Keystone logo
L’Ecole Du Journalisme de Nice

L’Ecole Du Journalisme de Nice

L’Ecole Du Journalisme de Nice

مقدمه

معلمان روزنامه نگار

رسانه های دستی

تجربه در صنعت

معلمان ما متخصصان فعال در صنعت خود هستند.

رسانه های خود مدرسه: EDJ News، EDJ TV و EDJ FM به شما این فرصت را می دهند که حرفه خود را در اینجا در مدرسه تمرین کنید.

به طور متوسط، دانشجویان ما 3 دوره کارآموزی را در طول دوره تحصیلی خود در شرکت های رسانه ای محلی، ملی یا بین المللی می گذرانند.

خارج از کشور را کشف کنید

فارغ التحصیلان شاغل

مدرسه ای شناخته شده

فرصت های تحصیل و کار در بیش از 60 شهر در سراسر جهان.

88 درصد از فارغ التحصیلان کارشناسی ما و 81 درصد از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ما 6 ماه پس از ترک (2021) شغل روزنامه نگاری دارند.

مدرسه ما توسط دولت به رسمیت شناخته شده است.

از شما روزنامه نگار می سازیم!

EDJ از سال 1990 به آموزش خبرنگاران جوان بالقوه پرداخته است.

از آن زمان، این مدرسه رشد کرده و بیش از 40 روزنامه نگار شاغل و استاد دانشگاه را برای آموزش حرفه خود استخدام کرده است. در طول سال ها، فارغ التحصیلان ما به موفقیت های بزرگی در هر جنبه ای از صنعت دست یافته اند. به عنوان مجریان تلویزیونی، سردبیران، گزارشگران سیاسی، حیات وحش و ورزشی به نام چند مورد.

آموزش چند رسانه ای

تمام برنامه های مدرک روزنامه نگاری که در EDJ تدریس می شود، به طور واقعی چند رسانه ای هستند. از روز اول، روزنامه نگاری سنتی چاپی، عکس، رادیو و تلویزیون همراه با همتایان دیجیتالی مدرن خود مورد مطالعه و تمرین قرار می گیرد: رسانه های وب، رسانه های اجتماعی و روزنامه نگاری تلفن همراه (MOJO).

تحصیل در EDJ به معنای یادگیری کار با ریتم یک شرکت رسانه ای واقعی است. هر روز معمولی می‌تواند شامل ایده‌ها و پیشنهادهایی برای داستان باشد. همکاری با همسالان برای تحقیق در مورد موضوع و مفهوم سازی یک طرح... با ناوگان خود مدرسه از تجهیزات ضبط حرفه ای که در اختیار دارند، دانش آموزان ما اغلب به میدان فرستاده می شوند تا مطالب لازم را برای گزارش های خود جمع آوری کنند. در بازگشت به مدرسه، تحت راهنمایی معلمان خود، پیش‌نویس‌های نهایی خود را در مجموعه ویرایش تکمیل می‌کنند، قبل از اینکه گزارش‌هایشان برای تحلیل انتقادی و بازخورد سازنده با همکارانشان به اشتراک گذاشته شود.

خارج از کلاس ، دانش‌آموزان EDJ این فرصت را دارند که مهارت‌های خود را از طریق هر یک از رسانه‌های مستقل مدرسه که توسط دانش‌آموزان اداره می‌شود، تمرین کنند: EDJ FM، EDJ TV، EDJ News (اخبار چاپ آنلاین و EDJ Live (جریان‌های زنده). با دسترسی به استودیوهای رادیویی و تلویزیونی خودمان، دانشجویان می توانند محتوای روزنامه نگاری واقعی ایجاد کنند که به صورت عمومی منتشر و پخش شود.

مهارت های عملی؛ مهارت هایی برای زندگی

در EDJ مهارت های خود را در تجزیه و تحلیل، تحقیق، نوشتن، ویرایش، تولید، ارائه، سخنرانی عمومی و بسیاری موارد دیگر خواهید آموخت و تقویت خواهید کرد. این ابزار برای هر روزنامه نگاری ضروری است.

علاوه بر آموزش عملی، ما دانش‌آموزان خود را با مهارت‌های زندگی لازم برای کمک به بلوغ آنها به عنوان متخصصان جوان و جاه‌طلب تجهیز می‌کنیم. کنجکاوی، سخت کوشی، اعتماد به نفس و خلاقیت: ما این ویژگی ها را پرورش داده و تشویق می کنیم و به دانش آموزان فضای لازم را می دهیم تا به طور کامل از یادگیری و کشف خود استقبال کنند.

نظارت فردی

به عنوان یک مدرسه کوچک، نسبت پایین دانش آموز به معلم ما امکان پشتیبانی فردی بیشتر و پیشرفت سریعتر را نسبت به محیط استاندارد دانشگاه فراهم می کند.

این بدان معناست که دانش‌آموزان از مسیرهای بازخورد و نظارت بعدی که دقیقاً متناسب با نقاط قوت فردی و زمینه‌های بهبود است، بهره می‌برند.

ادغام حرفه ای

EDJ مسئولیت تضمین دوره های کارآموزی برای بسیاری از دانشجویان خود را بر عهده می گیرد. به طور متوسط، 350 دوره کارآموزی در اتاق های خبر محلی، ملی یا بین المللی توسط دانشجویان EDJ در سال انجام می شود. حتی قبل از فارغ التحصیلی، دانشجویان ما می توانند شروع به ایجاد شبکه های حرفه ای خود کنند.

این بدان معنی است که مسیرهای استخدام برای فارغ التحصیلان EDJ بسیار سریع است - در بیشتر موارد پیوندهای لازم قبلاً از طریق دوره های کارآموزی آنها ایجاد شده است. بیش از 88 درصد از فارغ التحصیلان کارشناسی ما و 81 درصد از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ما ظرف 6 ماه پس از ترک ما، شغلی در روزنامه نگاری دارند.

بین المللی محور

این مدرسه از سال 2010 منشور ERASMUS+ را برگزار می کند و با گروه رسانه ای lepetitjournal.com (نشریه بین المللی برای فرانسوی زبانان مقیم خارج از کشور) همکاری می کند. این امر دانشجویانی را که دوره های کارآموزی را در بیش از 60 شهر در سراسر جهان گذرانده اند، تسهیل کرده است.

مکان ها

  • Nice

    Rue de Roquebillière,69, 06300, Nice

    سوالات