Keystone logo
Maastricht University, Department of Data Science and Knowledge Engineering

Maastricht University, Department of Data Science and Knowledge Engineering

Maastricht University, Department of Data Science and Knowledge Engineering

مقدمه

برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی دانش بر اساس روش آموزش پروژه محور (PCL) طراحی شده اند. مدل آموزشی PCL در مقیاس کوچک و دانش آموز محور است. شما در گروه های کوچک روی پروژه های پیچیده و چالش برانگیز کار می کنید که به شما نیاز دارد تا مهارت های مختلفی مانند مهارت های نوشتن و ارائه و کار در یک تیم را توسعه دهید. مهارت هایی که یاد می گیرید یک آمادگی مهم برای آینده شغلی شما هستند. شما فوراً آنچه را که از مطالب درسی و سخنرانی ها آموخته اید در مسائل واقعی زندگی به کار می گیرید. شما به همراه دانشجویان دیگر تحقیق می کنید که کدام اطلاعات مورد نیاز است و چگونه به بهترین شکل ارائه می شود. در پایان هر پروژه، شما یک محصول کاربردی ارائه می دهید و یافته های خود را به دانش آموزان، معلمان و/یا مشتری ارائه می دهید. پروژه های ارائه شده در DKE عبارتند از:

 • توسعه مدل های اقلیمی
 • موتورهای بازی چند منظوره
 • موتورهای جستجوی هوشمند
 • سیستم های تشخیص بینایی
 • دوره های ریاضی تعاملی


پروژه‌ها اغلب توسط شرکت‌ها و موسسات ارائه می‌شوند که به دانش‌آموزان ما این فرصت را می‌دهند تا با استفاده از آموزش خود برای یافتن راه‌حل‌هایی برای مشکلات دنیای واقعی، تجربه ارزشمندی کسب کنند.


کیفیت برنامه های کارشناسی ارشد ما

برنامه های کارشناسی ارشد مطابق با قانون آموزش عالی و تحقیقات هلند به طور قانونی تایید شده است. کمیته ملی اعتباربخشی برنامه های کارشناسی ارشد را به بهترین ها در هلند تعلق دارد. علاوه بر این، کمیته اعتباربخشی، راهنمایی تحصیلی و حمایت از دانشجویان را عالی ارزیابی کرد، بنابراین بر کیفیت رقابتی بین‌المللی این خدمات تاکید کرد.

برنامه درسی خود را انتخاب کنید

در سال اول کارشناسی ارشد، دانش عمیقی در مورد مرتبط ترین موضوعات در هوش مصنوعی یا تحقیقات عملیات به دست خواهید آورد. در سال دوم برنامه کارشناسی ارشد شما این فرصت را خواهید داشت که برنامه را بر روی علایق خاص و اهداف شغلی خود متمرکز کنید. علاوه بر این، در طول ترم اول سال دوم می توانید:

• دوره های انتخابی را نیز در سایر دانشکده های دانشگاه ماستریخت بگذرانید

• دروس انتخابی برنامه کارشناسی ارشد دیگر را انتخاب کنید

• مشارکت در پروژه های تحقیقاتی هیات علمی

• در یک شرکت یا کارآموزی تحقیقاتی شرکت کنید

• برنامه تبادل در یکی از دانشگاه های خارج از کشور را دنبال کنید در ترم دوم، برنامه کارشناسی ارشد خود را با نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد به پایان می رسانید. برای این کار موضوع تحقیقی را انتخاب می کنید که زیر نظر یکی از اعضای هیات علمی روی آن کار خواهید کرد. این تحقیق می تواند به صورت داخلی یا خارجی در یک شرکت یا دانشگاه دیگر انجام شود. پایان نامه شما نیز باید به صورت عمومی دفاع شود.

*توجه داشته باشید که همه انتخاب های برنامه فردی توسط مشاور تحصیلی و کادر علمی ما نظارت می شود و همیشه از نظر کیفیت توسط هیئت ممتحن ارزیابی می شود.

تحقیق در گروه علوم داده و مهندسی دانش

DKE به طور فعال در زمینه های مختلف تحقیق درگیر است. کادر آموزشی دانشگاه DKE متشکل از اساتید و پژوهشگران مجربی است که در جامعه علمی بین المللی به خوبی شناخته شده اند.


در این بخش تحقیقات در سه گروه سازماندهی شده است: "ریاضیات زیستی و بیوانفورماتیک" (BMI)، "ربات ها، عوامل و تعامل" (RAI) و "شبکه ها و بهینه سازی استراتژیک" (NSO). اعضای گروه در چندین گروه تحقیقاتی درگیر هستند و بنابراین تعامل بین گروه ها را افزایش می دهند.

تحقیقات زیست ریاضیات و بیوانفورماتیک حوزه‌های اصلی زیست‌شناسی سیستم‌ها و بیوانفورماتیک، مانند سنجش، تحلیل، مدل‌سازی و پیش‌بینی پدیده‌های بیولوژیکی و پزشکی را پوشش می‌دهد. گروه روبات‌ها، عوامل و تعامل (RAI) بر طراحی، تجزیه و تحلیل و کاربرد سیستم‌هایی متشکل از عوامل محاسباتی – یعنی موجودیت‌های نرم‌افزاری یا روبات‌ها – تمرکز دارد که اهدافی را به‌طور مستقل و تعاملی در پیچیده (مانند نامشخص، باز، پویا) دنبال می‌کنند. محیط‌هایی که به سختی قابل پیش‌بینی هستند. برای گروه تحقیقاتی شبکه‌ها و بهینه‌سازی استراتژیک، تأکید بر مباحث مهندسی دانش مرتبط با مطالعه رقابت است. این گروه در تحقیق در مورد رقابت در بازی های رومیزی و مدل سازی نظری بازی ها تخصص زیادی دارد.

شخصیت بین المللی برنامه های کارشناسی ارشد ما

گروه علوم داده و مهندسی دانش متعلق به دانشکده علوم انسانی و علوم انسانی است. این دانشکده دارای بالاترین نسبت دانشجویان بین المللی در دانشگاه است. DKE در برنامه های تحصیلی خود با دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه آرهوس در دانمارک، دانشگاه مونترال در کانادا، دانشگاه ریکیاویک در ایسلند، UESTC در چین و دانشگاه هاسلت در بلژیک همکاری می کند. دانشجویان می توانند در یک برنامه تبادل بین المللی در این دانشگاه ها شرکت کنند. اعضای هیأت علمی DKE در برنامه های تحقیقاتی بین المللی همکاری می کنند و امکان کارآموزی بین المللی را برای دانشجویان ما فراهم می کنند.

مکان ها

 • Maastricht

  Maastricht University Department of Data Science and Knowledge Engineering P.O. Box 616 , 6200 MD, Maastricht

برنامه ها

  موسسه همچنین ارائه می دهد:

  سوالات