Keystone logo
فنلاند

مطالعه کارشناسی ارشد که در فنلاند 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  441
 • اشتراک ابزارها

  38
 • اشتراک اینترنتی

  20
 • حمل و نقل محلی

  60

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  9
 • بلیط سینما

  15
 • یک پیمانه آبجو محلی

  7

درباره فنلاند

آموزش عالی در فنلاند

پلی تکنیک (همچنین به عنوان UAS اشاره شد، یا uiversities علوم کاربردی) و دانشگاه دو بخش شامل فنلاند 'سیستم آموزش عالی هستند. در حالی که دانشگاه به صراحت ترویج مطالعات علمی مبتنی بر پژوهش مانند برنامه های پزشکی و روانی، پلی تکنیک دانش آموزان با آموزش های حرفه ای از نوع در نظر گرفته شده به آنها مهارت های لازم برای به دست آوردن اشتغال بر فارغ التحصیلی را فراهم می کند. شما فقط می توانید پس از استاد 'یا درجه دکترا از دانشگاه به دست آورند.

دسترسی به UAS 'ها دانش آموزان را برای رشته های مختلف که کارشناسی و کارشناسی ارشد پس از اتمام ارائه. به طور کلی طول می کشد یک دانش آموز پلی تکنیک بین سه و پنج سال به کسب مدرک لیسانس 'از UAS و دیگری دو تا سه سال به کسب یک استاد ' درجه است. علاوه بر این، فنلاند 'دانشگاه پلی تکنیک ها برنامه های بسیاری است که به زبان انگلیسی در دسترس هستند، به همراه چند استاد ' برنامه که به زبان انگلیسی نیز در دسترس می باشد.

ورود به موسسات آموزش زبان فنلاندی بالاتر است در یک دانش آموز 'بازدید کنندگان معدل به دست آورده در حالی که در دبیرستان و یا از گرفتن یک دانشگاه ' بازدید کنندگان آزمون ورودی خود را بر اساس. این امتحانات از دیگران که در آنها هستند طراحی شده است برای تست توانایی دانش آموز 'به حفظ اطلاعات و یا متفاوت "حدس می زنم " پاسخ به یک سوال انتخاب mutiple. در عوض، سوالات در آزمون ورودی تحلیلی آزمون فنلاندی و مهارت های تفکر انتقادی با اجرای پرسش مقاله از نوع کوتاه تر.

دانش آموزانی که از دانشگاه پلی تکنیک فارغ التحصیل ممکن است در یک دانشگاه به دنبال یک درجه 'اساتید اعمال می شود. فارغ التحصیل پلی تکنیک ممکن است به مطالعات اضافی در دانشگاه به منظور حفظ سطح آموزش و پرورش تجربه شده توسط فارغ التحصیلان دانشگاه.

فنلاند 'سیستم کمک درسی

فنلاند 'وزارت آموزش و پرورش بودجه آموزش عالی تا شهروندان فنلاند مجبور به پرداخت شهریه هنگام حضور در پلی تکنیک و یا دانشگاه.این نیز به دانشجویان بین المللی در اغلب موارد صدق می کند. به عنوان مثال، برخی از استاد برنامه های درجه 'ها ممکن است شهریه برای دانشجویان که عضو منطقه اقتصادی اروپا یا اتحادیه اروپا نمی همراه است. با این حال، دانش آموزان حضور در یک مرکز پلی تکنیک و یا دانشگاه نیاز به خرید کتاب و سایر مواد دوره و همچنین پرداخت برای هزینه های زندگی خود را. فنلاند 'بازدید کنندگان هزینه زندگی شبیه به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است.

ویزا و اجازه ها و پروانه دانشجویی اقامت

اگر شما یک امتحان ورودی در فنلاند، شما یک ویزا، که اجازه می دهد تا شما را به حداکثر سه ماه اقامت نیاز دارید. به عنوان یک دانشجوی مشغول به تحصیل در فنلاند که یک شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیست، بعد از آن شما نیاز به اجازه اقامت دانشجویی اعمال می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، با کشور 'بازدید کنندگان سفارت فنلاند خود را برای پیدا کردن چگونه برای به دست آوردن اجازه اقامت دانشجویی. همچنین شما می توانید وب سایت خدمات مهاجرت فنلاند برای تعیین آنچه شما نیاز به این مجوز درخواست کنید.

آگاه باشید که در زمانی که شما برای اجازه اقامت دانشجویی اقدام، از شما خواسته خواهد شد تا اثبات این که شما می توانید خود را در حالی که زندگی در فنلاند حمایت نشان می دهد. در حال حاضر، دانش آموزان بین المللی باید که دسترسی به 6000 € در هر سال یا 500 € در هر ماه به هزینه های پوشش زندگی حداقل نشان می دهد. در دلار آمریکا این مقدار برابر است با حدود 600 دلار در هر ماه و یا 7000 $ در سال است.

چرا تحصیل در فنلاند؟

علاوه بر این واقعیت است که فنلاند برای پرداخت بیشتر، اگر نه همه از شهریه، منحصر به فرد از فرهنگ فنلاندی، نزدیکی به کشورهای مختلف جذاب دیگر و کشور 'بازدید کنندگان تاکید بر به طور مداوم بهبود کیفیت نظام آموزش عالی آن باعث می شود فنلاند از بهترین نقاط برای به دست آوردن درجه در جهان است.

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای اقامت کوتاه مدت - برای بازدید حداکثر 90 روزه. برای مثال اگر برای شرکت در آزمون ورودی فنلاند دعوت شده اید، یا اگر در دوره ای یا تبادلی شرکت می کنید که کمتر از 90 روز طول می کشد، ممکن است به ویزا نیاز داشته باشید.
 2. اجازه اقامت برای تحصیل - اجازه اقامت موقت طولانی مدت که معمولا برای یک سال در یک زمان اعطا می شود. اگر برای یک دوره تبادل دانشجو بیش از سه ماه به فنلاند می آیید، یا اگر در یک برنامه تحصیلی کامل پذیرفته شده اید، باید برای این دوره درخواست دهید.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای اقامت کوتاه مدت؛ مجوز اقامت برای تحصیل

قیمت و ارز

EUR 330

هزینه های اجازه اقامت فنلاند برای تحصیل برای درخواست روی کاغذ در حال حاضر 330 یورو است. و 300 یورو برای درخواست الکترونیکی.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اگر شما یک شهروند شمال اروپا یا اتحادیه اروپا / EEA هستید، نیازی به ویزا یا اجازه اقامت فنلاند ندارید. با این حال، اگر اقامت شما در فنلاند بیش از 90 روز (6 ماه برای شهروندان شمال اروپا) باشد، باید اقامت خود را در Migri ثبت کنید. علاوه بر این، اگر اقامت شما در فنلاند بیش از یک سال طول بکشد، باید در سیستم جمعیت فنلاند ثبت نام کنید.

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید، معمولاً به ویزا یا اجازه اقامت دانشجویی نیاز خواهید داشت. اینکه کدام یک باید درخواست دهید، بستگی به مدت اقامت شما در فنلاند دارد.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

آنلاین / سفارت یا کنسولگری فنلاند

شما می توانید درخواست اجازه اقامت دانشجویی خود را به صورت آنلاین در Enterfinland.fi شروع کنید، اما در این فرآیند، همچنین لازم است که شخصاً به سفارت یا کنسولگری فنلاند مراجعه کنید. درخواست اجازه اقامت دانشجویی فنلاند تا زمانی که متقاضی به سفارت مراجعه نکند، بدون توجه به اینکه درخواست به صورت الکترونیکی ارسال شده باشد یا در خود سفارت، قابل رسیدگی نیست.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

برای درخواست ویزای دانشجویی فنلاند یا اجازه اقامت باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • شما باید نامه رسمی پذیرش صادر شده توسط دانشگاه فنلاند میزبان خود را ارائه دهید.
 • گذرنامه شما باید دارای اعتباری باشد که حداقل 3 ماه از مدت زمان ویزا یا اجازه اقامتی که درخواست می کنید بیشتر باشد.
 • پاسپورت شما باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد.
 • شما باید یک کپی از فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده خود را داشته باشید.
 • شما باید مدرکی دال بر توانایی مالی خود ارائه دهید تا از نظر مالی در طول کل دوره تحصیل در فنلاند و برای حمل و نقل برگشت خود حمایت مالی کنید. در حال حاضر، دانشجو برای اقامت در فنلاند باید حداقل 560 یورو در ماه داشته باشد. این بدان معناست که دانشجو باید حداقل 6720 یورو در سال برای هزینه های خود در فنلاند داشته باشد.
 • شما باید وضعیت مالی خود را اخیراً از بانک خود ارائه دهید که نشان دهد حداقل 6720 یورو در حساب بانکی خود دارید. توجه داشته باشید که دانشجویانی که دوره های تحصیلی را در فنلاند می گذرانند باید هر بار یک سال بودجه داشته باشند. دانشجویان مبادله ای باید برای کل مدت اقامت خود در فنلاند بودجه داشته باشند. در صورتی که مبلغ فوق را در حساب خود ندارید، باید مدرک کتبی مبنی بر دریافت کمک هزینه یا بورس تحصیلی یا انتخاب شدن برای مزایایی که توسط موسسه آموزشی خود ارائه می شود ارائه دهید. توجه داشته باشید که صورتحساب بانکی والدین متقاضی یا یک حساب مشترک یا مشترک برای ویزای دانشجویی فنلاند یا اجازه اقامت پذیرفته نخواهد شد.
 • شما باید مدرکی دال بر دریافت بیمه درمانی و پزشکی معتبر ارائه دهید که کل مدت اقامت شما در فنلاند را پوشش می دهد.
 • شما باید از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشید و از هر نوع بیماری واگیرداری عاری باشید.
 • شما نباید سابقه کیفری داشته باشید.
 • نباید قبلاً از ورود به فنلاند خودداری شده باشید.
 • شما قصد دارید فنلاند را در پایان اقامت مجاز خود ترک کنید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

زمان پردازش ویزای دانشجویی فنلاند متفاوت است، می توانید آنها را در اینجا بررسی کنید: http://migri.fi/en/processing-times

اجازه اقامت دانشجویی معمولا به مدت یک سال در یک زمان اعطا می شود. پس از اولین سال تحصیلی خود در فنلاند (در زمان مناسب قبل از انقضای مجوز قبلی) باید برای تمدید مجوز اقامت دانشجویی خود از Migri اقدام کنید. برای این منظور می توانید از سرویس الکترونیکی Enter Finland نیز استفاده کنید. همچنین شایان ذکر است که وقتی برای مجوز تمدید شده درخواست می‌کنید، زمانی که مجوز اولیه شما به پایان می‌رسد، هنگام ارسال درخواست خود باید در فنلاند باشید.

زمان پردازش

فرصتهای کاری

اگر در کنار تحصیل کار می کنید، ساعات کاری شما محدود است. در طول ترم تحصیلی فقط می توانید به طور متوسط 25 ساعت در هفته کار کنید. تعداد ساعات کار در سطح هفتگی محدود نمی شود. این بدان معنی است که شما می توانید ساعات کار هفتگی خود را در طول ترم تحصیلی تنظیم کنید، به شرطی که به طور متوسط 25 ساعت در هفته کار کنید.

شما می توانید بدون محدودیت در زمان هایی که موسسه آموزشی شما هیچ آموزشی ارائه نمی دهد، یعنی در تابستان و تعطیلات کریسمس، کار کنید.

همچنین می توانید پایان نامه خود را در یک شرکت تکمیل کنید یا در آموزش های عملی شرکت کنید. در این شرایط، ساعات کاری محدود نیست.

ساعت در هفته

25

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.