Keystone logo
سویس

مطالعه کارشناسی ارشد که در سویس 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  1030
 • اشتراک ابزارها

  81
 • اشتراک اینترنتی

  52
 • حمل و نقل محلی

  84

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  16
 • بلیط سینما

  21
 • یک پیمانه آبجو محلی

  7

درباره سویس

آموزش عالی در سوئیس

سوئیس دارای ده "استانی " دانشگاه و همچنین دو موسسه از فناوری است که facitlities آموزش عالی فدرال در نظر گرفته. علاوه بر این، کالج های متعدد در سراسر کشور گسترش به جای تعداد فزاینده ای از دانشجویان بین المللی و محلی است. دانشگاه ها و کالج در سوئیس پایبندی به برنامه ترم، با ترم زمستان ماندگار از اکتبر تا مارس و ترم تابستان ادامه از آوریل تا ژوئیه.

سه درجه علمی عمومی داده شده در سوئیس وجود دارد: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری. هنوز هم ممکن است برای به دست آوردن دیپلم، همچنین "Lizentiat " نامیده می شود، که مربوط به درجه ایالات متحده استاد 'است. اکثر دانش آموزان کسب مجوز و دیپلم در چهار تا پنج سال. دانش آموزان باید این دو درجه اول کسب قبل از آنها می توانند مدرک دکترا را دنبال کنند.

دانش آموزان بالقوه باید یک برنامه به موسسه آموزش عالی به انتخاب خود ارائه، جزئیات زمینه پیش بینی از مطالعه. نسخه هایی از نتایج آزمون، تاریخچه مختصری از زندگی و هر درجه دیگر یا گواهی که ممکن است پذیرش به مدرسه را تحت تاثیر قرار نیز باید در بسته گنجانده شود. پس از پذیرش، دانش آموزان نیاز به برای اطلاعات در مورد مراحل ورود برای سوئیس تماس با کشور خود را 'بازدید کنندگان سفارت سوئیس. علاوه بر این، همه دانش آموزان نیاز به ارائه مدرک مالی در حالی که تحصیل در کالج یا دانشگاه سوئیس با ثبات است.

همه دانش آموزان باید یک گواهی بلوغ دولت به رسمیت شناخته شده و یا برخی از گواهی دیگر است که به عنوان معادل به گواهی بلوغ توسط دانشگاه که آنها پذیرفته شده است که به رسمیت شناخته اند. علاوه بر داشتن نمرات عالی، دانش آموزان باید دانش کافی از دانشگاه 's زبان عمدتا صحبت قبل از اعمال به دانشگاه باشند.

به محض ورود در سوئیس، دانش آموزان باید برای به دست آوردن اجازه اقامت در اداره پلیس محلی. آنها نیاز به ارائه گذرنامه معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه و بیانیه بانک و یا سند دیگر تایید که آنها امکانات مالی کافی در حالی که در مدرسه. این مجوز اقامت نیاز به تمدید شود هر سال شما حضور در یک موسسه آموزشی عالی سوئیس.


دانشگاه سوئیس برجسته

دانشگاه های معروف در سوئیس عبارتند از:

 • دانشگاه برن (زبان عمدتا آلمانی)
 • دانشگاه ژنو (زبان عمدتا فرانسه)
 • دانشگاه لوزان (زبان فرانسه)
 • موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در زوریخ (آلمانی و انگلیسی زبان)

سوئیس همچنین بسیاری از کالج های خصوصی، دانشگاه ها هنرهای زیبا و دانشگاه آموزشی که دیپلم رسمیت شناخته شده توسط کنفرانس سوئیس استانی وزرای آموزش و پرورش، و یا EDK ارائه دهد.

شهریه برای حضور در دانشگاه سوئیس یا کالج بین سال های 2000 فرانک سوئیس متفاوت است تا 8000 فرانک سوئیس، احتمالا بیشتر بسته به دانشگاه و رشته.

پوشش بیمه درمانی

همه ساکن در سوئیس بیش از سه ماه باید نوع پوشش بیمه درمانی حمل، آن است که آیا سوئیس مبتنی بر یا به رسمیت شناخته شده توسط یک کشور دیگر. دانش آموزان پس از رسیدن از کشورهایی که ارائه پوشش های بین المللی ممکن است نداشته باشند برای به دست آوردن سوئیس 'بازدید کنندگان بیمه درمانی compulsury.

چرا تحصیل در سوئیس؟

سوئیس است شناخته شده برای نوآورانه صنعت تحقیق و توسعه خود را تا دانش آموزان سعی در عمده در بیوتکنولوژی، ژنتیک، دارویی و دیگر برش لبه، بهداشت و مشاغل مرتبط با پزشکی آموزش سوئیس بالاتر پر از برنامه های علم و فن آوری استثنایی را پیدا کنید. همچنین، سوئیس نیز بسیار برای فراست مالی و کسب و کار خود را محترم شمرده شود. دانش آموزان تلاش به دنبال شغلی در بخش مالی نیز کشف کنند که دانشگاه سوئیس ارائه برنامه های درجه جامع برای کسب و کار و رشته های اصلی مالی است.

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای C – برای دوره های کوتاه مدت (مدارس تابستانی، آموزشگاه های زبان) که حداکثر تا سه ماه طول می کشد.
 2. ویزای D – برای دوره هایی که بیش از سه ماه طول می کشد.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای C؛ ویزای D

قیمت و ارز

EUR 0

برای ویزای دانشجویی، درخواست رایگان است. با این حال، ممکن است برخی استثناها وجود داشته باشد.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اگرچه سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست، اما به شهروندان اتحادیه اروپا اجازه می دهد در دانشگاه در این کشور تحصیل کنند. دانش آموزانی که تابعیت اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا را ندارند باید با سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود تماس بگیرند تا قبل از ورود به کشور برای ویزا درخواست دهند.

برای دوره های حداکثر سه ماهه - دوره های تابستانی، آموزشگاه های زبان - ممکن است به ویزای کوتاه مدت شینگن C نیاز داشته باشید. برای دوره های طولانی تر از سه ماه، ممکن است به ویزای بلند مدت ملی D نیاز داشته باشید.

شما نمی توانید با ویزای توریستی سه ماهه به سوئیس بیایید و پس از ورود به سوئیس آن را به اجازه اقامت دانشجویی تغییر دهید. بنابراین، حتی اگر از نیاز به ویزای ورود معاف هستید، مانند اتباع استرالیا، کانادا، نیوزلند، ژاپن، مالزی یا سنگاپور، اگر قصد دارید بیشتر از آن بمانید، همچنان باید قبل از ورود برای اقامت درخواست دهید. 90 روز.

همه دانشجویان بین المللی، از جمله شهروندان اتحادیه اروپا/EFTA، باید ظرف 14 روز پس از ورود خود به سوئیس، برای اجازه اقامت در دفتر ثبت نام مقیم درخواست دهند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت یا کنسولگری سوئیس

شما باید از طریق سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود برای ویزا اقدام کنید.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

هنگامی که تاییدیه پذیرش توسط یک دانشگاه یا مدرسه خصوصی سوئیس را دریافت کردید، باید با سفارت سوئیس در کشور خود برای کسب اطلاعات در مورد تشریفات ورود به سوئیس تماس بگیرید. شما باید مدارکی را نشان دهید که از تمکن مالی کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل برخوردار هستید.

شما باید یک فرم درخواست را تکمیل کنید و مدارک پشتیبانی را به زبان های فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی ارسال کنید، بنابراین ممکن است نیاز به ترجمه اسناد خود داشته باشید.

برای ویزای کوتاه مدت شینگن C، مدارک شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت/شناسه مسافرتی معتبر؛
 • اثبات منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های شما در زمانی که در سوئیس هستید.
 • بیمه خدمات درمانی/حادثه؛
 • تایید دوره های رزرو شده از جمله هزینه های پرداختی؛

اگر زیر 18 سال دارید، گواهی تولد و مجوز سفر در صورت ورود به سوئیس به تنهایی، یا کپی ویزای والدین در صورت همراهی آنها.

برای ویزای بلند مدت D، مدارک شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت/شناسه مسافرتی معتبر؛
 • مدرکی دال بر منابع مالی کافی برای پوشش هزینه‌های شما در زمانی که در سوئیس هستید، چه خودتان یا یک حامی مالی، مانند کپی صورت‌حساب‌های بانکی یا نامه‌ای از بانک؛
 • گواهی بیمه مراقبت های بهداشتی که شامل پوشش حوادث می شود.
 • انگیزه نامه که توضیح می دهد چرا می خواهید برای تحصیل به سوئیس بیایید و چگونه این کار برای حرفه شما مفید است.
 • تایید ثبت نام در یک موسسه آموزشی معتبر سوئیس؛
 • تایید هزینه های دوره پرداخت شده؛
 • رزومه شما؛
 • کپی گواهینامه ها و مدارک تحصیلی قبلی؛
 • نامه امضا شده ای که تأیید می کند در پایان دوره سوئیس را ترک خواهید کرد.

همچنین ممکن است از شما خواسته شود که در یک آزمون زبان شرکت کنید تا مطمئن شوید که می توانید دروس را دنبال کنید.

اگر می خواهید تحصیلات تکمیلی را انجام دهید، باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد در دوره فوق لیسانس پذیرفته شده اید و شرایط مناسب، تمکن مالی کافی و جایی برای زندگی دارید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

شما باید به محض دریافت نامه پذیرش از موسسه آموزشی سوئیس، وقت سفارت یا کنسولگری سوئیس در منطقه خود را تعیین کنید. شما باید 6 ماه قبل از شروع تحصیل، اما حداکثر ده هفته قبل از خروج، وقت مصاحبه ویزا را تعیین کنید.

زمان رسیدگی به درخواست های ویزای اقامت کوتاه 10-15 روز است. و هشت تا ده هفته برای ویزاهای طولانی مدت.

طول ویزای دانشجویی بستگی به طول دوره شما دارد. اجازه اقامت یک ساله داده می شود و قابل تمدید است.

زمان پردازش

10 Weeks

فرصتهای کاری

ممکن است تا 15 ساعت در هفته به صورت پاره وقت و در طول تعطیلات تمام وقت کار پاره وقت داشته باشید، اما تنها پس از شش ماه زندگی در سوئیس.

اگر قبلاً مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه خارجی گرفته‌اید و در سوئیس هستید و برای دانشگاه یا مؤسسه سوئیس خود کار می‌کنید، لازم نیست شش ماه صبر کنید، اما می‌توانید بلافاصله کار را شروع کنید. کارفرمای شما باید برای شما مجوز کار بگیرد. شما باید وضعیت دانشجویی تمام وقت خود را حفظ کنید و نشان دهید که به پیشرفت در تحصیل ادامه می دهید.

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان خارجی می توانند به مدت شش ماه در سوئیس بمانند تا به دنبال کار باشند.

ساعت در هفته

15

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.