Keystone logo
Moholy-Nagy University of Art and Design

Moholy-Nagy University of Art and Design

Moholy-Nagy University of Art and Design

مقدمه

MOME دانشگاهی برای هنرمندان، طراحان، خالقان و مبتکرانی است که متعهد به شکستن قالب متوسط هستند. ما بر روی رویکرد یک فرد کامل از طریق راهنمایی و ایجاد یک اکوسیستم هنر و طراحی ارزش محور در منطقه CEE (اروپای مرکزی و شرقی) تمرکز می کنیم.

MOME بیش از 30 سال است که به عنوان بخشی از برنامه اراسموس اتحادیه اروپا پذیرای دانشجویان بین المللی است و ما به همکاری خود با نزدیک به صد دانشگاه هنر و طراحی در سراسر جهان افتخار می کنیم. در سپتامبر 2024، MOME شش برنامه کارشناسی ارشد تمام وقت به زبان انگلیسی را راه اندازی می کند.

رشد بدنه دانشجویان بین‌المللی ما همچنان یکی از کانون‌های اصلی اهداف آینده ما است زیرا حضور دانشجویان بین‌المللی نقشی کلیدی در شکل‌دهی جامعه و فرهنگ متنوع ما دارد.

MOME برای دانشجویان خارجی که در برنامه‌های بین‌المللی پذیرفته شده‌اند، از یک منطقه جغرافیایی خاص آمده‌اند و بر اساس دستاوردهای حرفه‌ای‌شان واجد شرایط حمایت هستند، پشتیبانی شهریه ارائه می‌کند.

پردیس پیشرفته MOME با مساحت 29000 مترمربع دروازه‌های خود را در سال 2019 افتتاح کرد. ساختمان‌های دانشگاهی جدید از فرصت‌های همکاری و بین رشته‌ای برای آموزش چند درجه پشتیبانی می‌کنند. تأکید بیشتری بر شکل‌های آموزشی است که به چالش‌های قرن 21 پاسخ می‌دهند و مهارت‌های افزایش‌دهنده دانش را ارائه می‌دهند که می‌توانند در صنعت خلاق، در کنار دوره‌های کارشناسی مورد استفاده قرار گیرند.

TechPark ما در محوطه دانشگاه، ظرفیت کارگاه و استودیو پیشرفته مورد نیاز برای آموزش را فراهم می کند. در عین حال، یک مرکز همچنین مکانی برای آزمایش، نمونه سازی، و توسعه محتوای رسانه ای و همچنین پیاده سازی حرفه ای است.

ما دوست داریم به شما در انجمن خود خوش آمد بگوییم!

پذیرش ها

برای برنامه های کارشناسی ارشد ما به زبان انگلیسی، علاوه بر مدرک دانشگاهی، ارائه مدرکی مبنی بر تسلط حداقل زبان انگلیسی در سطح B2 یا مهارت های روان انگلیسی نیز مورد نیاز است.

روش درخواست

مدرک دانشگاهی (لیسانس یا فوق لیسانس) پیش شرط درخواست در این رشته ها می باشد. متقاضیان بر اساس نمونه کارها در ارائه سفر حرفه ای خود و همچنین بر اساس معرفی شخصی آنها (امتحان عملی) ارزیابی می شوند. به این ترتیب، دانش آموزان آینده نگر می توانند بر اساس استعداد، توانایی ها و دستاوردهایشان تا به امروز انتخاب شوند.

1. گام

(برای شهروندان اتحادیه اروپا:) درخواست خود را از طریق واسط app dot mome dot hu یا وب سایت felvi dot hu ارسال کنید (این دومی فقط به زبان مجارستانی موجود است). شروع دوره درخواست: دسامبر، تاریخ دقیق TBC.

2. گام

محتوا و قالب مورد نیاز برای آپلود نمونه کارها و همچنین میزان و روش پرداخت هزینه ویژه رویه تا تاریخ 1 فوریه 2023 در وب سایت دانشگاه قرار خواهد گرفت.

3. گام

بین 8 مه و 4 ژوئن 2023: نمونه کارها را بارگذاری کنید

4. گام

3 تا 7 ژوئیه 2023: در آزمون ورودی عملی شرکت کنید.

دانشگاه این حق را برای خود محفوظ می دارد که مدت زمان برگزاری آزمون های ورودی و همچنین ترتیب، محتوا و نحوه اجرای تکالیف آزمون های فردی را تغییر دهد. هر گونه تغییر در سایت دانشگاه منتشر خواهد شد.

بورسیه و بودجه

در راستای استراتژی بلندمدت بین المللی دانشگاه، دانشجویان پذیرفته شده از کشورهای زیر واجد شرایط درخواست بورسیه خواهند بود: بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، جمهوری چک، استونی، بلاروس، کرواسی، کوزوو، لهستان، لتونی، لیتوانی، مقدونیه شمالی، مولداوی، مونته نگرو، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، اوکراین و روسیه.

ملاحظات مربوط به اعطای بورسیه شامل دستاوردهای حرفه ای و وضعیت درآمد نامزدها خواهد بود. بورسیه تحصیلی به میزان 25%، 50%، 75% و یا 100% شهریه، مشروط به تصمیم کمیته تعیین شده توسط رئیس و رئیس دانشگاه اعطا خواهد شد. تعداد دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی بستگی به میزان بودجه دانشگاه دارد که از درآمد آن برای این منظور در نظر گرفته شده است.

این بورسیه برای تمام مدت آموزش اعطا می شود، تا زمانی که دریافت کننده بورس تحصیلی حداقل 15 واحد در هر ترم کسب کند. اگر این شرط برآورده نشود، بورس تحصیلی اعطا شده به طور خودکار و بدون اطلاع بیشتر خاتمه می یابد.

درخواست برای بورسیه

درخواست برای بورسیه تحصیلی از 8 می 2023 شروع می شود. اگر شهروند کشوری هستید که واجد شرایط درخواست برای بورسیه تحصیلی هستید، و با موفقیت در درخواست dot mome dot hu یا felvi dot hu برای یک برنامه با بودجه شخصی خود درخواست داده اید، باید یک فرم افشای مالی را در طول مدت بارگذاری کنید. دوره ارسال نمونه کارها در پایان ماه آوریل یک ایمیل با اطلاعاتی در مورد مکان بارگذاری اظهارنامه و نحوه درخواست برای بورسیه دریافت خواهید کرد. شما باید تا 4 ژوئن 2023 ارسال درخواست خود را تکمیل کنید. لطفاً توجه داشته باشید که کسانی که برای یک برنامه دولتی در felvi dot hu درخواست داده اند، واجد شرایط درخواست برای بورسیه تحرک منطقه ای نیستند.

الزامات ویزا

اگر از کشوری خارج از EEA/EU برای برنامه های ما درخواست می دهید، ممکن است برای ورود به مجارستان نیاز به درخواست ویزای اجازه اقامت (D-visa) داشته باشید. برای درخواست ویزای D باید با نزدیکترین کنسولگری مجارستان به خانه خود تماس بگیرید.

لطفاً توجه داشته باشید که روند درخواست ویزا طولانی است، ممکن است تا دو ماه طول بکشد، بنابراین تنظیم قرار ملاقات خود با کنسولگری در اسرع وقت به شدت توصیه می شود. قرارهای اواسط جولای باید در ماه مه یا اوایل ژوئن رزرو شود.

پس از پذیرش موفقیت آمیز در برنامه انتخابی، نامه پذیرش را به شما ارائه می دهیم که می توانید برای درخواست ویزای خود استفاده کنید. همچنین پس از تکمیل مراحل ثبت نام در ابتدای ترم، گواهی ثبت نام دریافت خواهید کرد.

لطفاً اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند درخواست ویزای دانشجویی (ویزای D) را در سایت خدمات کنسولی بیابید.

دانشجویانی از کشورهای سوم که از یک کشور لغو روادید می آیند نیز باید پس از ورود به مجارستان برای مقاصد تحصیلی درخواست اجازه اقامت بدهند. دفتر امور دانشجویی ما به شما در روند درخواست اجازه اقامت کمک می کند.

درخواست برای اجازه اقامت همچنین می تواند به صورت آنلاین از طریق پلت فرم مدیریت الکترونیکی اداره مهاجرت، EnterHungary ارسال شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ترتیب دهید، لطفاً دفترچه راهنما را دانلود کنید.

تنظیم بیمه درمانی شما

دانش آموزان باید بیمه درمانی مناسب را در کشور خود ترتیب دهند. افراد مبتلا به بیماری های مزمن باید بررسی کنند که آیا آنها نیز تحت پوشش بیمه درمانی هستند یا خیر. دانش آموزانی که به طور منظم هر دارویی مصرف می کنند باید مطمئن شوند که در طول اقامت خود در مجارستان به آن دسترسی خواهند داشت. دریافت دارو از طریق پست از کشور شما امکان پذیر نیست زیرا به دلیل تفاوت بین مقررات اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا ممکن است در گمرک نگه داشته شود.

انجام این ترتیبات در کشور خود تقریباً به طور قطع هزینه کمتری نسبت به ساخت آنها در اینجا در مجارستان خواهد داشت.

لطفاً قبل از ثبت نام در یک شرکت بیمه، تعداد مراکز درمانی را که در مجارستان/بوداپست با آنها قرارداد بسته‌اند و طیف وسیعی از خدمات ارائه شده را بررسی کنید.

در حال حاضر، در مجارستان، شرکت بیمه مجارستانی زیر طرح های بیمه درمانی دانشجویی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد: Generali

می‌توانید با خدمات مشتریان انگلیسی‌زبان آن‌ها برای دریافت قیمت در +36 30 211 2770 تماس بگیرید یا با پر کردن فرم درخواست اطلاعات آنلاین با آنها تماس بگیرید.

در زیر می‌توانید فهرستی از مراکز بهداشتی خصوصی را بیابید که ممکن است هنگام جستجوی ارائه‌دهنده بیمه مفید باشند: این مراکز بهداشتی همگی دارای پزشکان و دستیاران انگلیسی زبان هستند و طیف گسترده‌ای از خدمات متخصص سلامت را ارائه می‌دهند. لطفاً توجه داشته باشید که چندین کلینیک خصوصی/مرکز مراقبت های بهداشتی در بوداپست وجود دارد، اما باید اطمینان حاصل کنید که بیمه شما با مکانی که بازدید می کنید قرارداد دارد. چند نمونه:

 • FirstMed
 • مرکز پزشکی روزساکرت
 • مدیکاور
 • مرکز بهداشت بودا

ویژگی های پردیس

خوابگاه

آسایش دانش آموزان ما با 40 اتاق خواب دو نفره با حمام جداگانه تضمین می شود. هر دو طبقه خوابگاه دارای آشپزخانه مشترک و رختشویخانه مشترک هستند که استفاده از آن برای دانشجویان آزاد است. یک سالن بزرگ نیز برای استفاده مشترک وجود دارد. دسترسی به اینترنت در هر اتاق ارائه می شود.

در سال تحصیلی جاری از طریق سامانه نپتون می توان درخواست های اقامت در خوابگاه را ارسال کرد. پس از ورود به نپتون، می توانید با انتخاب گزینه Applications در زیر آیتم منوی Administration درخواست خود را ارسال کنید.

دانشجویان بین المللی ما (کارشناسی ارشد عکاسی و کارشناسی ارشد طراحی تعامل) باید در مورد جزئیات روند انتقال خوابگاه با همکاران ما تماس بگیرند.

مراکز تحقیقاتی

مرکز نوآوری تحقیقاتی را در پنج زمینه اصلی انجام می دهد که هر یک توسط یک مرکز مجزا نشان داده شده است.

مرکز تحقیقات مواد

گروه تحقیقاتی میان رشته ای با تمرکز بر فناوری محسوس، سطوح پویا، بیومواد، منسوجات الکترونیکی و روباتیک نرم. آنها نمونه‌های اولیه، روش‌های ساخت تحقیق و مواد جدید ایجاد می‌کنند.

مرکز داستان سرایی داده

جمع‌آوری داده‌ها در قرن بیست و یکم یک عمل روزمره است، اما داستان‌های پشت این داده‌ها به ندرت آشکار می‌شوند. داستان سرایی داده با ابزارهای تعاملی و روش های روایی برای نشان دادن الگوهایی که می توانند به ما در تصمیم گیری کمک کنند، کمک می کند.

مرکز صنعت پایدار

با استفاده از دانش بوم‌شناختی سنتی، فن‌آوری‌های پیشرفته، و نبوغ و شهود انسانی، راه‌هایی را بررسی می‌کنیم که در آن صنعت می‌تواند با کمتر کار بیشتری انجام دهد و نه تنها به اقتصاد، بلکه به اکولوژی‌ها نیز خدمت کند.

مرکز تعامل و غوطه وری

در Interaction and Immersion Hub، ما به شکاف‌های طراحی محیط‌های مشابه Metaverse نگاه می‌کنیم و تلاش می‌کنیم که چنین نمونه‌هایی را ایجاد کنیم که بتوانند تأثیر مفیدی بر سلامت روان و همچنین زندگی روزمره ما داشته باشند.

مرکز طراحی اجتماعی

توسعه و حمایت از تحقیقات طراحی مبتنی بر عمل به منظور جستجوی فرصت‌هایی برای سبک زندگی و اقتصاد پایدارتر.

دوره نهفتگی یا کمون

هدف ما توسعه مهارت های کارآفرینی، بهبود اعتماد به نفس و کمک به تبدیل ایده های نوآورانه به مفاهیم تجاری توسعه یافته تر است. ما نقاط قوت خود را در پرورش استعدادهای جوان در یک برنامه جوجه کشی مبتنی بر طراحی ادغام کرده ایم.

MOME یک هدف بلندپروازانه را تعیین کرده است که تا سال 2030 به قطب صنعت خلاق و نوآوری پیشرو در اروپای مرکزی و شرقی تبدیل شود. برای تکمیل تلاش های دانشگاه برای دستیابی به این هدف، ما یک برنامه جوجه کشی مبتنی بر طراحی را برای کمک به نوآوران جوان، محققان و کارآفرینان مشتاق در مجارستان راه اندازی کرده ایم.

هر کسی بدون توجه به سن، پیشینه تحصیلی، رشته، صنعت، یا رشته تحصیلی می‌تواند برای شرکت در برنامه جوجه‌کشی ما درخواست دهد. هدف ما این است که یک گروه بین رشته‌ای از شرکت‌کنندگان داشته باشیم، و اولویت به آن دسته از پروژه‌هایی داده می‌شود که متمرکز بر تأثیر، مرتبط با رفاه هستند، یا به‌طور دیگری با حوزه‌های تخصصی یا زمینه‌های تحقیقاتی MOME همسو هستند.

TechPark

پارک فناوری MOME (TechPark) - با 25 کارگاه و استودیو - فناوری، تجهیزات، کارگاه ها و تسلط کاربردی لازم برای آموزش آکادمیک را ارائه می دهد. مکانی که در آن دانش‌آموزان می‌توانند با پشتیبانی و راهنمایی کارشناسان Techpark، ایده‌های خود را تجربه، تجربه و به زندگی درآورند.

TechPark متشکل از کارگاه‌ها/آزمایشگاه‌ها/استودیوهای مستقل از گروه‌های آموزشی دانشکده است که توسط مدیریت TechPark نظارت می‌شود - که با مشاوره دائمی با گروه‌های دانشکده در رابطه با آموزش حرفه‌ای و مسائل توسعه کار می‌کنند.

TechPark به عنوان یک مرکز خدمات فناوری کار می کند و تخصص، ظرفیت ساخت و دسترسی به زیرساخت ها را برای آکادمی و IK (IC) و علاوه بر آن برای مشتریان خارجی (تولید فیلم، ضبط صدا، رویدادها، دوره ها، اردوها و غیره) فراهم می کند.

کارگاه‌ها/آزمایشگاه‌ها/استودیوها بسته به کسب مهارت‌ها و امتیازات لازم، با توجه به اولویت‌ها و ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی، کاملاً باز و در دسترس همه دانشجویان است. (استفاده / اجاره تجهیزات و اتاق ها).

کارگاه ها و استودیوها

آزمایشگاه بتن

این آزمایشگاه به دانش آموزان فرصت می دهد تا انواع مختلف بتن را مخلوط و ریخته گری کنند. تجهیزات شامل: •

 • همزن کوچک
 • همزن 50 لیتری
 • ترازو
 • خطرات بالقوه ارتعاشی

حضور در کارگاه بدون حضور مربی ممنوع است. استفاده از تجهیزات پس از آموزش پیشگیری از حادثه و القاء امکان پذیر است.

کارگاه چرم

علاوه بر انجام تکالیف از «تخصص طراحی لوازم جانبی پوشاک» برنامه طراحی پارچه، صنایع دستی چرمی و همچنین فناوری‌های ساخت کفش و کلاه نیز آموزش داده می‌شود. این یک کارگاه مدل سازی با تجهیزات پیشرفته است که با کارگاه های دیگر (مدلینگ، فلز، چاپگر سه بعدی، برش لیزری) نیز تعامل دارد. این کارگاه علاوه بر مواد اولیه چرم طبیعی، به منسوجات، فیلم و سایر مواد جایگزین نیز می پردازد.

آزمایشگاه ایجاد شیء دیجیتال

این آزمایشگاه فناوری مدرن را وارد دنیای خلق اشیا می کند. فناوری های موجود در این کارگاه شامل برش لیزری، حکاکی، پرینت سه بعدی، اسکن سه بعدی، برش فیلم وینیل (برش پلاتر)، چاپ برگردان سرامیکی و نمونه سازی است. چهار کامپیوتر در دسترس دانش آموزان است. لطفاً در نظر داشته باشید که چاپ ممکن است 10 تا 20 ساعت طول بکشد، بنابراین لطفاً به موقع اطلاعات لازم را پیدا کنید. لطفا مدل های سه بعدی خود را در .stl بیاورید قالب

  مکان ها

  • Budapest

   Zugligeti út,9-25, 1121, Budapest

  سوالات