Keystone logo
© © University of Lille
Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

مقدمه

دانشگاه گنت یکی از 100 دانشگاه برتر و یکی از دانشگاه های بزرگ بلژیک است. 11 دانشکده ما بیش از 200 دوره ارائه می دهند و تحقیقات عمیقی را در طیف گسترده ای از حوزه های علمی انجام می دهند. پردیس جهانی دانشگاه گنت همچنین اولین دانشگاه اروپایی در سونگدو، کره جنوبی است.

دانشگاه گنت مخفف چیست؟

دانشگاه گنت یک دانشگاه کثرت گرا است که برای همه، صرف نظر از پیشینه ایدئولوژیک، سیاسی، فرهنگی یا اجتماعی باز است. عقیده ما «جرات فکر کردن» است.

دانشگاه گنت در سال 1817 تاسیس شد. در سال 2017، دانشگاه گنت دویستمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت.

ما به عنوان یک صد دانشگاه برتر با بیش از 49000 دانشجو و 15000 کارمند، یکی از بزرگترین دانشگاه های منطقه هلندی زبان هستیم که در فلاندر، بلژیک واقع شده است. پردیس جهانی دانشگاه گنت همچنین اولین دانشگاه اروپایی در سونگدو، کره جنوبی است.

11 دانشکده ما بیش از 200 دوره ارائه می دهند و تحقیقات عمیقی را در طیف گسترده ای از حوزه های علمی انجام می دهند. چندین گروه، مرکز و مؤسسه تحقیقاتی ما در سرتاسر جهان در رشته هایی مانند بیوتکنولوژی، آبزی پروری، میکروالکترونیک، تاریخ و ... مشهور هستند.

در سال 2017، دانشگاه گنت دویستمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت. در طول 200 سال گذشته، دانشگاه ما دانشمندان برجسته، وزرا و حتی برندگان جایزه نوبل را در میان کارکنان و فارغ التحصیلان خود دیده است.

آمار

آمار و ارقام بین المللی

دانش آموزان بین المللی

هر ساله تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی دانشگاه گنت را برای تحصیل انتخاب می کنند. بیش از 6800 دانشجوی خارجی (14 درصد از کل جمعیت دانشجویی)، از جمله دانشجویان مبادله، در دانشگاه گنت در طول سال تحصیلی 2019-2020 تحصیل کردند.

5 کشور اروپایی مبدا هلند، ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه هستند. کشورهای غیر اتحادیه اروپا با یک احتمال قوی از آسیا نمایندگی می شوند: چین، هند، ترکیه و ایران.

پذیرنده عمده دانشجویان خارجی دانشکده های مهندسی و معماری، علوم و مهندسی علوم زیستی هستند.

دانشجویان تبادل اراسموس

برنامه Erasmus+ شناخته شده ترین برنامه برای جابجایی دانشجویان و کارکنان در اروپا است و برنامه اصلی تامین مالی برای تبادلات در دانشگاه گنت است.

در طول سال تحصیلی 2019-2020 بیش از 1.850 دانشجوی دانشگاه گنت بخشی از تحصیل خود را در خارج از کشور گذراندند (1.037 نفر از آنها در چارچوب Erasmus+). مهم ترین مقاصد هلند، اسپانیا، فرانسه، آلمان و ایتالیا هستند.

دانشگاه گنت نیز هر ساله پذیرای دانشجویان تبادلی ورودی است. در سال 2019-2020 بیش از 1.450 دانشجوی تبادلی از 61 کشور، دانشگاه گنت را برای تحصیل انتخاب می کنند. کشورهای اصلی مبدا ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه و چین هستند.

دکترا

در سال 2019-2020 دانشگاه گنت میزبان 5183 دانشجوی دکترا بود که 46 درصد از آنها ملیت غیر بلژیکی داشتند.

دانشجویان دکترای بین المللی ما عمدتاً در علوم دقیق فعال هستند: مهندسی زیست علوم، مهندسی و معماری و علوم دانشکده های غالب هستند. منشأ آنها به طور کلی از چین، هلند، ایتالیا، ایران و هند است.

کارمندان بین المللی

دانشگاه گنت حدود 9000 کارمند دارد و 6000 کارمند در بیمارستان دانشگاه مشغول به کار هستند. تا 12 درصد از این تعداد ملیت غیر بلژیکی هستند.

    مکان ها

    • Ghent

      Ottergemsesteenweg,460, 9000, Ghent

      سوالات