Keystone logo
هلند

مطالعه کارشناسی ارشد که در هلند 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  611
 • اشتراک ابزارها

  70
 • اشتراک اینترنتی

  40
 • حمل و نقل محلی

  79

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  10
 • بلیط سینما

  12
 • یک پیمانه آبجو محلی

  5

درباره هلند

آموزش عالی

هلند ارائه می دهد کارشناسی، کارشناسی ارشد و درجه دکترا. مدارک تحصیلی در دو گروه عمده ارائه شده:

1. برنامه تحقیقات گرا در دانشگاه پژوهش. دانشگاه پژوهش شامل موسسات با هر دو برنامه به طور کلی و کسانی که در زمینه هایی مانند مهندسی و کشاورزی تخصص.

2. برنامه های آموزش عالی و حرفه ای در دانشگاه علوم کاربردی. دانشگاه با برنامه های علوم کاربردی آماده سازی دانش آموزان برای کار در حرفه های خاص، مانند هنرهای زیبا و یا آموزش و پرورش.

برنامه همه کارشناسی ارشد نیاز به مدرک کارشناسی برای پذیرش. مدرک کارشناسی از یک برنامه پژوهش محور برای ورود به یک برنامه پژوهش محور در سطح کارشناسی ارشد مورد نیاز است. با این حال متقاضیان با مدرک لیسانس از برنامه علوم کاربردی ممکن است بستری در صورتی که نیاز اضافی انجام برسانند.

چرا در هلند مطالعه؟

تحصیل در هلند فراهم می کند ارزش برجسته از طریق ترکیبی از شهریه کم، دانشگاه درجه یک، و یک شیوه زندگی چند فرهنگی است که پذیرای دانشجویان بین المللی. در سال 2012، دانشگاه هلندی برگزار شد 12 از 200 موقعیت های بالا در رتبه بندی بار آموزش عالی جهانی دانشگاه .

اگر چه دانش آموزانی که هلندی صحبت ممکن است ترجیح می دهم به ثبت نام در یک برنامه به هلندی تدریس، برنامه های بسیاری در هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانشجویان بین المللی استقبال می شود و حدود 13 درصد از دانش آموزان در کشور را تشکیل می دهند. علاوه بر این، برخی از موسسات برنامه به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است. هر موسسه هلندی که دانشجویان بین المللی را جذب می باید به یک کد رفتاری را پوشش می دهد مشاوره و انتخاب این دانشجویان پایبند.برنامه های درجه محبوب ترین برای دانشجویان بین المللی در اقتصاد، مهندسی، علوم اجتماعی، و زبان می باشد.

دانشگاه

هلند است 13 دانشگاه پژوهش، 39 دانشگاه علوم کاربردی، و 14 نهاد دیگر. سه دانشگاه تحقیقاتی در فن آوری تخصص و یک دانشگاه تحقیقاتی، واخنینگن، متخصص در بخش کشاورزی. دانشگاه از منابع مختلف، از جمله کمک های مالی دولت، کمک درسی، هزینه، و عقد قرارداد با سازمان های خارج دریافت کمک های مالی.

کمک درسی، طول مدت برنامه و سال علمی

شهریه برای دانشجویان اتحادیه اروپا حدود 1،800 € به € 12،000 هر سال بسته به نوع برنامه و مدرسه است. نرخ برای دانشجویان غیر اروپایی هستند در اطراف € 8،000 تا 20،000 € در سال است.اگر چه برنامه های درجه تمام کارشناسی ارشد هلندی را ارائه ارزش بسیار عالی، هلندی ها به ویژه برای تخصص خود را در پایدار انرژی، مدیریت آب، و هنر و طراحی شناخته شده است.

برنامه A-پژوهش گرا کارشناسی ارشد نیاز به 60-120 ساعت اعتباری، که طول می کشد 1-2 سال برای تکمیل. مهندسی، کشاورزی، ریاضیات، و علوم تمام نیاز برنامه 120 اعتبار ساعته / 2 سال. درجه تحقیقات به عنوان یا کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد تعلق می گیرد.

هنرهای کاربردی و درجه علم نیز نیاز به 60-120 ساعت اعتباری، بسته به رشته دانشگاهی. درجه اعطا مانند کارشناسی ارشد معماری خاص به تخصص علمی، است.

یک ساعت اعتباری به طور کلی 28 ساعت طول می کشد تا کامل، و در سال تحصیلی 42 هفته طولانی است. دانشجوی تمام وقت به طور معمول 60 ساعت اعتبار در یک سال تحصیلی کامل.سال تحصیلی به طور معمول شامل دو ترم، با ترم پاییز در حال اجرا از سپتامبر تا ژانویه یا فوریه و ترم بهار در حال اجرا از فوریه تا ژوئن.

تحصیلات تکمیلی فرصت

پس از فارغ التحصیلی، همه دانش آموزان دیپلم که نشان می دهد درجه خود و همچنین شرح دوره مطالعه کارفرمایان تا پتانسیل در کشور یک دانشجوی بین المللی می تواند به درجه درک دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، تمامی دانشجویان بین المللی ممکن است در هلند تا یک سال پس از آنها فارغ التحصیل به دنبال اشتغال باقی بماند. هیچ محدودیتی در فرصت های شغلی در طول آن سال وجود دارد. دانش آموختگان نیز تشویق به برای برنامه های دکترا و یا موقعیت های پژوهش اعمال می شود.

مورد نیاز ویزا و اجازه کار

دانش آموزان اتحادیه اروپا نیاز به ویزا نیست، اما لازم است تا توسط موسسه میزبان خود را با مقامات اداره مهاجرت هلند (IND) ثبت و به اطلاع شورای محلی خود. دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید اجازه اقامت است که به مدت 12 ماه معتبر است و می تواند گسترش داده است. موسسه میزبان دانش آموز باید برای این مجوز درخواست پس از دانش آموز می رسد.

بیمه سلامت

همه دانش آموزان بین المللی باید نوعی از بیمه درمانی، که می تواند توسط کشور خود را فراهم کرد. با این حال، هر کسی که می شود به کار در هلند باید در بیمه بهداشت عمومی هلندی ثبت نام. اجازه کار برای دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مورد نیاز نیست، اما برای دیگر دانشجویان بین المللی مورد نیاز است.

راهنمایی

دانشگاه های برتر در هلند بسیار رقابتی است، بنابراین دانش آموزان آینده نگر باید شرایط لازم برای پذیرش اولیه به مطمئن شوید که آنها واجد شرایط هستند را چک کنید. برنامه های به زبان انگلیسی نیاز دانش آموزان از کشورهای که در آن انگلیسی است زبان مادری برای نشان دادن مهارت از طریق TOEFL و یا یکی دیگر از آزمون های معتبر زبان انگلیسی نیست.

نیازمندی‌های ویزا

MVV (مجوز اقامت موقت) – ویزای ورود.

VVR (مجوز اقامت) - اگر قصد دارید بیش از سه ماه در هلند بمانید، علاوه بر ویزای ورودی خود، باید برای اجازه اقامت (VVR) نیز درخواست دهید - کارت شناسایی که به عنوان ویزای تحصیلی است.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

MVV (مجوز اقامت موقت)؛ VVR (اجازه اقامت)

قیمت و ارز

EUR 311

در حال حاضر برای رسیدگی به درخواست MVV و اجازه اقامت با هدف تحصیل در هلند هزینه غیر قابل استرداد 311 یورو هزینه دارد. هزینه ها دو بار در سال بررسی می شوند و در اواسط سال قابل تغییر هستند.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اگر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا EEA یا سوئیس هستید، برای اقامت در هلند نیازی به ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت ندارید.

اتباع غیر اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس برای اقامت بیش از 90 روز در هلند به اجازه اقامت نیاز دارند – برای مدت کوتاه‌تر، فقط به ویزای توریستی نیاز دارید. دو مدرک وجود دارد که نیاز دارید. در بیشتر موارد، برای سفر به هلند به یک اجازه اقامت موقت (machtiging tot voorlopig verblijf، MVV) نیاز دارید. علاوه بر این، برای اقامت در این کشور به یک مجوز اقامت (VVR) نیاز دارید.

شهروندان چند کشور یا افراد در شرایط خاص از درخواست VVR معاف هستند. می‌توانید در این مورد بیشتر بخوانید: https://www.expatica.com/nl/visas-and-permits/Getting-a-Dutch-visa-or-temporary-residence-permit_108412.html

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

موسسه آموزشی

مؤسسه آموزشی باید از طرف شما درخواست دهد، بنابراین باید برای جزئیات روند با آنها تماس بگیرید. در غیر این صورت، با تماس با دفتر بین المللی (یا اگر محقق هستید، بخش منابع انسانی) موسسه میزبان خود، کمک بخواهید.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

روند درخواست ویزا به محض پذیرش رسمی دانشجو در برنامه تحصیلی توسط دانشگاه آغاز می شود.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا در نامه ارسال شده توسط دانشگاه به دانشجویان احتمالی ذکر شده است. معمولاً مدارک زیر مورد نیاز است:

 • یک کپی از صفحه اول (صفحه هویت) گذرنامه معتبر؛
 • مدرکی که نشان می دهد می توانید از نظر مالی از خود حمایت کنید.
 • عکس های اضافی در اندازه گذرنامه (اندازه: 35mm x 45mm، به الزامات IND در pdf مراجعه کنید).
 • مدرکی مبنی بر پرداخت شهریه و درخواست ویزا؛
 • مدرک اقامتی که برای حداقل 1 سال تحصیلی (10 ماه) تنظیم شده است.
 • برای دانشجویان چینی، گواهی NESO ممکن است لازم باشد.

مدارک معتبر مبنی بر خودکفایی مالی یک نامزد را می توان به شرح زیر نشان داد:

 • نامه ای از موسسه هلندی میزبان که هزینه کارآموزی یا کمک هزینه کارآموزی شما را ذکر می کند.
 • نامه پذیرش از دانشگاه هلند که جزئیات کمک هزینه تحصیلی، معافیت از شهریه یا بورسیه تحصیلی شما را ارائه می دهد.
 • صورت حساب بانکی شما نزد یک بانک بین المللی، که نشان دهنده وجوه کافی برای پرداخت هزینه های پیشنهادی شما در هلند است.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

زمان رسیدگی به درخواست ویزای دانشجویی هلند معمولا یک ماه است، اگرچه گاهی اوقات ممکن است تا 3 ماه طول بکشد.

اجازه اقامت برای مدت برنامه تحصیلی دانشجو به اضافه 3 ماه حداکثر تا 5 سال صادر می شود. اگر دانشجو مایل به گذراندن دوره مقدماتی باشد، مدت آن به مدت ویزا اضافه می شود. اگر مدت تحصیل بیش از 5 سال طول بکشد، مجوز اقامت را می توان یک سال دیگر تمدید کرد.

شرط دیگری برای اعتبار VVR وجود دارد. به شرطی معتبر می ماند که دانش آموز در طول دوره 50 درصد امتیاز کسب کند.

فارغ التحصیلان تحصیلات عالی یا تحصیلات دانشگاهی (لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا) می توانند ظرف سه سال پس از فارغ التحصیلی برای یک سال تحصیلی برای مجوز فارغ التحصیلان درخواست دهند. این به شما یک سال فرصت می دهد تا به دنبال کار بگردید و در این مدت می توانید بدون هیچ محدودیتی یا نیاز به داشتن مجوز کار توسط کارفرما برای شما کار کنید.

زمان پردازش

1 Month

فرصتهای کاری

همه دانشجویان بین المللی مجاز به کار در کنار تحصیل هستند.

برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا، مجوز کار برای کار لازم است. این مجوز باید توسط کارفرمای احتمالی از طرف شما دریافت شود. حتی با این مجوز کار، دانش آموزان می توانند فقط برای ساعات محدودی، یعنی 10 ساعت در هفته کار کنند. آنها مجاز به کار تمام وقت در ماه های ژوئن، جولای و آگوست هستند.

دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (به جز کرواسی) و سوئیس نیازی به مجوز کار ندارند.

ساعت در هفته

10

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.