Keystone logo
فرانسه

مطالعه کارشناسی ارشد که در فرانسه 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  459
 • اشتراک ابزارها

  57
 • اشتراک اینترنتی

  30
 • حمل و نقل محلی

  61

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  10
 • بلیط سینما

  12
 • یک پیمانه آبجو محلی

  6

درباره فرانسه

آموزش عالی در فرانسه

فرانسه در حال حاضر چهارمین محبوب ترین مقصد مطالعه در جهان، و این ها 'جای تعجب با فرهنگ عالی آن، بسیار امتیاز سیستم دانشگاه و قرعه کشی از شهریه نسبتا کم ندارد. هر سال، نزدیک به 300000 دانش آموزان سفر به فرانسه برای تنها هدف از تحصیل در مدارس آن است.

نظام آموزش عالی در فرانسه می تواند یک کمی گیج کننده است. این سیستم که به یک سیستم سه سطح، که باعث می شود آن را کمی راحت تر درک استاندارد. امروز، دانشجویان مقطع کارشناسی خواهد با پیگیری مجوز، که شبیه به یک درجه 'بازدید کنندگان کارشناسی آغاز خواهد شد. این است که با سطح کارشناسی ارشد آموزش به دنبال. مرحله نهایی آموزش doctorat است. مجوز سه سال طول می کشد تا کامل، با دو سال لازم برای یک برنامه کارشناسی ارشد. برنامه doctorat معمولا نیاز به سه سال دیگر.

دانشگاه فرانسه 'هستند دولتی، بنابراین شهریه بالا نیست.برنامه ریزی برای صرف در مورد € 200- € 400 در سال، بسته به مطالعات شما به دنبال و دانشگاه شرکت می کنید. به جز این مدارس کسب و کار فرانسه می باشد. بیشتر مدارس کسب و کار متعلق به بخش خصوصی، و کمک درسی می تواند بیش از 15.000 € یک سال باشد.

فرانسه ثبت نام نسبتا باز برای برنامه های مقطع کارشناسی سال اول. با این حال، پس از سال اول، دانش آموزان نیاز به تصویب یک سری از امتحانات، که می تواند به شدت رقابتی، پیدا کردن یک محل به عنوان دانش آموزان سال دوم. این کشور همچنین دارای یک سیستم مدارس گزینشی به نام "Grandes Écoles "، که تنها دانش آموزان را انتخاب کنید برای انتخاب، و این باید آزمون ورودی انتخابی، شهریه بالاتر و اعتبار است.

سال تحصیلی در فرانسه آغاز می شود در اواخر ماه سپتامبر، با ترم بهار در اوایل ماه فوریه شروع. تعطیلات در طول کریسمس و سال جدید، و همچنین به عنوان پرستاران 'روز و عید پاک برگزار می شود. بیشتر مدارس نیز یک استراحت بهار و سه ماه پس از تعطیلات تابستان داشته باشد.

پس از فارغ التحصیلی، بسیاری از دانش آموزان در رفتن به دنبال برنامه های مطالعه علمی. این یک تا برنامه سه ماه را می توان از طریق یک سطح بالا مطالعه علمی کمک مالی برنامه، که تحت پوشش هزینه های سفر، شهریه و هزینه زندگی یارانه.

مورد نیاز ویزا

اگر شما در حال آمدن به تحصیل در فرانسه از یک کشور در اتحادیه اروپا، نیاز نیست که برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام. اگر کشور خود است خارج از اتحادیه اروپا، و سپس شما نیاز به بازدید از یک کنسولگری فرانسه برای دریافت ویزای دانشجویی قبل از سفر به این کشور. ویزای شما به عنوان اثبات وضعیت اقامت خود را در طول سال اول خود را از مطالعه خدمت می کنند. پس از یک سال، شما نیاز به یک سفید د Sejour اعمال می شود. همچنین، شما نیاز به با اداره مهاجرت محلی ثبت نام ظرف 30 روز از ورود خود را در کشور است.

راهنمایی

به دلیل هزینه های از دست رفته از شهریه و بهره بالا توسط دانشجویان بین المللی، شما می خواهید را به برنامه های خود را برای تحصیل در فرانسه در اوایل. در حالی که ورود به دانشگاه نخواهد بود بسیاری از مشکل اگر شما یک دانش آموز سال اول هستند، پیدا کردن مسکن و گرفتن کاغذ بازی خود را به منظور مدتی طول می کشد. اگر شما نیاز به کمک های مالی، شما می خواهید برای مطالعه و یا کمک مالی البته اعمال می شود نیز هست.

همانطور که شما آماده برای تحصیل در فرانسه، به شما خواهد شد در میان برخی از جهان 'بازدید کنندگان متفکران بالا باشد. شما خواهید این فرصت را به مطالعه در سالن که یک بار با نام مثل سارتر، دورکیم و یا ماری کوری است graced شده اند. در حالی که روند درخواست به دانشگاه ها و کار از طریق نوار قرمز می تواند دلهره آور، در پایان شما یک آموزش با کیفیت در قیمت شگفت آور مقرون به صرفه دریافت و موفق تلاش خوبی به ارزش مصرف.

نیازمندی‌های ویزا

بسته به مدت زمان تحصیل در فرانسه، انواع مختلفی از ویزای دانشجویی وجود دارد:

 1. Visa de court séjour pour etudes (ویزای دانشجویی کوتاه مدت "شنگن") - اگر تحصیل شما کمتر از سه ماه طول بکشد، باید برای ویزای دانشجویی شینگن اقدام کنید. رایگان صادر می شود و قابل تمدید نیست. 41 کشور ممکن است برای اقامت کمتر از سه ماه به ویزا نیاز نداشته باشند.
 2. Etudient Concours (ویزا برای امتحانات ورودی) - با این ویزا می توانید برای شرکت در آزمون ورودی در یک موسسه آموزش عالی به فرانسه بیایید. در صورت قبولی، می توانید مستقیماً برای یک مجوز اقامت یک ساله، قابل تمدید، به استان محلی خود (مقامات محلی / اداره اداری فرانسه) در فرانسه درخواست دهید.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (ویزای موقت موقت) - این ویزا به شما امکان می دهد بین سه تا شش ماه بدون نیاز به اجازه اقامت در فرانسه تحصیل کنید. غیر قابل تمدید است.
 4. Visa de long séjour etudes (ویزای اقامت طولانی مدت) - اگر می خواهید بیش از شش ماه تحصیل کنید، باید برای ویزای تحصیلی طولانی مدت در فرانسه درخواست دهید. از سال 2013، این نوع ویزای تحصیلی اکنون در طول دوره شما در فرانسه ادامه دارد. ویزای طولانی مدت به عنوان مجوز اقامت عمل می کند و VLT-TS نامیده می شود.
 5. ویزای تحصیلی تحقیقاتی اقامت طولانی مدت - اگر مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر دارید و می خواهید برای شرکت در تحقیقات یا تدریس در سطح دانشگاه به فرانسه بیایید، آنگاه موسسه می تواند شما را با ویزای تحصیلی تحقیقاتی طولانی مدت VLS-TS به شما ارائه دهد.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی

قیمت و ارز

EUR 50

هزینه های ویزای دانشجویی بسته به نوع ویزا و کشوری که از آن می آیید بسیار متغیر است. برای دانشجویان منطقه شنگن، هزینه ها از 50 تا 99 یورو متغیر است. ویزای کوتاه مدت دانشجویی شینگن رایگان است.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اگر شما یک تبعه اتحادیه اروپا یا تبعه کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین هستید، نیازی به ویزای دانشجویی فرانسه ندارید.

اگر ملیت هر جای دیگری در جهان هستید، باید ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنید. قبل از درخواست ویزا باید در یک دوره آموزشی در یک مؤسسه آموزشی فرانسه شرکت کنید.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت / کنسولگری فرانسه

برخی از کشورها از شما می خواهند که ابتدا در CampusFrance، آژانس ملی فرانسه برای آموزش عالی، و دانشجویان بین المللی ثبت نام کنید تا برای پذیرش و دریافت ویزای دانشجویی از طریق روش CEF اقدام کنید. در غیر این صورت، باید ویزای خود را در سفارت/کنسولگری فرانسه در کشور خود دریافت کنید.

وب سایت:https://france-visas.gouv.fr/

چگونه برنامه را بسازیم؟

برای درخواست ویزای خود به موارد زیر نیاز دارید:

 1. نامه پذیرش رسمی در یک برنامه معتبر در یک موسسه فرانسوی. این باید روی کاغذی با عنوان رسمی باشد و جزئیات کامل شما، جزئیات موسسه فرانسوی و تاریخ شروع و پایان برنامه دانشگاهی را مشخص کند.
 2. مدرکی مبنی بر داشتن وجوه کافی (در حال حاضر 615 یورو در ماه)، به عنوان مثال، صورت حساب بانکی، نامه ضامن، یا اطلاعیه کمک مالی یا بودجه از یک منبع رسمی.
 3. اثبات بلیط برگشت به خانه اغلب این به صورت بلیط یا رزرو واقعی است که تاریخ حرکت را نشان می دهد، اما می تواند یک بیانیه دست نویس از قصد باشد، از جمله تاریخ های خروج در نظر گرفته شده.
 4. گواهی بیمه درمانی (حداقل پوشش 30000 یورو).
 5. مدرک اقامت. می‌تواند به‌صورت تأییدیه مسکن دانشجویی یا گواهی اقامت و اقامتگاه یا «تأیید d'accueil» (اگر با دوستان یا اقوام زندگی می‌کنید) نشان داده شود.
 6. اگر در حال تحصیل در دوره زبان فرانسه هستید، مدرک مهارت زبان فرانسه.

برای درخواست ویزا هزینه ای وجود دارد و همچنین باید پاسپورتی داشته باشید که برای مدت سه ماه از تاریخ انقضای طرف درخواست شده شما گذشته باشد. شما باید درخواستی را که امضا می کنید تکمیل کنید و باید سه عکس را همراه با برنامه ارسال کنید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

ممکن است تا دو ماه طول بکشد تا درخواست ویزا تایید شود، بنابراین باید تمام اطلاعات لازم را در اسرع وقت قبل از برنامه ریزی برای خروج ارسال کنید. ویزای دانشجویی کوتاه مدت شینگن 90 روز، ویزای موقت طولانی مدت سه تا شش ماه و ویزای طولانی مدت برای مدت دوره شما: سه سال برای لیسانس، دو سال برای کارشناسی ارشد، و چهار سال برای Ph.D.

زمان پردازش

2 Months

فرصتهای کاری

به عنوان یک دانشجوی بین المللی با ویزای تحصیلی در فرانسه، می توانید تا 964 ساعت در یک سال (حدود 60 درصد از اشتغال تمام وقت برای یک سال) - در حالی که در دوره هستید، و تا زمانی که اجازه اقامت معتبر

ساعت در هفته

0

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

هنگام تکمیل درخواست خود برای ویزای فرانسه، ضروری است که درخواست را به طور کامل تکمیل کنید. شما نباید چیزی را خالی بگذارید زیرا این می تواند روند درخواست را تا حد زیادی به تاخیر بیندازد. همچنین باید مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز را دارید و آنها را همراه با درخواست ارسال کنید.