Keystone logo
© TESS
CentraleSupélec

CentraleSupélec

CentraleSupélec

مقدمه

CentraleSupélec یک موسسه عمومی تحت منشور وزارتی است که به علوم و مهندسی اختصاص دارد. این منشور بین وزارت آموزش عالی، تحقیقات و نوآوری و وزارت اقتصاد، صنعت و فناوری های دیجیتال مشترک است.

CentraleSupélec رسماً در 1 ژانویه 2015 تأسیس شد و دو دانشکده مهندسی پیشرو در فرانسه را گرد هم آورد. Ecole Centrale Paris و Supélec. همکاری بین دو مدرسه بزرگ ما، همانطور که در سیستم فرانسه شناخته می‌شوند، از سال 2009 به تدریج با اتحاد پایدار در سه حوزه اصلی: آموزش مهندسی، آموزش اجرایی و پژوهش، شتاب بیشتری گرفت.

از سال 1969، مدارس ما روند پذیرش یکسانی را به اشتراک گذاشته اند. از طریق آزمون ورودی رقابتی شباهت ها در جمعیت دانشجویی مربوطه ما به طور طبیعی منجر به هماهنگی خاصی از نظر رویکرد ما به نوآوری، کارآفرینی، بین المللی شدن و توسعه رهبری شد. سفر ما به سمت تبدیل شدن به CentraleSupélec به ما این امکان را داده است که تحقیقات خود را برای پوشش تمام علوم مهندسی و سیستم ها تجمیع کنیم.

امروز ما دارای پردیس های متعدد در سراسر کشور هستیم. در منطقه پاریس، متز و رن. ما 4200 دانشجو و 370 عضو هیئت علمی و محقق داریم که همگی با شبکه جهانی ما تعامل دارند: سه پردیس بین المللی (چین، هند و مراکش) و پنج آزمایشگاه مرتبط (برزیل، کانادا، ایالات متحده و چین). ما همچنین با 176 دانشگاه بین المللی و 140 موسسه شرکتی مشارکت موفقی داریم. برتری دانشگاهی و تحقیقاتی ما در همکاری های محکم و ثمربخش ما با موسسات ملی بزرگ مانند CNRS، CEA، INRIA، ISERM و ONERA قرار دارد.

یک پیشنهاد آکادمیک گرد که به دلیل برتری مشهور است

CentraleSupélec یک موسسه در سطح جهانی با چهار فعالیت اصلی است:

 • برنامه معتبر Ingénieurs Généralistes (در حال حاضر به ترتیب تحت مسیر Centrale و Supélec قرار دارد).
 • تحقیق در علوم مهندسی و سیستم ها.
 • برنامه دکترا، با شبکه پر جنب و جوش از هشت دانشکده دکتری و همچنین یک برنامه کارشناسی ارشد.
 • برنامه آموزش اجرایی که شامل کارشناسی ارشد تخصصی (در 23 حوزه موضوعی) و گواهینامه های اجرایی می باشد.

یک برنامه مهندسی جدید در سال 2018

در سال 2018 برنامه درسی جدید مهندسی CentraleSupélec را راه اندازی کردیم. این برنامه برای تأکید بر آژانس دانشجویی در یک برنامه دانشگاهی مهارت‌سازی طراحی شده است. برنامه ای با هدف ایجاد تخصص، تقویت استقلال و پرورش توسعه شغلی از همان ابتدا.

در قلب این برنامه ترکیبی از علوم بنیادی و کاربردی است که از منظری پیچیده در چارچوبی چند رشته‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد. این رشته ها شامل ریاضیات، فیزیک، علوم و فناوری کامپیوتر، انرژی، مکانیک و مهندسی صنایع است.

CentraleSupélec به نیازهای جامعه علمی جهانی در شکل‌دهی و حمایت از دانش‌آموزان، در چارچوب نیازهای فعلی جامعه پاسخ می‌دهد و در عین حال آن را به سمت مسیرهای آینده هدایت می‌کند. چشم انداز ما دیدگاه کل مهندس است. کسی که مستقل فکر می کند و همچنین مسئولیت اجتماعی و محیطی دارد. فارغ التحصیل CentraleSupélec چه خالق باشد و چه رهبر کسب و کار، می تواند برتری علمی، تخصص فنی و روحیه باز مبتنی بر ارزش های انسان گرایی، احترام، اشتراک گذاری و همکاری را گرد هم آورد. ارزش هایی که ما را به عنوان یک نهاد تعریف می کنند. رومن سوبیران، رئیس CentraleSupélec .

یک موسسه عمومی پیشرو با یک شبکه بین المللی

ما که در بین 200 دانشگاه برتر جهان توسط QS رتبه بندی شده ایم، شبکه ای متشکل از 176 دانشگاه شریک در 45 کشور و 80 موافقت نامه دو درجه داریم. جمعیت دانشجویان بین المللی ما 30٪ است، با 24٪ اعضای هیئت علمی بین المللی، همچنین. ما یک شبکه فارغ التحصیل از 35000 نفر در سراسر جهان داریم.

ما همچنین به توسعه حضور خود در چین، هند و سایر کشورهای بزرگ آینده ادامه می دهیم. در سال 2005، Ecole Centrale Paris، همراه با Groupe Ecole Centrale، با ایجاد Ecole Centrale Pekin در چین، اولین دانشکده مهندسی فرانسوی درجه یک بود که مدل آموزشی خود را به خارج از کشور صادر کرد. در سال 2014، Mahindra Ecole Centrale در هند و در سال 2015 Ecole Centrale Casablanca در مراکش راه اندازی شد. علاوه بر پردیس های خارج از کشور، ما همچنین با موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی در سراسر جهان، با پنج آزمایشگاه بین المللی مرتبط در چین، ایالات متحده، سنگاپور و کانادا، مشارکت فعال داریم.

بنابراین، ما در حال ساختن یک گروه جهانی از مدارس و آزمایشگاه های به هم پیوسته هستیم که در نظر داریم در سال های آینده آن ها را بیشتر گسترش دهیم. اخیراً، در اکتبر 2015، گروه École Centrale یادداشت تفاهمی با دانشگاه سائوپائولو به منظور افتتاح یک روز مدرسه در برزیل امضا کرد. ما همچنین در حال کار بر روی ایده یک Ecole Centrale آفریقای جنوبی در موریس هستیم.

یک دانشکده مهندسی پیشرو در دانشگاه پاریس-ساکلی

CentraleSupélec یک مدرسه کلیدی در تعریف پروژه Université Paris-Saclay، توسعه مدارس دکترا، برنامه کارشناسی ارشد آن، و همچنین ایجاد برچسب یک طرح تعالی (IDEX) بوده است.

به عنوان یک دانشکده مهندسی پیشرو در دانشگاه پاریس ساکلی، ما:

 • پنج مدرسه دکترا را به طور مشترک هدایت می کنند: رابط ها، SMEMG، STIC، EOBE، و ریاضیات ژاک هادامارد
 • ارائه طیف گسترده ای از موضوعات در برنامه های کارشناسی ارشد. بین سال‌های 2015 و 2019، این برنامه در حدود 14 عنوان و 40 دوره بازسازی شد.
 • شرکت در 6 آزمایشگاه برتر (LABEX) و 2 تجهیزات برتر (EQUIPEX)
 • همکاری با بازیگران برجسته در Plateau de Saclay (EDF R & D، CEA، CNRS، IRT SystemX، و غیره)

مدرسه ای برای آینده

جهان ما در حال تجربه تغییرات بی‌سابقه‌ای است، به‌ویژه از طریق انقلاب‌های دیجیتال و داده‌های عظیم. این دگرگونی‌ها در جامعه نه تنها واقعی هستند، بلکه چالش‌های عظیمی را به همراه دارند که مهندسان ما در آینده باید آن‌ها را هدایت کنند.

ما به مهندسانی نیاز داریم که بتوانند مشکلات را در سیستم‌های پیچیده‌تر مدیریت کنند، به مهندسانی نیاز داریم که بتوانند علمی فکر کنند، و در نهایت به مهندسانی نیاز داریم که واقعاً مبتکر باشند. چشم انداز ما در CentraleSupélec برای فارغ التحصیلان ما این است که آنها بتوانند زمینه های مختلف تخصص را گرد هم بیاورند، راه حل های جدیدی تولید کنند، تغییرات را آغاز کنند و فراخوانی کنند. ماموریت ما این است که فارغ التحصیلان ما با تمرکز قوی بر اخلاق، مسئولیت و شهروندی و همچنین با گفتگو و اقدامات متعهدانه در مورد نگرانی های اجتماعی و زیست محیطی وارد زندگی حرفه ای شوند.

ما مکتب این دنیای در حال تغییر هستیم، ما از سال 1829 بوده ایم. ما در هر مرحله از تاریخ خود، برنامه درسی و تحقیقات خود را تنظیم و تطبیق داده ایم تا متناسب با زمان، تغییر با زمان و مهمتر از همه، مهندسان ما زمان خود را مشخص کرده و در آینده نیز به این کار ادامه خواهد داد.

ما آینده را با این روش شکل می دهیم:

 • آموزش مهندسان و کارآفرینان چند رشته ای و کارشناسان در سیستم های پیچیده
 • توسعه پاسخ‌های پژوهشی نوآورانه به چالش‌های عمده فناوری، اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی
 • توانمندسازی متخصصان حرفه‌ای برای کسب مهارت‌هایی که برای انطباق با تغییرات و رقابتی‌تر کردن کسب‌وکارشان نیاز دارند.

آمار

 • 4300 دانشجو از جمله 3200 در برنامه درسی مهندسی
 • 400 محقق و عضو هیئت علمی
 • 70 نفر کادر آموزشی
 • 482 نفر پرسنل غیر آموزشی
 • بودجه 105 میلیون یورویی
 • 3 پردیس در فرانسه.
 • 105000 متر مربع از تعالی و نوآوری در Saclay.

  رتبه بندی

  ما هستیم:

  • رتبه بندی در بین بهترین دانشگاه های جهان؛ 177 توسط QS;
  • رتبه 28 توسط QS و 35 توسط THE از نظر قابلیت استخدام.

  شبکه فارغ التحصیلان CentraleSupélec دارای 35000 فارغ التحصیل در طیف وسیعی از بخش ها در پنج قاره است.

  CentraleSupélec همچنین یکی از اعضای موسس دانشگاه Paris-Saclay، شبکه TIME و Alliance 4Tech است، علاوه بر اینکه شریک استراتژیک مدرسه کسب و کار ESSEC و ریاست گروه École Centrale است.

  مکان ها

  • Paris

   Paris, فرانسه

   سوالات