Keystone logo
ژاپن

مطالعه کارشناسی ارشد که در ژاپن 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  344
 • اشتراک ابزارها

  45
 • اشتراک اینترنتی

  30
 • حمل و نقل محلی

  33

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  5
 • بلیط سینما

  11
 • یک پیمانه آبجو محلی

  2

درباره ژاپن

آموزش عالی در ژاپن

موسسات آموزش عالی ژاپن شامل دانشگاه، کالج جوانان و کالج ها از فن آوری؛ با این حال، تنها دانشگاه های جایزه کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتر و درجه حرفه ای است. بیش از 70 درصد از فارغ التحصیلان دبیرستان به دست آوردن نوعی از آموزش عالی است.

چرا تحصیل در ژاپن؟

مدارس ژاپن دارای استانداردهای آموزشی بسیار بالا و در میان رهبران جهان در دولت از هنر و تکنولوژی و پژوهش هستند. علاوه بر این به فراست فنی، دانشگاه ژاپن نیز بسیار در دیگر رشته های دانشگاهی مانند علوم سیاسی در نظر گرفته. سیزده دانشگاه در حال حاضر برنامه های به زبان انگلیسی تدریس ارائه دهد.

ژاپن به دانشجویان بین المللی بسیار باز است. بیش از 130،000 نفر از دانش آموزان خارجی در هر سال در کشور تحصیل می کنند.ژاپن قصد دارد به بیش از تعداد دانشجویان بین المللی تا سال 2020 در بخش با ارائه برنامه های بیشتر به زبان انگلیسی دو برابر شود.


دانشگاه در ژاپن

ژاپن 618 دانشگاه با برنامه های کارشناسی ارشد. این دانشگاه ها را به سه دسته تقسیم می شوند:

 • 86 دانشگاه ملی
 • 75 دانشگاه های دولتی توسط اشخاص محلی ایجاد
 • 457 دانشگاه های خصوصی


با توجه به 2012-2013 رتبه بندی دانشگاه آموزش و پرورش جهانی برابر بیشتر، دانشگاه ژاپنی در میان بهترین در جهان با 13 مدارس در 400 بالا در جهان است.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

شهریه برای برنامه های کارشناسی ارشد اجرا می شود از حدود 9،000 دلار آمریکا به حدود 15،000 دلار آمریکا در سال است. دولت ژاپن و دانشگاه ژاپن هر دو گزینه های بسیاری برای کمک هزینه تحصیلی و وام ارائه می کنند. برنامه های کارشناسی ارشد به طور کلی برای دو سال گذشته؛ با این حال، دانش آموزانی که در ژاپن هستند مهارت ممکن است نیاز به صرف 1-2 سال تحصیل در رشته زبان قبل از ورود به برنامه کارشناسی ارشد در ژاپن آموخت. کلاس های زبان مقدماتی موجود در 66 دانشگاه های خصوصی و کالج نیست می باشد.

انواع مختلفی از دانشجویان بین المللی در ژاپن وجود دارد:

 • خصوصی دانشجویان خارجی، که ممکن است به طور مستقیم به یک مدرسه ژاپنی اعمال می شود یک بار آنها مهارت های زبان کافی به دست آمده اند تامین می شود.
 • دانشجویان مشغول به تحصیل تحت دولت ژاپن (Monbukagakusho) برنامه کمک هزینه تحصیلی. این برنامه دارای شرایط بسیار سخت و روند درخواست های طولانی.
 • خود دولت دانش آموزان تحت حمایت. ژاپن موافقت نامه با چند کشور برای کمک به دانش آموزان با آموزش و پرورش ژاپن، از جمله مالزی، تایلند، سنگاپور، امارات متحده عربی، کویت و ازبکستان.

سال تحصیلی

سال تحصیلی ژاپنی به طور معمول از آوریل تا مارس اجرا می شود. به طور معمول دو ترم، با ترم اول در حال اجرا از آوریل تا سپتامبر و ترم دوم در حال اجرا از اکتبر تا مارس وجود دارد. تعطیلات تابستانی معمولا اواخر جولای به اواخر ماه اوت است، شکستن زمستان اواخر ماه دسامبر از طریق اوایل ژانویه است و شکستن بهار اواخر ماه فوریه از طریق اوایل آوریل است.

تحصیلات تکمیلی فرصت

فرصت های زیادی برای دانش آموزان با درجه کارشناسی ارشد به کار در صنعت و یا انجام تحقیقات پس از فارغ التحصیلی وجود دارد. در سال 2012، نزدیک به 8000 دانشجوی خارجی در ژاپن اشتغال در ژاپن یافت پس از آنها فارغ التحصیل شد. دانشجویان بین المللی باید پیشنهاد کار خاص را قبل از آنها می توانند برای تغییر در وضعیت اقامت از دانشجویان به اشتغال اعمال می شود.

شرایط اخذ ویزای

دانشجویان بین المللی باید ویزا داشته باشند.دانش آموزان در برنامه مدرک کارشناسی ارشد ثبت نام واجد شرایط برای اقامت کالج دانشجویی هستند. دانش آموز می تواند به طور مستقیم برای ویزا از طریق سفارت ژاپن و یا کنسولگری در کشور دانش آموز، یا موسسه آموزشی که در آن دانش آموز در نظر دارد به مطالعه می تواند یک برنامه برای به دست آوردن گواهی واجد شرایط را اعمال می شود. هنگامی که دانش آموز گواهی واجد شرایط، آنها هنوز هم نیاز به دریافت ویزای از کشور سفارت یا کنسولگری ژاپن خود را.

علاوه بر این به ویزا، دانشجویان خارجی باید به عنوان بیگانگان ظرف 90 روز پس از ورود به ژاپن در دفتر شهرداری در منطقه که در آن آنها اقامت ثبت نام کنید. دانش آموزان باید کارت ثبت نام بیگانه خود را با آنها در تمام اوقات یک بار آنها را از آن به دست آوردن ادامه می دهند.

بیمه سلامت

دانشجویان بین المللی واجد شرایط برای عضویت در بیمه ملی بهداشت، که حدود 70 درصد از هزینه درمان پزشکی را پوشش می دهد.علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها برنامه های بیمه درمانی ویژه ای برای دانشجویان بین المللی. برای به دست آوردن بیمه بهداشت و درمان ملی، دانش آموزان اول کارت ثبت نام بیگانه خود نیاز دارید. هزینه برای بیمه بهداشت و درمان ملی توسط محل متفاوت است. هزینه ماهانه در توکیو در مورد ¥ 3،500 است.

راهنمایی

رکوع است که معمولا به عنوان یک تبریک و نشانه ای از احترام استفاده می شود. کمان از کمان های گاه به گاه در حدود 15 درجه به کمان عمیق در حدود 45 درجه استفاده می شود برای ابراز حق شناسی عمیق یا عذرخواهی متغیر است. کمان کسب و کار در وسط حدود 30 درجه می باشد.

شیوه زندگی ژاپنی شامل مقدار زیادی از ورزش و یک رژیم غذایی سالم با مقدار زیادی از سبزیجات تازه و غذاهای دریایی.

نیازمندی‌های ویزا

اینکه چه ویزایی نیاز دارید بستگی به مدت زمان تحصیل در ژاپن دارد:

 1. دوره های کوتاه مدت تا 90 روز: بسیاری از ملیت ها می توانند تا 90 روز با معافیت ویزا از ژاپن دیدن کنند. هنگامی که به ژاپن می رسید، یک برچسب در پاسپورت خود دریافت می کنید که نشان می دهد می توانید 90 روز در ژاپن بمانید. اگر با معافیت ویزا سفر می کنید، باید طی 90 روز بلیط رفت و برگشت داشته باشید.
 2. دوره های طولانی مدت بیش از 90 روز: برای دوره هایی که 20 هفته (دو سه ماهه) یا بیشتر هستند، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. ویزای دانشجویی ژاپن با نام ریوگاکو نیز شناخته می شود.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی

قیمت و ارز

JPY 3000

هزینه درخواست ویزا برای یک بار ورود حدود 3000 ین و برای دوبار ورود یا چند بار ورود 6000 ین است.

لطفا توجه داشته باشید که هزینه درخواست ویزا ثابت نیست و به ملیت دانشجو و دوره تحصیلی بستگی دارد. بهترین راه این است که با بخش کنسولی سفارت یا سرکنسولگری ژاپن که به شما نزدیک است تماس بگیرید.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

تمام دانشجویان خارجی که برای تحصیل تمام وقت بیش از 3 ماه در ژاپن می آیند باید ویزا داشته باشند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت ژاپن

بخش اول فرآیند درخواست از طریق دانشگاه شما انجام می شود. ویزای خود را از سفارت ژاپن در کشور خود دریافت خواهید کرد.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

درخواست ویزای دانشجویی ژاپن یک فرآیند چند مرحله ای است.

1. ابتدا مدارک مختلف درخواست ویزا را پر کرده و به مدرسه خود ارسال می کنید. هنگامی که به یک مدرسه درخواست دادید، آنها مدارک زیر را برای شما ارسال می کنند که باید آنها را پر کنید و به مدرسه ارسال کنید:

 • فرم درخواستی که در آن اطلاعات مربوط به خود و دوره را پر می کنید.
 • یک فرم تاریخچه شخصی که در آن سابقه تحصیلی و شغلی خود را پر می کنید.
 • مقاله کاربردی - انگیزه دهید که چرا می خواهید در ژاپن تحصیل کنید.
 • دیپلم و کارنامه آخرین مدرسه ای که از آن فارغ التحصیل شده اید، به انگلیسی یا ژاپنی ترجمه شده است.
 • گواهی مطالعات قبلی ژاپن در صورت وجود.
 • یک کپی از پاسپورت شما
 • عکس پاسپورت
 • تاریخچه پزشکی - برخی از مدارس سابقه پزشکی یا معاینه سل شما را می خواهند، اما بسیاری از مدارس این کار را نمی کنند.
 • همچنین باید ثابت کنید که می توانید هزینه دوره خود را بپردازید و از خود در ژاپن حمایت کنید.

2. مدرسه بررسی می کند که درخواست شما قبل از بازنویسی و ارسال آن به مقامات مهاجرت در ژاپن کامل است. حدود یک ماه قبل از شروع دوره شما یک گواهی ثبت نام (CoE) صادر می کنند. مدرسه به محض صدور CoE و پرداخت هزینه ترم های اول برای شما ارسال می کند.

3. آخرین مرحله برای دریافت ویزای دانشجویی ژاپن، ارائه درخواست ویزا در سفارت ژاپن در کشور خود است. برای انجام این کار باید ارسال کنید:

 • CoE شما
 • گذرنامه تو
 • عکس پاسپورت
 • فرم درخواست ویزا که به صورت دیجیتال یا دستی با استفاده از حروف بلوک پر شده است.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

مهلت دانشگاه برای درخواست ویزا اغلب حدود پنج ماه قبل از شروع دوره است، بنابراین مطمئن شوید که زودتر درخواست دهید. مدارس و دانشگاه‌های زبان رده‌بالا گاهی اوقات می‌توانند درخواست‌های بعدی را نیز دریافت کنند.

حداقل 5 روز کاری طول می کشد تا ویزا شامل تاریخ ارسال شود. همچنین نباید قبل از 90 روز از تاریخ مورد نظر سفر درخواست دهید.

زمان پردازش

5 Days

فرصتهای کاری

ویزای دانشجویی ژاپن اجازه کار پاره وقت تا 28 ساعت در هفته را می دهد.

هر کسی که ویزای دانشجویی دارد که بیش از 6 ماه بماند و مایل به کار باشد، باید درخواستی برای "اجازه شرکت در فعالیتی غیر از آنچه که توسط وضعیت اقامت قبلا اعطا شده بود" ارائه کند. این را می توان بلافاصله پس از ورود به فرودگاه یا بعداً در یک اداره مهاجرت محلی انجام داد. هیچ هزینه ای وجود ندارد، بنابراین اگر قصد دارید کار کنید حتما این کار را انجام دهید.

ساعت در هفته

28

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر یک درخواست کامل ارسال کنید، تقریباً همیشه ویزای خود را از سفارت ژاپن دریافت خواهید کرد. با این حال، اگر اطلاعات ناقص باشد یا مثلاً سابقه کیفری جدی داشته باشید، می توانند شما را رد کنند.

برای جلوگیری از رد ویزای دانشجویی ژاپن، مواردی را که باید در نظر داشته باشید در اینجا آمده است:

 • شاید بزرگترین خطر رد شدن به دلیل ناکافی بودن الزامات حمایت مالی باشد.
 • فقط یک مدرسه می تواند از طرف شما برای ویزای دانشجویی درخواست دهد! اگر سعی کنید شرط های خود را با درخواست از طریق چندین مدرسه پوشش دهید، احتمالاً رد خواهید شد.
 • لطفاً به یاد داشته باشید که اسناد خود را منگنه نکنید.
 • فایل ناقص رد خواهد شد، به یاد داشته باشید که درخواست خود را به طور کامل بررسی کنید.