Keystone logo
© Daniel Vegel
Central European University (CEU)

Central European University (CEU)

Central European University (CEU)

مقدمه

دانشگاه اروپای مرکزی ( CEU ) که در سال 1991 تأسیس شد، بر این فرض استوار است که خطاپذیری انسان را می‌توان با بحث انتقادی درباره ایده‌ها متعادل کرد و این روحیه انتقادی را می‌توان به بهترین شکل در جوامعی که در آن شهروندان آزادی بررسی نظریه‌های رقیب و ارزیابی آشکار را دارند، حفظ کرد. و سیاست های دولت را تغییر دهد. CEU یکی از متراکم ترین دانشگاه های بین المللی در جهان است. ترکیب نادری از ملیت‌ها، قومیت‌ها و فرهنگ‌ها، محیطی ایده‌آل برای بررسی موضوعات «جامعه باز» مانند دموکراسی‌های نوظهور، اقتصادهای در حال گذار، آزادی رسانه‌ها، ملی‌گرایی، حقوق بشر و حاکمیت قانون ایجاد می‌کند.

CEU برای برتری در آموزش و تحقیق - با هدف - شناخته شده است. در هسته اصلی مأموریت آن مجموعه ای از اصول نهفته است: جستجوی حقیقت به هر کجا که منجر شود، احترام به تنوع فرهنگ ها و مردم، و تعهد به حل اختلافات از طریق بحث، نه انکار.

ماموریت ما

دانشگاه اروپای مرکزی یک موسسه تحقیقاتی و آموزشی پیشرفته است که به تحقیقات فکری مسئولانه اجتماعی و اخلاقی اختصاص دارد. برنامه آموزشی متمایز CEU پس از راه‌اندازی یک پیشنهاد جدید در مقطع کارشناسی در سال 2020، بر اساس سنت تحقیقاتی دانشگاه‌های بزرگ آمریکا بنا شده است. در با ارزش ترین سنت های فکری اروپای مرکزی؛ در مورد تنوع بین المللی اساتید و دانشجویان آن؛ در تعهد خود به خدمات اجتماعی؛ و در مورد تاریخچه دستاوردهای علمی و سیاسی آن در دگرگونی میراث بسته کمونیستی.

CEU متعهد به ترویج ارزش های جامعه باز و تفکر انتقادی خود انعکاسی است. هدف آن برتری در تسلط بر دانش تثبیت شده، شجاعت برای پیگیری ایجاد دانش جدید در علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق و مدیریت، و مشارکت در ارتقای برنامه های کاربردی برای هر یک، به ویژه از طریق پیامدهای خط مشی آنها است. CEU مدلی جدید برای آموزش بین‌المللی، مرکزی برای مطالعه چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی معاصر و منبعی برای حمایت از ایجاد جوامع باز و دموکراتیک است که به حقوق بشر و کرامت انسانی احترام می‌گذارند.

CEU چگونه کار می کند

دانشگاه اروپای مرکزی (" CEU " یا "دانشگاه") در سال 1991 برای حمایت از انتقال دموکراتیک در اروپای مرکزی و شرقی و اتحاد جماهیر شوروی سابق تأسیس شد. در سال 2020، CEU یک پیشنهاد جدید در مقطع کارشناسی راه اندازی کرد. این دانشگاه عمیقا بین المللی است: این دانشگاه میزبان دانشجویان بیش از 100 کشور و اساتید بیش از 50 کشور است.

ماموریت دانشگاه که از طریق 13 بخش دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی پیشرو در جهان انجام می شود، ترویج جوامع باز و دموکراسی، از طریق تحقیقات پیشرفته، و آموزش مبتنی بر پژوهش، در درجه اول در علوم اجتماعی و علوم انسانی است. زبان آموزش انگلیسی است.

اعتباربخشی

اعتباربخشی ایالات متحده

CEU دارای منشور مطلق از هیئت رئیسه دانشگاه ایالت نیویورک، برای و از طرف اداره آموزش ایالت نیویورک است. در ایالات متحده، CEU توسط کمیسیون آموزش عالی ایالات میانه (MSCHE، آدرس: 3624 Market Street, Philadelphia, PA 19104, United States, تلفن: (1 215) 662 5606) معتبر است. وضعیت اعتبار CEU از وب سایت MSCHE در دسترس است.

در اتریش، CEU با تصمیم آژانس تضمین کیفیت و اعتباربخشی اتریش (AQ اتریش) طبق بند 27 بخش 1-4 قانون اتریش در مورد تضمین کیفیت در آموزش عالی، مجاز به اجرای کلیه برنامه های مدرک ایالات متحده است.

اعتبار اتریش

مهر تأیید اعتبار اتریش در اتریش، نهاد اتریشی دانشگاه خصوصی اروپای مرکزی ( CEU PU) به عنوان یک موسسه آموزش عالی خصوصی تحت §§ 24 و 25 HS-QSG و § 1 CEU دانشگاه خصوصی (PUG) در ارتباط با § 14 شناخته شده است. قانون دانشگاه خصوصی (PrivHG). CEU PU توسط آژانس تضمین کیفیت و اعتبار بخشی اتریش معتبر است

ویژگی های پردیس

پردیس وین

پردیس CEU وین به خوبی به حمل و نقل عمومی متصل است و در منطقه 10 چندفرهنگی Favoriten پایتخت اتریش و یکی از متنوع ترین مناطق شهر واقع شده است. از سراسر شهر و فراتر از آن به راحتی قابل دسترسی است، با ایستگاه های تراموا و ایستگاه های راه آهن و مترو در نزدیکی.

ایجاد یک محیط کار و یادگیری مشترک در هسته چشم انداز CEU است.

دسترسی به پردیس

CEU متعهد به ایجاد فضاهایی است که برای همه اعضای جامعه و بازدیدکنندگان، از جمله افرادی که دارای اختلالات بینایی و شنوایی یا وسایل کمک حرکتی هستند، کاربر پسند باشد. در پردیس بوداپست و وین چندین ویژگی و ابزار دسترسی موجود است.

چگونه از طریق حمل و نقل عمومی به اینجا برسیم

از ایستگاه راه آهن (Hauptbahnhof Wien): U1 (مترو) به Reumannplatz (جهت Oberlaa، 2 ایستگاه)، سپس تراموا 6 به Schrankenberggasse (جهت Kaiserebersdorf/Zinnergasse، 2 ایستگاه)

توقفگاه خودرو

پردیس وین یک فضای پارکینگ برای پارکینگ کوتاه مدت و بلند مدت برای کارکنان CEU ارائه می دهد.

سایت بوداپست

Nador utca 15 ورودی اصلی دانشگاه است و سالن اجتماعات CEU ، کتابخانه CEU ، مراکز تحقیقاتی، کلاس های درس، فضاهای مطالعه و دفاتر اداری مرکزی را در خود جای داده است. Nadors 13 و 15 برنده جایزه در پاییز 2016 افتتاح شد.

میز جلو

میز پذیرش در سالن ورودی قرار دارد.

امکانات و خدمات

CEU طیف وسیعی از خدمات را در سراسر تأسیسات خود در وین و بوداپست ارائه می دهد. اطلاعات بیشتر با مراجعه به یکی از صفحات ما که به خدمات یا امکانات مورد نظر اختصاص داده شده است، در دسترس است.

هدف دفتر تسهیلات همکاری با یکدیگر است تا اطمینان حاصل شود که محیط کار و مطالعه راحت در تمام ساختمان های دانشگاه حفظ می شود. لطفاً برای جزئیات بیشتر این سایت را بررسی کنید (احراز هویت CEU مورد نیاز است)

 • امکانات و خدمات
 • سیاست های کتابخانه و اطلاعات عضویت
 • خدمات آی تی
 • خدمات غذایی
 • خدمات تحویل و پست
 • خدمات درمانی
 • مهمانخانه رائول والنبرگ
 • اقامتگاه و مرکز کنفرانس CEU
 • CEU پایدار

  پذیرش ها

  برنامه های کارشناسی

  برای درخواست در برنامه های لیسانس CEU ، باید مدارکی مانند ریز نمرات، رزومه، و مدرک مهارت انگلیسی را جمع آوری کنید، توصیه نامه دریافت کنید، انگیزه نامه و مقاله بنویسید و فرم درخواست را به صورت آنلاین پر کنید. جایی که شما همچنین همه چیز را آپلود می کنید و هزینه درخواست را پرداخت می کنید. در اینجا می توانید لیستی از آنچه برای برنامه خود نیاز دارید بیابید. برای درخواست در برنامه لیسانس فرهنگ، سیاست و جامعه، باید مقاله ای در مورد آنچه به عنوان مهمترین چالشی که امروز با آن روبرو هستیم بنویسید.

  موضوع می تواند ماهیت اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی یا زیست محیطی داشته باشد - یا ترکیبی از آن. تصور می کنید مدرک در فرهنگ، سیاست و جامعه چگونه به درک این چالش و تلاش برای مقابله با آن کمک می کند؟ ما به دنبال نظر، تحلیل و علاقه شما هستیم. اطلاعات بیشتر را می توانید در اینجا بیابید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، هیئت علمی CEU و کارکنان پذیرش آن را در کنار سایرین بررسی می کنند. فینالیست ها برای مصاحبه با هیئتی از اساتید دعوت می شوند، سپس تصمیم گیری می شود و به متقاضیان موفق اعلام می شود.

  شرایط واجد شرایط بودن برای برنامه های کارشناسی ارشد

  متقاضیان باید دارای مدرک اول (لیسانس یا معادل آن) از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی معتبر باشند یا مدارکی را ارائه دهند که نشان می دهد چنین مدرک اولی را قبل از ثبت نام در برنامه کارشناسی ارشد CEU کسب خواهند کرد. متقاضیانی که برای برنامه های کارشناسی ارشد دو ساله اقدام می کنند باید حداقل 180 واحد ECTS* (یا معادل آن) در طول تحصیل در مقطع کارشناسی خود جمع آوری کرده باشند، در حالی که متقاضیان برنامه های کارشناسی ارشد یک ساله حداقل 240 واحد ECTS * (یا معادل آن) را دریافت کرده باشند.

  (در موارد استثنایی، متقاضیان دارای مدرک لیسانس سه ساله [180 واحد ECTS یا معادل آن] ممکن است مجاز به پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد یک ساله باشند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که ممکن است نتوانند مدرک دکترا را در اروپا دنبال کنند. منطقه آموزش عالی اگر در تحصیلات دانشگاهی قبلی خود کمتر از 300 واحد ECTS (یا معادل آن) جمع آوری کرده باشند. متقاضیانی که مایل به دنبال کردن یک حرفه آکادمیک در کشورهایی هستند که چارچوب ECTS را پذیرفته اند، باید برنامه کارشناسی ارشد خود را بر این اساس انتخاب کنند [کارشناسی ارشد دو ساله در در صورتی که 180 ECTS (یا معادل آن) و کارشناسی ارشد یک ساله در صورت داشتن 240 واحد ECTS (یا معادل)]. برای لیست شرایطی که تحت آن ممکن است معافیت اعطا شود، لطفاً به وب سایت برنامه مراجعه کنید.

  دانشجویانی که در یک برنامه کارشناسی ارشد در CEU ثبت نام می کنند نباید همزمان در موسسه آموزش عالی دیگری ثبت نام کنند مگر اینکه مدارک رسمی مبنی بر اخذ مرخصی از موسسه دیگر برای کل مدت تحصیل خود در CEU ارائه دهند. دانشجویان پذیرفته شده ملزم هستند، در صورت وجود، ثبت نام در مؤسسه دیگری را در فرم ثبت نام در ابتدای تحصیل خود در CEU نشان دهند.

  *یک اعتبار ECTS معادل 0.5 واحد ایالات متحده است.

  شرایط واجد شرایط بودن برای برنامه های دکتری

  متقاضیان باید دارای مدرک لیسانس (یا معادل آن) و مدرک کارشناسی ارشد (یا معادل آن) در یک رشته مرتبط از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی معتبر باشند، یا مدارکی را ارائه دهند که نشان می دهد قبل از ثبت نام در دوره دکتری CEU چنین مدرکی را کسب خواهند کرد. از مطالعه آن دسته از دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد پنج ساله هستند، نیازی به داشتن مدرک کارشناسی ندارند.

  در موارد استثنایی، دپارتمان علوم شناختی داوطلبانی را نیز در نظر می گیرد که فقط دارای مدرک لیسانس باشند، مشروط بر اینکه در رشته ای نزدیک به علوم شناختی باشد.

  دانشجویانی که در دوره دکتری در CEU ثبت نام می کنند نباید همزمان در سایر موسسات آموزش عالی ثبت نام کنند و در ابتدای تحصیل خود در CEU ملزم به امضای بیانیه ای در این زمینه هستند.

  الزامات زبان

  زبان آموزشی کلیه مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری و غیرمدرک ارائه شده توسط دانشگاه اروپای مرکزی انگلیسی است. داوطلبان باید با ارائه نمرات آزمون استاندارد زبان انگلیسی مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهند. داوطلبانی که زبان اول آنها انگلیسی است معمولاً از این شرط مستثنی هستند.

  الزامات ویزا

  اطلاعات ویزا و اقامت برای پردیس CEU وین (اتریش)

  درخواست ویزا و اجازه اقامت فقط توسط مقامات مهاجرت اتریش قابل رسیدگی است. شما می توانید نزدیکترین دفتر نمایندگی اتریش خود را در اینجا بیابید. دفتر مهاجرت در وین MA 35 است. CEU PU مجاز به درخواست ویزا یا اجازه اقامت از طرف دانشجویان نیست، و همچنین ما از نظر قانونی حق نداریم از طرف دانشجو با مقامات مربوطه پرس و جو کنیم. لطفاً مراحل این صفحه را برای دستورالعمل ها و توصیه های برنامه دنبال کنید.

  متقاضیان بار اول

  مرحله 1: قبل از ورود به اتریش به چه نوع مدرکی نیاز دارید

  اتباع غیر اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و غیر اتحادیه اروپا (منطقه اقتصادی اروپا) (اتباع کشورهای ثالث): دریابید که آیا برای ورود به اتریش به ویزا نیاز دارید یا خیر. لطفاً این لیست OeAD را بررسی کنید تا ببینید آیا حق اقامت 90 روزه بدون ویزا را دارید یا خیر. اگر برای ورود به اتریش به ویزا نیاز دارید، لطفاً به محض دریافت تأییدیه پذیرش برای اهداف ویزا، درخواست اجازه اقامت دانشجویی خود را در کشور خود ارسال کنید (به مرحله 2 زیر مراجعه کنید).

  دانشجویانی که می توانند بدون ویزا 90 روزه وارد شوند یا اجازه اقامت از یک کشور شینگن دیگر را داشته باشند، می توانند در اتریش درخواست دهند.

  توجه: درخواست برای اتریش به شما اجازه نمی دهد که زمان 90 روزه بدون ویزا را بیشتر کنید. به همین دلیل، ما قویاً توصیه می کنیم فقط در صورتی در اتریش اقدام کنید که تمام مدارک خود را قبل از ورود به اتریش آماده کرده باشید و از اداره مهاجرت درخواست وقت ملاقات داشته باشید. اگر قبل از تایید مجوز اقامت شما از اقامت بدون ویزا خود فراتر رفتید، باید تا زمانی که اجازه اقامت دانشجویی خود را دریافت کنید، منطقه شینگن را ترک کنید.
  شهروندان اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا: برای اقامت در اتریش نیازی به ویزا یا اجازه اقامت ندارید، با این حال، باید ظرف چهار ماه پس از ورود خود به اتریش برای تأیید ثبت (Anmeldebescheinigung) درخواست دهید. اطلاعات بیشتر را می توانید در وب سایت دولت بیابید.

  مرحله 2: یک قرار ملاقات بگیرید

  لطفاً از سفارت یا کنسولگری اتریش یا دفتر MA 35 در وین وقت بگیرید. وقت سفارت باید به محض اینکه پیشنهاد پذیرش CEU خود را پذیرفتید، برنامه ریزی شود. باید حضوری درخواست دهید*. اگر برای MA 35 درخواست می دهید، لطفاً توجه داشته باشید که می توانید از هشت هفته قبل یک وقت ملاقات بگیرید. توصیه می کنیم برای اواسط سپتامبر در MA35 یک قرار ملاقات بگیرید.
  *لطفاً توجه داشته باشید: ممکن است لازم باشد چندین بار قبل از تأیید درخواست خود به سفارت مراجعه کنید.

  مرحله 3: تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست را که در اینجا فهرست شده است آماده کنید. لطفاً مطمئن شوید که گواهی نامه پلیس شما باید توسط یک مترجم رسمی دادگاه قانونی و ترجمه شده باشد. پس از پذیرفتن رسمی پیشنهاد پذیرش، یک سند تاییدیه پذیرش در پورتال متقاضی شما در دسترس خواهد بود.

  مرحله 4: منتظر تایید MA35 باشید. پس از تصمیم گیری، یک ایمیل دریافت خواهید کرد.

  مرحله 5*: درخواست ویزای D برای ورود به اتریش.

  مرحله 6*: به اتریش سفر کنید و برای قرار ملاقات در MA35 اقدام کنید.

  مرحله 7: مدارک را برای دریافت مجوز اقامت خود آماده کنید.

  مرحله 8: اجازه اقامت را بردارید و تمام مدارک مورد نیاز را در قرار ملاقات خود بیاورید.

  *در صورت نیاز به ویزا برای ورود به اتریش.

  آیا می خواهید بدانید به چه نوع اجازه اقامت یا ویزا نیاز دارید؟

  فلوچارت زیر را دنبال کنید تا ببینید آیا به اجازه اقامت یا ویزا نیاز دارید یا خیر. فلوچارت همچنین به شما نشان می دهد که چه زمانی و چگونه باید برای اجازه اقامت اقدام کنید.

  بورسیه و بودجه

  ما یکی از سخاوتمندانه‌ترین و در دسترس‌ترین طرح‌های بورسیه را ارائه می‌دهیم که برای داوطلبان هر کشوری، از جوایز شهریه تا کمک هزینه تحصیلی، در دسترس است.

  به داوطلبان لیسانس، ما فرصت های حمایت مالی را ارائه می دهیم،

  لیسانس

  CEU از حمایت اهداکنندگان سخاوتمند، از جمله فارغ التحصیلان ما، که از دانشجویان بااستعداد با کمک هزینه تحصیلی و جوایز حمایت می کنند، برخوردار است. در اینجا اطلاعاتی در مورد این فرصت ها و نحوه درخواست پیدا خواهید کرد.

  • جایزه شهریه جزئی
  • جایزه محقق ریاست جمهوری
  • حمایت مالی خارجی و فرصت های بورسیه

  جایزه شهریه جزئی

  تعداد کمی از جوایز شهریه جزئی برای متقاضیان برجسته در BA / BSc در علوم داده و جامعه، لیسانس در فرهنگ، سیاست و جامعه، و لیسانس در برنامه های فلسفه، سیاست و اقتصاد در دسترس است.

  جزئیات

  این یک جایزه مبتنی بر شایستگی است که ممکن است تا 50٪ از شهریه (تا 3500 یورو در هر سال تحصیلی) را تامین کند.

  کاربرد

  متقاضیانی که می خواهند برای این جایزه در نظر گرفته شوند باید تا 1 فوریه 2024 درخواست دهند.

  جایزه محقق ریاست جمهوری

  دو نامزد برجسته یک جایزه علمی ریاست جمهوری با ارزش کل هر کدام 5000 یورو دریافت خواهند کرد. صندوق دانش پژوهان ریاست جمهوری توسط رئیس و رئیس CEU مایکل ایگناتیف و همسرش Zsuzsanna Zsohar برای حمایت از دانشجویانی که دارای اعتبار علمی استثنایی و وعده رهبری هستند تأسیس شد.

  جزئیات

  این جایزه بخشی از شهریه را در طول چهار سال تحصیلات کارشناسی به شرح زیر پوشش می دهد:

  • سال 1: 500 یورو
  • سال 2: 1000 یورو
  • سال 3: 1500 یورو
  • سال چهارم: 2000 یورو

  کاربرد

  تمام برنامه های ارسال شده تا 1 فوریه 2024، به طور خودکار برای این جایزه در نظر گرفته می شوند. نیازی به ارسال درخواست جداگانه یا نشان دادن علاقه خود به این جایزه در فرم درخواست CEU (بخش "تامین مالی") نیست.

  فرصت های حمایت مالی خارجی

  در اینجا می توانید اطلاعاتی در مورد برخی از فرصت های دولت ها و سایر سرمایه گذاران پیدا کنید. لطفا توجه داشته باشید که این لیست به هیچ وجه جامع نیست. قبل از درخواست حتما شرایط واجد شرایط بودن را بررسی کنید.

  کارشناسی ارشد

  به داوطلبان کارشناسی ارشد، بر اساس شایستگی تحصیلی کمک های مالی اعطا می کنیم. شما می توانید برای حمایت مالی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بخش Funding در فرم درخواست آنلاین درخواست دهید.

  آیا برای یکی از برنامه های دکتری ما درخواست می دهید؟ ما به طور خودکار شما را برای بورسیه دکتری CEU در نظر خواهیم گرفت.

  بورسیه دکتری.

  CEU برای تحصیلات تکمیلی با کیفیت بالا که در یک محیط تحقیقاتی ارائه می شود، شهرت بین المللی دارد. در تعقیب ماموریت خود، ما در تلاش هستیم تا بهترین فارغ التحصیلان را در سراسر جهان برای برنامه دکتری خود جذب کنیم. داوطلبانی که در مهلت مقرر کمک مالی درخواست می کنند، به طور خودکار برای بورسیه دکتری CEU در نظر گرفته می شوند، که هزینه کامل شهریه را پوشش می دهد، همراه با کمک هزینه ماهانه برای کمک به هزینه های مسکن و زندگی.

  کمک هزینه دکتری - 1680 یورو/ناخالص/ماه (=1350 یورو/خالص/ماه برای دانشجویانی که درآمد مشمول مالیات دیگری ندارند)*

  * کمک هزینه دکتری در اتریش مشمول مالیات است. دانشجویان دکترا به عنوان افراد خوداشتغال جدید در اتریش محسوب می شوند و باید مالیات خود را ثبت کنند و در ارائه دهنده بیمه ملی SVS ثبت نام کنند.

  رتبه بندی

  • CEU رتبه 182 را در رتبه بندی دانشگاه های دور کسب کرد
  • CEU رتبه 40 در سیاست و مطالعات بین‌الملل را دارد. رتبه بندی QS در شش موضوع دریافت کرد
  • برنامه های CEU در آخرین لیست QS در بین 100 برنامه برتر جهان قرار می گیرند
  • آخرین رتبه بندی موضوع QS سه برنامه CEU را در بین 200 برنامه برتر جهان فهرست می کند
  • CEU در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 برتری را نشان می دهد
  • CEU رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2021 را بالا می‌برد

  توصیفات دانشجویی

  مکان ها

  • Vienna

   Quellenstraße, 51, 1100, Vienna

  برنامه ها

  سوالات