Keystone logo
Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]

Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]

Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]

مقدمه

موسسه هنر و طراحی دون لاگری

IADT - ریشه های

ریشه های دانشکده هنر و طراحی دان لوئر می تواند به واکنشی از آنچه که در آن کمیته آموزش و پرورش آموزش و پرورش منطقه دان لوئیرر (VEC) نامیده می شود به یک نیاز محلی برای خروج از مدرسه برای یک دوره نمونه کارها برای آماده شدن برای ورود به کالج ها هنر و طراحی. از این ابتکار مدرن، کالج رشد کرد و شهرت یافت تا یکی از هنرپیشه های برجسته هنر و طراحی و فیلم در کشور شود. یک دوره سالی قبل از دیپلم در هنر و طراحی در موسسه فنی در Dun Laoherre در اواخر دهه 1960 ایجاد شد و برای تبدیل شدن به اولین دوره پایه هنر در ایرلند بود.

در سال 1970/71، Dun Laoghaire VEC مجوز برای دوره سه ساله دیگر که منجر به یک دیپلم در هنر و طراحی شد.

در اوت 1979، وزیر آموزش و پرورش، موافقت کرد که دانشکده هنر و طراحی دان لوئر [DLCAD] را از سپتامبر 1979 تاسیس کند. در تاریخ 1 اوت 1980، وزیر آموزش و پرورش دستور سفارش "Dun کالج هنر و طراحی Laoghaire به عنوان موسسه شناخته شده NCEA شناخته شده است. VEC برنامه توسعه ای را برای بهبود تسهیلات ارائه شده برای دانش آموزان در مدرسه و یک ساختمان اضافی در جاده یورک از ژانویه سال 1981 به اجرا در آورد. از اول اکتبر 1981 یک مدرس به مدرسه منصوب شد.

در یک توسعه جداگانه، وزارت آموزش و پرورش، در سال 1982، در حوزه Carriglea Park در حوزه Carriglea Park، دروس آموزشی برادران مسیحی را به فروش ملک و تثبیت فعالیت هایش در مارینو، در دهکده مسیحیان برادران را به دست آورد. جالب است که توجه داشته باشید که قیمت خرید در محوطه دانشگاه در سال 1982 2 میلیون پوند بود! وزارت آموزش و پرورش با درنظر گرفتن امکان ایجاد «کالج فنی منطقه ای» در سایت، به دلایل بسیاری، این واقعیت تا سال 1997 تبدیل نشد. با این حال، با ساختمان های سرزمینی و تحصیلی در Carriglea، فرصتی برای رسیدگی به نیازهای اسکان فوری DLCAD و ترتیبات با VEC ساخته شد تا کالج بتواند از شهر دون لیگرای به دانشگاه پردیسی Carriglea بیاید.

جلسه علمی سال 1983/84 بازسازی وسیع ساختمان های دانشگاه را در آماده سازی حرکت کالج هنر و طراحی دید. این فرصت مشتاقانه توسط کارکنان در مشورت با تیم طراحی مورد توجه قرار گرفت و یک کالج طراحی شده، کارآمد و مجهز به مجهز در محوطه دانشگاه، از جمله استودیوها، کارگاه ها و دفاتر. دوره های جدید سوم سطح در گواهینامه ملی، دیپلم ملی و درجه دیپلم طراحی شده، توسط NCEA تایید شده و اجرا شده است. در حالی که تعداد دانشجویان به تدریج افزایش یافت، تا سپتامبر 1988، ساختار کارکنان کالج برای نشان دادن سطح سوم کارکنان افزایش نیافت. این کالج به تدریج افزایش یافت و تا سال 1997 450 دانش آموز ثبت نام کرد.

IADT - استقرار در بخش موسسات فناوری در سال 1997

تاسیس موسسه هنر، طراحی و فناوری Dun Laoghaire تحت قانون RTC در تاریخ 1 آوریل 1997 متوجه جاه طلبی های طولانی مدت Dun Laoghaire VEC، کارکنان DLCAD و جامعه گسترده تر برای ایجاد یک کالج درجه سوم کاملا مبتنی بر در کالج دون لیگرای. یک گروه کاری نهایی برنامه ریزی و ایجاد IADT با دیدگاه IADT که دانشکده جدید از طریق رشته های جدیدی که علوم انسانی، فن آوری و کسب و کار را در بر می گیرد، بنیان و شهرت را در هنر، طراحی و رسانه ها تقویت کند. این علاوه بر شناسایی منحصر به فرد کالج و ادغام هنر، طراحی و تکنولوژی در نام و ماموریت نیز شناخته شده است.

این محوطه به طور قابل توجهی در دوره ای از سال 1997 افزایش یافته است، با علاوه بر ساختمان اتریوم [1998]، ساختمان Carriglea [2002]، Mediacube [مرکز رسانه ای دیجیتال رسانه] در سال 2007، ساختمان Backlot [2012] و مکتب ملی فیلم [ 2013] تعداد دانشجویان از 450 تا 2300 افزایش یافته است و رشد بیشتر به 3000 دانش آموز و یک برنامه ساختمانی دیگر برنامه ریزی شده است.

مکان ها

  • Dublin

    Kill Avenue Dun Laoghaire South County Dublin, NL3-07-WK7, Dublin

    سوالات