Keystone logo
Klaipeda University

Klaipeda University

Klaipeda University

مقدمه

1 ژانویه 1991 روز شروع رسمی فعالیت های Klaipeda Universityاست. این تاریخی است که به شهر کلایپدا وضعیت یک شهر دانشگاهی اعطا کرد و فرصت های بیشتری را برای منطقه غرب لیتوانی و ساکنان آن برای ادامه تحصیلات دانشگاهی و حرفه در علم باز کرد.

امروزه، Klaipeda University یک دانشگاه چند رشته‌ای پویا و رو به رشد است که طی بیش از سه دهه، جهت‌های فعالیت‌های علمی و دانشگاهی را اصلاح کرده است. این دانشگاه دارای دو مؤسسه تحقیقاتی است: مؤسسه تاریخ و باستان شناسی منطقه بالتیک و مؤسسه تحقیقات دریایی، که در آن تعداد زیادی از محققان بر روی تحقیق تمرکز می کنند و به طور همزمان به دانشجویان آموزش می دهند. سه دانشکده - دانشکده‌های فناوری دریایی و علوم طبیعی، علوم اجتماعی و انسانی، و علوم بهداشتی - بخش‌هایی هستند که روحیه آکادمیک در آنها غالب است و پروژه‌های علمی توسعه می‌یابند.

KU برای خود یک هدف بلندپروازانه برای تبدیل شدن به رهبر دانشگاه ها در منطقه بالتیک تعیین می کند. در دنیای علم، صلاحیت و شهرت محققان دریایی شاغل در KU در رتبه بندی شانگهای (رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان) منعکس شده است: بر اساس آن، KU در بین 200 دانشگاه برتر جهان در زمینه علوم اقیانوس شناسی قرار دارد. .

سالانه 3000 دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در KU تحصیل می کنند. در طول سه دهه، نزدیک به 40000 فارغ التحصیل تحصیلات خود را در اینجا به پایان رسانده اند: معلمان، مدیران تجاری، سیاستمداران، و کارمندان دولت، دانشمندان، پرستاران، رادیولوژیست ها، روزنامه نگاران و دیگران.

در سال 2019، Klaipeda University به عضویت EU-CONEXUS، اتحادی از دانشگاه‌های اروپا درآمد. تخصص EU-CONEXUS به نمایندگی از نه شریک - دانشگاه هایی از شهرهای ساحلی در کشورهای مختلف اروپایی - توسعه پایدار شهرهای ساحلی هوشمند است. نتیجه ادغام علم و ساختارهای مطالعاتی این است که برنامه های مطالعاتی مشترک کارشناسی و کارشناسی ارشد هم اکنون در حال انجام است، تلاش ها در تحقیقات علمی دانشگاه های همکار متحد شده است، فرصت های جدیدی برای تحرک کادر علمی و دانشجویان باز شده است، و فرصت های جدید فرهنگی و فرهنگی ایجاد شده است. سنت های ورزشی در حال توسعه است.

این دانشگاه در منطقه وسیعی در بخش شمالی شهر کلایپدا واقع شده است. بخشی از محوطه دانشگاهی توسط مجموعه مشخصی از پادگان های پروس که در اوایل قرن بیستم ساخته شده است، اشغال شده است، پس از آن بازسازی شده و با نیازهای یک موسسه دانشگاهی سازگار شده و به مدت سه دهه در خدمت اهداف صلح آمیز است. ساختمان‌های جدیدی در کنار مجموعه تاریخی ساخته شده‌اند: موسسه تحقیقات دریایی، KU Business Incubator، مجموعه کلاس‌های درس AULA MAGNA و یک خوابگاه. برنامه های توسعه شامل ساخت یک خوابگاه دیگر، یک مرکز ورزشی جدید، ساختمان های آزمایشگاهی و غیره است.

اعتبارسنجی

مطابق با نتیجه‌گیری‌های ارزیابی خارجی، در سال 2012، Klaipeda University به مدت شش سال اعتبار یافت. مرکز سنجش کیفیت در آموزش عالی فعالیت های یک موسسه آموزش عالی را در چهار حوزه ارزیابی می کند: مدیریت راهبردی، مطالعات و یادگیری مادام العمر، فعالیت های پژوهشی و هنری و تاثیر بر توسعه منطقه ای و ملی. در سال 2018، اعتبارنامه Klaipeda University تمدید شد.

مکان ها

  • Klaipėda

    H. Manto gatvė,84, 92294, Klaipėda

سوالات