Keystone logo
Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

مقدمه

برنامه شیمی نانو مهندسی یک برنامه کارشناسی ارشد مشترک در مهندسی نانو شیمیایی است که توسط سه دانشگاه اروپایی ارائه شده است:

  • دانشگاه اکس مارسی (فرانسه)
  • دانشگاه Tor Vergata رم (ایتالیا)
  • دانشگاه علم و صنعت وروسلاو (لهستان)

شیمی برای مهندسی نانو یک زمینه ابتکاری در علم و فناوری است که بسیار سریع در حال توسعه است. جایزه نوبل شیمی 2016 نشان دهنده اهمیت تحقیقات در این زمینه است. این نشان داده است که مهندسی ماشین های نانو دیگر علمی-تخیلی نیست. این فقط آغاز یک تخصص جدید مهندسی است که در آن سیستم های نانو می توانند به صورت عددی طراحی و ترکیب شیمیایی شوند. این فناوری های جدید تقاضای زیادی را برای متخصصان این حوزه ایجاد می کند.

این دوره کارشناسی ارشد یک برنامه اصلی را در حوزه بسیار ابتکاری ارائه می دهد . مهارت ها در سطح کاملاً بین رشته ای مورد نیاز برای تسلط بر فناوری های نانو در حال ظهور و توسعه مفاهیم و برنامه های اصلی با هدف دستیابی به پیشرفت های جدید مهندسی در بسیاری از حوزه ها به دست می آیند. نانوتکنولوژی های زیست پزشکی ، نانومواد یا برنامه های کاربردی برای محیط زیست.

اصالت برنامه ما این است که اصول شیمی و مهندسی را با گرایش خاصی در زمینه فناوری نانو و خطاب به واقعیت صنعتی تعمیق می بخشد. اصالت دیگر برنامه ما مبتنی بر دوره های توسعه یافته گسترده ای است که با طراحی عددی و کاربردهای مهندسی سیستم های نانو سروکار دارند.

برنامه ما با هدف استفاده از روش های مهندسی نانو ، برنامه گرا و به طور خاص در سنتز و خصوصیات شیمیایی متمرکز است. این مقاله با هدف طراحی از پایین به بالا سیستم های نانو با استفاده از مدل سازی و سنتز شیمیایی در مقیاس نانو انجام می شود.

مکان ها

  • Marseille

    Centre St Jerome, 13397, Marseille

    سوالات