Keystone logo
چین

مطالعه کارشناسی ارشد که در چین 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  325
 • اشتراک ابزارها

  17
 • اشتراک اینترنتی

  11
 • حمل و نقل محلی

  26

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  5
 • بلیط سینما

  6
 • یک پیمانه آبجو محلی

  0.9

درباره چین

آموزش عالی در چین

چین بیش از 2000 دانشگاه ها و کالج که کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا ارائه دهد. موسسه آموزش عالی در نیمه شرقی کشور متمرکز شده است. چین در حال حاضر میزبان حدود 300000 دانش آموزان بین المللی؛ اکثر دانشجویان خارجی از کشورهای آسیایی، روسیه، ایالات متحده آمریکا، و فرانسه هستند.

اگر چه یک بار به شدت توسط دولت تنظیم، موسسات آموزش عالی چینی در حال حاضر استقلال قابل توجهی در انتخاب برنامه تحصیلی و ساختار سازمانی، ساخت بسیاری از مدارس جذاب تر به دانش آموزان بین المللی است.

چرا تحصیل در چین؟

بسیاری از مردم به یک استاد درجه 'در چین برای تجارب فرهنگی و زبان دست آوردن. علاوه بر این، هزینه برای کارشناسی ارشد بسیار پایین تر از در اروپا، ایالات متحده، و یا حتی کشورهای آسیایی است.چین تا به برنامه های کارشناسی ارشد در رشته هایی مانند مهندسی، علوم، اقتصاد، و اداره کسب و کار، و همچنین به عنوان برنامه های منحصر به فرد در زمینه هایی مانند زبان چینی و هنرهای رزمی به خوبی در نظر گرفته. اگر چه برنامه های درجه ترین کارشناسی ارشد نیاز به مهارت در چین، بسیاری از برنامه های در حال حاضر به زبان انگلیسی ارائه شده، به ویژه برای رشته های مهندسی و کسب و کار.

دانشگاه

اصلاحات دولت کنندگان و سرمایه گذاری سه مدرسه چینی به 200 بالا نقل مکان کرد که توسط رتبه رتبهبندی دانشگاههای جهان (ARWU) - دانشگاه پکن، شانگهای جایو دانشگاه تانگ، و دانشگاه ژجیانگ. چین ARWU به عنوان معیار استفاده برای ارزیابی کیفیت موسسات چینی آموزش عالی تاسیس شده است.

درجه کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از رشته ها، مانند پزشکی، مدیریت، اقتصاد، مهندسی، فلسفه، قانون، آموزش و پرورش، تاریخ، علوم طبیعی و حتی علوم نظامی در دسترس هستند. برای کسانی که علاقه مند به تحصیل زبان در درجه اول چینی و مطالعات فرهنگی، برخی از موسسات ارائه برنامه های ویژه برای دانشجویان بین المللی، از جمله زبان پکن و دانشگاه فرهنگ.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

شهریه و هزینه های به طور کلی اجرا در مورد 1،000- $ 2000 دلار در هر ترم در دلار آمریکا بسته به مدرسه و برنامه مطالعه. دوره های کارشناسی ارشد را 2-3 سال (4-6 ترم) برای تکمیل. مهندسی و فنی درجه به طور معمول نیاز به 3 سال از مطالعه.

سال تحصیلی

سال تحصیلی در دو ترم، پاییز و بهار است.ترم پاییز در ماه سپتامبر شروع می شود و در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه به پایان می رسد و ترم بهار اجرا می شود از فوریه تا ژوئن.

تحصیلات تکمیلی فرصت

بسیاری از دانشگاه های چین هنوز از اثرات انقلاب فرهنگی مبارزه و تنها حدود 30 درصد از اساتید دانشگاه مدارک تحصیلی پیشرفته. به عنوان یک نتیجه، فرصت اشتغال زیادی را برای افراد با درجات پیشرفته برای آموزش در چین وجود دارد. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد غیر چینی را نیز به شدت پس از شرکت ها در سراسر جهان است که انجام کسب و کار با چین به دنبال.

شرایط اخذ ویزای

همه دانشجویان بین المللی نیاز به ویزا. دو نوع از ویزا برای دانشجویان وجود دارد، ویزا مطالعه (X-ویزا) است، که برای برنامه به مدت بیش از شش ماه، و ویزا کسب و کار (F-ویزا) برای برنامه های کمتر از شش ماه. روند درخواست روادید 2-4 هفته طول می کشد.در برخی از موارد، دانش آموزان اجازه در چین می رسند با ویزای توریستی و سپس تبدیل آن به ویزای مطالعه.

بیمه سلامت

دانشگاه ارائه بیمه درمانی برای حدود 100 دلار (US) در سال است. دانش آموزان باید یک معاینه پزشکی فعلی را قبل از آنها می توانید شروع مطالعه، که آنها می توانند در کشور خود و یا پس از ورود به چین دست آوردن. بررسی در چین هزینه حدود 100 دلار (US).

راهنمایی

ارز چینی به نام رنمینبی، RMB خلاصه. واحد RMB در یوان هستند، نیز گاهی اوقات به نام جایو و مرداب. استفاده از ارز خارجی در چین ممنوع است، اما بانک ها و بسیاری از هتل ها ارائه خدمات ارز.

مسترکارد، ویزا، امریکن اکسپرس، سالن غذاخوری باشگاه، و کارت JCB تنها کارت های اعتباری در حال حاضر در چین پذیرفته است.

زبان رسمی در چین استاندارد ماندارین، که در گویش ماندارین صحبت در پکن بر اساس است.با این حال، تنها 70 درصد از جمعیت ماندارین صحبت می کند به عنوان زبان اول آنها و بسیاری از گویش های منطقه ای مجزا در سراسر کشور وجود داشته باشد.

دانشجویان بین المللی آینده نگر باید با سفارت چین در کشور خود کار برای اطمینان از تمام مهاجرت و سایر موارد مورد نیاز ورودی ها قبل از سفر به چین دیدار کرد.

نیازمندی‌های ویزا

 • ویزای X1 - برای کسانی صادر می شود که برای تحصیل بیش از 6 ماه به چین می روند.
 • ویزای X2 - برای کسانی صادر می شود که برای مدت کمتر از 6 ماه برای تحصیل به چین می روند.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی (ویزای X1، ویزای X2)

قیمت و ارز

هزینه درخواست ویزای دانشجویی با توجه به ملیت شما، تعداد ورودی های مورد نیاز، کشوری که در آن درخواست می دهید و اینکه آیا خدمات اکسپرس می خواهید متفاوت است. هزینه ها می تواند حدود 30 تا 150 دلار باشد.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

هر دانشجوی خارجی که قصد تحصیل در چین را دارد باید ویزای دانشجویی چین (ویزا X) را دریافت کند. این ویزا به آن دسته از دانشجویانی اعطا می شود که قبلا برای پذیرش توسط یک موسسه آموزشی معتبر در چین پذیرفته شده اند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت یا کنسولگری چین یا در نمایندگی دیپلماتیک چین

شما می توانید فرم درخواست ویزای خود را در سفارت یا کنسولگری چین یا در نمایندگی دیپلماتیک چین در کشور خود ارسال کنید. در صورتی که نمی توانید شخصا برای ارسال درخواست مراجعه کنید، می توانید آن را از طریق آژانس مسافرتی یا آژانس ویزا برای ارسال از طرف خود ارسال کنید. به یاد داشته باشید که درخواست های ارسال شده از طریق پست توسط اکثر سفارتخانه ها یا کنسولگری های چین پذیرفته نمی شود.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

می توانید فرم ویزا را از اینجا دانلود کنید: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. فرم درخواست ویزا را با دقت و با دقت در رایانه خود پر کنید. از فرم درخواست پرینت پرینت بگیرید و آن را امضا کنید. به یاد داشته باشید که پرینت از فرم درخواست ضروری است زیرا فرم های دست نویس قابل قبول نیستند. توجه داشته باشید که تغییر یا اصلاح در فرم چاپ شده مجاز نمی باشد.

مدارک زیر باید در سفارت یا کنسولگری چین ارائه شود:

 1. اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار باقیمانده و صفحات خالی ویزا و فتوکپی صفحه اطلاعات پاسپورت و صفحه عکس در صورت جدا بودن.
 2. یک فرم درخواست ویزا تکمیل شده با یک عکس گذرنامه رنگی که اخیراً گرفته شده است (سر برهنه، تمام صورت) در پس زمینه روشن.
 3. مدرک اقامت قانونی یا وضعیت اقامت (قابل استفاده برای کسانی که برای ویزا در کشور تابعیت خود درخواست نمی کنند)
 4. اصل و فتوکپی نامه پذیرش صادر شده توسط یک مدرسه یا سایر نهادها در چین.
 5. اصل و فتوکپی "برنامه ویزا برای تحصیل در چین" (فرم JW201 یا فرم JW202).

پس از ورود: دارندگان ویزای X1 باید ظرف 30 روز پس از ورود به چین در دفتر امنیت عمومی محلی (PSB) ثبت نام کنند و برای مجوز اقامت موقت چین از PSB محلی درخواست دهند. دارندگان X2 باید در مدت زمانی که در ویزا مشخص شده است در چین بمانند و نیازی به درخواست اجازه اقامت موقت برای آنها نیست.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

حداقل چند هفته قبل از تاریخ سفر برنامه ریزی شده خود، برای ویزای دانشجویی اقدام کنید تا زمان کافی برای تکمیل مراحل درخواست به موقع و برای پیوستن به دوره خود داشته باشید. زمان معمول پردازش 4 روز کاری است. اگر می خواهید ویزای خود را زودتر دریافت کنید، خدمات سریع و خدمات سریع با هزینه اضافی در دسترس هستند.

ویزای X1 معمولاً برای چندین بار ورود با اعتبار حداکثر 5 سال صادر می شود. ویزای X2 معمولا برای یک بار ورود با اعتبار حداکثر تا 6 ماه صادر می شود.

زمان پردازش

4 Days

فرصتهای کاری

دانشجویان خارجی مجاز به انجام کار پاره وقت در چین هستند. دانشگاه باید رضایت نامه صادر کند. واحد/شرکت استخدام کننده باید گواهینامه صادر کند. پس از آن ایستگاه پلیس روی ویزای شما علامت گذاری می کند "کار پاره وقت؛ تحصیل پاره وقت".

ساعت در هفته

0

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

در اینجا موارد مهمی وجود دارد که نباید هنگام درخواست ویزای دانشجویی چین انجام دهید:

 • سعی نکنید فرم درخواست ویزای دانشجویی خود را با ارسال پست ارسال کنید زیرا پذیرفته نخواهد شد.
 • برای ویزای دانشجویی خود مدارک جعلی ارائه نکنید.
 • در درخواست ویزای خود حقایق را مخفی نکنید یا به صورت نادرست بیان نکنید.