Keystone logo
Linköping University

Linköping University

Linköping University

مقدمه

آیا کنجکاو هستید که تحصیل در لیو به چه صورت است؟ برای گفتگو در مورد زندگی و تحصیل در دانشگاههای ما در سوئد به ما بپیوندید. ما در طول سال وبینارها و ضبط های رایگان برای هر دو دانشجوی آینده و پذیرفته شده ارائه می دهیم. به صفحه آنلاین ما با ما ملاقات کنید

درباره Linköping University

Linköping University هرگز بر روی پیراهنهای خود استراحت نخواهد کرد.

با همکاری تنگاتنگ با دنیای تجارت و جامعه ، Linköping University Link Liping (LiU) تحقیقات مربوط به عبور از مرزهای پیشرو در جهان را در زمینه هایی از جمله علوم مواد ، فناوری اطلاعات و شنوایی انجام می دهد. با همان روال ، دانشگاه برنامه های آموزشی نوآورانه بسیاری را ارائه می دهد ، بسیاری از آنها با تمرکز شغلی شفاف ، و منجر به صلاحیت هایی می شوند که به عنوان مثال پزشکان ، معلمان ، اقتصاددانان و مهندسین شناخته می شوند.

این دانشگاه دارای 32000 دانشجو و 4000 کارمند در چهار پردیس است. ما با هم به دنبال پاسخ سوالات پیچیده ای هستیم که امروز با ما روبرو هستند. دانشجویان ما جزء مطلوب ترین ها در بازار کار و رتبه های بین المللی به طور مداوم لیو را به عنوان یک دانشگاه جهانی پیشرو قرار می دهند.

لیو در سال 1975 به دانشگاه رسید و نوآوری تنها سنت ما است.

تاریخچه Linköping University

در سال 1975 ششمین دانشگاه سوئد در Linköping تأسیس شد. از آن زمان ، Linköping University (LiU) به طور قابل توجهی رشد کرده است ، و به Norrköping و استکهلم گسترش یافته است.

Linköping از زمان قرون وسطایی که کلیسای جامع Linköping یک مدرسه با مخاطبین گسترده بین المللی و سالن دانشجویی خود در پاریس ارائه می داد ، مرکز مهمی برای یادگیری بوده است. در سال 1627 مدرسه کلیسای جامع به سومین مدرسه راهنمایی متوسطه در سوئد تبدیل شد و در سال 1843 کالج معلمان دبستان شروع به کار کرد. در Norrköping ، مؤسسه Fröbel - اولین کالج سوئد برای آموزش معلمان پیش دبستانی - در سال 1902 تأسیس شد.

از کالج دانشگاه تا دانشگاه

آنچه بعدها Linköping University شد ، از اواسط دهه 1960 شکل گرفت. تحصیلات عالی در سوئد در حال گسترش بود و در سال 1965 پارلمان سوئد تصمیم گرفت شعبه ای از دانشگاه استکهلم را به همراه کالج مهندسی و پزشکی دانشگاه در Linköping تأسیس کند.

در پاییز سال 1967 ، شاخه دانشگاه استکهلم به مرکز در Linköping مرکزی منتقل شد. در آنجا دانش آموزان اول می توانند دوره های علوم انسانی ، علوم اجتماعی و علوم طبیعی را طی کنند. دو سال بعد واحد مهندسی و پزشکی شروع به کار کرد.

در سال 1970 تحصیلات و تحقیقات شروع به حرکت در پردیس اخیراً ساخته شده ، در فاصله کوتاهی از مرکز شهر کرد. ساختمانهای A و B اولین کسانی بودند که به پایان رسید. در همان سال قطعات مختلفی برای تشکیل کالج Linköping University از جمله دانشکده های مهندسی ، پزشکی و هنر و علوم تشکیل شدند.

دانشکده جدید دانشگاه برای اولین بار در سوئد بود که برنامه های مطالعاتی در مهندسی صنایع و مدیریت و فیزیک کاربردی و مهندسی برق را ارائه داد ، هر دو از سال 1969 شروع به کار کردند. چند سال بعد ، در سال 1975 ، Linköping University اولین برنامه مهندسی کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر را در سوئد آغاز کرد.

1975 همچنین سال بود که Linköping University کالج شد Linköping University ، دانشگاه ششم در سوئد است. در راستای اصلاحات در سال 1977 در سیستم آموزش عالی سوئد ، آموزش معلمان نیز به Linköping University منتقل Linköping University .

تحقیق بین رشته ای و یادگیری مبتنی بر مسئله

Linköping University همواره با نوآوری در آموزش و پژوهش همکاری داشته است. در سال 1980 ، دپارتمان مطالعاتی موضوعی تازه شکل گرفته رویکردی را که در سوئد تازگی داشت پذیرفته است. تحقیقات در مضامین بین رشته ای مانند فناوری و تحولات اجتماعی یا مطالعات آب و محیط زیست برگزار شد. دانشمندان در سراسر مرزها برای حل مشکلات پیچیده کار کردند. LiU همچنین برای اولین بار در سوئد بود كه مدارس تحقیقاتی فارغ التحصیل را برای موضوعات مختلف معرفی كرد. این مدل بعداً به سایر نقاط دانشگاه نیز سرایت کرد و به یک موفقیت ملی تبدیل شد.

دانشکده جدید علوم بهداشت (Hälsouniversitete) ، که در سال 1986 تشکیل شد ، آموزش و پرورش بودجه دولتی و منطقه ای را با هم ترکیب کرد. این روش بطور بنیادی تغییر یافته ، اولین کسی است که در سوئد از یادگیری مبتنی بر مسئله ، PBL استفاده می کند. بعداً ، لیو اولین دانشگاه در جهان شد که به دانشجویان برنامه های علوم مختلف پزشکی اجازه داد تا بیماران واقعی را در یک بخش آموزش مدیریت دانشجویی معالجه کنند.

گسترش به Norrköping - و استکهلم

برخی از نقاط مهم در تاریخ دانشگاه افتتاح پردیس Norrköping در سال 1997 بود. برخی از برنامه ها قبلاً از Norrköping انجام شده بودند ، اما تعداد دانش آموزان مطابق با تلاش های دولت برای گسترش آموزش عالی به شدت افزایش یافته است. کارخانه های تاریخی در منطقه صنعتی سابق دوباره پر از زندگی شدند ، زیرا با کلاس ها ، آزمایشگاه ها ، کافه ها ، کتابخانه و البته دانش آموزان پر شده بودند.

Linköping University همچنین وقتی است که دانشکده مبلمان معتبر Carl Malmsten به دنبال شریک همکاری از بخش دانشگاهی بود ، به استکهلم گسترش یافت. برنامه های مبلمان و صنایع دستی Malmsten در سال 2000 به بخشی از LiU تبدیل شد. پس از گذشت تقریباً 60 سال در Södermalm در مرکز استکهلم ، Malmstens در پاییز سال 2009 به محل های جدید در جزیره Lidingö منتقل شد. LiU چهارمین دانشگاه خود را به دست آورد.

هزاره ساله Buro / Pexels

122631_pexels-photo-1438072.jpeg

لیو در ارقام

برخی از چهره های مهم Linköping University .

تحصیلات

 • 32000 دانشجو (معادل تمام وقت 17،907)
 • 21،400 در پردیس ولا
 • 5،500 در پردیس Norrköping
 • 3900 در پردیس بیمارستان دانشگاه (ایالات متحده)
 • 2100 دانش آموز و دانش آموز از راه دور در سایر مناطق ، از جمله پردیس Lidingö

(بعضی از دانشجویان بیش از یک دانشگاه در دوره ها شرکت می کنند.)

 • 120 برنامه مطالعه ، از این تعداد 27 برنامه بین المللی به زبان انگلیسی است
 • 550 دوره تک موضوعه
 • در 400 کشور با 400 دانشگاه توافق نامه های مبادله ای وجود دارد
 • 2400 دانشجوی بین المللی
 • 2200 درجه چرخه اول
 • 2700 درجه چرخه دوم

تحقیق و آموزش علمی

 • 300 استاد
 • 1200 دانشجوی دکتری
 • 40 مدرک معتبر
 • 140 مدرک دکترا

کارکنان

 • 4000 کارمند (معادل تمام وقت 3،156)

ویژگی های پردیس

  مکان ها

  • Linköping

   Linköping University, , Linköping

  • Norrköping

   Bredgatan 33, 602 21 Norrköping, , Norrköping

   • Linköping

    9HWF+26 Linköping, , Linköping

    • Linköping

     CJ3C+CV Linköping, , Linköping

     • Lidingö

      942V+89 Lidingö, , Lidingö

      • Linköping

       Linköping, سوئد

       برنامه ها

       سوالات