Keystone logo
Charles University Faculty of Pharmacy

Charles University Faculty of Pharmacy

Charles University Faculty of Pharmacy

مقدمه

دانشگاه چارلز

دانشگاه چارلز، اولین دانشگاهی که در اروپای مرکزی تاسیس شد، توسط چارلز IV، پادشاه چک و امپراتور روم، در سال 1348 تأسیس شد. از همان ابتدا، دانشگاه چارلز به عنوان یک "studium generale" شناخته شد و پادشاه تمام مزایا را از آن بهره گرفت توسط دانشگاه های قدیمی دیگر. در حال حاضر دانشگاه چارلز دارای هفده دانشکده است که از آن چهارده نفر در پراگ قرار دارند و سه نفر دیگر در شهرهای مهم شهر هاداک کراولوی و Plzeň واقع شده اند.

دانشکده داروسازی

دانشکده داروسازی که محل آن در شهر هاداک کراولو است، با حکم حکومتی در سال 1969 تأسیس شد. این دانشکده داروسازی در سنت قدیمی و سابقه آموزش داروخانه در دانشگاه چارلز ادامه داده است.

داروسازی یک بخش پزشکی است که بر روی تحقیق، تولید، کنترل، عرضه و توزیع دارو و دارو تمرکز دارد. همچنین با اطالعات مربوط به داروها و توابع دارویی، سازمان ها، مدیریت توابع دارویی در سیستم خدمات بهداشتی (داروخانه اجتماعی) و با توسعه تاریخی شاخه در ارتباط است.

مطالعات پیش دانشگاهی

 • برنامه تحصیلی پنج ساله داروسازی به زبان انگلیسی آموزش داده شد
 • برنامه تحصیلی با دستورالعمل اتحادیه اروپا 2005/36 / EC مطابقت دارد
 • برنامه تحصیلی شامل دوره های اجباری، انتخابی و اختیاری می باشد.
 • زیست شناسی و شیمی بر اساس دو سال اول مطالعه است
 • افراد دارویی که از سال سوم مطالعه شروع می شوند
 • پایان نامه دیپلم و امتحان دولتی نهایی که به مدرک کارشناسی ارشد (مدرک معادل با کارشناسی ارشد و دکترای فارغ التحصیل دکتر Pharm.Dr)
 • امکان پیوستن به تیم های تحقیق عالی در دانشکده های ما در طول تحصیلات خود در طول تحصیل در مقطع کارشناسی
 • دانشجویان مقطع کارشناسی مجبورند در تمام سمینارهای ارائه شده در سوابق تحصیلی شرکت کنند. لازم است که در آموزش عملی (آزمایشگاهی) شرکت داشته باشید و در طول دوره تحصیل خود از طریق تدریس عملی (در داروخانه ها و سایر موسسات دارویی) کسب کنید. سطح دانش در افراد ثبت شده توسط آزمون ها بررسی می شود. دوره مطالعات با گذراندن امتحان نهایی کشور و با موفقیت دفاع از مقطع کارشناسی (پایان نامه دیپلم) است. در نهایت، فارغ التحصیل مدرک تحصیلی مدرک (مدرک معادل MSc) در مراسم فارغ التحصیلی است.

تحصیلات تکمیلی (دکتری)

فارغ التحصیل دوره های تحصیلی در زمینه داروخانه (یا برخی از رشته های مرتبط با آن مانند علوم پزشکی یا علوم طبیعی) که مدرک یا مقطع کارشناسی ارشد یا معادل آن را دریافت کرده است می تواند برای پذیرش در داخل چهار ساله دوره تحصیلات تکمیلی دکترا مطالعات دکترا شامل فعالیت علمی در یک پروژه تحقیقاتی انتخاب شده تحت نظارت معلمان متشکل از دانشکده داروسازی است. دوره کارشناسی ارشد مطالعات با گذراندن امتحانات در مباحث نظری مرتبط با پروژه تحقیق مناسب، با انتشار مقالات علمی در نشریات با عامل تاثیر گذار و با نوشتن و دفاع از پایان نامه دکترای پایان می یابد.

کمیته اعتباربخشی دولت جمهوری چک 11 فیلد را تأیید کرد که در آن امکان دریافت دکترا در دانشکده داروسازی وجود دارد:

 • شیمی بیوانفورماتیک
 • شیمی بیولوژیکی
 • داروخانه بالینی و اجتماعی
 • شیمی دارویی
 • تجزیه و تحلیل دارویی

سرادک کرولو

سرده کراولو، بزرگترین شهر در شرق بوهمیا، دارای حدود صد هزار نفر است. آن را در تقطیر رودخانه های Labe و Orlice در حدود 100 کیلومتری شرق پایتخت کشور، پراگ واقع شده است. این در میان قدیمی ترین شهرهای چک در اوایل سال 1225 ذکر شده است. در آغاز قرن چهاردهم، آن تبدیل به جایگاه و سلطنت ملکه های چک شد. به همین دلیل است که از آن زمان تا به حال نام معاصر - "قلعه ملکه" داشته است. شهر خود را در قرن بیست و یکم از لحاظ اقتصادی رشد داد، اما بعدا در جنگ سی ساله نابود شد. هسته تاریخی این شهر توسط چندین ساختمان بزرگ تشکیل شده است: کلیسای روح القدس که از آغاز قرن چهاردهم میلادی آغاز می شود، برج سفید که در اواخر قرن شانزده ساخته شده است و کلیسای یسوعیون باروسی اسقف مریم ویرجین با یک کلیسا که قدمت آن به نیمه دوم قرن 17 است. در اواخر قرن هجدهم، شهر تبدیل به قلعه دیرینه باروک شد. از سال 1884، شخصیت شهر به عنوان یک قلعه به تدریج تغییر یافت - شهر از شر غارنوردی خلاص شد و امکانات بیشتری برای توسعه آن در دسترس قرار گرفت. بین دو جنگ جهانی، شهر به مرکز معماری مدرن چکس تبدیل شد.

پس از جنگ جهانی دوم، هادس کراولو مرکز اداری و فرهنگی بوهمیا شرقی بود - با تئاتر، گالری ها، موزه ها، دانشکده ها و کالج ها. علاوه بر دانشکده داروسازی نیز صندلی دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز است؛ آکادمی پزشکی نظامی؛ و دانشگاه مستقل Pedagogy. حدود 4000 دانشجو در هر سال در این شهر در این شهر شرکت می کنند.

مکان ها

 • Hradec Kralove

  Faculty Of Pharmacy, Akademika Heyrovského 1203 , 500 05, Hradec Kralove

  سوالات