Keystone logo
Faculty of Social Sciences, Charles University (FSV UK)

Faculty of Social Sciences, Charles University (FSV UK)

Faculty of Social Sciences, Charles University (FSV UK)

مقدمه

دانشگاه چارلز (CU) در سال 1348 توسط امپراتور روم مقدس چارلز چهارم در پراگ تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های جهان است. دانشگاه چارلز در حال حاضر در رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان توسط دانشگاه شانگهای در بین 2 درصد دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. بر اساس رتبه بندی وبومتریکس دانشگاه های جهان، این دانشگاه شماره یک در اروپای شرقی است.

دانشکده علوم اجتماعی (FSV UK)) دومین دانشکده جدید دانشگاه چارلز است. اندکی پس از ایجاد آن در سال 1990، دانشکده به مرکز منطقه ای آموزش و پژوهش در اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای، مطالعات رسانه ای و روزنامه نگاری تبدیل شد.

مشخصات: دانشکده علوم اجتماعی برخی از با کیفیت ترین مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهد. برنامه های تحصیلی در اروپای مرکزی و شرقی در تمام زمینه های علوم اجتماعی. بسیاری از فارغ التحصیلان ما تحصیلات خود را در دانشگاه های برتر ایالات متحده و انگلستان (هاروارد، کلمبیا، LSE، کمبریج و غیره) ادامه می دهند و یا در مسابقات برای مشاغل با شرایط عالی موفق می شوند.

رسالت دانشکده ترویج یادگیری و پاسداری از دانش، پرورش آزاداندیشی، پژوهش مستقل دانشگاهی و حمایت از روحیه خلاق جامعه بشری است. هدف اصلی دانشکده توسعه تدریس و تحقیق در جنبه‌هایی از علوم اجتماعی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با مدیریت دولتی یا زندگی اقتصادی و فرهنگی جامعه مرتبط است.

همکاری بین المللی: FSV انگلستان بر توسعه همکاری های خارجی تاکید دارد. اولاً با توسعه و تقویت پیوندهای علمی، تحرک دانشجویی و دانشگاهی و ثانیاً با ارائه برنامه های مدرک زبان انگلیسی. در طول سال تحصیلی، دانشکده به طور منظم سخنرانی‌های مهمان، سمینارها، کارگاه‌ها و کنفرانس‌ها را به زبان انگلیسی برگزار می‌کند. آنها با همکاری دانشگاه های همکار دانشکده در اروپا، آمریکای شمالی، آسیا و خاورمیانه برگزار می شوند.

آمار

آمار و ارقام

در حال حاضر، این دانشکده حدود 5000 دانشجوی تمام وقت دارد. تقریباً 1000 نفر از آنها در یکی از برنامه های مدرک زبان انگلیسی ما ثبت نام کرده اند. FSV UK دارای یکی از بالاترین نرخ های مشارکت بین المللی در بین تمام دانشکده های دانشگاه چارلز است. هر ساله پذیرای حدود 500 دانشجوی تبادلی از سراسر جهان است.

  چرا در Faculty of Social Sciences, Charles University (FSV UK) درس بخوانید؟

  برنامه های مطالعاتی بین رشته ای

  ما چهار برنامه تحصیلی کارشناسی و هفده دوره کارشناسی ارشد را ارائه می دهیم که طیف گسترده ای از علوم اجتماعی را پوشش می دهد. علاوه بر این، شما می توانید در هر دوره ای که ما تدریس می کنیم، حتی خارج از برنامه تحصیلی خود ثبت نام کنید.

  Innovations

  ما همگام با آخرین روندهای فناوری اطلاعات در فعالیت های دانشگاهی و علمی هستیم و شما هم همینطور!

  دسترسی بین المللی

  تحصیل در FSV UK می‌تواند حتی بین‌المللی‌تر شود: از بین برنامه‌های تحصیلی دو درجه و مدرک مشترک و گزینه‌های تبادل انتخاب کنید، در پروژه‌های تحقیقاتی بین‌المللی شرکت کنید و با سخنرانی‌های مهمان از سراسر جهان ملاقات کنید.

  محیط فراگیر

  تنوع جامعه دانشگاهی ما را غنی می کند و ما در تلاش هستیم تا محیطی دلپذیر ایجاد کنیم و عدالت را برای همه تضمین کنیم.

  Tradition

  دانشگاه چارلز توسط امپراتور روم مقدس چارلز چهارم در سال 1348 تأسیس شد.

  Quality

  دانشگاه چارلز یکی از 100 دانشگاه برتر اروپا و 2 درصد از دانشگاه های برتر در سراسر جهان است.

  Resources

  مطالعه با ما به شما امکان دسترسی به کتابخانه های دانشگاه، منابع الکترونیکی، جدیدترین فناوری ها و تجهیزات را می دهد.

  مزیت شغلی

  تحصیل در یک موسسه معتبر به معنای مزیت های رقابتی در بازار کار است.

  زندگی و امکانات پردیس

  دانشکده ما در سه ساختمان در پراگ مستقر است. یکی از آنها پردیس کاملا جدید ما Jinonice است. در اینجا، نه تنها کلاس های درس، بلکه یک کتابخانه مرکزی بزرگ را خواهید یافت که در آن می توانید در آرامش مطالعه کنید یا در پروژه های گروهی در یکی از اتاق های مطالعه گروهی شرکت کنید. همچنین آزمایشگاه رادیو و تلویزیون با تجهیزات درجه یک نه تنها برای دانشجویان روزنامه نگاری ما در دسترس است.

  مکان ها

  • Prague

   Charles University Faculty of Social Sciences Smetanovo nabrezi 6

  سوالات