Keystone logo
Lublin University of Technology

Lublin University of Technology

Lublin University of Technology

مقدمه

Lublin University of Technology در سال 1953 تاسیس شد. این دانشگاه در جنوب شرقی لهستان واقع شده است. پردیس آن یکی از بهترین طراحی و مجهزترین مراکز آموزشی و تحقیقاتی در لهستان است. جدا از امکانات مدرن، پردیس دارای ساختمان های تاریخی است. LUT در بین دانشگاه های لهستان از نظر تعداد درخواست های ثبت اختراع و مدل های کاربردی رتبه بالایی دارد. این دانشگاه همچنین در تعداد اختراعات و حقوق حمایتی اعطا شده پیشرو است. LUT در رتبه بندی بنیاد آموزش "Perspektywy" یک رهبر چهارگانه نوآوری است.

حدود 9000 دانشجو در LUT وجود دارد و خارجی ها بیش از 10٪ از بدن دانشجویی LUT را تشکیل می دهند. فارغ التحصیلان این دانشگاه به عنوان متخصصان توانمندی شناخته می شوند که رابطه تحقیق و فناوری را با توسعه اجتماعی و تمدنی درک می کنند. اعضای هیأت علمی، دانشجویان و دانشجویان دکتری Lublin University of Technology برنده مسابقات مختلف تحقیقاتی بوده اند و در نمایشگاه های بین المللی اختراعات در ژنو، والنسیا و سانتا کلارا، ایالات متحده مدال دریافت کرده اند. دانشجویان می توانند بین 29 رشته تحصیلی به زبان لهستانی و 2 رشته به زبان انگلیسی که در شش دانشکده تدریس می شود، انتخاب کنند.

LUT با چندین دانشگاه اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا در Erasmus+ و سایر برنامه‌های تبادل بین‌المللی همکاری می‌کند و به دانشجویان فرصت‌های زیادی برای کسب تجربیات فراموش‌نشدنی در حین تحصیل یا انجام دوره‌های کارآموزی در خارج از کشور می‌دهد. LUT همچنین بسیاری از فعالیت های فوق برنامه را برای شرکت در آن ارائه می دهد، مانند باشگاه های علمی، گروه های رقص سنتی و معاصر، گروه کر دانشگاهی، فدراسیون ورزش های دانشگاهی، باشگاه های قایق بادبانی، و بسیاری دیگر. Lublin University of Technology هر سال میزبان جشنواره روزهای فرهنگ دانشجویی "Juwenalia" است. این رویداد تعداد زیادی از دوستداران موسیقی را به خود جلب می کند که می توانند اجرای زنده بزرگ ترین ستارگان موسیقی را تماشا و گوش دهند.

ویژگی های پردیس

کتابخانه LUT

کتابخانه مرکزی LUT و 4 کتابخانه دانشکده در محوطه دانشگاه قرار دارند. کتابخانه مرکزی شامل بیش از 160000 کتاب و 300 عنوان دوره ای جاری از لهستان و خارج از کشور است. این کتابخانه ادبیات علمی، ادبیات مرجع، کتاب های درسی و همچنین نشریات و مجلات را ارائه می دهد. دانش‌آموزان می‌توانند از فهرست کتابخانه برای جستجوی همه اشکال مطالب کتابخانه و بررسی مکان و موجودی انبار استفاده کنند. بسیاری از منابع به صورت الکترونیکی در دسترس هستند و از طریق اتصال مجاز، هم در داخل و هم خارج از دانشگاه قابل دسترسی هستند. دانشجویان و دانشگاهیان می توانند از رایانه های شخصی با اتصال به اینترنت در هر کتابخانه دانشکده و میز راهنما استفاده کنند. کارت‌های کتابخوان دانش‌آموزان در طول دوره تحصیلی معتبر است و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کتاب‌های ذخیره شده محلی را به صورت رایگان امانت بگیرند. به همه دانشجویان سال اول یک جلسه اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از کتابخانه ارائه می شود.

گروه زبان های خارجی (DFL) در طبقه هشتم دانشکده مهندسی مکانیک واقع شده است. جدا از سازماندهی دوره های زبان، این دپارتمان آزمون های بسیاری را به زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی ارائه می دهد که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده اند، به عنوان مثال، TOEFL، TOEIC، TELC، MONDIALE Technical English، WiDaF، MONDIALE Fachsprachentest DeutschTFI، TM.

دفتر خدمات مشاغل با بازار کار، پیشنهادات شغلی/کارآموزی/آموزشی، اطلاعات مربوط به کارفرمایان و موقعیت های موجود در بازار کار سروکار دارد. آنها از دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر در انتخاب مشاغل خود حمایت می کنند و کارگاه های آموزشی فردی و گروهی در مورد برنامه ریزی شغلی ترتیب می دهند. هر دانش آموزی که به شغل خود فکر می کند می تواند برای مشاوره بدون حقوق به دفتر مراجعه کند.

انکوباتور کارآفرین LUT از شرکت دانشجویان، دانشجویان دکترا، فارغ التحصیلان و کارکنان جوان دانشگاه در LUT و سایر موسسات پشتیبانی می کند. مرکز رشد بر روی فعالیت هایی تمرکز می کند که به اجرای ایده های جوانان اجازه می دهد تا توانایی آنها را در عمل در بازار واقعی بررسی کند، درست قبل از اینکه خدمات آنها آماده فروخته شود. این به سادگی به این معنی است که ذینفعان می توانند کسب و کارهای راه اندازی کنند.

مرکز فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات خدمات ارائه می دهد و امکان دسترسی به اینترنت را برای همه دانش آموزان فراهم می کند. به دانش‌آموزان یک آدرس پست الکترونیکی داده می‌شود و می‌توانند از شبکه Eduroam برای اتصال به اینترنت WiFi استفاده کنند.

  پذیرش ها

  نامزدهای واجد شرایط

  کاندیداهای زیر واجد شرایط ادامه تحصیلات عالی در Lublin University of Technology بر اساس تصمیم رئیس دانشگاه هستند:

  • داوطلبانی که فاقد هر گونه وضعیت یا مدرکی هستند که به آنها اجازه تحصیل با شرایطی مشابه با اتباع لهستانی را بدهد. افراد غیر اتباعی که دارای مجوز اقامت با شرح «دسترسی به بازار کار» یا ویزای شینگن یا ویزای ملی برای کار در قلمرو لهستان هستند، می توانند در LUT ثبت نام کنند و تحصیلات خود را فقط بر اساس هزینه پرداخت کنند.
  • دارندگان یک کارت معتبر قطب (Karta Polaka)؛
  • اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کنفدراسیون سوئیس، یا کشورهای عضو اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) - طرفهای توافقنامه منطقه اقتصادی اروپا - و اعضای خانواده آنها که بودجه لازم برای پوشش را دارند. هزینه های زندگی آنها در طول دوره تحصیل؛

  روش گام به گام

  • یک حساب ثبت نام فردی در سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان ایجاد کنید
  • دانشکده، برنامه و سطح تحصیل خود را انتخاب کنید.
  • پرسشنامه شخصی را پر کرده و ارسال کنید - مشخصات خود را تکمیل کنید.
  • اسکن مدارک صلاحیت را بارگذاری کنید.
  • هزینه درخواست را در مهلت های درخواست پرداخت کنید.
  • در روند احراز صلاحیت شرکت کنید - مدارک شما از نظر الزامات رسمی و مرتبط با تحصیل تأیید شده است.
  • نتایج صلاحیت را بررسی کنید. شما یک تصمیم صادر شده توسط رئیس (اعم از مثبت یا منفی) دریافت خواهید کرد.
  • در صورت مثبت بودن تصمیم، اصل مدارک مورد نیاز مندرج در تصمیم را ارائه دهید.
   دفتر آموزش بین المللی مراحل زیر را از طریق ایمیل یا نامه به شما اطلاع خواهد داد.

  مدارک لازم

  مدارک صلاحیت

  • اسکن دیپلم آموزش عالی با قانونی (یا آپوستیل) و حاشیه نویسی.
  • اسکن ریز نمرات رسمی سوابق / مکمل دیپلم با مقیاس نمرات شامل تایید شده توسط دانشگاه
  • اسکن گواهی رسمی که تسلط شما به زبان آموزشی را تایید می کند
  • صفحه گذرنامه را با عکس و اطلاعات شخصی خود اسکن کنید

  مدارک ثبت نام

  • پرسشنامه شخصی - پرینت شده از سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان و امضا شده؛
  • مدارک تأیید تکمیل تحصیلات عالی با قانونی (یا آپوستیل) و ترجمه قسم خورده آنها به لهستانی یا ترجمه ساخته شده یا تأیید شده توسط کنسول حق.
  • ضمیمه دیپلم یا سایر مدارک حاوی فهرست موضوعات تکمیل شده (نسخه سوابق) همراه با محتوای برنامه درسی و ترجمه سوگند خورده آنها به زبان لهستانی یا ترجمه ساخته یا تایید شده توسط کنسول حق.
  • سندی که در مورد مقیاس نمره (اگر در مدارک تحصیلی مشخص نشده باشد) صادر شده توسط دانشگاه و ترجمه سوگند خورده آن به لهستانی یا ترجمه انجام شده یا تایید شده توسط کنسول مناسب؛
  • مدارک تایید کننده دانش زبان انگلیسی؛
  • بیمه نامه بیماری و حوادث که دوره تحصیل در لهستان را پوشش می دهد، یا کارت بیمه سلامت اروپا.
  • مدرک معتبری که به دانشجو اجازه اقامت در قلمرو جمهوری لهستان را می دهد
  • گواهی به رسمیت شناختن (نوستریفیکاسیون) دیپلم آموزش عالی (در صورت وجود)
  • اصل وکالتنامه که به شخص اجازه می دهد از طرف دانشجو (در صورت لزوم) اقدام کند.

  هزینه های درخواست و تحصیل

  هزینه درخواست - 20 یورو

  • هزینه درخواست برای هر رشته تحصیلی که دانشجو در سامانه ثبت نام الکترونیکی دانشجو ثبت نام می کند یک بار پرداخت می شود و غیر قابل استرداد است. باید حداکثر تا 1 ژوئیه 2023 پرداخت شود. جزئیات حساب بانکی در سیستم ثبت نام الکترونیکی دانشجویان و سیستم پذیرش در قسمت پرداخت ها آورده شده است.
  • شهریه – شهریه هر ترم به یورو توسط دانشجویان پذیرفته شده بر اساس تصمیم رئیس دانشگاه مشخص شده است.

  برنامه آنلاین

  برای درخواست آنلاین لطفا مراحل زیر را دنبال کنید:

  • لینک ثبت نام در پایین صفحه را دنبال کنید.
  • دانشکده، برنامه و سطح تحصیل خود را انتخاب کنید.
  • برای ایجاد حساب ثبت نام خود، پرسشنامه شخصی را پر کرده و ارسال کنید. شما باید مشخصات شخصی، تماس و تحصیلی خود را پر کنید.
  • شماره NIU و رمز عبور خود را به خاطر بسپارید یا کپی کنید.
  • با استفاده از شماره NIU خود به حساب ثبت نام خود وارد شوید.
  • پس از ورود به سیستم، داده ها را در بخش داده های شخصی بررسی کنید.
  • اطلاعات مورد نیاز فایل MsWord را در بخش‌های زیر اضافه کنید: آموزش متوسطه – کشور صادرکننده گواهی مدرسه متوسطه. آموزش عالی – کشور صادر کننده دیپلم آموزش عالی؛ آدرس، شماره تلفن و کد منطقه و آدرس ایمیل موسسه آموزش عالی.
  • مدارک صلاحیت را در قسمت آپلود اسناد و همچنین عکس خود آپلود کنید.
  • هزینه درخواست را پرداخت کنید.

  الزامات ویزا

  همه خارجی ها (اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا) باید اقامت خود را در لهستان قانونی کنند. بسته به هدف و دوره بازدید، چندین احتمال وجود دارد. ویزا یا ویزای شینگن برای سفر به لهستان لازم است. اگر قصد مهاجرت به اروپا و اقامت طولانی مدت در لهستان را دارید - به یک مجوز اقامت نیاز دارید که می توان آن را بر اساس تحصیل دریافت کرد. شهروندان کشورهای ثالث دارای ویزای طولانی مدت ممکن است بیش از 90 روز در جمهوری لهستان بمانند و باید برای اجازه اقامت اقدام کنند.

  جمهوری لهستان یکی از کشورهای عضو حوزه شنگن است. کشورهای عضو معاهده شنگن کنترل گذرنامه و مهاجرت را در مرزهای مشترک خود و برای سفر بین کشورهای عضو لغو کردند. کشورهای عضو همچنین ویزای شینگن صادر شده توسط سایر کشورهای شنگن را به رسمیت می شناسند. در مرزهای خارجی یا در اولین ورود به منطقه شینگن، رویه‌های عادی کنترل مهاجرت اعمال می‌شود، با این حال پذیرش در هر کشور شینگن، پذیرش در کل منطقه شینگن (تمام کشورهای عضو) تلقی می‌شود، بدون نیاز به بررسی‌های مهاجرتی بیشتر.

  قانونی بودن اقامت اتباع خارجی در قلمرو لهستان را می توان بررسی کرد و شامل درخواست از خارجی برای ارائه مدارک یا مجوزهایی است که به او اجازه اقامت در لهستان را می دهد، تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه های اقامت، و مدارکی که تأیید کننده حقیقت داشتن بیمه درمانی است. .

  موسساتی که مجاز به انجام این نوع کنترل هستند:

  • افسران خدمات گمرکی
  • افسران خدمات مرزبانی
  • افسران پلیس
  • کارمندان مجاز اداره اتباع خارجی
  • کارمندان مجاز اداره Voivodeship

  تمدید ویزا

  لطفاً به یاد داشته باشید که لیست نهایی الزامات و مدارک لازم ممکن است توسط نهادهای اداری تغییر کند و قبل از درخواست برای تمدید ویزا، همیشه باید برای کسب اطلاعات با یک دفتر خاص مشورت کنید.

  مدت اعتبار ویزای شینگن برای اتباع خارجی مقیم در خاک جمهوری لهستان که توسط مقام لهستانی یا مقام یکی دیگر از کشورهای شینگن صادر شده و در قلمرو لهستان نیز معتبر است، و همچنین مدت اقامت تحت پوشش قابل تمدید است. توسط این ویزا، در صورت ارائه مدرکی دال بر دلایل مهمی که تمدید مدت اعتبار یا مدت اقامت را توجیه می کند.

  یک خارجی که قصد دارد مدت اقامت خود را بر اساس ویزای شینگن تمدید کند، باید فرم درخواست تکمیل شده برای تمدید ویزا و مدارک اضافی ذکر شده در زیر را حداکثر حداکثر تا تاریخ 1388/09/13 به اداره وکالت با صلاحیت قضایی محل اقامت خارجی ارسال کند. در روز انقضای مدت اقامت قانونی در قلمرو جمهوری لهستان. تمدید ویزا به دلایل شخصی مهم مشمول حق تمبر به مبلغ معادل 30 یورو می باشد. سند ظرف یک ماه صادر می شود.

  اسناد ضروری:

  • فرم درخواست تکمیل شده توسط اطلاعات ارائه شده
  • 1 عکس
  • فتوکپی یک سند مسافرتی معتبر (اصل برای بازرسی موجود است).
  • مدرکی که دلیل تمدید ویزا را تایید می کند (تأیید وضعیت دانشجویی شما).

  بورسیه و بودجه

  لهستان از طریق دولت، بنیادهای مختلف و خود دانشگاه ها به دانشجویان بورسیه می دهد. آنها برای دانشجویان لهستانی از جمله متقاضیان معلول و همچنین برای دانشجویان بین المللی هم از داخل اتحادیه اروپا و هم از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در دسترس هستند. تعداد بالای مؤسساتی که بورسیه ارائه می دهند و در دسترس بودن سیال آنها، وضعیت کشور را منحصر به فرد می کند.

  بورسیه در قراردادهای دوجانبه

  توسط دولت لهستان یا شریک خارجی آن تامین مالی می شود. میزان بورسیه تحصیلی بستگی به نوع تحصیل دارد. همچنین توصیه می شود با مقامات محلی بررسی کنید که آیا آنها برنامه بورس تحصیلی شامل تحصیل در لهستان دارند یا خیر. اگر بورسیه تحصیلی دارند، ارزش آن را دارد که با مقامات محلی بررسی کنید.

  برنامه تبادل CEEPUS - این برنامه شامل 16 کشور اروپای مرکزی و شرقی است که دانشجویان مبادله ای آنها از پرداخت شهریه به اضافه کمک های مالی که توسط کشور میزبان تامین می شود، معاف هستند.

  بورسیه های مشارکت شرقی و کشورهای پس از شوروی – این بورسیه ها به ویژه به دانشجویان بلاروس برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود و توسط بنیاد کنستانتی کالینوفسکی تامین می شود.

  بورسیه های تحصیلی برای شهروندان کشورهای در حال توسعه – این بورسیه ها به دانشجویان در مقطع دکتری کمک می کند. سطح تحصیلات در رشته های فنی در لهستان. آنها توسط دولت لهستان تأمین مالی می شوند.

  برنامه فولبرایت - اینها اساساً کمک های مالی برای تأمین مالی یک برنامه تبادل بین ایالات متحده و لهستان است تا دانش آموزان، کارآموزان، دانش پژوهان، معلمان، مربیان و اساتید را قادر به آموزش در هر دو کشور کند. بودجه توسط کمیسیون فولبرایت لهستان-ایالات متحده اداره می شود

  برنامه بورس تحصیلی Visegrad - این بورسیه های 1-4 ترم برای مقاطع کارشناسی ارشد و فوق لیسانس هستند. این برنامه توسط روسای صندوق بین المللی ویسگراد اداره می شود.

  نحوه گرفتن بورسیه

  دانشجویان خارجی که دارای کارت یک قطب هستند واجد شرایط دریافت برخی بورسیه ها خواهند بود. سایر دانشجویان خارجی که با اجازه اقامت موقت یا ویزا در لهستان زندگی می کنند، واجد شرایط نیستند مگر اینکه خود یا اعضای خانواده آنها مفاد مورد نیاز قانون لهستان را رعایت کنند. دانش آموزان باید در سطح آکادمیک در لهستان تحصیل کنند. اما اول از همه، دانش آموزان باید تحصیلات سطح دوم را بگذرانند و برای ورود به یک موسسه دانشگاهی گواهی پایان تحصیل داشته باشند. گواهی پایان تحصیل یا دیپلم معادل به طور خودکار به دانشجویان واجد شرایط درخواست برای بورس تحصیلی نمی شود. برای احراز اصالت گواهی ها یا مدارک تحصیلی از طریق کشورهای صادرکننده و رعایت قوانین لهستان، باید از Nostrification پیروی کرد. دانشجویان باید قبل از ورود به لهستان ویزای معتبر و معاینه پزشکی داشته باشند.

  رتبه بندی

  2023

  • مقام دوم در نوآوری (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - Innovation 2023)
  • رتبه هشتم در بین دانشگاه های فنی در لهستان (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - دانشگاه های فناوری 2023)
  • رتبه 43 در پتانسیل علمی (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy – پتانسیل تحصیلی 2023)
  • رتبه 25 در رتبه بندی عمومی دانشگاه های لهستان (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy – رتبه دانشگاه 2023)
  • رتبه 34 در انتشارات (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - انتشارات 2023)
  • رتبه 34 در پرستیژ (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - Prestige 2023)
  • رتبه 41 در اثربخشی تحصیلی (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - اثربخشی تحصیلی 2023)
  • رتبه 33 در بین المللی سازی (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - بین المللی سازی 2023)

  2022

  • رتبه سوم در نوآوری (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - Innovation 2022)
  • رتبه 8 در بین دانشگاه های فنی در لهستان (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - دانشگاه های فناوری 2022)
  • رتبه 30 در پتانسیل علمی (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - پتانسیل علمی 2022)
  • رتبه 32 در رتبه بندی عمومی دانشگاه های لهستان (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - رتبه دانشگاه 2022)
  • رتبه 36 در انتشارات (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - انتشارات 2022)
  • رتبه 38 در پرستیژ (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - Prestige 2022)
  • رتبه 40 در اثربخشی تحصیلی (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - اثربخشی تحصیلی 2022)
  • رتبه 40 در بین المللی شدن (رتبه بندی دانشگاه Perspektywy - بین المللی سازی 2022)

  مکان ها

  • Lublin

   Lublin, لهستان

  سوالات