولویت های ارزش VSE شامل باز بودن نسبت به ایده ها و رویکردهای جدید است. این دانشگاه تلاش می کند از مشارکت های دانشگاهی در جامعه دانشگاهی حمایت کند و از بیان آزادانه نظرات و عقاید دفاع می کند. دانشگاه اقتصاد و بازرگانی پراگ یک موسسه مسئولیت اجتماعی است که دانشجویان خود را به سمت رفتارهای اخلاقی و همچنین مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی در رابطه با چالش های معاصر جهان در حال جهانی شدن و جنبه های مربوط به زندگی اقتصادی و اجتماعی هدایت می کند.

ماموریت VSE بر اساس مقادیر زیر است:

 • تلاش های طولانی مدت برای دستیابی به فعالیت های آموزشی، علمی و پژوهشی با کیفیت بالا؛
 • بین المللی سازی محیط دانشگاهی به عنوان پیش نیاز اساسی رقابت پذیری دانشجویان و کارکنان دانشگاهی؛
 • توسعه کمک هزینه تحصیلی با رعایت آزادی های دانشگاهی و خودگردانی؛
 • ارزش های اخلاقی سنتی جامعه آزاد و دموکراتیک؛
 • مسئولیت در قبال جامعه و توسعه پایدار اجتماعی-اقتصادی آن.

چشم انداز

هدف / چشم انداز VSE به عهده گرفتن نقش یک رهبر در بازار آموزش مدیریتی، اقتصادی و انفورماتیک در کشورهای اروپای مرکزی است. VSE می‌خواهد یک دانشگاه تحقیقاتی مورد توجه و مورد احترام بین‌المللی باشد که تحصیلات نخبگان لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در مدیریت، اقتصاد، انفورماتیک و سایر زمینه‌های مرتبط را در تمام دانشکده‌ها و همچنین برنامه‌های عالی آموزش مادام‌العمر طراحی شده برای مدیران ارشد VSE مایل است فارغ التحصیلانی تولید کند که دارای پتانسیل تقویت مسئولیت اجتماعی، اخلاقی و زیست محیطی گسترده در فعالیت های حرفه ای خود باشند.

پذیرش ها

دانشکده اقتصاد متخصص در آماده سازی اقتصاددانان واجد شرایط برای مناصب در حوزه خصوصی و عمومی، هم در داخل و هم در خارج از کشور است. دانش آموزان می توانند طیف گسترده ای از دوره ها را از رشته های مختلف مانند اقتصاد، حقوق، تاریخ و غیره مطالعه کنند. بسیاری از شخصیت های برجسته از هر دو دنیای تجارت و مدیریت دولتی در دانشکده سخنرانی می کنند.

هفت دلیل برای تحصیل در دانشکده اقتصاد

کیفیت آموزش بین المللی

شما مجبور نیستید برای تحصیل با کیفیت به غرب بروید - در مرکز پراگ در سطح بین المللی تحت راهنمایی اساتید و کارشناسان مشهور از سراسر جهان مطالعه کنید. ما خواستارتر هستیم، اما نتیجه می دهد! #به ما بپیوند

کاربرد در بخش خصوصی و دولتی

موفقیت های فارغ التحصیلان ما گواه کاربرد گسترده آنها با آموزش از دانشکده اقتصاد است. اجازه دهید شغل عالی خود را در تجارت یا بخش دولتی با ما در موقعیت هایی که دیگران نمی توانند به آن دست یابند آغاز کنیم! برخلاف سایر دانشگاه‌ها، آموزش و رویکرد ما به تدریس به شما دیدی وسیع، درک فرآیندهای پیچیده و هنر تصمیم‌گیری مهم می‌دهد. بیایید به ما بپیوندید!

محیط بین المللی

اکثر سخنرانی ها به زبان انگلیسی هستند، بنابراین با زبان مشکلی نخواهید داشت. علاوه بر این، نیمی از دانشجویان Vše از خارج از کشور هستند، که به شما فرصتی منحصر به فرد برای ملاقات با دوستان جدید از سراسر جهان می دهد! بیا و جهان را با ما کشف کن!

علوم و تحقیقات

محققان ما تحقیقات در سطح جهانی ایجاد می کنند، کمک های مالی بزرگ را حل می کنند و در کنفرانس های معتبر سخنرانی می کنند. آنها مرزهای دانش را پیش می برند و آن را به دانش آموزان منتقل می کنند. بیایید از قبل در طول تحصیل شما بخشی از تیم های علمی باشیم!

جامعه

ما معلمان خود را با دانش آموزان و همچنین دانش آموزان با یکدیگر مرتبط می کنیم. شبکه ای که در طول تحصیل خواهید ساخت، به یک مزیت ارزشمند در شغل بعدی شما تبدیل خواهد شد. شما و همکلاسی هایتان به زودی مدیران و مدیران CE موفق خواهید شد، این یک مزیت خواهد بود که یکدیگر را بشناسید!

رتبه بندی

ما برای مدت طولانی یکی از سه دانشکده بهترین اقتصاد در جمهوری چک بر اساس رتبه بندی دانشجویان و حرفه ای بوده ایم! در عین حال، ما از شخصیت های الهام بخش قدردانی می کنیم: همچنین می توانید برندگان جایزه نوبل را در اینجا ملاقات کنید!

مطالعه و تمرین

همه می دانند که ارتباط مطالعه و تمرین در دنیای امروز یک ضرورت است. به همین دلیل است که ما سخنرانی های کارشناسان موفق حوزه خصوصی و عمومی را ارائه می دهیم و از دوره های کارآموزی دانشجویان حمایت می کنیم. شما همچنین می توانید با توجه به نیازهای زمانی خود برنامه ای تنظیم کنید تا بتوانید از قبل در طول تحصیل تجربه کاری کسب کنید.

کاربرد

روند درخواست هر سال در 1 دسامبر باز می شود و در 30 آوریل بسته می شود . با این حال، برخی از برنامه ها در مهلت های زمانی متفاوت هستند (به بخش "اخبار" یا "تاریخ های مهم" که در آن همه اطلاعات مهم فهرست شده است، مراجعه کنید).

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ در مراجعه به صفحه وب برای موارد زیر دریغ نکنید:

 • برنامه های کارشناسی
 • برنامه های کارشناسی ارشد
 • برنامه های MBA
 • دکتری برنامه ها

پذیرش

هزینه درخواست برای تمام برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد 50 یورو (1300 CZK) است و باید پس از ثبت درخواست الکترونیکی از طریق سیستم اطلاعات پرداخت شود. هزینه مدیریت غیر قابل استرداد است.

برای پذیرش در VŠE، امتحانات ورودی باید با موفقیت پشت سر گذاشته شود. این آزمون ها بسته به برنامه خاصی دارای شرایط مختلفی هستند. توصیه می شود ابتدا با وب سایت برنامه ها مشورت کنید تا جزئیات را بررسی کنید یا می توانید یک جزوه را دانلود کنید که در آن همه الزامات ذکر شده است.

ارزیابی مطالعات قبلی

اگر مدرک لیسانس/کارشناسی ارشد خود را در رشته اقتصاد یا رشته ای مشابه دریافت کرده اید، نوستریفیکیشن را می توان در دانشگاه اقتصاد و تجارت پراگ (VŠE) انجام داد.

VŠE به عنوان یک مؤسسه آموزش عالی که اعتبار سازمانی اعطا شده است، طبق بخش 48 (4) تا (6) قانون مؤسسات آموزش عالی، این حق را دارد که در مراحل پذیرش، مدرکی در مورد به رسمیت شناختن عمومی معادل تحصیلات کسب شده الزامی نکند. در خارج از کشور و ممکن است خود، برای رویه پذیرش، ارزیابی کند که آیا تحصیلات متقاضی در خارج از کشور دارای شرایط قانونی برای پذیرش در تحصیل است یا خیر.

الزامات ویزا

پروژه "Student Mode" مفهوم تسهیل ویزا برای دانشجویان خارجی از کشورهای منتخب ثالث است که برای تحصیل در موسسات آموزش عالی در جمهوری چک پذیرفته می شوند.

با ثبت نام در حالت دانشجویی، دانشجویان این فرصت را دارند که ترجیحاً تاریخ ملاقات ویزا را دریافت کنند .

ارائه کلیه مدارک مورد نیاز در زمان مصاحبه الزامی است در غیر این صورت دانشجو از حالت دانشجویی حذف خواهد شد.

بورسیه و بودجه

VŠE هیچ کمک هزینه تحصیلی و یا کمک مالی ارائه نمی دهد - به غیر از بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی .

رتبه بندی

رتبه بندی بین المللی

VŠE سالانه توسط فایننشال تایمز رتبه بندی می شود و قبلاً چندین سال است که توسط پروژه رتبه بندی Eduniversal به عنوان یکی از بهترین "مدارس کسب و کار" در اروپای مرکزی و شرقی ارزیابی شده است.

مکان ها

 • Prague 3

  náměstí Winstona Churchilla, 1938/4, 120 00, Prague 3

برنامه ها

  موسسه همچنین ارائه می دهد:

  سوالات