Keystone logo
Maastricht University, Faculty of Health, Medicine & Life Sciences

Maastricht University, Faculty of Health, Medicine & Life Sciences

Maastricht University, Faculty of Health, Medicine & Life Sciences

مقدمه

دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی در 1 ژانویه 2007 شروع به کار کرد. این دانشکده نتیجه ادغام بین دانشکده علوم بهداشت و دانشکده پزشکی بود.

دارو

دانشکده پزشکی اولین دانشکده ای بود که در دانشگاه ماستریخت تأسیس شد. این دانشگاه به طور رسمی در 9 ژانویه 1976 تأسیس شد، اگرچه اولین دانشجویان پزشکی در سپتامبر 1974 تحصیل خود را آغاز کردند. دانشکده پزشکی دومین دانشکده در جهان بود که از روش یادگیری مبتنی بر مسئله استفاده کرد. سایر دانشکده های دانشگاه ماستریخت، به عنوان مثال هنر و فرهنگ، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، علوم عمومی، علوم بهداشتی، حقوق و روانشناسی سیستم‌های آموزشی و سازمان‌های تحقیقاتی مشابه دانشکده پزشکی را پذیرفتند.

دانشکده به جامعه ای با حدود 1200 کارمند (دانشگاهی، اداری و کارکنان پشتیبانی) و تقریباً 1950 دانشجوی پزشکی تبدیل شد. از سال 1992 کارکنان و دانشجویان در مجموعه ساختمان های دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی، دانشکده روانشناسی و بیمارستان دانشگاه (Academisch Ziekenhuis Maastricht) مستقر هستند که در سال 1991 افتتاح شد.

علوم بهداشتی

دانشکده علوم بهداشت طیف گسترده ای از رشته ها را ارائه می دهد که دانشکده را نه تنها در هلند بلکه در اروپا منحصر به فرد می کند. این قالب به دانش آموزان اجازه می داد تا رشته و کار تحقیقاتی خود را در تمام زمینه های مرتبط با جامعه، بیماری و سلامت ادغام کنند. دانشکده علوم بهداشت از طریق تحقیقات و آموزش خاص (کارشناسی و کارشناسی ارشد) به بهبود کیفیت در مراقبت های بهداشتی کمک کرد.

در حال حاضر دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی حدود 2500 دانشجو دارد که در طیف وسیعی از برنامه های آموزشی خود که منجر به اخذ مدرک لیسانس و/یا فوق لیسانس می شوند، ثبت نام کرده اند. علوم بهداشتی رابطه بین سلامت، سبک زندگی، پیشگیری از بیماری، مراقبت و درمان را بررسی می کند. برنامه درسی علوم بهداشت کل حوزه علوم بهداشتی را پوشش می دهد: علوم زیستی، رفتاری و بهداشت اجتماعی. سه سوال در طول دوره در کانون توجه قرار می گیرد:

1) سلامتی چیست؟
2) کدام عوامل بر سلامتی تأثیر می گذارند؟
3) چگونه می توانیم بر این عوامل تأثیر بگذاریم؟

برای اطمینان از کیفیت خوب مراقبت های بهداشتی، نه تنها به پزشکان نیاز است، بلکه پرستاران و پیراپزشکان نیز مهم هستند. اما همچنین تخصص سایر متخصصان ضروری است: دانشمندان بهداشت.

پذیرش ها

مهلت های مهم برای این برنامه تحصیلی

زمانی که از 1 سپتامبر 2023 شروع می شود اعمال می شود

هنگامی که می خواهید برای این برنامه تحصیلی درخواست دهید یا درخواست می دهید، مهم است که خود را از مهلت هایی که باید رعایت کنید مطلع کنید. مهلت های مهم هنگام درخواست برای این برنامه تحصیلی در جدول زیر ارائه شده است.

توجه: اگر در حال مشاهده این صفحه وب در تلفن خود هستید، توصیه می کنیم از حالت افقی استفاده کنید.

شرایط عمومی: تحصیلات قبلی

شرایط پذیرش برای سال تحصیلی 2023/24 برای برنامه لیسانس در پزشکی بازساختی و فناوری به تحصیلات قبلی شما بستگی دارد. لطفاً در زیر بررسی کنید که کدام شرایط برای شما اعمال می شود.

متقاضیان دارای مدرک دیپلم هلندی

اگر دیپلم VWO به سبک جدید با مشخصات Natuur en Gezondheid (علم و سلامت) شامل فیزیک و ریاضیات B یا مشخصات Natuur en Techniek (علم و مهندسی) از جمله زیست شناسی دارید، در اصل، مستقیماً واجد شرایط پذیرش هستید.

برای دیپلم هلندی زیر، دانشگاه ماستریخت (UM) ارزیابی خواهد کرد که آیا شما واجد شرایط پذیرش هستید یا خیر. این بستگی به تحصیلات قبلی شما دارد، و اینکه آیا این تضمین کننده دانش کافی در سطح VWO از موضوعات فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضیات پیشرفته است یا خیر.

مکان ها

  • Maastricht

    Maastricht University Faculty of Health, Medicine & Life Sciences P.O. Box 616

    سوالات