Keystone logo
کانادا

مطالعه کارشناسی ارشد که در کانادا 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  624
 • اشتراک ابزارها

  47
 • اشتراک اینترنتی

  58
 • حمل و نقل محلی

  67

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  9
 • بلیط سینما

  10
 • یک پیمانه آبجو محلی

  5

درباره کانادا

آموزش عالی در کانادا

این استان در کانادا انتاریو، نیوفاندلند و لابرادور، آلبرتا، مانیتوبا، نوا اسکوشیا، کبک، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد که طبق قانون اساسی مسئول عملیات آموزش عالی می باشد.

اگر چه هر استان کمی در راه آنها را مدیریت نظام آموزش عالی خود متفاوت است، برخی از شباهت باقی می ماند که می تواند کمک به دانش آموزان برنامه ریزی برای تحصیل در کانادا یک ایده از چه چیزی را از کشور 'ها سیستم آموزش و پرورش انتظار دریافت کنید. به عنوان مثال، تمام دانشگاه ها و کالج اعطای مدرک کارشناسی 'بازدید کنندگان کارشناسی ارشد ' و دکترا در حالی که کالج های حرفه ای و یا فنی ارائه گواهی یا دیپلم. موسسات آموزش عالی کانادا نیز شامل کالج های محلی که درجه دو سال کاردانی 'بازدید کنندگان ارائه، کالج هنرهای کاربردی و فناوری، موسسات استانی ها و کالج های حرفه ای خصوصی.اگر یک دانش آموز علاقمند به حضور در کالج یا دانشگاه خاص است، او باید در وب سایت آن ولایت خاص برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم آموزشی منحصر به فرد آن است.

دانشگاه های معروف در کانادا

دانشگاه تورنتو به طور مداوم رتبه بالا در لیست بهترین دانشگاه های آمریکا شمالی. ارائه دسترسی دانش آموزان به رشته های دانشگاهی بیش از هر دانشگاه دیگر در کانادا و همچنین این شانس را به کار در آزمایشگاههای تحقیقاتی به رسمیت شناخته شده، UT به عنوان یکی از کانادا 'ها از بالا به پرواز بالاتر موسسات آموزش.

سایر دانشگاه ها در کانادا شامل دانشگاه بریتیش کلمبیا، که در آن بیش از 50،000 دانش آموزان لذت بردن از سالن های کنسرت ها، موزه ها و انواع موسیقی و ورزشی برنامه. و دانشگاه آلبرتا، دانشگاه جهان مورد احترام و تحقیقات فشرده شناخته شده برای آن برنامه درسی در عمق و استانداردهای بالای یادگیری است.

شهریه

متوسط ​​شهریه برای شهروندان کانادا یا مقیم دائم به دنبال کسب مدرک کارشناسی در کشور خود حدود 5000 $ کانادا در سال است. همان دانش آموزان انتخاب به کسب درجه کارشناسی ارشد در کانادا باید انتظار به پرداخت حدود 1000 دلار CAD سالانه بیش از شهریه undergraduation.

دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت هزینه های بالاتر از ساکنان کانادا - نزدیک به سه برابر مقدار، در واقع. اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستند، انتظار می رود به پرداخت 14،000 $ در سال برای برنامه های مقطع کارشناسی و مقدار حتی بالاتر برای درجه کارشناسی ارشد. با این وجود، برخی از موافقت نامه های بین برخی کشورها و استان می توانید شهریه (فرانسه و کبک به عنوان مثال) را کاهش دهد.آن متوجه شده است که دانش آموزان غیر ساکن حضور در دانشگاه ساسکاچوان و کبک بالاترین پرداخت در شهریه، در حالی که دانشجویان بین المللی حضور در دانشگاه نیوفاندلند و مانیتوبا خواهد کمترین شهریه پرداخت.

واجد شرایط بودن برای مطالعه ویزا

برای اینکه واجد شرایط برای به دست آوردن ویزای مطالعه کانادا، دانش آموزان باید ثابت کند که آنها توسط یک کالج یا دانشگاه در کانادا پذیرفته شده است، نشان می دهد که آنها از لحاظ مالی می توانند خود را حمایت و پرداخت شهریه و ارائه یک رکورد تمیز در رابطه با سابقه جنایی. دانش آموزان ممکن است خواسته شود به انجام یک معاینه پزشکی در برخی موارد قبل از ویزای دانشجویی صادر می شود.

چرا تحصیل در کانادا؟

نه تنها کانادا یکی از مناظر زرق و برق دار ترین در جهان است، اما این کشور نیز دنیوی برای سیستم آموزش عالی آن مشهور است.هر چند که ممکن است گران برای دانشجویان بین المللی برای حضور در برخی از مدارس و دانشگاه ها در کانادا، این کشور همچنین یکی از بهترین شهرت در مورد کیفیت آموزش است. علاوه بر این، کانادا یک محیط صلح آمیز، امن و متنوع به دانش آموزان، و همچنین به عنوان یک شرایط کاری بسیار عالی و فضای یادگیری را فراهم می کند. کانادا، زمین چند فرهنگی، خواهد بود که به خانه برای دانش آموزان که مایل به زندگی می کنند یک تجربه منحصر به فرد در قلب برخی از بهترین دانشگاه ها و مدارس در جهان است.

نیازمندی‌های ویزا

برای تحصیل در کانادا بیش از 6 ماه، باید مجوز تحصیل کانادا را دریافت کنید که به عنوان ویزای دانشجویی کانادا برای مدت اقامت شما عمل می کند.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

مجوز تحصیل کانادا

قیمت و ارز

CAD 150

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اکثر اتباع خارجی باید برای مجوز تحصیل اقدام کنند. مجوز تحصیل، پس از صدور، به یک تبعه خارجی اجازه می دهد تا در طول دوره یا برنامه مشخص شده در یک موسسه مورد تایید در کانادا تحصیل کند. در برخی موارد، برای رفتن به مدرسه در کانادا نیازی به مجوز تحصیل ندارید:

 1. اگر دوره یا برنامه ای که قصد تحصیل دارید کمتر از 6 ماه باشد.
 2. اگر یکی از اعضای خانواده یا کارکنان یک نماینده خارجی در کانادا هستید.
 3. اگر عضو یک نیروی مسلح خارجی هستید. با این حال، برای پرواز به کانادا همچنان به مجوز سفر الکترونیکی (eTA) نیاز دارید.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

برنامه آنلاین/کاغذی

شما می توانید برای مجوز تحصیل کانادا به صورت آنلاین یا از طریق یک درخواست کاغذی که می توانید از وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) دریافت کنید، درخواست دهید.

وب سایت:https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/study-permit/apply.html

چگونه برنامه را بسازیم؟

1. ابتدا باید یک نامه پذیرش استاندارد از یک ارائه دهنده آموزش عالی معتبر دریافت کنید.

2. مرحله بعدی دریافت بسته درخواست ویزای تحصیلی کانادا است، یا از وب سایت CIC (http://www.cic.gc.ca) یا با تماس با دفتر ویزای محلی خود، یا سفارت یا کنسولگری کانادا در منزل خود. کشور.

3. برای دریافت بسته درخواست خود، باید به چند سوال در مورد خودتان در وب سایت CIC پاسخ دهید. این سوالات تعیین می کند که آیا شما واجد شرایط درخواست آنلاین برای مجوز دانشجویی کانادا هستید یا خیر و چه مدارکی را باید ارائه دهید. اگر واجد شرایط شناخته شوید، یک کد چک لیست شخصی با اعتبار 60 روز دریافت خواهید کرد که برای ارسال درخواست خود به صورت آنلاین به آن نیاز دارید. مطمئن شوید که صفحه حاوی کد خود را برای مراجعات بعدی پرینت بگیرید. این صفحه همچنین شامل راهنمای درخواست، مبلغ شهریه تخمینی، لیستی از اسنادی است که باید همراه با درخواست خود ارسال کنید، و دستورالعمل هایی برای مراحل بعدی شما.

4. هنگامی که برای درخواست آماده شدید، یک حساب MyCIC ایجاد کنید، که در آن کد چک لیست شخصی خود را وارد خواهید کرد. سپس چک لیست اسناد شخصی خود را دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد اسناد خود را به CIC آپلود و ارسال کنید.

5. هنگامی که مدارک و فرم درخواست خود را آماده کردید و هزینه های خود را پرداخت کردید، می توانید درخواست تکمیل شده خود را به CIC ارسال کنید.

6. برخی از متقاضیان ممکن است مجبور باشند در یک مصاحبه در دفتر ویزای محلی خود شرکت کنند.

7. هنگامی که درخواست شما تأیید شد، یک معرفی نامه دریافت خواهید کرد، در حالی که برای دانشجویان کشورهایی که به مجوز الکترونیکی سفر (eTA) و/یا ویزای اقامت موقت نیاز دارند، در صورت نیاز، این نامه صادر خواهد شد. eTA به پاسپورت شما مرتبط می شود. مهم است که با پاسپورتی که هنگام درخواست مجوز تحصیل خود استفاده کرده اید سفر کنید. eTA به مدت پنج سال یا تا زمان انقضای گذرنامه شما معتبر خواهد بود، هر کدام که زودتر برسد.

8. این موارد را همراه با پاسپورت خود، مدارک مالی و نامه پذیرش خود (و هر مدرک دیگری که به شما توصیه شده است) را به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) در کانادا ارائه دهید، سپس آژانس کانادایی شما را صادر خواهد کرد. اجازه تحصیل می دهد و به شما اجازه دسترسی به کانادا را می دهد. مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی در کانادا عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده؛
 • اصل نامه پذیرش از دانشگاه؛
 • یک پاسپورت/سند مسافرتی معتبر که به شما امکان بازگشت به کشور خود را نیز می دهد. اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، این کار ضروری نیست.
 • دو عکس جدید در اندازه پاسپورت، با مشخصات نام و تاریخ تولد در پشت.
 • مدرکی مبنی بر حمایت مالی در طول تحصیل شما که نشان دهنده: هزینه تحصیل + 833 دلار کانادا در ماه (برای همه استان ها، به جز کبک) یا هزینه تحصیل + 917 دلار کانادا در ماه (کبک) است.
 • توضیح نامه؛
 • اگر قصد تحصیل در کبک را دارید، به گواهینامه پذیرش کبک، ترجمه انگلیسی و فرانسوی برای مدرک خود، بیانیه مترجم و کپی تایید شده از مدارک اصلی نیز نیاز دارید.
 • مدرکی مبنی بر پرداخت هزینه مجوز تحصیل (150 CAD).

چه زمانی باید درخواست دهید؟

زمان پردازش متفاوت است. این بستگی به نوع درخواستی که ارسال می کنید، و محل پردازش آن دارد. برنامه های کاغذی معمولاً دو برابر برنامه های آنلاین طول می کشد. همیشه توصیه می شود زمان های پردازش را از قبل به خوبی بررسی کنید: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp

پس از دریافت مجوز تحصیل در کانادا، اگر تصمیم به ادامه تحصیل دارید، می توانید از داخل کانادا برای تمدید آن اقدام کنید.

زمان پردازش

فرصتهای کاری

شما می توانید در طول ترم های دانشگاه تا 20 ساعت در داخل یا خارج از دانشگاه و در زمان تعطیلات مانند تعطیلات زمستانی یا تابستانی به صورت تمام وقت بدون نیاز به مجوز کار کار کنید. برای واجد شرایط بودن، باید مجوز تحصیل معتبر داشته باشید و دانشجوی تمام وقت باشید. همچنین برای کار در کانادا یا دریافت مزایا و خدمات از برنامه های دولتی به شماره بیمه اجتماعی (SIN) از سرویس کانادا نیاز دارید. اجازه تحصیل شما 90 روز پس از اتمام برنامه تحصیلی شما باطل می شود، بنابراین اگر می خواهید پس از تحصیل در کانادا بمانید و به دنبال کار باشید، باید مجوز کار پس از فارغ التحصیلی دریافت کنید. این برای سه سال اعتبار دارد.

ساعت در هفته

20

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر افسر ویزا مشکوک باشد که هدف متقاضی از رفتن به کانادا نادرست معرفی شده است، ویزای دانشجویی کانادا ممکن است رد شود - اگر یک دوره تحصیلی دلیل واقعی درخواست فرد نبوده است. حتی محتمل‌تر، اثبات وجوه ارائه شده ممکن است برای هزینه‌های مورد انتظار شهریه، غذا، اجاره، و غیره کافی نباشد، یا ممکن است به وضوح برای یک دوره تحصیلی ادعایی کافی نباشد.