Keystone logo
Latvian Academy of Sport Education

Latvian Academy of Sport Education

Latvian Academy of Sport Education

مقدمه

آکادمی آموزش ورزشی لتونی ( LASE ) یک موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی عمومی دانشگاهی و حرفه ای است که در 6 سپتامبر 1921 تأسیس شد و مطابق با قانون آموزش عالی، LASE و قوانین و مقررات تنظیم کننده فعالیت ها عمل می کند. LASE تنها موسسه آموزش عالی ورزشی در کشور است که وحدت مطالعه و تحقیقات علمی در علوم ورزشی و مراقبت های بهداشتی در ورزش را مطابق با "برنامه توسعه ملی لتونی 2014-2020"، "علم، توسعه فناوری و نوآوری" تضمین می کند. دستورالعمل‌های 2014-2020، «استراتژی‌های تخصصی هوشمند 2014-2020»، «دستورالعمل‌های توسعه آموزش برای سال‌های 2014-2020» و «دستورالعمل‌های سیاست ورزشی 2014-2020» برای دانش‌آموزان برای کسب مدارج علمی و علمی، صلاحیت‌های حرفه‌ای و ارتقای نوآوری علمی در ورزش. و مراقبت های بهداشتی در ورزش LASE یک موسسه علمی، در تاریخ 9 مه 2006، ثبت نام در ثبت نام از موسسات علمی با شماره 172075. است LASE در دسترس عموم گزارش خود ارزیابی سالانه: گزارش فعالیت ها در آکادمی وب سایت lspa.lv منعکس شده است. LASE : یک دانشگاه بین المللی شناخته شده و یکی از پیشروترین دانشگاه های ورزشی در کشورهای بالتیک است که به متخصصان ورزش و مراقبت های بهداشتی در ورزش آموزش می دهد و پتانسیل علمی، علمی و مالی LASE

ماموریت LASE

برای ارائه مطالعات با کیفیت به رسمیت شناخته شده بین المللی، توسعه تحقیقات نوآورانه در علوم ورزشی و مراقبت های بهداشتی در ورزش، ادغام آن در فرآیند مطالعه، که آمادگی متخصصان ورزش رقابتی را تضمین می کند، توسعه دولت و جامعه لتونی را ارتقا می دهد، از پیشرفت فن آوری حمایت می کند. از اقتصاد ملی حصول اطمینان از سهم LASE به عنوان آموزش، علم و دانشگاه ورزش با اهمیت ملی و بین المللی در توسعه پایدار ورزش و مراقبت های بهداشتی در ورزش. هدف اولیه LASE فراهم کردن فرصتی برای دانشجویان برای دنبال کردن آموزش و پرورش حرفه ای عالی و عالی، توسعه علوم ورزشی و تحقیقات در مراقبت های بهداشتی در ورزش، توسعه فرهنگ برای حفظ پتانسیل فکری و فیزیکی لازم برای جمهوری لتونی (LR) و ارتقاء و تضمین توسعه هماهنگ ملت

90 سال سابقه

در 6 سپتامبر 2011، آکادمی آموزش ورزشی لتونی نودمین سالگرد آموزش عالی ورزش لتونی را به طور کلی و پایه گذاری آن را به طور خاص جشن گرفت. ضرورت تأسیس یک مؤسسه آموزش ویژه در بهار 1919 زمانی که مطبوعات مترقی آن زمان متذکر شدند که مسائل نظری تربیت بدنی و اشکال سازماندهی آن مستلزم مبانی علمی خود است، پدیدار شد. وزارت آموزش و پرورش لتونی این ضرورت جامعه را پذیرفت و در 6 سپتامبر 1921، کابینه وزیران تصمیم به تأسیس موسسه تربیت بدنی لتونی (LFII) گرفت. آموزش تئوری دانش آموزان در ریگا، نیکولاجا (اکنون: والدمارا) خیابان 1 آغاز شد و جلسات تمرینی در سالن های ورزشی و استادیوم های مدرسه سازماندهی شد. هدف مؤسسه تربیت معلمان تربیت بدنی، بررسی مسائل نظری و عملی تربیت بدنی، نظارت بر رشد بدنی و تربیت بدنی در کشور بود. اولین رهبر مؤسسه معلم مدرسه Rumpmuiža Martiņš Krūze (مارتین کروزه) بود . دوره آموزشی موسسه به مدت دو سال به طول انجامید و شامل 1400 ساعت دوره مطالعاتی نظری و عملی بود. در متخصصان، تاکید آمادگی بر آموزش عملی آنها بود که 3/65 درصد از حجم مطالعه را به خود اختصاص داد. به نوبه خود، در آمادگی عملی، ژیمناستیک و فعالیت های بدنی، مرتبط با ژیمناستیک، غالب شد. این تأکید تحت تأثیر این واقعیت بود که در آن زمان در مدارس تربیت بدنی ژیمناستیک نامیده می شد، اما معلمان - معلمان ژیمناستیک. در 3 نوامبر 1922، طرح مطالعاتی که در مؤسسه محقق شد، با این شرط بررسی شد که در پایان تحصیل، دانش آموزان در هر یک از 21 موضوع درسی امتحان خواهند داد. در 15 نوامبر 1922، دکتر دکتر جکابز دیل، رئیس مؤسسه بود.

در سال 1923 کمیسیون آموزشی الزامات و محتوای امتحان را تعیین کرد و سند دریافتی فارغ التحصیلان آن دوران را تأیید کرد. الزامات امتحان نهایی اول مشابه شرایط امروزی بود و یکی از بخش های اصلی آن برگزاری درس برای کودکان در سن مدرسه و دفاع از فعالیت مدیریتی انتخابی بود. اولین امتحانات نهایی از 23 ژوئیه تا 27 ژوئیه 1923 برگزار شد و در 8 اوت همان سال شورای LFII مطابق با تصمیم هیئت وزیران در 6 سپتامبر 1921 تصمیم به اعطای یا عدم اعطای فارغ التحصیلی گرفت. دیپلم، اعطای یا عدم اعطای حق کار معلمی. LFII در سال 1925 فعالیت خود را متوقف کرد و در طول 5 سال از عمر خود (1921-1925) 79 معلم ژیمناستیک (تربیت بدنی) آماده و گواهینامه دریافت کردند. با توجه به اهمیت تربیت بدنی و نیاز به وجود معلمان تربیت بدنی در مدارس، در 2 اکتبر 1926 در دانشگاه فولک لتونی موسسه تربیت بدنی (LTU FAI) افتتاح شد. بر اساس فعالیت LTU FAI سازمان، از خصوصیات کلی مطالعات و الزامات موسسه سابق استفاده شد. این مؤسسه بر اساس طرح ها و برنامه های مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش کار می کرد و مدت تحصیل 3 سال بود. Voldemars Cekuls، بازرس تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش به عنوان رئیس LTU FAI منصوب شد. LTU FAI در طول زمان وجود خود (1929-1940) 189 متخصص تربیت بدنی را آماده کرد که از این تعداد 179 نفر دیپلم دریافت کردند که فارغ التحصیلی از مؤسسه بود، اما 10 نفر - در مورد شرکت در کلاس ها به عنوان شنونده. LTU FAI کار خود را در سال 1940 متوقف کرد و رئیس آن ولدمارس سکولس در 14 ژوئن 1941 از لتونی اخراج شد. در دوره زمانی 1921 تا 1940، مؤسسه توسط 267 معلم تربیت بدنی فارغ التحصیل شد.

موسسه دولتی فرهنگ بدنی لتونی (LVFKI) فعالیت خود را در 1 ژانویه 1946 با تصمیم شورای کمیسرهای خلق LSSR آغاز کرد. مطالعات عملی در LVFKI در ژانویه 1946 در ریگا، بلوار 6 Aspazija (در آن زمان Padomju) آغاز شد، جایی که اتاق خاصی وجود نداشت و باید مکان هایی برای مطالعه اجاره شود. در 21 اکتبر 1946، زمانی که مکان های اضافی در خیابان 3 Kaļķu اختصاص یافت، وضعیت اندکی بهبود یافت. در مقابل، در سال 1951 مؤسسه در بولوار 10 Kalpaks (در آن زمان Komunāru) و خیابان Vēstures 4 قرار گرفت. بهبود زیرساخت در سال 1959 زمانی که مجتمع آموزشی و ورزشی LVFKI در 333 خیابان Brīvības (در آن زمان Lenina) ساخته شد، انجام شد. باشگاه ورزشی (SKIF) که در 4 اکتبر 1946 تأسیس شد، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از دانشگاه ورزش در همه زمان ها بوده است و در تمام سال های فعالیت آن، کارکنان آن سازمان دهندگان فعالیت های ورزشی دانشجویی و مدرس بودند. دانش آموزان ما در همه زمان ها با شرکت و نمایندگی لتونی و دانشگاه در مسابقات جهانی و اروپایی و همچنین در مسابقات دانشجویی سطوح مختلف موفقیت قابل توجهی در سطح بین المللی کسب کرده اند. در سال 1959 یک ساختمان مطالعاتی 6 طبقه ساخته شد. مدارک معتبر کسب شده در دانشگاه و رشد تعداد دانشجویان مرتبط با آن، دلیل ساخت ساختمان دیگری برای تحصیل و ورزش در سال 1982 و در سال 1986 - ورزشگاه آرنا شد. در سال 1989، دانشجویان مؤسسه، اتاق های سخنرانی و دفاتر اضافی را به دست آوردند. در سال 1373 محوطه آزمایشگاه علمی و میدان تیر در کنار ورزشگاه افتتاح شد.

LVFKI در طول فعالیت خود تا سال 1992، 5522 متخصص با تحصیلات عالی و 151 متخصص با تحصیلات متوسطه ویژه آماده کرده بود. در 5 نوامبر 1991، وزارت آموزش و پرورش جمهوری لتونی با دستور Nr.459 اعلام کرد که در آینده برای انعکاس بهتر وضعیت و مشخصات موسسه آموزش عالی، نام آن آکادمی آموزش ورزشی لتونی ( LASE ) خواهد بود. . اولین اساسنامه آکادمی در 10 مارس 1992 در شورای عالی جمهوری لتونی به تصویب رسید. برای انجام وظایف تعیین شده برای آکادمی آموزش ورزشی لتونی، دانشکده آموزشی در آکادمی مشغول به کار بود و در دوره 1983 تا 1991 نیز فعالیت می کرد. دانشکده مربیان تعداد دانشجویان آکادمی، در مقایسه با ارقام سال 1946، چندین بار افزایش یافته است: از 2 گروه تحصیلی در سال 1946 به 27 گروه در آغاز سال تحصیلی 2011/2012.

 • تعداد کارکنان آموزش نیز کمی و کیفی افزایش یافته است: 3
 • 8 نفر از اعضای هیات علمی، از جمله 1 استاد، 16 استادان، 7 استادان ارشد، 14 استاد و همکاران در سال تحصیلی سال 1946/1947 در این محل کار کردند.
 • در سال تحصیلی 2011/2012، کار تحصیلی در آکادمی 78 نفر از اعضای هیات علمی، از جمله 18 استاد، 15 اساتید، 22 استادیار، 14 استاد، 9 دستیار، از جمله 42 نفر از اعضای هیات علمی دارای درجه علمی .

تمام دانشآموزان آکادمی و فارغ التحصیلان موفق تحصیلات عالی دریافت کردند و برای کار با مدارک بسیار متفاوت، مربوط به دوره زمانی آموزش دیده بودند، مانند:

 • ورزش (آموزش فیزیکی) معلمان؛
 • معلمان زیست شناسی؛
 • معلمان علوم اجتماعی (آموزش بهداشت)؛
 • معلمان آناتومی و فیزیولوژی؛
 • معلمان آموزش نظامی؛
 • مربیان ورزشی؛
 • معلمان فرهنگی (آموزش)؛
 • مدیران آموزش و پرورش و ورزش؛
 • مدیران گردشگری فعال؛
 • فیزیوتراپیست ها؛
 • ماساژورها

LASE تنها موسسه آموزش عالی در لتونی است که تحقیقات را در ورزش هماهنگ و انجام می دهد و همچنین متخصصان علوم ورزشی را آموزش می دهد. تاکنون فعالیت های علمی عمدتاً در گروه های فرهنگستان انجام می شده است، اما در حال حاضر چندین مؤسسه علمی پژوهشی با آزمایشگاه های خاص خود تشکیل شده است که از جمله آنها می توان به مؤسسه علوم ورزشی، مؤسسه تفریحی و محیط زیست، مؤسسه توسعه تربیت معلم، مؤسسه نهضت اشاره کرد. ارگونومی. به‌عنوان یک سنت سال‌هاست که کنفرانس سالانه پژوهشی اساتید و دانشجویان برگزار می‌شود که در چارچوب آن تحقیقات اساتید و دانشجویان مورد تایید قرار می‌گیرد. نتیجه منطقی این کنفرانس ها، نسخه سالانه مقالات علمی LASE ورزش تقریباً برای هر LASE بخشی جدایی ناپذیر از زندگی بوده است. سبک زندگی فعال دانش آموزان هم کیفیت زندگی و هم آمادگی حرفه ای آنها را تعیین می کند. هدف دیگر آکادمی آموزش ورزشی لتونی ارائه یک مطالعه با کیفیت بالا به رسمیت شناخته شده بین المللی، توسعه تحقیقات نوآورانه در علوم ورزشی و ادغام آن در فرآیند مطالعه است که آموزش متخصصان مختلف ورزشی شایسته و رقابتی را برای مردم لتونی و لتونی تضمین می کند. بازار کار بین المللی

مکان ها

 • Riga

  Brivibas gatve 333, , LV-1006, Riga

  برنامه ها

  سوالات