Keystone logo
Peoples’ Friendship University of Russia

Peoples’ Friendship University of Russia

Peoples’ Friendship University of Russia

مقدمه

دانشگاه دوستی (PFU) در 5 فوریه 1960 توسط دولت شوروی تاسیس شد.

امروز Peoples' Friendship University of Russia یکی از مؤسسات برجسته دولتی آموزش عالی روسیه هستند. این تنها دانشگاه در جهان است که هر ساله دانشجویان 140 کشور را تشکیل می دهد. دانشگاه دارای ساختار چندمتغیری از دانشکده ها و رشته های اصلی دانشگاه های کلاسیک جهان است. بیش از 77 هزار فارغ التحصیل دانشگاه در 170 کشور کار می کنند، از جمله بیش از 5500 مدرک Ph.D. و درجه دکتری. متخصصین در 62 رشته و رشته تحصیلی آماده می شوند. بیش از 29 هزار دانشجوی فارغ التحصیل و دانشجوی کارشناسی ارشد از 140 کشور در حال تحصیل در دانشگاه هستند. آنها بیش از 450 کشور و ملیت جهان را نمایندگی می کنند. این دانشگاه مرکز تحقیقاتی معروف است. این یک تیم از 4500 کارمند است که از جمله 2826 معلم بسیار متخصص هستند. صندوق فکری دانشگاه شامل بیش از 870 گواهی اختراع مجوز و 150 پتنت از فدراسیون روسیه در تمام زمینه های تحقیقات علمی دانشگاه است.

بسیاری از چهره های سیاسی و عمومی خارجی و محققان برجسته و دانشمندان، پروفسورهای PFUR شدند. در میان آنها رئیس جمهور نامیبیا، آنگولا، سریلانکا و جمهوری آفریقای جنوبی، گابن و نیجریه هستند؛ نخست وزیر بنگلادش، قزاقستان؛ رئیس اجرایی سازمان ملل متحد در زمینه آموزش، فرهنگ و علم؛ مدیر CEPES


پس از 50 سال ازدواج، دانشگاه در سراسر جهان به عنوان یک مرکز بزرگ علمی و پژوهشی شناخته شده است و سالها در پنج پوهنتون روسیه حضور دارد.

مکان ها

  • Moscow

    Peoples’ Friendship University Miklukho-Maklaya str. 6, 117198, Moscow

سوالات