Keystone logo
Norwegian University of Life Sciences NMBU

Norwegian University of Life Sciences NMBU

Norwegian University of Life Sciences NMBU

مقدمه

برنامه های تحقیق و مطالعه NMBU به مردم در سراسر جهان این امکان را می دهد تا با چالش های بزرگ جهانی در زمینه محیط زیست ، توسعه پایدار ، نحوه بهبود سلامت انسان و حیوانات ، منابع انرژی تجدیدپذیر ، تولید غذا و مدیریت زمین و منابع مقابله کنند.

پردیس

60573_as.jpg

پردیس دارای بزرگترین محیط دانشگاهی بین رشته ای نروژ در علوم زیستی است.

دانشگاه علوم زیستی نروژ (NMBU) متشکل از هفت دانشکده است که از این تعداد شش دانشکده در پردیس و یکی دیگر تا حدی در پردیس Adamstuen (تا سال 2019) واقع شده است:

 • علوم زیستی
 • شیمی ، بیوتکنولوژی و علوم غذایی
 • علوم محیط زیست و مدیریت منابع طبیعی
 • منظر و جامعه
 • دانشکده اقتصاد و تجارت
 • علم و تکنولوژی
 • دامپزشکی

یک ساختمان تحقیقاتی و آموزشی جدید برای علوم دامپزشکی در سال 2020 افتتاح می شود ، بدین معنا که هر هفت دانشکده در NMBU سپس در olids ادغام خواهند شد. موسسه دامپزشکی نروژ به طور همزمان به Campus moves نقل مکان می کند.

پردیس همچنین یکی از زیباترین پارک های نروژ ، با تعدادی ساختمان تاریخی ، و همچنین مزرعه ،s ، محل تحقیقات و آموزش حیوانات سنتی است.

مساحت پردیس در کل 600 هکتار در شهرداری coverss است.

دو م institutionsسسه مهم دیگر نیز با NMBU در پردیس همکاری می کنند: بخشهای کلیدی موسسه نروژی تحقیقات غذا ، شیلات و آبزی پروری (Nofima) و موسسه نروژ تحقیقات اقتصادی و زیستی (NIBIO).

پردیس Adamstuen

60572_adamstuem.jpg

پردیس Adamstuen محل دانشکده دامپزشکی است. این دانشکده تنها م institutionسسه آموزش عالی نروژ برای دامپزشکان با صلاحیت در دو زمینه دانشگاهی متمایز است: دامپزشکی و بهداشت عمومی دامپزشکی.

دامپزشکی به سلامت و رفاه حیوانات می پردازد. زمینه های کلیدی شامل دانش در مورد بیماری ها ، تشخیص و درمان است. این زمینه هم شامل حیوانات تولیدی از جمله ماهیان پرورشی و هم حیوانات همراه است.

بهداشت عمومی دامپزشکی مربوط به همه جنبه های جلوگیری از شیوع بیماری از حیوانات به انسان است و حوزه ای است که تقاضای فزاینده ای دارد.

در 1 ژانویه 2014 ، دانشکده علوم دامپزشکی نروژ (NVH) و دانشگاه علوم زیستی (UMB) ادغام شدند و دانشگاه علوم زیستی نروژ (NMBU) را تشکیل دادند و تحقیقات و آموزش را در کل زنجیره تولید بیولوژیکی تحت یک واحد ادغام کردند. چتر
دانشکده دامپزشکی شامل چهار گروه در پردیس Adamstuen است:

 • علوم پایه و پزشکی آبزیان (بسام)
 • ایمنی مواد غذایی و زیست شناسی عفونت (Matinf)
 • تولید علوم بالینی حیوانات (Prodmed)
 • علوم بالینی حیوانات (Sportfamed)

پردیس Adamstuen همچنین محل بیمارستان حیوانات دانشگاهی است که شامل کلینیک حیوانات همراه ، کلینیک اسب و کلینیک حیوانات تولیدی است.

بیمارستان حیوانات دانشگاهی حیوانات بیمار را از سراسر کشور درمان می کند و ارتباط تنگاتنگی با فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی در دانشکده دامپزشکی NMBU دارد.

م Instituteسسه دامپزشکی نروژ یک م researchسسه تحقیقاتی زیست پزشکی است که با دانشکده دامپزشکی در پردیس Adamstuen محل اشتراک دارد. موزه تاریخ دامپزشکی نروژ نیز در اینجا واقع شده است.

پردیس Adamstuen قرار است در سال 2019 تعطیل شود و دانشکده دامپزشکی NMBU و بیمارستان حیوانات دانشگاهی سپس به دامپزشکی پیشرفته در پردیس منتقل می شوند ، به این معنی که هر سه دانشکده در نهایت در یک مکان مشترک قرار می گیرند. به موسسه دامپزشکی نروژ به طور همزمان به Campus moves نقل مکان می کند.

در حال حاضر ساختمان تحقیق و آموزش علوم دامپزشکی کاملاً جدیدی در پردیس در حال ساخت است.

دانشکده دامپزشکی همچنین دارای یک بخش واقع در جنوب غربی نروژ است: بخش تحقیقات نشخوارکنندگان کوچک در Høyland ، Sandnes.

مکان ها

 • As

  Universitetstunet 3 1430 Ås, 1432, As

سوالات