Keystone logo
Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

مقدمه

اطلاعات کلی

دانشگاه حمل و نقل پکن یک دانشگاه ملی کلید در دولت مستقیم از وزارت آموزش و پرورش است و در حال حاضر به طور مشترک توسط وزارت آموزش و پرورش، چین شرکت راه آهن و پکن شهرداری دولت پشتیبانی می شود. BJTU یکی از اولین دانشگاه را به "ملی 211 پروژه" و "985 قدرت انضباط نوآوری بستر های نرم افزاری" پروژه، یکی از اولین موسسات مجاز به دوره تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا انتخاب شده است. BJTU، به عنوان سازمان پیشرو، ایجاد کرده است مرکز نوآوری همکاری برای راه آهن حمل و نقل ایمنی است که یکی از اولین 14 مرکز مشارکتی تایید شده توسط دولت چین برای ورود به "ملی 2011 پروژه". BJTU به 100 بالای "QS BRIC پنج کشور" برای 3 سال متوالی انتخاب شده است، 6 رشته وارد 400 بالای دانشگاه های جهان QS.

به عنوان یکی از سه ریشه های دانشگاه حمل و نقل، تاریخ BJTU را می توان به 1896 مورخ. BJTU از پکن راه آهن موسسه مدیریت، موسسه آموزشی اول بالاتر چین که به پرورش استعدادهای مدیریت راه آهن متعهد بود و آموزش و پرورش مدرن چین در مدیریت راه آهن و ارتباط از راه دور آغاز رشد داشته است. در سال 1917، آن ​​را به پکن راه آهن دانشکده مدیریت و پکن ارسال و مدرسه مخابرات تجدید سازمان یافت. در سال 1921، آن را با کالج صنعتی شانگهای، کالج صنعتی تانگشان ادغام شد تا دانشگاه حمل و نقل. پس از سازماندهی مجدد دانشگاه حمل و نقل در سال 1923، دانشگاه پکن دانشگاه حمل و نقل پکن تغییر نام داد. در سال 1950، مدرسه دانشگاه شمال حمل و نقل نامگذاری شد، و رئيس جمهور کارشناس پل معروف مائو Yisheng بود. در سال 1952، دانشگاه شمال حمل و نقل لغو شد، در نتیجه، دانشگاه پکن و تنگ مستقل شد و مدرسه تغییر نام داد موسسه راه آهن پکن. در سال 1970، نام دانشگاه شمال حمل و نقل سر گرفته شد. در سال 2000، آن را با برق کالج قدرت پکن ادغام شد و دولت از وزارت راه آهن به وزارت آموزش و پرورش منتقل شد. در سال 2003، نام دانشگاه حمل و نقل پکن از سر گرفته شد. برخی از افراد مشهور در تاریخ چین آموزش و پرورش در دانشگاه را از جمله لیو هان، بنیانگذار اولین ایستگاه رادیویی چین، یانگ Shangcai، مخترع اولین موتور بخار قدرت بالا در چین، ژنگ Zhenduo، نویسنده و منتقد ادبی و مورخ، جین Shixuan معروف، نویسنده اولین بار در چین رساله مدیریت راه آهن، خو جینگ، پیشگام اقتصاد حمل و نقل راه آهن در چین، و یانگ Rumei، یکی از اولین چهار حسابداران عمده در چین است. برخی از محققان معروف در دانشگاه مشغول به کار، از جمله شیانگ Zhejun، دادستان کل از دادگاه توکیو و کارشناسی ارشد Yinchu، جمعیت شناس معروف و اقتصاددان.

در 2016 سپتامبر 10، BJTU یک جشن ساده و موقر تحت تم "جایو تانگ، رویای چینی" برگزار کرده است. در جلسه جشن ها، نامه تبریک از لیو دونگ، مشاور خوانده شد. وانگ Anshunm، شهردار پکن و رقیق Zhanyuan، معاون وزیر وزارت آموزش و پرورش در جلسه حضور داشتند و سخنرانی کردند. علاوه بر این، وزرای وزارت حمل و نقل روسیه و مغولستان نیز نامه تبریک خود را ارسال. و، پنج رئیس جمهور از پنج حمل و نقل دانشگاه به طور مشترک اعلامیه پکن دانشگاه حمل و نقل، مشخص شده است یک فصل جدید برای دانشگاه حمل و نقل در آینده منتشر کردند. نمایندگان از چین انجمن راه آهن، انجمن چینی برای علم و صنعت، جامعه چین آموزش عالی، آکادمی مهندسی چین، پنهان کاری دفتر امور، اداره راه آهن دولتی، کمیته شهرداری پکن و مناطق مربوطه و استان ها، مدیران مدرسه و واحد مشترک ساختمان، بیش از 20 آکادمی علوم چین، 6 مقامات سفارت چینی، 31 دانشگاه در خارج از کشور، 6 هنگ کنگ، ماکائو و تایوان دانشگاه ها و 22 دانشگاه سرزمین اصلی، و همچنین فارغ التحصیلان، معلمان و دانش آموزان جلسه جشن حضور داشتند. در همان زمان، BJTU همچنین بیش از 10 فعالیت های عمده، مانند 2016 جهانی روسای دانشگاه اجلاس، چین حمل و نقل ارشد انجمن و جشن برگزار شد.

BJTU رئیس جمهور انجمن از چین و روسیه دانشگاه حمل و نقل در سال 2015 برگزار کرده است، برتر لی کچیانگ نامه تبریک ارسال می شود. تا کنون، BJTU ایجاد کرده است چین روسیه موسسه حمل و نقل در St Petersburg، با سرعت بالا مرکز چین روسیه تحقیقات راه آهن، چین انگلستان با سرعت بالا مرکز تحقیقات راه آهن، آزمایشگاه های مشترک بین المللی با سرعت بالا عملیات امنیتی راه آهن و خدمات و پلت فرم تحقیقات علمی بین المللی زنجیره تامین جهانی و تدارکات. BJTU فعالانه انجام مدیریت ترافیک آموزش صنعت خارجی و گسترش می یابد، شهرت و نفوذ بین المللی.

رشته را BJTU به خوبی در دور سوم از سنجش آموزش کشور قرار گرفت. علم سیستم اولین، اطلاعات مهندسی حمل و نقل رتبه سوم و ارتباطات مهندسی 8 بود. تا کنون، علم سیستم اولین سراسر کشور در سه دور متوالی از ارزیابی قرار گرفت.

BJTU در پکن، پایتخت شهرستان از چین با شرق و غرب دانشگاه در Haidian منطقه واقع شده است. این پوشش می دهد به مساحت تقریبا 1000 مو (1 مو تقریبا برابر 667 متر مربع)، و مساحت ساختمان آن 910 هزار متر مربع است. این دانشگاه نیز یک دانشگاه جدید از WEIHAI تاسیس و آن را به استفاده در سال 2015 قرار داده. هر دانشگاه است آموزش و پژوهش امکانات صدا و همچنین یک محیط زیبا.

BJTU تمایز در ارائه طیف وسیعی از برنامه های آکادمیک به لطف توسعه آن در بیش از یک صد سال به دست آورد. BJTU یک حس قوی از همکاری و نوآوری، ترویج است. این دانشگاه تبدیل شده است یک پایگاه مهم به نوبه خود از استعدادها، به ویژه برجسته در زمینه فناوری اطلاعات و حمل و نقل راه آهن شهری، برای توسعه اقتصادی و اجتماعی چین است. این دانشگاه شده است از نزدیک با صنعتی شدن، شهرنشینی، informationization کشور از زمان تأسیس آن متصل می شود. BJTU منجر به سیستم حمل و نقل جامع، به ویژه برای سرعت بخشیدن به توسعه حمل و نقل ریلی و همچنین ترویج ادغام پکن، تیانجین و هبی، که منجر به طور فعال به سهم خود به حمل و نقل ملی، پشتیبانی، فنی مهندسی اطلاعات، مهندسی جدید انرژی و اقتصاد اجتماعی در پکن . BJTU تعیین کرده است تا به هدف توسعه و "سه گام" استراتژی به دانشگاه کلاس اول در اواسط این قرن.

پس از توسعه سه قرن، مدرسه یک مزیت از اطلاعات، مدیریت و سایر رشته ها برای ترافیک ویژگی علم و فن آوری تشکیل شده است. این دانشگاه دارای یک سیستم برنامه درسی کامل از صنعت، مدیریت، اقتصاد، ادبیات، حقوق و فلسفه. BJTU دارای 14 مدرسه، از جمله دانشکده مهندسی الکترونیک و اطلاعات، مدرسه از کامپیوتر و فناوری اطلاعات، دانشکده اقتصاد و مدیریت، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده مکانیک، مهندسی الکترونیک و کنترل، مدرسه الکتریکی، دانشکده علوم، مدرسه مهندسی نرم افزار، مدرسه مارکسیسم، دانشکده معماری و طراحی، دانشکده حقوق، دانشکده امنیت ملی، مقطع فوق لیسانس و مدرسه از راه دور و آموزش مداوم. پردیس دانشگاه پکن حمل و نقل هایبین در تاسیس شد با شرکتها در Huanghua، استان هبی. BJTU دو سطح 1 ملی کلیدی disciplines-- ترافیک و حمل و نقل مهندسی و اطلاعات و مهندسی ارتباطات، دو سطح 2 اقتصاد صنعتی disciplines-- ملی، پل و مهندسی تونل. تا کنون، BJTU دارای 8 رشته های مهم ملی. 15 ایستگاه تحقیقات پس از توضیحات، 20 سطح 1 رشته ارائه برنامه های مدرک دکترا وجود دارد، 34 سطح 1 رشته ارائه برنامه های کارشناسی ارشد، 13 برنامه های حرفه ای مانند MBA، EMBA، M.Eng، M.Acc، M.Law و غیره.

BJTU بهبود کیفیت معلمان به عنوان اولویت در حال اجرا یک دانشگاه در نظر گرفته است و آن را به شدت استراتژی تقویت استعدادهای مدرسه اجرا شده است. تا حال حاضر، BJTU است 2907 هیئت علمی و کارکنان عضو از جمله 1846 معلمان تمام وقت. (در میان تمام وقت کارکنان آموزشی، 1199 معاون ارشد حرفه ای و فنی و 1733 هستند مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر.) BJTU دارای 2 دانشگاهیان از CAS، 2 دانشگاهیان از آکادمی مهندسی چین، 5 معلمان ملی، 6 تن از اعضای ارزیابی علمی گروه از مدارک تحصیلی علمی کمیته از شورای دولتی، 4 "973" دانشمندان ارشد، 9 فرد انتخاب شده از "برنامه هزار قنطار"، 6 فرد انتخاب شده از "برنامه ده هزار قنطار"، 8 استادان متمایز و اساتید پاره وقت "یانگ تسه محقق رودخانه "، 11 نامزد ملی نخبگان پروژه، 9 برندگان صندوق ملی جوانان برجسته، 11 برنده از صندوق جوانان برجسته، 69 فرد از این برنامه برای قرن جدید استعدادهای عالی پروژه، 158 کارشناسان که لذت بردن از کمک هزینه ویژه دولت.

BJTU همواره گرفتن استعدادهای کشت به عنوان یک وظیفه اساسی آموزش و پرورش و آن را به یک تعداد زیادی از استعدادهای به این کشور برای 100 سال گذشته کشت شده بود. BJTU رسیدن به درجه ممتاز در ارزیابی ملی آموزش در مقطع کارشناسی در سال 1997 و 2006. در حال حاضر این دانشگاه دارای 14253 دانشجو در مقطع کارشناسی، 7966 دانشجویان تحصیلات تکمیلی، 2891 دانشجویان دکترا، 6918 دانش آموزان درجه حرفه ای و 7810 دانش آموزان بزرگسال. در فاصله 820 دانشجویان بین المللی در دراز مدت در مجموع وجود دارد.

BJTU برنده شده است 1 جایزه ملی در جایزه بزرگ، 3 جایزه ملی در سومین جایزه، 12 بخش ملی در جایزه دوم، 1 پکن جایزه شهری در جایزه بزرگ، 27 پکن جوایز شهری در جایزه اول، 29 پکن جوایز شهری در جایزه دوم در سال های اخیر سه سال جایزه دستاورد آموزش؛ تایید 3 پروژه های آزمایشی آموزش و پرورش و 1 آموزش و پرورش ملی اصلاح مدرسه خلبان توسط دولت در سال های اخیر 5 سال؛ دارای 8 رشته از طرح ملی برای آموزش و آموزش مهندسان برجسته و 7 ملی خلبان حرفه ای رشته های جامع اصلاح؛ اعطا 2 "تاریخ 12th پنج سال" مراکز تدریس تظاهرات تجربی ملی، 2 مراکز ملی شبیه سازی مجازی آموزش آزمایش، 3 پایگاه ملی عمل فوق، 7 مهندسی ملی مراکز آموزش عملی، 2 پکن نوآوری نمایشی شهری پایگاه های عملی؛ تاسیس مرکز آموزش تظاهرات ملی؛ تایید 4 فیلم با کیفیت کلاس های باز ملی، 22 پروژه البته به اشتراک گذاری منابع بسیار عالی، 42 "تاریخ 12th پنج سال" آموزش عالی در مقطع کارشناسی ملی مواد آموزشی برنامه ریزی کلی 34 نوع. BJTU تقویت کشت استعدادهای نوآورانه برجسته از طریق ایجاد یک کلاس تجربی علوم (سی یوان کلاس)، طبقه تجربی درجه یک پایه و اساس نظم و انضباط استعداد (ژی زینگ کلاس)، در خارج از کشور کلاس مدیر پروژه، حمل و نقل ریلی کلاس خلبان، استاد (دکتر) حالت کلاس آموزش استعداد، ژان تیانیو کلاس، مائو Yisheng کلاس و کلاس بین المللی است. سطح کیفیت و آموزش BJTU سال به سال افزایش یافته است، نرخ اشتغال پایدار است در یک نرخ در سطح بالا، در مقطع کارشناسی و اشتغال فارغ التحصیل شده است بالا 98٪ و بیش از 50٪ دانشجویان مقطع کارشناسی آموزش و پرورش بیشتر را انتخاب نمایید. گروه هنر دانشجویی دستاوردهای برجسته در ملی و مسابقات شهرداری پکن انجام شده، جایزه اول را در 1، 2، 3 و 4 عملکرد هنر دانشگاه گروه ابزاری برنده و اجرا در مناطق خارج از کشور، هنگ کنگ و ماکائو است. نسخه تمرین از "لانگ مارچ مجموعه" انجام شده توسط دانشجویان BJTU باعث عواقب قوی در جامعه، درام اصلی "مائو Yisheng" را به عنوان "ستون فقرات جمهوری - علم و کارشناسی ارشد مهندسی تبلیغات نخبگان" انتخاب شد. تیم ورزشی در سطح بالا است 112 (بار) جایزه اول در سطح ملی و بالاتر از سطح ملی در انواع مسابقات به دست آورد، از جمله 76 قهرمانی در مسابقات بدمینتون دانشگاه های جهان و سایر رویدادهای بزرگ داخلی و خارج از کشور.

BJTU طول می کشد تقویت نوآوری علمی و فناوری به عنوان یک تمرکز استراتژیک توسعه، به طور مداوم باعث بهبود ظرفیت خدمات اجتماعی. BJTU است و آموزش، ابزار تحقیق و تجهیزات دارایی 1070000000000 یوان RMB؛ 84910 کتاب های کتابخانه مقاله، کتاب الکترونیکی، منابع شبکه با یک پایگاه داده ویژگی های حمل و نقل. BJTU دارای 47 سیستم عامل تحقیقاتی در سطح استانی و وزرا، از جمله 1 آزمایشگاه ملی کلید، 1 مرکز تحقیقات مهندسی ملی، 6 آزمایشگاه مهندسی ملی، 1 مرکز تحقیقات انرژی ملی، 4 آزمایشگاه های معتبر ملی، 1 دانشگاه علوم و فن آوری پارک ملی، 9 آزمایشگاه کلیدی وزارت آموزش و پرورش مرکز تحقیقات / مهندسی، 1 آزمایشگاه پکن، 10 آزمایشگاه های مرکز تحقیقات پکن فناوری مهندسی و دیگر 13 سطح سیستم عامل تحقیقات علمی استانی و وزرا. در سال های اخیر 5 سال، این دانشگاه حدود 11000 پروژه های تحقیقاتی مانند ملی 973 طرح، ملی 863 طرح، صندوق ملی علوم، صندوق ملی علوم اجتماعی و پروژه های دیگر ایجاد شده توسط وزارت آموزش و پرورش، وزارت راه آهن و غیره تحت نظارت. صندوق تحقیقات 3670000000 RMB رسید. BTJU 3097 مقاله در استناد SCIE و 5214 مقاله در استناد EI منتشر کرده است. شد 2107 برنامه های ثبت اختراع و 1360 مصوبات وجود دارد. BJTU میزبان 8 چینی ارشد حمل و نقل انجمن و 42 BJTU سخنرانی ها، میزبانی و انجام 40 کنفرانس های بین المللی سطح بالا است. BJTU برنده شده است 12 جایزه ملی، 136 علم و فن آوری جوایز استانی، 1 جایزه ملی علوم طبیعی در جایزه دوم، جایزه علمی و پیشرفت تکنولوژی ملی 1 در جایزه دوم و 1 جایزه اختراع فن آوری ملی در جایزه دوم و همچنین جایزه برجسته در تحقیقات علمی در 8 پروژه های انجام شده (علوم انسانی و اجتماعی).

BJTU تعاونی روابط با بیش از 205 دانشگاه و شرکت های معروف چند ملیتی از بیش از 38 کشور از جمله ایالات متحده، انگلستان، آلمان و فرانسه به منظور پرورش استعدادهای کلاس اول با چشم انداز جهانی تاسیس شد. این دانشگاه موسسه کنفوسیوس با KU لوون در بلژیک، دانشگاه تگزاس جنوبی در ایالات متحده و دانشگاه Campinas در برزیل ایجاد کرده است. BJTU میزبانی کرده است و یا انجام کنفرانس های علمی بین المللی ارتباطات بین المللی بی سیم، پردازش سیگنال، مهندسی راه آهن، تدارکات کم کربن و زمینه های دیگر. جشنواره فرهنگ بین المللی است برای ترویج تبادل فرهنگ دانشگاهی چینی و خارجی برگزار شد، هر دو سال. در این بیانیه از "چینی موسسه انرژی جدید" را به "بین المللی از دانشگاه تظاهرات ترویج طرح" انتخاب شد. و منابع مالی خارجی سال به سال افزایش یافته است. BJTU دارای 17 کارشناسان خارجی در دراز مدت، از جمله 3 ملی "طرح هزار کارشناسان خارجی"؛ 5 پروژه چین خارجی تعاونی آموزش و پرورش به منظور انجام آموزش و پرورش از کارشناسی و کارشناسی ارشد درجه و به منظور افزایش بین المللی از مدرسه. به بازی را کامل از انجمن فارغ التحصیلان، پایه و اساس و هیئت مدیره، BJTU تعیین کرده است تا 37 محلی فارغ التحصیلان انجمن، جذب 78 هیئت مدیره، و ایجاد ارتباط استراتژیک همکاری با شرکت های حمل و نقل، تدارکات، اطلاعات، انرژی و دیگر صنعتی و همچنین دولت های محلی، که متوجه شدم بلند مدت و همکاری گسترده در آموزش پرسنل و تحقیقات علمی.

"فکر می کنم از منبع در حالی که نوشیدن آب، عاشق کشور و افتخار مادر آلما است." امروز، با 120 سال از تاریخ با شکوه، دانشگاه حمل و نقل پکن حمل در ماموریت او، پس از شعار "یادگیری و تمرین" و روح تواضع، احتیاط و نوآوری، به خاطر سپردن تقاضا و انتظارات از رهبران سابق ملی و گامهای استوار به سمت هدف از ساخت یک دانشگاه مشهور جهان با سطح بالا تمایز است.

مکان ها

  • Beijing

    Beijing Jiaotong University No.3 Shangyuancun Haidian District, 100044, Beijing

    سوالات