Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
Czech University of Life Sciences - Faculty of Forestry and Wood Sciences

Czech University of Life Sciences - Faculty of Forestry and Wood Sciences

Czech University of Life Sciences - Faculty of Forestry and Wood Sciences

مقدمه

دانشکده جنگل‌داری و علوم چوب، دانشگاه علوم زیستی چک پراگ ( FLD CZU ) یک سیستم آموزش جنگلداری جامع (پیش از میلاد، انگ.، دکترا) برای تشویق و حمایت از مدیریت منطقی جنگل و استفاده پایدار از منابع طبیعی ارائه می‌کند. این دانشکده یک مرکز تحقیقاتی معتبر بین المللی است. بسیاری از تحقیقات انجام شده توسط دانشکده در مجلات معتبر دانشگاهی منتشر شده و در کنفرانس ها، کنگره ها و همچنین در رسانه های عمومی ارائه می شود. در کلاس‌های ما، دانش‌آموزان هم تئوری و هم عمل عمیق را یاد می‌گیرند تا برای چالش‌های آینده در جنگل‌داری، صنعت پردازش چوب و تحقیقات به خوبی آماده شوند.

دانشکده جنگلداری و علوم چوب دانشگاه چک علوم زیستی پراگ (FFWS CZU). ما یک سیستم جامع آموزش جنگلداری را برای تشویق و حمایت از مدیریت منطقی جنگل و استفاده پایدار از منابع طبیعی عظیم آن ارائه می کنیم. دانشکده ما به یک مرکز تحقیقاتی معتبر بین المللی تبدیل شده است. بسیاری از تحقیقات انجام شده توسط دانشکده در مجلات دانشگاهی منتشر می شود، در کنفرانس ها، کنگره ها، و همچنین در برنامه های آموزشی در رسانه های عمومی ارائه می شود. در کلاس‌های ما، دانش‌آموزان هم تئوری و هم عمل عمیق را یاد می‌گیرند تا برای چالش‌های آینده در جنگل‌داری، صنعت پردازش چوب و تحقیقات به خوبی آماده شوند. دانشجویان ما تقریباً 100 درصد اشتغال دارند.

در سال 2019 دانشکده جنگلداری و علوم چوب صدمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت. این بخش به 9 بخش تقسیم شده است که تمام زمینه های آموزشی، علمی و همکاری با عمل در زمینه های جنگلداری و فرآوری چوب را پوشش می دهد. FFWS به دانش آموزان آموزش سه سطحی ارائه می دهد. همچنین به عنوان یک محل کار علمی و تحقیقاتی بین المللی عمل می کند و تاکید زیادی بر حصول اطمینان از اینکه نتایج تحقیقات فوراً در عمل جنگلداری و فرآوری چوب کمک می کند و در مجلات حرفه ای شناخته شده، کنفرانس ها و کنگره ها و همچنین برنامه های آموزشی در رسانه ها قرار می گیرد.

یکی از اهداف بلند مدت و استراتژیک CZU FFWS تقویت و تعمیق خروجی های عالی در علم و تحقیق است. این دانشکده همچنین به لطف پروژه های EXTEMIT-K و EVA 4.0 که توسط اتحادیه اروپا در چارچوب برنامه عملیاتی تحقیق، توسعه و آموزش تأمین می شود، به این مهم دست یافته است.

در سال 2019، دانشکده مرکز آموزشی و فناوری را تکمیل کرد که به لطف مدرن ترین فناوری ها و تجهیزات، یکی از بهترین مراکز دانشگاهی در اروپای مرکزی است.

تاریخچه دانشکده

از سال 1848، علوم جنگلداری در پلی تکنیک پراگ تدریس می شد، اما تنها پس از تأسیس چکسلواکی مستقل، شاخه جداگانه ای از مهندسی جنگل تأسیس شد. بنابراین، این دانشکده ریشه خود را از سال 1919 می گیرد و در تاریخ مدرن، از سال 1990 بخشی از دانشگاه علوم زیستی چک در پراگ بوده است.

موفقیت های ما

این دانشکده یک تیم بین المللی از دانشمندان را که گزارشی حاوی توصیه هایی برای کاهش اثرات بلایای سوسک پوست در اروپا برای موسسه جنگلداری اروپا (EFI) تهیه کردند، هماهنگ کرد.

به لطف پروژه EXTEMIT--K که بر حل مشکلات فعلی و آتی در اکوسیستم های جنگلی در جمهوری چک ناشی از تغییرات آب و هوایی متمرکز است، دانشمندان در حال بررسی روشی برای نظارت بر سوسک های پوست در جنگل های چک هستند که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است. روشی که سگ می تواند درخت آلوده را به موقع تشخیص دهد، می تواند در آینده پس از انطباق با شرایط ما، از صدها هکتار از توده های جنگلی محافظت کند.

ما خروجی های عالی در علم و تحقیق را تقویت و تعمیق می دهیم. به عنوان بخشی از پروژه بین المللی EVA 4.0، که هدف آن ایجاد یک مرکز تحقیقات عالی با تمرکز بر مسائل علمی اصلی مورد توجه دانشکده است، ابزارهای پیشرفته ای مانند ابزاری برای تشخیص ایزوتوپ در زیست شناسی عناصر مهم به دست آمده است. ، مدرن ترین کروماتوگراف مایع و اتاقک رشد.

به لطف ژنتیک، می‌توان گونه‌های درختی جدیدی را پرورش داد که در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم‌تر هستند. کارکنان دانشکده همچنین با موضوع مغفول مانده گونه های درختی معرفی شده و کمتر معرفی شده اهلی سروکار دارند که از نظر اثرات زیست محیطی مطالعه می کنند.

گروهی از دانشمندان گونه های جدیدی از جانوران را توصیف می کنند، مانند گونه جدیدی از موریانه های چوبخوار با فک پایین ترک خورده. موریانه منحصر به فرد کشف شده در کامرون Roisinitermes ebogoensis نام داشت.

کارشناسان دانشکده ما در تحقیق بیماری تب خوکی آفریقایی در گراز وحشی و در جلوگیری از گسترش این بیماری در جمهوری چک شرکت کردند. هدف این بود که حلقه ای در اطراف شیوع بیماری با عرض حداقل 20 تا 50 کیلومتر ایجاد شود که در آن تراکم جمعیت حیوانات کم باشد. بنابراین گراز وحشی نمی تواند بیماری را به سایر نقاط کشور منتقل کند.

بورسیه و بودجه

اطلاعات کلی

دانشجویان می توانند از حمایت مالی در قالب بورسیه برخوردار شوند. این شامل قدردانی از نمرات خوب، فعالیت های خارج از مدرسه، و همچنین حمایت از تحصیل در خارج از کشور، بورسیه تحصیلی دکترا، کمک در صورت مواجهه با شرایط دشوار و بورسیه های اجتماعی و خوابگاهی است. ضوابط اعطای بورس تحصیلی بر اساس قوانین بورسیه تنظیم می شود.

فقط دستور کار بورسیه های اجتماعی و اقامتی توسط مدیریت دانشگاه انجام می شود. سایر بورسیه ها در صلاحیت های هر دانشکده است.

بورسیه اسکان

اگر به صورت تمام وقت تحصیل می کنید، در دانشگاه دیگری (جایی که تحصیلات خود را در آنجا شروع کرده اید) تحصیل نمی کنید و از زمان تعیین شده (سه سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی، دو سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد) تجاوز نکرده اید، مستحق دریافت بورسیه تحصیلی هستید. و دو سال برای تحصیل در مقطع دکترا)، شما در جایی که در حال تحصیل هستید زندگی نمی کنید یا در یک سفر تحصیلی در خارج از کشور هستید (در این مورد این امر در مورد مطالعات ترکیبی نیز صدق می کند).

لازم است برای این بورسیه به صورت الکترونیکی در UIS اقدام کنید. در دستور کار “مطالعات” در لینک “پرتال دانشجویی”، فرم “درخواست برای بورسیه تحصیلی” را خواهید یافت. قبل از ارسال درخواست، لازم است شماره حساب پرداخت کمک هزینه تحصیلی را در گزینه “بانک” وارد نمایید.

درخواست در طول کل دوره برنامه تحصیلی معتبر است.

کمک هزینه تحصیلی برای سه ماه گذشته به صورت ماسبق پرداخت می شود: در ژانویه (برای دوره از اکتبر تا دسامبر)، در آوریل (برای دوره از ژانویه تا مارس) و در ماه جولای (برای دوره از آوریل تا ژوئن). هیچ کمک هزینه تحصیلی برای دوره از جولای تا سپتامبر پرداخت نمی شود.

شرایط اعطای بورسیه تحصیلی در قوانین بورسیه CZU موجود است

مکان ها

  • Prague

    Kamýcká 129, Czech Republic, 16500, Prague

سوالات