Keystone logo
Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

مقدمه

پیام دین

چارلز کائو ، معاون سابق ما ، پروفسور چارلز کائو که در سال 1991 تاسیس شد ، همچنین به عنوان "پدر فیبر نوری" و برنده جایزه نوبل فیزیک شناخته شده است ، دانشکده مهندسی شامل متخصصان برجسته ای در جهان است که در خط مقدم رشته های خود قرار دارند و متعهد می شوند تعالی آموزش و پژوهش.

دانشکده آموزش ابتکاری را به دانشجویان مهندسی ما ارائه می دهد. در حال حاضر با بیش از 3800 دانشجوی کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد ، طیف گسترده ای از برنامه های دانشگاهی را در زمینه هوش مصنوعی ارائه می دهیم: سیستم ها و فناوری ها ، مهندسی زیست پزشکی ، علوم کامپیوتر ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی الکترونیک ، مهندسی انرژی و محیط زیست ، فناوری مالی ، مهندسی اطلاعات ، مهندسی ریاضیات و اطلاعات ، مهندسی مکانیک و اتوماسیون و مهندسی سیستم و مدیریت مهندسی. برای غنی سازی تجربیات یادگیری دانش آموزان ، ما روشهای مختلفی را برای جذب دانش آموزان در یادگیری از قبیل تجارب دست در دست ، قرار گرفتن در معرض کارآفرینی مهندسی ، سفرهای میدانی ، تبادل بین المللی ، کارآموزی تحقیقاتی تابستانی و کارگردانی ارائه می دهیم.

این دانشکده به دلیل برتری در تحقیقات مهندسی در سطح بین المللی به خوبی شناخته شده است. آزمایشگاه ها و امکانات کلاس جهانی ما امکان انجام تحقیقات عالی را فراهم می آورد. ما برای توسعه نیازهای اجتماعی و ارتقاء کیفیت بشر ، از نزدیک با دولت و صنعت همکاری کرده ایم تا بتوانیم نیازهای اجتماعی را برآورده کنیم. حدود 25 سال پیش ، CUHK پیشگام در زیرساخت ها و توسعه اینترنت هنگ کنگ بود. این واقعیت که بیش از 80٪ از ترافیک اینترنت امروز در هنگ کنگ هنوز از طریق تجهیزات ارتباطی CUHK عبور می کند ، گواهی و میراث کمک های پیشگام و مداوم ما به هنگ کنگ است. امروز ، هوش مصنوعی (AI) آماده است تا جنبه های زندگی ما را تغییر دهد. موفقیت بی نظیر استارت آپ SenseTime ، اولین یونیکورن در HK ، موقعیت رهبری ما را در حوزه هوش مصنوعی برجسته می کند. در رتبه های بین المللی مهندسی ، ما جزو بهترین های جهان هستیم. رویترز اخیراً CUHK را به عنوان ابتکاری ترین دانشگاه در هنگ کنگ نامگذاری کرده است.

انقلاب صنعتی و عصر اطلاعات روند تاریخ را تغییر داده است. مهندسین مسئولیت رشد مسئولیت بشر را برعهده دارند. ما اکنون در آستانه "انقلاب صنعتی چهارم" هستیم که دنیای جسمی ، دیجیتال و بیولوژیکی را به هم می زند. همگرایی اینترنت اشیا ، هوش مصنوعی ، روباتیک ، علوم داده ، بیوتکنولوژی ، مهندسی مواد ، میکروالکترونیک ، وسایل نقلیه خودمختار ، تولید پیشرفته و فناوری نانو برای ایجاد اختلال در هر صنعت و هر جنبه ای از زندگی مدرن آماده شده است. مهندسی CUHK باید با سایر دانشکده ها همکاری کند تا نقش اساسی در شکل گیری انقلاب صنعتی چهارم داشته باشد. در سالهای پیش رو ، ما همچنان به تقویت تعالیم آموزشی و پژوهشی خود و همچنین پاسخ به چالش های کلان جهان خواهیم پرداخت.

افتخار می کنم که این فرصت را دارم که به عنوان رئیس دانشکده مهندسی CUHK خدمت کنم. من مشتاقانه منتظر همکاری با تیمی از همکاران بسیار با استعداد برای ادامه تعالی در پژوهش و آموزش و پرورش که به هنگ کنگ ، چین و جهان است کمک می کند.

معاون مهندسی

استاد مارتین DF وونگ (黃 定 發 教授)

چو مینگ لی استاد علوم کامپیوتر و مهندسی

همکار ACM ، همکار IEEE

133375_IMG_9758-Crop.jpg

ماموریت دانشکده

دانشکده مهندسی

دانشکده مهندسی در سال 1991 توسط استاد سر چارلز کائو معاون سابق CUHK و پدرخوانده ارتباطات فیبر نوری تأسیس شده است. این مرکز تحقیقاتی و انتقال تکنولوژی پیشرفته و همچنین یک زمین training آموزشی مؤثر برای مهندسان است. محصل قدرتمند استاد آن شامل دانشگاهیان آکادمی علوم چین ، IEEE Fellows و اولین محقق چینی است که برنده جایزه معتبر تورینگ است. دانشجویان از طریق لیسانس سخت مهندسی و سایر برنامه های تحصیلی و امکانات پیشرفته ، آموزش مهندسی صدا را دریافت می کنند. زندگی دانشجویی غنی و مبادلات فراوان و فرصت های مطالعه کار عملی برای ایجاد ارزش در این آموزش و پرورش و ایجاد چشم انداز شغلی شگرف در هنگ کنگ و جهان برای فارغ التحصیلان مهندسی ترکیب شده است.

ماموریت دانشکده

دانشکده مهندسی متعهد است به آموزش رهبران آینده در مهندسی ، دستیابی به دانش در مرز فناوری های نوین و استفاده از فناوری برای رفع نیازهای اجتماعی و انسانی بپردازد.

133379_CUCampus2013-3.jpg

عزت

محققان سطح جهانی

35 یاران IEEE ، عضو NAE ایالات متحده ، اعضای CAE و غیره

دستاوردهای عالی دانشجویی

برندگان بورس تحصیلی مایکروسافت تحقیقات آسیا ، بورس دکتری گوگل ، بورسیه یادبود گوگل آنیتا بورگ ، بورس دکتری IBM ، و غیره

محیط تحقیق پر جنب و جوش

133376_entrance_1_high.jpg

چرا CUHK؟

  • بزرگترین دانشگاه در هنگ کنگ (137.3 هکتار)
  • در جوار پارک علمي هنگ کنگ واقع شده
  • ابتکاری ترین دانشگاه های رویترز آسیا: رتبه اول در هنگ کنگ در سال 2016 - 2019
  • دانشگاه های برتر ARWU در چین بزرگ: اول در هنگ کنگ ، سوم در چین بزرگ
  • رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS: دهمین در آسیا ، 46 ام در سراسر جهان
  • رتبه بندی دانشگاه های QS World Subject 2019: 23 موضوع در بین 50 نفر برتر جهان قرار دارد
  • رتبه بندی آموزش عالی تایمز: هفتم در آسیا ، 57th در سراسر جهان

مکان ها

  • Ma Liu Shui

    Ma Liu Shui, هنگ کنگ

سوالات