Keystone logo
Ain Shams University

Ain Shams University

Ain Shams University

مقدمه

Ain Shams University ، به عنوان سومین دانشگاه مصر، در ژوئیه 1950 تحت نام دانشگاه ابراهیم پاشا تاسیس شد. این دانشگاه با دو دانشگاه پیشین، "دانشگاه قاهره" (Fua'd 1) و "دانشگاه اسکندریه" (Farouk 1st) در تحقق پیام دانشگاه ها و تقاضای روزافزون جوانان برای تحصیلات عالی شرکت داشت. هنگامی که ابتدا تاسیس شد، Ain Shams University شامل تعدادی از دانشکده های برجسته و موسسات دانشگاهی بود که بعدا به دانشگاه تبدیل شدند.

پس از انقلاب 23 جولای 1952، پیشنهاد شد که دانشگاه های مصر به اسم هایی که به شدت با ریشه ها و نشانه های تاریخی کشور ارتباط دارند، ارائه شود. بنابراين، در تاريخ 21 فوريه 1954 نام دانشگاه به "Heliopolis" تبديل شد و سپس در همان سال به نام فعلي "Ain Shams"، عربي براي "Heliopolis" يا "O'n" تغيير يافت. که قدیمی ترین دانشگاه تاریخ بود. دانشگاه "اوون" حدود 5000 سال پیش تاسیس شد و شهرت فراوانی به عنوان مرکز دانش و یادگیری، به خصوص در نجوم، مهندسی و پزشکی داشت. شاید نمونه ای کامل از دانش و مهارت معلمان "او" باشد Imhotep، کشیش، وزیر و معمار است که در سال 2700 قبل از میلاد اولین ساختار بزرگ سنگ شناخته شده در تاریخ، Step Pyramid Zoser's Sakkara را طراحی کرد. وستک پاپیروس همچنین بیان می کند که بنیانگذار سلسله پنجم، پیش از صعود تاج و تخت، رؤسای دانشگاه "اوون" بود. با این حال، مهمترین دستاورد دانشگاه "او"، دعوت به پرستش یک خدای واحد، دیسک خورشیدی اتون، به دست Akhenaton بود، که تحت تاثیر ایده های کشیش های "O'n" بود.

نماد دانشگاه، ابلیسک و دو راس، ارتباطی بین نام و تاریخ باستانی دانشگاه ایجاد می کند. اوبلیکس خانه زندگی در شهر "اوون" را در نظر می گیرد، در حالی که دو راس هوروس، که در آن زمان خدای مصر است، نمادی از هوروس است.

دانشگاه در حال حاضر در منطقه کاخ زعفران واقع شده است که در زمان رژیم خدیو اسماعیل ساخته شده است. کاخ به این دلیل نامگذاری شده است زیرا حومه اطراف آن برای زعفران (در زعفران عربی) شناخته شده است. کاخ از زمانی که در سال 1925 تأسیس شد، ادارات دولتی دانشگاه مصری را میزبانی می کرد. این وزارتخانه به عنوان مهمان خانه مورد استفاده قرار گرفت تا برای مهمانان مهمان مورد استفاده قرار گیرد. کاخ همچنین شاهد امضای پیمان 1936 بین مصر و بریتانیا بود. در نهایت در سال 1952، آن را به عنوان ستاد اداری Ain Shams University مورد استفاده قرار داد.

Ain Shams University علم و معرفت، به عنوان یک نهاد علمی و فرهنگی، کاملا از این چالش ها آگاه است و مطمئن است که با سایر دانشگاه های مصر مسئولیت سختی برای ایجاد نسلی است. این هویت و سنت خود را آگاه و افتخار می کند و همچنین برای ایجاد یک آینده بهتر برای کشور خود آماده است. در واقع، Ain Shams University نقش غیرقابل انکار در توسعه زندگی فرهنگی و علمی در مصر و غنی سازی دانش انسانی به طور کلی بازی کرده است.

این دانشگاه شامل 15 دانشکده و 2 مؤسسه عالی است. در سال 1950، تنها هشت دانشکده وجود داشت: دانشکده هنر، دانشکده حقوق، دانشکده تجارت، دانشکده علوم، دانشکده مهندسی، دانشکده پزشکی، دانشکده کشاورزی، و کالج زن. در سال 1969، دانشکده آموزش و پرورش، که از سال 1880 به عنوان دانشکده ی معلمان شناخته می شد، نهمین نهاد دانشکده ی دانشگاه شد. در سال 1973، اعضای هیئت علمی الازون عضو هیات علمی دانشگاه الازن بودند. با این حال، تاریخ این دانشکده به سال 1835 می رسد.

در سال 1994 یک فرمان برای ایجاد دو دانشکده دیگر صادر شد؛ دانشکده داروسازی و دانشکده دندانپزشکی، مطالعه واقعی سال بعد در هر دو دانشکده آغاز شد. در همان سال، تصمیم به تاسیس دانشکده کامپیوتر و علوم اطلاعاتی شد و مطالعه سال بعد آغاز شد. آخرین دانشکده برای پیوستن به دانشگاه است که در سال 1998 در دانشکده پرستاری تخصص دارد. دانشکده پرستاری در سال 1980 تاسیس شد و موسسه مطالعات مدرک کارشناسی ارشد کودکستان در سال 1981 تاسیس شد. تاسیس موسسه مطالعات و تحقیقات محیط زیست در سال 1982 .

Ain Shams University شامل هفت دانشگاه است که همه آنها در قاهره بزرگ واقع شده اند. اداره دانشگاه، دانشکده های هنر، حقوق و علوم همه در محوطه اصلی، خیابان الخلیفه المومون، آبیسی واقع شده است. دانشکده های بازرگانی، آل Alsun (زبان)، داروخانه، دندانپزشکی، کامپیوتر و علوم اطلاعات، موسسه از دوران کودکی و موسسه مطالعات و تحقیقات محیط زیست همراه با بیمارستان تخصصی در پردیس دوم در طرف دیگر خیابان ذکر شده دانشکده پزشکی و دانشکده پرستاری همراه با بیمارستان های دانشگاهی در محوطه ای دیگر در آبیاسا واقع شده است. دانشکده های مهندسی، تحصیلات ویژه، تحصیلات، زنان و کشاورزی هر کدام در محوطه ای جداگانه در ابهاسی، هلیوپولی و شوبار الخیمه واقع شده اند.

مکان ها

  • Cairo

    Zaafaran Palace – Ain Shams University – Abbaseyya, , Cairo

    برنامه ها

    سوالات